Meksika - majų paslaptys, Fridos ekstravagancija ir Karibų magija

2489€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +30
 • Skrydis
 • Viskas įskaičiuota
 • Pervežimas
 • 44* viešbutis
 • Pusryčiai


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą

Pažintinė kelionė į Meksiką (+poilsis Kankune) – ryškių įspūdžių mozaika, subalansuota išskirtiniam keliautojų skoniui. Kelionės metu Jūsų laukia svaiginančios įspūdžių dozės: aplink laiptuotas piramides tūkstantmečius skraidančios Majų paslaptys; ne visus faktus iki galo apie save norinčios atskleisti šventyklos; Meksikas – vienas neįtikėčiausių ir labiausiai stebinančių pasaulio miestų; traškus, aštrus ir ryškus meksikietiškas maistas, priverčiantis gomurį šokti pagal „mariachi“ grojamus ritmus; Fridos Kalo muziejus (Mėlynasis namas), iki šiandienos išlaikęs ekstravagantišką šeimininkės dvasią; Gvadalupės Mergelės pasirodymo vieta, kelianti daugiau klausimų nei atsakymų; tyru vandeniu tyvuliuojantys senotai; Kankunas, aptaškysiantis kūną šiltu Karibų jūros vandeniu... Bei daugybė kitų vietų, kurių niekada nepamiršite...
Taigi, kviečiame sudėlioti savąją įspūdžių mozaiką... O kokio ryškumo ir margumo ji bus - sprendžiate Jūs, nes viskas priklauso nuo Jūsų požiūrio į kitas kultūras bei požiūrio į pasaulį. Kuo plačiau žiūrėsite - tuo ryškesnę mozaiką turėsite!


Kelionės data: 


2020.02.12 - 2020.02.23 - 2489€ LIKO 3 VIETOS 


DĖMESIO! Kaina nurodyta asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje!


Kelionės trukmė: 12 dienų (9 nakvynės viešbučiuose)
 

Skrydis: Ryga - Meksikas / Kankunas - Ryga (Turkish Airlines; su persėdimu Stambule; karšti užkandžiai ir gėrimai skrydžio metu)


KELIONĖS PROGRAMA: 

1 diena

Skrydis Ryga - Stambulas 12:15 - 16:15. Išvykimas iš Stambulo 21:45.

2 diena. Meksikas

Atvykimas į Meksiko miestą 04:00 val., susitikimas su angliškai kalbančiu vairuotoju, pervežimas į viešbutį Astor 4* ar kitą panašus lygio viešbutį.
Pusryčiai ir poilsis viešbutyje iki 12.00 val. Po to Jūsų laukia ekskursija į Meksiko miestą. Ekskursijos metu apsilankysite istoriniame miesto centre - Zocalo aikštėje, šalia kurios yra senovinio actekų ritualų centro Templo Mayor griuvėsiai. Vakarienė su „mariachi“ pasirodymu vietiniame restorane (gėrimai neįskaičiuoti). Nakvynė viešbutyje Astor 4* arba kitame panašaus lygio viešbutyje.


3 diena. NACIONALINIS ANTROPOLOGINIS MUZIEJUS - Teotihuakanas

Pusryčiai viešbutyje apie 9.30 val. Po pusryčių Jūsų laukia ekskursija. Šią dieną aplankysite nacionalinį antropologijos muziejų - vieną turtingiausių Lotynų Amerikos muziejų. Jo kolekcija susideda iš daugelio archeologinių ir etnografinių eksponatų, rastų įvairiose Meksikos vietovėse ir atspindinčių unikalią šalies materialinės kultūros įvairovę. Po to Jūsų lauks ekskursija į archeologinį Teotihuakano kompleksą. Teotihuakanas įsikūręs apie 50 km į šiaurės rytus nuo Meksiko centro. 6 a. čia gyveno apie 200 tūkst. gyventojų - tuomet Teotihuakanas buvo didžiausias miestas pasaulyje ir darė įtaką kitų civilizacijų kultūros vystymuisi dar prieš ispanus. Pagrindiniai objektai, kuriuos aplankysite šią dieną: Saulės piramidė, Mėnulio piramidė, Negyvųjų keliai, Plunksnuotosios gyvatės šventykla (papuošta ornamentais, kurie atrodo lyg gyvačių galvos). Vėliau sugrįžimas į Meksike įsikūrusį viešbutį Astor 4* arba kitą panašaus lygio viešbutį.
Pietūs restorane netoli Teotihuakano, vakarienė viešbučio restorane ar netoliese (gėrimai neįskaičiuoti). Nakvynė viešbutyje Astor 4* arba kitame panašaus lygio viešbutyje.


4 diena. FRIDA KALO MUZIEJUS - San Angel - Xochimilco

Pusryčiai viešbutyje apie 09.30 val. Po pusryčių Jūsų laukia ekskursija. Šiandien lankysite nuostabias Meksikos vietas. Pirmiausiai susipažinsite su Polanco - vienu įdomiausių ir ryškiausių sostinės kvartalų. Čia gyvena menininkai, politikai, garsūs verslininkai ir milijonieriai. Taip pat apsilankysite Presidente Masarik prospektą - garsiausią gatvę, kurioje įsikūrę išskirtinės, prabangiausios Lotynų Amerikos parduotuvės. Po to keliausite į pietus nuo sostinės įsikūrusį Coyoacan kolonijinį kvartalą ir aplankysite Casa Azul („Mėlynąjį namą“) - namą - muziejų, kuriame gyveno ir kūrė menininkė, garsi ne tik Meksikoje, bet ir visame pasaulyje - Frida Kalo. Šis namas, kuriame garsioji menininkė gyveno nuo gimimo iki pat mirties, iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą, ekstravaganciją bei visas detales: spalvingos sienos, puoštos keramika, stalo dekoracijos, nėriniuota miegamojo lova bei Lenino ir Mao portretai. O vos už kelių kvartalų yra Levo Trockio namų muziejus, su kuriuo Frida ir jos vyras Diego Rivera buvo draugai. Čia taip pat yra ir jo kapas. Vėliau keliausite į bohemišką San Angelo rajoną - menininkų itin mėgstamą vietą. Šis prabrangus rajonas, kuriame gyvena Meksikos menininkai ir įžymybės, įkūnija tipišką Meksiko miestui būdingą kolonijinį architektūros stilių. Po to keliausite prie Xochimilco kanalų (ši vieta dažnai vadinama Meksikos „Venecija“). Jūsų lauks kelionė laivu, kur siūlome paragauti tekilos besiklausant Meksikos „maryachi“ dainų. Surįžimas į viešbutį Astor 4* arba kitą panašaus lygio viešbutį. Pietūs ir vakarienė viešbutyje arba vietiniame restorane (gėrimai neįskaičiuoti). Nakvynė viešbutyje Astor 4* arba kitame panašaus lygio viešbutyje.


5 diena. PUEBLA + Čolula

Pusryčiai viešbutyje apie 09.00 val. Po pusryčių Jūsų laukia ekskursija. Keliausite į Pueblą, kuiris yra žinomas kaip „Angelų miestas“. Šis miestas žymus savo katedromis, bažnyčiomis, aikštėmis bei „Talavera“ amatais. Po to vyksite į Čolulą - senovinį miestą, garsėjantį Didžiąja Čolulos piramide. Ekskursijos trukmė ~ 10 valandų. Pietūs ir vakarienė vietiniuose restoranuose (gėrimai neįskaičiuoti). Nakvynė viešbutyje Astor 4* arba kitame panašaus lygio viešbutyje.


6 diena. Šv. Mergelės Gvadelupės bazilika

Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio. 11.00 val. išvykimas iš viešbučio. Prieš išvykdami iš Meksiko, aplankysite Šv. Mergelės Gvadelupės baziliką. Kasmet gruodžio 12 d. du milijonai piligrimų iš viso pasaulio atvyksta į Meksikos sostinę. Tam, kad galėtų aplankyti Šv. Mergelės Gvadelupės baziliką, čia jie praleidžia dvi dienas. Pasak Meksikos religinių pasakojimų 1531 m. tarp gruodžio 9 ir 12 d. Meksiko miesto pakraštyje paprastam indėnui Chuanui Diegui pasirodė Mergelė Marija. Vyras apie savo viziją papasakojo vyskupui, tačiau jis juo netikėjo. Kai atvaizdas Chuanui pasirodė dar kartą, jis pamatė, kad užšąlusioje ir snieguotoje žemėje pradeda žydėti rožės. Tuomet indėnas atnešė savo apsiaustą su viduryje žiemos surinktomis žydinčiomis gėlėmis, ant kurio buvo atsiradęs Marijos paveikslas, teigdamas, kad tai yra ženklas, kurį Marija siunčia vyskupui ir taip jį įtikino. Po šių įvykių Tepejako kalne Dievo Motinos garbei buvo pastatyta Šv. Mergelės Gvadelupės bazilika, kuri vėliau tapo piligrimų traukos centru. 
Praėję šimtmečiai apsiaustui, ant kurio pasirodė ir iš tikrųjų buvo įspaustas Marijos atvaizdas, nepadarė jokios įtakos. Šį fenomeną tyrinėjo mokslininkai, tačiau netgi jie negalėjo paaiškinti, kaip žolės apsiaustas nepakitęs galėjo išlikti beveik penkis šimtus metų. Beje, taip pat įrodyta, kad Dievo Motinos atvaizdas nebuvo nupieštas dažais. 
19.30 val. skrydis iš Meksiko į Kankuną. Pervežimas į 4* viešbutį su viskas įskaičiuota maitinimo tipu. Nakvynė viešbutyje.


7 - 8 dienos. Paplūdimio poilsis

Poilsis Kankune, Karibų jūros pakrantėje įsukūrusiame 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimo tipu.


9 diena. Čičen Ica - Ik Kil + kolonijinis miestas Valjadolidas (su pietumis)

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių keliausite į paslaptingą senovės majų miestą, kuris yra įtrauktas į Naujųjų septynių pasaulio stebuklų sąrašą. Pamatysite Kukulkano piramidę – tai žymiausias Čičen Icoje išlikęs statinys. Ši piramidė puikiai atspindinti majų pasaulio suvokimą ir astronomines žinias - piramidė turi po 91 laiptą iš kiekvienos pusės (priskaičiuojant viršutinę pakylą piramidė iš viso turi 365 laiptus, simbolizuojančius metus sudarantį dienų skaičių). Taip pat Čičen Icoje pamatysite: Karių šventyklą su nuostabiomis majų freskomis, Cenote sagrado - ritualinių žmonių aukojimų vietą, Tūkstančio kolonų miestą ir daugybę kitų paslaptingų vietų. Po pietų plaukiosite skaidriame Ik Kil senoto vandenyje (senotas (isp. cenote) – karstinių ežerėlių tipas paplitęs Mezoamerikoje, iš majų kalbos žodžio Ts’ono’ot, reiškiančio „kažkas gilaus“), apsilankysite Valjadolide - viename iš pirmųjų kolonijinių Meksikos miestų. Ekskursijos metu pietausite prie senoto. Nakvynė viešbutyje Bluebay Esmeralda 4* (Kankune) arba kitame panašaus lygio viešbutyje.


10 diena. Temazcal ceremonija su majų šamanu

Poilsis Karibų jūros pakrantėje. Išvykimas į vietą, kurioje vyks ceremonija (15:30 – 16:00 val.) ir grįžimas (21:30 – 22:00) val. To dar nebuvote patyrę! Jūsų laukia galimybė pasimėgauti vienu iš nedaugelio indėnų ritualų, kurie išliko iki mūsų dienų. Temazcal yra drėgna garinė pirtis su egzotinių žolelių aromatu. Su majų šamano pagalba Jums bus atliekamas ezoterinis valymo ir dvasinio atgimimo ritualas, kurį sudaro 4 etapai. Po to turėsite galimybę pasilepinti gydomuoju moliu, žolelių arbatomis bei lengva vakariene, pagaminta iš atogrąžų vaisių ir bulvių, keptų ant vulkaninių akmenų (įskaičiuota: transportas, rusiškai kalbantis atstovas, ceremonija ir lengva vakarienė). Nakvynė viešbutyje Bluebay Esmeralda 4* (Kankune) arba kitame panašaus lygio viešbutyje.


11 diena

Pervežimas į oro uostą, skrydis Kankunas - Stambulas 10:10 val.

12 diena

Atvykimas į Stambulą 06:15 val., skrydis Stambulas - Ryga 09:20 - 11:20 val.

 

Viešbutis, kuriame apsistosite (Meksike):

Astor 4* su pusryčiais

Viešbutis įsikūręs vos už 350 metrų nuo „Reforma Avenue“, vos 5 min. kelio pėsčiomis nuo „Reforma Metrobus“ stoties, o „Revolution֧“ monumentas ir ­„Revolución“ metro stotis yra 10 min. kelio pėsčiomis; istorinis miesto centras yra apie 1,5 km nuo viešbučio; per 5 minutes nueisite iki įvairių barų ir restoranų. Viešbutyje yra restoranas, kuriame galėsite mėgautis tipišku Meksikietiškos virtuvės maistu, baras, nemokamas belaidis internetas, nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys (dušas), LCD televizoriai, kabelinė televizija.


Viešbutis, kuriame apsistosite (Kankune):

Bluebay Esmeralda 4* su viskas įskaičiuota maitinimo tipu

Viešbutis įsikūręs šalia plataus balto smėlio paplūdimio, apie 12 km nuo garsaus kurorto Playa del Carmen (kuriame yra  daug restoranų, barų ir parduotuvių), apie 50 km nuo Kankuno oro uosto. Viešbutyje yra 7 restoranai, 7 barai, žalumos apsupta saulės terasa, kur rasite gultus ir skėčius nuo saulės, 3 gėlo vandens baseinai (bendras plotas. 2750 m2), mini klubas, auklė (už papildomą mokestį), prekybos pasažas, dovanų parduotuvė, skalbimo paslaugos (už papildomą mokestį), valiutos keitykla, automobilių nuoma. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys (dušo kabina, plaukų džiovintuvas, vonios reikmenys), LCD televizorius, seifas, kasdien papildomas mini baras (alus, vanduo, gaivieji gėrimai), balkonas arba terasa (su baldais), yra galimybė išsivirti kavos ir arbatos.

YRA GALIMYBĖ RINKTIS KITUS 5* VIEŠBUČIUS!


SUSIPAŽINKITE SU NEPAKARTOJAMA MEKSIKA:Į kelionės kainą įskaičiuota: 

 • Skrydis Ryga - Meksikas / Kankunas - Ryga (Turkish Airlines; su persėdimu Stambule; karšti užkandžiai ir gėrimai skrydžio metu);
 • Pervežimas oro uostas - viešbutis - oro uostas;
 • Registruotas bagažas 30 kg ir rankinis bagažas 8 kg;
 • Vidinis skrydis iš Meksiko į Kankuną;
 • Vidinio skrydžio registruotas bagažas 20 kg ir rankinis bagažas 5 kg;
 • 9 nakvynės viešbučiuose (4 nakvynės Meksike ir 5 nakvynės Kankune);
 • Rusiškai kalbantis kelionės vadovas; 
 • Apgyvendinimas viešbutyje (Meksike) su pusryčiais;
 • Pietūs ir vakarienės pagal programą (gėrimai neįskaičiuoti);
 • Apgyvendinimas viešbutyje Kankune su viskas įskaičiuota maitinimo tipu;
 • Kelių mokesčiai ir automobilių stovėjimo aikštelė;
 • Įėjimo bilietai;
 • Valtis Xochimilco;
 • Ceremonija su šamanais.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: 

 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA);
 • Pervežimas iki Rygos oro uosto ir atgal;
 • Arbatpinigiai, gėrimai, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos.

PASTABOS:

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!

Meksika – kontrastais žavintis keliautojų rojus

Meksika – tai šalis, kuri neretai apibūdinama kaip keliautojų rojus. Bene labiausiai turistus žavi kontrastai, kurių Meksikoje tikrai nestinga: čia pamatysite ir išdžiūvusių laukų peizažus, ir apsnigtas vulkanų viršūnes, ir senovinių pastatų griuvėsius, ir modernius miestus. Meksika yra didžiausia Lotynų Amerikos šalis ir didžiausia ispaniškai kalbanti valstybė, kuri sužavės didžiuliais kolonijiniais miestais, ugnikalniais, majų civilizacijos paminklais, kriokliais, kanjonais ir balto smėlio paplūdimiais. Gamtos ir gyvūnų mylėtojams, apsilankiusiems Meksikoje, taip pat neteks nusivilti: juos nudžiugins krištolo skaidrumo vanduo, gausybė egzotinių augalų ir įspūdinga fauna.

KLIMATAS

Meksika yra labai didelė šalis, todėl skirtingose Meksikos dalyse klimatas nėra toks pat. Šiaurinėje šalies dalyje vyrauja subtropinis žemyninis klimatas, čia iškrenta labai nedidelis kritulių kiekis, o temperatūros svyravimai yra labai ženklūs. Likusi šalies teritorija yra tropinio klimato juostoje, čia ištisus metus laikosi gana aukšta temperatūra. Karščiausi ir drėgniausi yra gegužės-spalio mėnesiai, šiuo laikotarpiu oro temperatūra gali siekti apie 40 laipsnių Celsijaus.

Vidutinė oro ir vandens metinė temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra dieną

28

29

32

33

34

33

33

33

32

32

29

28

Vandens temperatūra

25

25

29

26

27

27

27

28

28

27

26

25

ĮDOMŪS FAKTAI APIE MEKSIKĄ

 • Šokoladas yra kilęs iš Meksikos, jis buvo vadintas „dievų gėrimu“;
 • Majai naudodavo labai įdomų ginklą – į priešus mesdavo širšių lizdą;
 • Puansetija (kitaip dar vadinama „kalėdine gėle“) yra kilusi iš Meksikos, ji pavadinta pirmojo JAV ambasadoriaus Meksikoje garbei;
 • Meksikoje yra mažiausias pasaulio vulkanas, kurio aukštis tesiekia 14 metrų;
 • Net 85 procentai Meksikos eksporto iškeliauja į Jungtines Amerikos Valstijas;
 • Meksikos sostinė kiekvienas metais grimzta po kelis centimetrus;
 • Mažiausia pasaulyje šunų veislė Čihuahua yra pavadinta Meksikos valstijos vardu;
 • Meksikoje kalbama daugiau nei 60 kalbų;
 • Meksika yra viena pagrindinių medaus eksportuotojų.

KAIP PAŽINTI MEKSIKĄ?

Jei norima pasiekti tolimas Meksikos dalis, palankiausia keliauti lėktuvu – Meksikoje gerai išvystyta vidinių skrydžių sistema. Šalyje kursuoja verslo ir ekonominės klasės autobusai ir mikroautobusai, bilieto kaina svyruoja nuo 2,5 iki 4 Meksikos pesų. Jei keliausite taksi, rinkitės oficialius taksi („Sitio“), nes priešingu atveju rizikuosite būti apiplėšti. Taksi kaina nėra didelė, paprastai kainos priklauso nuo to, kokioje zonoje važiuojama. Taksi kilometro kaina gali siekti 1-2 €. Miestuose su vairuotojais dažnai galima susikalbėti angliškai, tačiau užmiestyje paprastai kalbama tik ispaniškai. Nenustebkite – net ir viešojo transporto vairuotojai ne visada laikosi kelių eismo taisyklių.

MEKSIKOS VIRTUVĖ

Meksikos svarbiausias produktas – kukurūzai, kurie gausiai naudojami maisto ruošime. Iš kukurūzų gaminamos tortilijos, kurios yra itin populiarios, taip pat gaminamas šventiškas alus, ruošiami garuose troškinti kukurūzai. Taip pat populiari kiauliena, ėriena ir ožkiena, kuri neretai ruošiama laikantis senovės tradicijų: gaminama moliniuose induose ar vyniojama į lapus. Įvairiais būdais ruošiama žuvis, populiarios jūros gėrybės, kurių paruošimo receptų suskaičiuojama taip pat nemažai. Meksikoje yra įprasta valgyti rankomis, todėl nenustebkite, kad restorane jums nepasiūlys peilio ir šakutės. Maistas Meksikoje yra gana aštrus, aitriosios paprikos yra tarsi virtuvės vizitinė kortelė. Jei patiekalo aprašyme rasite užrašą „Enchilados“, tai reikš, kad padažo sudėtyje yra aitriųjų paprikų.


Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Tamales – garuose troškinti kukurūzai;
 • Coctail de Camaron – krevetės su pomidorų tyre;
 • Salsa – tradicinis meksikietiškas padažas, kurio paruošimo receptų suskaičiuojama tikrai nemažai;
 • Tortilijos – paprastai gaminamos iš kukurūzų miltų, kvietinės tortilijos nėra labai populiarios;
 • Burrito – orkaitėje keptas kvietinis paplotėlis su įdaru (paprastai valgomas su stalo įrankiais);
 • Taco – pusiau perlenkta tortilija su žuvimi, mėsa ar jūros gėrybėmis bei daržovėmis;
 • Tostada – riebaluose kepta tortilija;
 • Poppers – įdarytos aitriosios paprikos.

Meksikos alkoholiniai gėrimai:

 • Anyžių žiedų ir medaus likeris, kurį gerdavo senovės majai (likerio galima paragauti Jukatano pusiasalyje);
 • Sauza – kaktusų degtinė;
 • Tekila gali būti su įvairiomis žolelėmis ar aitriąja paprika (Sangrita);
 • Kahlua – kavos likeris;
 • Vietinės gamybos alus – „Corona“, „Negra Modelo“, „Leon Negro“, „Nochebuena“.

NAUDINGA INFORMACIJA

Dokumentai: turistams iš Lietuvos viza nėra reikalinga, pakanka turėti galiojantį pasą.

Kalba: ispanų, miestuose galima susikalbėti angliškai.

Sveikata: privalomų skiepų vykstant į Meksiką nėra. Rekomenduojama su savimi pasiimti vaistų nuo virškinimo sutrikimų, nes radikaliai pakeitus mitybą galimi negalavimai. Nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo. Pasirūpinkite sveikatos draudimu.

Valiuta: Meksikos pesas, kurį sudaro 100 centavų. Vienas pesas atitinka maždaug 0,1 €. Vykstantiems rekomenduojama turėti dolerių, kuriuos vietoje galėsite išsikeisti į pesus. Turistų lankomose vietose paprastai galima atsiskaityti ir doleriais, patartina turėti dolerių smulkiomis kupiūromis.

Kainos: Meksikoje kainos yra mažesnės nei Lietuvoje, keliaudami per dieną išleisite maždaug 20-35 €.

Arbatpinigiai: Meksikoje arbatpinigiai vadinami „propinas“, paprastai paliekama 15 procentų nuo išleistos sumos. Liokajui, kambarinei ir nešikui įprasta palikti dolerį arbatpinigių.

Etiketas: meksikiečiams nėra būdingas punktualumas, tačiau jie pasižymi kantrybe ir mandagumu. Beveik visos problemos Meksikoje gali būti išsprendžiamos... pinigais, tačiau tai nėra laikoma kyšininkavimu.

Svarbiausios šalies šventės: Karnavalas, vykstantis vasario arba kovo mėnesį, Didžioji savaitė (kovo arba balandžio mėnesį), Nepriklausomybės diena (rugsėjo 15-16), Vėlinės (lapkričio 1), Gvadelupos motinos diena (gruodžio 12), Kalėdos (gruodžio 25).

Lauktuvės: papuošalai iš karoliukų, keramikos gaminiai, sidabro dirbiniai, skrybėlės, gėrimai iš kaktusų, saldumynai, meksikietiška kava.

KĄ PAMATYTI? KUR PAILSĖTI?

Meksikas – šalies sostinė, kuri yra seniausias, didžiausias ir sparčiausiai besivystantis Naujojo Pasaulio miestas. Meksikas neretai vadinamas civilizacijų istorijų muziejumi, nes čia galima pamatyti daugiau nei 1400 architektūros ir istorijos paminklų, Meksike rasime 10 archeologinių zonų, daugiau nei 80 muziejų ir dešimtis tautinės kūrybos centrų. Didžausios Meksiko įžymybės: Sokalo aikštė, Meksiko katedra, Maloningosios Dievo motinos vienuolynas, Gvadelupos Dievo motinos katedra, Asulechos rūmai, Kalnakasybos mokykla, Trijų kultūrų aikštė, Anauklijos muziejus.

Teotihuakanas garsėja didžiausia piramide visoje Meksikoje. „Saulės“ piramidė buvo pastatyta maždaug 100 m. po Kr., o kiek mažesnė, „Mėnulio“ piramidė buvo pastatyta 450 m. po Kr. Šios piramidės yra vos už 50 km nuo Meksiko miesto, jas galima pasiekti autobusu ar taksi.

Majų piramidės neabejotinai yra vienos populiariausių objektų Meksikoje. Majų piramides rasite Jukatano pusiasalyje Meksikos ir Gvatemalos džiunglėse. Teigiama, kad Majų piramidės atliko ne vien tik religinę funkciją – jos taip pat buvo naudojamos žymėti įvairias teritorijas: piramidžių aukštis yra toks, kad jos gali būti matomos iš bet kurios džiunglių vietos.

Gvadalahara – antras pagal dydį Meksikos miestas, Halisko valstijos sostinė. Mieste galima pasiklausyti tradicinių dainų, paragauti tradicinių patiekalų, pasigrožėti parkais ir fontanais. Taip pat miestas garsėja įstabios architektūros senamiesčiu.

Gvanachuatas – miestas tarp sausros išalintų kalnynų. Miestas yra įkurtas šalia vieno turtingiausių Meksikos sidabro kasyklos regiono. Lankytojus miestas žavi barokine architektūra, vingiuotomis akmenimis grįstomis gatvėmis ir požeminiais tuneliais.

Akapulkas – tai populiarus kurortas, esantis Meksikos Gerero valstijoje, Ramiojo vandenyno pakrantėje. Šią vietą mėgsta daugybė Holivudo žvaigždžių, todėl nenustebkite, jei čia pamatysite žymų aktorių. Kurorte siūloma daugybė vandens sporto pramogų, todėl Akapulkas yra ideali vieta aktyviam laisvalaikiui. Čia taip pat galėsite pamatyti, kaip narai atlieka įspūdingus šuolius nuo uolų.

Kankunas – tai kurortinis miestas, esantis pietryčių Meksikoje, Kintana Roo valstijoje. Šis kurortas itin tinkamas tada, kuomet norima ramaus poilsio – gulėdami hamake ir mėgaudamiesi egzotišku vaisių kokteiliu galėsite pamiršti visus jus slegiančius rūpesčius. Taip pat čia galėsite pasirinkti ekskursiją, kurios metu susipažinsite su indėnų civilizacijos palikimu.

Oachakos miestas labiausiai garsėja Dia de Los Muertos festivaliu, kuris atspindi vietinę kultūrą. Festivalis prasideda spalio pabaigoje, kuomet ruošiamasi dvasių sugrįžimo šventei.

Cozumel miestas, esantis Jukatano pusiasalyje, garsėja viena populiariausių nardymo vietų. Šios vietovės povandeninis pasaulis buvo atrastas gana neseniai – 1959 metais, šiandien čia atvyksta daugybė nardytojų iš viso pasaulio, nes saugomas Nacionalinis jūrų parkas atveria įspūdingą koralinių rifų ir tropinių žuvų pasaulį.

Los Cabos – tai maždaug 30 kilometrų ilgio paplūdimys, esantis Baja Kalifornija pusiasalio pietinėje dalyje. Paplūdimys žavi prašmatniais kurortais ir baltu švariu smėliu. Paplūdimyje rasite gausybę restoranų, galėsite rinktis įvairias pramogas, tokias kaip žvejyba ar vandens sportas. Jei paplūdimyje lankysitės žiemos metu, taip pat galėsite pasinaudoti proga stebėti didžiuosius banginius.

Palenque – tai archeologinis regionas, kuriame pamatysite gausybę majų statinių. Nemaža dalis skulptūrų buvo sukurtos dar 600-800 m.

Tula – miestas, esantis vidurio Meksikoje, kurią pastatė Meksikos civilizacijos tauta – toltekai. Labiausiai Tula garsėja įspūdingais Atlantais – gigantiškomis skulptūromis, kurių kiekviena sveria po maždaug 8 tonas.

Vario kanjonas – tai šešių kanjonų grupė, esanti Čihuahua valstijos pietvakarinėje dalyje. Šį kanjoną galėsite apžiūrėti keliaudami geležinkeliu Chihuahua al Pacífico, arba El Chepe, kurio linija yra nusidriekusi net 650 kilometrų. Vario kanjonas yra laikomas vienu vaizdingiausių maršrutų, kuris vinguriuoja per 86 tunelius ir 37 tiltus, nutiestus virš „bedugnių“.

Čičen Ica (Chichen Itza) yra didžiausias majų miestas Jukatano pusiasalyje. Viena didžiausių miesto įžymybių – tai El Castillo šventykla-piramidė, kurios dizainas turi ypatingą astronominę reikšmę. Kiekvienoje piramidės pusėje yra po 91 laiptelį, todėl bendras jų skaičius sudaro metų dienų skaičių. Taip pat lankantis Chichen Itza rekomenduojama apsilankyti El Caracol šventykloje, kuri senovėje buvo astronomijos observatorija.

Tulumas – tai regionas, esantis pietryčių Meksikoje, Jukatano pusiasalyje. Tulumo regionas garsėja majų civilizacijos liekanomis ir tropiniais paplūdimiais, kurie palieka itin didelį įspūdį.
Meksika - majų paslaptys, Fridos ekstravagancija ir Karibų magija

2489€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +30
 • Skrydis
 • Viskas įskaičiuota
 • Pervežimas
 • 44* viešbutis
 • Pusryčiai


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Pažintinė kelionė į Keniją - laukinė, bet svetinga, egzotiška, bet artima
 • +30
 • Išvykimas: iš Vilniaus
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Kelionės tipas: Pažintinė kelionė