Kalabrija
Kalabrija yra siauras pusiasalis, besitęsiantis į Viduržemio jūrą 300 km. Tai yra "Italijos bato" galiukas, esantis tarp Tirėnų jūros vakaruose ir Taranto įlankos ir Jonijos jūros rytuose. Kalabriją nuo Sicilijos skiria Mesinos sąsiauris. Tai labai kalnuotas regionas, trys didžiausios kalnų grandinės: Polino, Silos ir Aspromontės. Šios kalnų grandinės turi unikalią fauną ir florą.
Polino kalnai regiono šiaurėje sudaro naturalų barjerą, skiriantį Kalabriją nuo likusios Italijos. Dalis kalnų labai miškingi, bet kiti plyni vėjų pustomi plokščiakalniai, turintys mažai augalijos. Čia yra daug ežerų ir auga tankūs spygliuočių miškai.
Kalabrija yra negausiai turistų lankoma vietovė. Tai vienas skurdžiausių ir seniausių Italijos regionų. Pirmosios gyvenvietės pradėjo kurtis maždaug 3500 m. prieš Kristų.
Daugialypis vietovės kraštovaizdis leido plėtoti turizmą ne tik prie pat jūros, bet ir šalies gilumoje. Kalabrija vilioja keliautojus smaragdiniais paplūdimiais, aukštais kalnais ir žaliais pušynais. Kalabrija – kalnuotas kraštas, jos pakrantė driekiasi beveik 800 km, o kalnai nėra nuo jūros nutolę daugiau nei per 40 kilometrų. Kalnų slėniuose nuo neatmenamų laikų plėtojamas žemės ūkis, o jų žemiausiuose šlaituose veši kerintys citrusinių vaismedžių sodai ir vynuogynai.

Kalabrija yra kontrastų kraštas: kalnuose žiemą temperatūra nukrenta žemiau 0, o vasarą slėniuose būna daugiau nei 40 °C. Klimatas būdingas viduržemio jūrai, išskyrus aukščiausius kalnus ir sausesnes Jonijos jūros pakrantės dalis. Nors daugelis poilsiautojų į Kalabriją atvyksta vasarą pailsėti prie jūros, čia puikiai laiką galima praleisti ir žiemą. Tai – universalus regionas, nes viduržiemio dienomis oras pajūrio miesteliuose sušyla iki +15° šilumos, o visai čia pat esančiuose kalnuose spaudžia lengvas šaltukas ir veikia slidinėjimo trasos.

Dėl šilto klimato, nuostabių jūros spalvų, uolėtų pakrančių, smėlio paplūdimių, laukinės ir paslaptingos gamtos, puikaus vietinio maisto ir vyno bei turtingo istorinio palikimo Kalabrija yra išskirtinė – ja galima mėgautis tiek vasarą, tiek žiemą. Taip pat Kalabrija išsiskiria ir miesteliais, kurie, kitaip nei visoje Italijoje, čia yra daug įdomesni už didžiuosius miestus.
 
Net 800 km ilgio Kalabrijos pakrantėje jūros teikiamų malonumų mėgėjai ras daug nuostabių paplūdimių, įskaitant ir Vatikano kyšulį (Capo Vaticano) – ilgą smulkučio smėlio ruožą, saugomą šimtmečius skaičiuojančių medžių ir skalaujamą krištolinio vandens, kuriame matyti, kaip plaukioja įvairiaspalvės žuvys. Šis pakrantės ruožas įtrauktas į 100 pasaulio gražiausių paplūdimių sąrašą. Kalabrijoje yra daugybė paplūdimių, vieni jų visiškai neliesti ir atskirti nuo civilizacijos, kiti nuolat šurmuliuojantys ir gausūs pramogų, taigi čia puikiai jaučiasi ir ramų, ir aktyvų poilsį mėgstantys poilsiautojai. Kalabrijos pakrantė įvairialypė, todėl kiekvienas gali rinktis pagal savo norus – nuo balto smėlio įlankėlių iki uolėtų šlaitų. Čia beveik kas keletą kilometrų galima atrasi ką nors naujo.
 
Gamta Kalabrijai dosni. Atvykę į šį kraštą sau atranda milžiniškus miškus, didžiules plynaukštes ir nuostabaus grožio nacionalinius parkus- Silos, Aspromontės ir Polino. Šie parkai yra vienos įdomiausių lankytinų gamtos vietų. Aspromontės nacionalinio parko kraštovaizdžiui būdingos tūkstančių metų jūrinės nuosėdos, aštrios granitinės uolos ir kriokliai. Aukščiausios viršūnės iškilusios maždaug į 2 000 m aukštį, o pats parkas primena milžinišką piramidę, apaugusią tankiais bukų, juodųjų pušų, kaštainių ir pilkųjų kėnių miškais.
Silosparkui būdinga vešli augalija ir gausi gyvūnija. Parkas puikiai tinka iškyloms dviračiais ar arkliais
Mėgstantys aukštį keliautojai Polino parke jausis tarsi rojuje. Daugybė geologinių maršrutų, kviečia lankytojus pažinti tik šioje vietovėje aptinkamas uolienų formacijas ir gėrėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais stebint danguje sklandančius erelius.

@@http://www.kelioniu-agentura.lt/itaka.htm?filter[ds]=44_1279&filter[drf]=-Nesvarbu-&filter[drt]=-Nesvarbu-&filter[bt]=-Nesvarbu-&filter[sd]=2014-08-20&filter[ed]=2016-01-30&filter[a]=2&filter[dp]=-Nesvarbu-&filter[zscore]=-Nesvarbu-&filter[s]=-Nesvarbu-&filter[c1]=-Nesvarbu-&filter[c2]=-Nesvarbu-&filter[c3]=-Nesvarbu-&filter[t]=-Nesvarbu-

Populiariausios paieškos: