NEPAMIRŠTAMAS KRUIZAS PO SINGAPŪRĄ, TAILANDĄ IR KAMBODŽĄ

1399€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +32
 • Skrydis
 • 44* viešbutis
 • Pusryčiai


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą

ATKREIPKITE DĖMESĮ! Į kelionės paketo kainą įskaičiuotas skrydis Vilnius - Singapūras - Vilnius!

 

SKRISK + PLAUK + PAŽINK 


Kelionės datos: 

 

2020.01.11 - 01.21


Vidinė kajutė - 1399 Eur/asm.

Kajutė su langu - 1599 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 1799 Eur/asm.


2020.01.25 - 02.04


Vidinė kajutė - 1399 Eur/asm.

Kajutė su langu - 1599 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 1799 Eur/asm.


2020.02.08 - 02.18


Vidinė kajutė - 1399 Eur/asm.

Kajutė su langu - 1599 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 1799 Eur/asm.


2020.02.22 - 03.03


Vidinė kajutė - 1399 Eur/asm.

Kajutė su langu - 1599 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 1799 Eur/asm.

 

DĖMESIO! KAINA NURODYTA ASMENIUI GYVENANT DVIVIETĖJE KAJUTĖJE!


Kelionės trukmė: 11 dienų (9 nakvynės: 2 nakvynės Singapūre + 7 nakvynės laive)

Skrydis: Vilnius - Singapūras - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų)


Laivas: Costa Fortuna


Kelionės programa:

Singapūras - Samujis (Tailandas) - Bankokas (Tailandas) - Sichanoukvilis (Kambodža) - Singapūras

1 DIENA

Išvykimas iš Vilniaus oro uosto į Singapūrą (su persėdimu viename iš Europos miestų). 

2 DIENA

SINGAPŪRAS. Atvykimas į Singapūrą (viešėdami Singapūre apsistosite 4* viešbutyje su pusryčiais).

SVARBU: Pervežimas iš oro uosto į viešbutį nėra įskaičiuotas. Viešbutį Singapūre lengvai ir patogiai pasieksite su taksi (taksi paslaugų kainos Singapūre yra nedidelės - kelionės kaina gali siekti apie 20€).

3 - 4  DIENOS

SINGAPŪRAS. Laisvas laikas Singapūre. 


Singapūras – kosmopolitiškas miestas – valstybė, nestabdomai skubantis į naują rytojų, apsukantis galvą savo tviskančiu, ultra moderniu įvaizdžiu bei futuristiniais pastatais... Tačiau tereikia žengti vos vieną žingsnį į šoną nuo išdabinto paradinio Singapūro veido ir prieš Jūsų akis atsivers kitoks, pažintį su istorija ir įvairialype kultūra dovanojantis pasaulis, kur rasite skubančius ir triukšmaujančiu turgus bei paslaptinguose dūmuose skendinčias kinų šventyklas. Kaip jau žinome, kadaise čia plytėjusios džiunglės dabar užleidžia vietą naujutėlaičiams, įmantriausiams dangoraižiams, kylantiems kaip ant mielių.
Taigi, ką galima nuveikti miesto džiunglėse? Vienas iš dalykų, kuriuos privaloma padaryti (žinoma visų pirma susipažinus su kultūra ir istorija) - leistis į prabangių daiktų ir drabužių geriausių kainų medžioklę. Na, o jei esate gamtos ar paplūdimių mylėtojas – nenusiminkite, nes čia rasite ir žalias džiungles, ir skaidrių bangų skalaujamus paplūdimius...


4 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių savarankiška kelionė į uostą ir... Nuotykiai jūroje prasideda!

SVARBU: Pervežimas iš viešbučio į uostą nėra įskaičiuotas. Uostą lengvai ir patogiai pasieksite su taksi (taksi paslaugų kainos Singapūre yra nedidelės).


Iš Singapūro išplaukiate 20:00.

5 DIENA

Diena jūroje. Šią dieną galėsite išbandyti pramogas laive bei mėgautis saulės voniomis.

6 DIENA

SAMUJIS (TAILANDAS). Atvykimas į Samujį - 09:00, išvykimas - 18:00.


Samujis (Koh Samui) – Siamo įlankoje įsikūrusi, trečia pagal dydį Tailando sala po Phuketo ir Ko Čango salų. Tai - viena populiariausių vietų Tailande, itin mylima turistų (žinoma ne veltui)… Ši sala savo svečius pasitinka nepaprastai gražiais paplūdimiais, skaidriomis ir šiltomis bangomis bei saule, odą apipilančia šiltais bučiniais. Samujo sala gydo kūną, protą ir sielą… Visomis prasmėmis… Tiek gamtos grožiu bei savo šiltu klimatu, tiek atpalaiduojančiomis procedūromis, tiek be galo skaniu maistu… Čia atvykę suprasite, kas iš tiesų yra kokybiškas poilsis.


7 DIENA

BANKOKAS (TAILANDAS). Atvykimas į Bankoką - 09:00. Čia praleisite dvi dienas.

8 DIENA

BANKOKAS (TAILANDAS). Išvykimas iš Bankoko - 16:00.


Bankokas – Tailando sostinė ir didžiausias miestas, kuriame gyvena apie 10 milijonų žmonių. Tai - kontrastų miestas, kuriame susiduria jau pažįstami ir egzotiški, dar neragauti skoniai, kuriame puikiai ir žavingai dera šventyklos, dangoraižiai ir lūšnelės, kuriame rieda tuk tuk’ai, tai miestas, kuris niekuomet nemiega, kuriame gyvenimas verda dieną ir naktį, tai – chaotiškas ir kitoks miestas... Bankokas – vienas labiausiai turistų lankomų pasaulio miestų ir tikrai ne veltui!

Ar žinojote, kad... Bankokas garsėja kaip miestas, turintis ilgiausią pavadinimą pasaulyje. Oficialus miesto pavadinimas: Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Maha Dilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udom Ratchaniwet Maha Sathan Amon Phiman Awatan Sathit Sakka Thattiya Witsanu Kam Prasit – šis pavadinimas kilęs iš sanskrito ir pali kalbų, kurios turi daug bendro su lietuvių kalba. Pažodžiui šis pavadinimas reiškia štai ką: „Angelų sostinė, didingasis miestas, amžinųjų nemirtingojo Indros brangakmenių, didingojo Indros nenugalimasis, didingos šalies devyniais brangakmeniais apdovanota malonioji sostinė, turtingas didingiausiais karaliaus gyvenamais milžiniškais rūmais, nemirtingojo reinkarnacijos Dievo dangiškoji buveinė pastatyta, Indros padovanotas ir Višnukarmano („visa kuriančio“ Dievo) pastatytas“.


9 DIENA

SICHANOUKVILIS (KAMBODŽA). Atvykimas į Kambodžą - 09:00, išvykimas - 18:00.


Kambodžos Karalystė (Kambodža) – Tailando, Laoso ir Vietnamo kaimynė, įsikūrusi prie Tailando įlankos. Ši šalis, kurioje susiduria senoviniai ir modernūs pasauliai, savo lankytojams dovanoja autentiškus įspūdžius, nuotykius ir patirtis. Kambodža užburia savo paslaptingumu, pribloškia šventyklų didybe (būtent Kambodžoje įsikūręs pats didžiausias religinių šventyklų kompleksas visame pasaulyje - Ankor Vatas), stebina savo gamta ir ryškia istorija. Tačiau tikrasis Kambodžos lobis, ne įspūdingi statiniai ar unikalus grožis, o žmonės... Kambodžos gyventojai pasižymi nepalaužiama dvasia ir užkrečiančiu optimizmu... Nė vienas iš Kambodžos neišvyksta neparagavęs vietinių gerumo bei nuoširdumo. Lažinamės, kad ir jūs neatsilaikysite Kambodžos kerams!


10 DIENA

Diena jūroje.

11 DIENA

SINGAPŪRAS. Sugrįžimas į Singapūre esantį uostą - 09:00. Pusryčiai laive. Išvykimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių (su persėdimu viename iš europos miestų).

SVARBU: Pervežimas į oro uostą nėra įskaičiuotas. Oro uostą lengvai ir patogiai pasieksite su taksi (taksi paslaugų kainos Singapūre yra nedidelės).

KRUIZO PROGRAMA:

Diena Uostas Atvykimas Išvykimas
1 Singapūras   20:00
2 Diena jūroje    
3 Tailandas (Samujis) 09:00 18:00
4 Tailandas (Bankokas) 09:00  
5 Tailandas (Bankokas)   16:00
6 Kambodža 09:00 18:00
7 Diena jūroje    
8 Singapūras 09:00  

SUSIPAŽINKITE SU LAIVU, KURIUO KELIAUSITE: 

„Costa Fortuna“ – didelis (laivu keliauti gali iki 5000 keleivių), prabangus ir įspūdingas laivas,kuris padės atostogoms ant vandens tapti dar įspūdingesnėmis. Laive yra: 3-D / 4-D kino teatras, kinas po atviru dangumi, diskoteka, kazino, interneto kavinė, grilio restoranas, švediško stalo „Gelateria“ ledainė, italų restoranas, picerija restoranas prie baseino, kavinė, kokteilių baras, baras prie baseino, kirpykla, gydytojo paslaugos, SPA  centras, masažas, pirtis, sukūrinė vonia, krepšinis, futbolas, sporto salė, lauko ir vidaus baseinai, vandens kalneliai, vaikų klubas / vaikų darželis, baseinas vaikams / vandens parkas, klubas paaugliams, vaizdo žaidimai, kambarių aptarnavimas (24 val.), neįgaliesiems pritaikytos kabinos.VIDINĖ KAJUTĖ

Kajutės plotas: apie 14 m². 
Kajutėje yra: viengulė lova, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija, radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), oro kondicionierius, seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį). ATKREIPKITE DĖMESĮ! Vidinė kajutė yra paprasčiausias kajučių tipas. Vidinėje kajutėje nėra lango.

KAJUTĖ SU LANGU

Kajutės plotas: apie 16 m²   
Kajutėje yra
: langas, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija, radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), oro kondicionierius, seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį). 

KAJUTĖ SU BALKONU

Kajutės plotas: apie 18 m² 
Kajutėje yra: balkonas (kėdės), vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija, radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), oro kondicionierius, seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį).

VIDINĖ KAJUTĖ NEPAMIRŠTAMAS KRUIZAS PO SINGAPŪRĄ, TAILANDĄ IR KAMBODŽĄ
KAJUTĖ SU LANGU NEPAMIRŠTAMAS KRUIZAS PO SINGAPŪRĄ, TAILANDĄ IR KAMBODŽĄ
KAJUTĖ SU BALKONU NEPAMIRŠTAMAS KRUIZAS PO SINGAPŪRĄ, TAILANDĄ IR KAMBODŽĄ


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius - Singapūras - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų);
 • 2 nakvynės Singapūre 4* viešbutyje su pusryčiais;
 • 7 nakvynės „Costa Fortuna“ laive pasirinktoje kajutėje;
 • Pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs ir vakarienė) kruizo metu;
 • Arbatpinigiai;
 • Vanduo, kava, arbata;
 • Pramoginė programa laive;
 • Dauguma paslaugų teikiamų laive;
 • Bagažo pervežimas įlaipinant / išlaipinant (uoste);
 • Uosto ir kuro mokesčiai;
 • Bagažas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Visi pervežimai (oro uostas -  viešbutis - uostas - oro uostas);
 • Alkoholiniai ir gaivieji gėrimai;
 • Kambodžos viza (apie 25Eur/asm.);
 • SPA paslaugos (masažai ir t.t.) bei kai kurie sporto užsiėmimai kruiziniame laive;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Apžvalginės ekskursijos uostuose;
 • Internetas;
 • Medicininės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA).

DĖMESIO:

Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!

Kambodža – egzotika alsuojanti šalis

Kambodža – pietryčių Azijos šalis, kuri pritraukia vis daugiau turistų. Keliautojus vilioja didingos šventyklos, vaizdingi paplūdimiai ir mūsų tautiečiams neįprasta virtuvė. Nors nuvykti į tam tikras atokesnes Kambodžos vietas gali būti gana keblu, tačiau turistiniai miestai sparčiai vystosi, ir rūpinamasi, kad keliautojai viešnagės metu galėtų kuo daugiau pamatyti.

KLIMATAS

Kambodžoje vyrauja tropinis klimatas, todėl šioje šalyje karšta ištisus metus. Drėgnasis sezonas tęsiasi nuo birželio iki spalio, kai pietvakarių musonas iš vandenyno atneša lietų (drėgniausias mėnuo metuose – rugsėjis). Sausasis sezonas trunka nuo lapkričio iki gegužės (karščiausias mėnuo – kovas). Nors į Kambodžą galima vykti ištisus metus, tačiau didžiausio turistų antplūdžio sulaukiama lapkričio-vasario mėnesiais.

Vidutinė oro ir vandens metinė temperatūra
 

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

27

27

28

28

29

29

29

29

29

28

27

26

Vandens temperatūra

28

28

29

30

30

30

29

29

29

29

29

28

ĮDOMŪS FAKTAI APIE KAMBODŽĄ

 • XIX amžiuje Kambodža buvo Prancūzijos kolonija, tačiau 1953 metais atgavo nepriklausomybę;
 • Vidutinė gyvenimo trukmė Kambodžoje siekia vos 58 metus;
 • Ši šalis negalėtų pasigirti gyventojų raštingumu – šis rodiklis siekia 73,6 proc.

KAIP PAŽINTI KAMBODŽĄ?

Populiariausias Kambodžos transportas – vadinamas tuk-tuk’as, kuriuo iš taško A į tašką B nuvyksite už 3 eurus. Taip pat populiarios dviratinės rikšos bei motociklo tipo taksi. Kambodžos sostinėje Pnompenyje taip pat veikia ir Uber taksi, todėl sudaromos tikrai palankios sąlygos patogiam susisiekimui.

KAMBODŽOS VIRTUVĖ

Kambodžos virtuvė yra panaši į Tailando ir Vietnamo, tačiau Kambodžos tradiciniai patiekalai yra ne tokie aštrūs. Ruošiant įvairius valgius neapsieinama be ryžių ir žuvies: žuvies patiekalų pasirinkimas yra tiesiog stebinantis, o ryžiai yra patiekiami beveik prie visų valgių (kartais ryžiai pakeičiami makaronais). Turistams siūloma paragauti ne tik gana įprastų patiekalų, bet taip pat ir maistui paruoštų gyvačių, varlių, šikšnosparnių ar vabalų. Desertui siūloma paragauti vaisinių pudingų, pyragaičių, sausainių ar pyragų.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus

 • Num Banh Choc – žuvienė;
 • Mon Sngor – vištienos sriuba;
 • Samlor machou banle – tiršta žuvienė su ananasais;
 • Sach Mon Chha Khnhei – kepta vištiena su imbieru;
 • Choeeng Chomni Chrouc Chean – kiaulienos šonkauliukai;
 • Somlar Mochu Sachko – troškinta jautiena;
 • A ping – užkandis drąsiems (kepti tarakonai).

Kambodžos alkoholiniai gėrimai

 • Vietinis vynas (dažniausiai gaminamas iš ryžių arba palmių cukraus, kartais pagardinamas imbieru);
 • Vietinis ryžių brendis.

NAUDINGA INFORMACIJA

Kalba: khmerų. Taip pat galima susišnekėti anglų ir prancūzų kalbomis.

Kelionės dokumentai: Lietuvos piliečiams keliaujant į Kambodžą reikalinga viza. Turistinė viza yra išduodama Kambodžos ambasadose arba konsulatuose (vizos galiojimo trukmė – 30 dienų). Kreipiantis dėl vizos reikės pateikti bent 6 mėnesius galiojantį pasą bei 1 arba 2 nuotraukas.

Valiuta: Kambodžos rielis (KHR), 1 Eur = 4958 rielių.

Etiketas: prieš fotografuodami vienuolius ar vietinius gyventojus visada prašykite leidimo. Jei norite pagarbiai pasveikinti kitą asmenį, šiek tiek palenkite galvą, o rankas priglauskite prie krūtinės. Imdami arba duodami daiktus naudokite dešinę ranką arba abi rankas. Nepagarbu liesti vietinio gyventojo viršugalvį, nepriimtina, jei moteris liečia vienuolį vyrą arba jam ką nors tiesiogiai paduoda.

Arbatpinigiai: įprasta palikti arbatpinigių ne tik padavėjams, bet taip pat ir kitam aptarnaujančiam personalui.

Sveikata: rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, negerti vandens iš čiaupo. Būkite atsargūs ragaudami itin egzotiškus patiekalus – jie priimtini tikrai ne kiekvieno europiečio skrandžiui.

Saugumas: nors Kambodžoje yra gana saugu, tačiau vertėtų pasisaugoti kišenvagių.

Kainos: Kambodžoje kainos yra gana nedidelės. Keturių rankų masažas kainuos apie 10-15 eurų, pietūs restorane – apie 10 € (gatvės užeigoje pavalgysite už 3-4 eurus).

Lauktuvės: medvilniniai šalikai, šilkinės skaros, prieskoniai, vaisiai, kava, medus, tapybos gaminiai.

KĄ PAMATYTI? KUR PAILSĖTI?

Pnompenis – Kambodžos sostinė, įsikūrusi centrinėje šalies dalyje, trijų upių santakoje. Tai – žavus  ir gana ramus miestas, kuriame galima pasigrožėti kolonijiniais Prancūzijos pastatais ir Ankoro monumentine architektūra. Pnompenyje nestinga įvairių turistinių objektų – keliautojus žavi Sidabrinė pogoda, Karališkieji rūmai, Nacionalinis muziejus bei Wat Phnom šventykla.

Angkoro Vatas – didžiulis šventyklų kompleksas, kurio neaplankyti būtų tikra nuodėmė. Įdomu tai, kad Angkoro Vatas yra didžiausias šventyklų kompleksas ne tik Azijoje, bet taip pat ir visame pasaulyje, tad nieko keisto, kad jis taip masina turistus.

Koh Kero šventykla yra įsikūrusi šiaurinėje Kambodžos dalyje. Nors Angkoro šventyklų kompleksas neabejotinai yra pats lankomiausias religinis objektas, tačiau Koh Kero šventykla taip pat verta jūsų dėmesio. Koh Kero šventykla nuo Angkoro Vato yra nutolusi maždaug 120 km atstumu. Šioje vietovėje galima pamatyti įspūdingą piramidės formos šventyklą ir dar maždaug 40 kitų išlikusių statinių.

Preah Vihearo šventykla, stūksanti Dangreko kalnuose, taip pat verta jūsų dėmesio. Preah Vihearo šventykla buvo pastatyta XI-XII amžiuje, Kmerų imperijos klestėjimo periodu. Tai – itin reikšmingas religinis ir istorinis objektas, kuris buvo skirtas dievui Šivai.

Sihanukvilis – populiariausias Kambodžos kurortas, kuris vilioja gausybe restoranų, džiugina parduotuvių gausa ir įvairiomis pramogomis, kurių čia tikrai nestinga. Taip pat maloniai stebina ir šio kurorto paplūdimiai, nukloti auksiniu smėliu.

Reamo nacionalinis parkas gamtos mylėtojams palieka itin didelį įspūdį. Šis parkas nuo Sihanukvilio kurorto yra nutolęs vos 18 km, tad čia apsilankyti tiesiog privaloma. Lankydamiesi Reamo nacionaliniame parke turėsite galimybę pasigrožėti atogrąžų miškais, kriokliais, laukiniais paplūdimiais ir salomis.

Tonlesapo ežeras keri savo unikalumu: tai – ne tik vandens telkinys, bet taip pat ir gyvenvietė. Ežere pamatysite gausybę ant polių pastatytų kaimelių, tarp kurių vietiniai gyventojai keliauja valtimis.

Kračehas – miestas rytinėje Kambodžos dalyje. Čia galima pamatyti gausybę kolonijinių laikų pastatų bei puošnių pagodų, tačiau šiame mieste turistai nusprendžia apsilankyti ne vien tik dėl jų. Turbūt didžiausią įspūdį palieka Mekongo upėje esančios salos, tarp kurių plaukioja Iravadžio delfinai.

Kampotas – tai Pietinėje Kambodžos dalyje įsikūręs miestas, kuris patiks ramaus poilsio mylėtojams. Tai – prancūzų kolonijinis miestas, kuris yra artimas europiečio akiai, tačiau kartu ir egzotiškas. Kampotas garsėja ne vien tik architektūriniais šedevrais, bet taip pat ir žaliųjų pipirų plantacijomis – šiuo prieskoniu patiekalai gardinami kone kiekviename vietiniame restorane.

Mondulkyris garsėja nuostabia gamta, todėl pavargus nuo miesto šurmulio čia tiesiog būtina apsilankyti. Mondulkyrio provincija tiesiog pribloškia sunkiai įžengiamomis džiunglėmis, galingais kriokliais, žaliomis kalvomis ir laukiniais gyvūnais.
Singapūras – prabanga alsuojanti šalis

Singapūras – tai nedidelė valstybė, kuriai priklauso Tegongo, Sentosos, Ubilo salos ir dar daugiau nei 50 mažesnių salelių, kurių didžioji dalis yra negyvenamos. Beveik visą šalies teritoriją užima tokio pat pavadinimo sostinė – Singapūras. Nors šalies reljefas yra išmargintas kalvomis, tačiau jos nėra aukštos – aukščiausia viršukalnė tesiekia 166 metrus virš jūros lygio. Dėl nedidelio atstumo iki pusiaujo, Singapūre karšta ištisus metus, o dienos ilgis visais metų laikais yra maždaug 12 valandų. Taigi, tai iš tiesų puiki kelionių kryptis išsiilgusiems saulės spindulių ir šilumos.

KLIMATAS

Singapūro klimatas yra tropinių miškų, čia ištisus metus vyrauja tik vienas sezonas – vasara! Temperatūrų svyravimai Singapūre yra labai nežymūs, vyrauja didelė drėgmė, iškrenta daug kritulių. Paprastai temperatūra svyruoja nuo 23°C iki 32°C, santykinė drėgmė rytais siekia 79 procentus, po pietų – apie 72 proc. Šilčiausi balandžio ir gegužės mėnesiai, nuo liepos iki spalio mėnesį šalies teritoriją dažnai gaubia migla, kurią sukelia kaimyninėje Indonezijoje siaučiantys gaisrai. Daugiausiai kritulių iškrenta lapkričio-sausio mėnesiais. Suskaičiuota, kad per metus vidutiniškai pasitaiko 177 lietingos dienos, o saulėtų valandų per metus suskaičiuojama maždaug 2200.
Vidutinė oro ir vandens metinė temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

26

27

27

27

27

27

27

27

27

27

26

26

Vandens temperatūra

28

28

29

30

30

30

30

29

29

29

29

29z


ĮDOMŪS FAKTAI APIE SINGAPŪRĄ

 • Vietiniu dialektu šalies pavadinimas reikštų „liūtų miestas“, tačiau neapsigaukite – liūtai čia niekada negyveno. Pasakojama, kad vienas imperijos princų, išsilaipinęs saloje, pamatė gyvūną, kurį palaikė liūtu, ir dėl to suteikė vietovei tokį vardą, kuris netrukus prigijo;
 • Singapūras garsėja kaip švariausias pasaulio miestas. Tikėtina, kad taip yra dėl įvairių griežtų draudimų: Singapūre negalima prekiauti kramtomąja guma ir kramtyti ją viešoje vietoje (išimtis taikoma tik tada, jei kramtoma gydytojo išrašyta kramtomoji guma, padedanti mesti rūkyti). Taip pat griežtai draudžiama spjaudytis gatvėje ir lesinti paukščius;
 • Automobilių spūstys Singapūre gyventojų negąsdina. Kodėl? Paprasčiausiai šalyje yra ribojamas automobilių pardavimas, čia tokios transporto priemonės įsigijimas kainuotų maždaug tris kartus brangiau nei kitose šalyse;
 • Draudimų Singapūre tikrai nestinga – už kalbėjimą mobiliuoju telefonu kelionės metu vairuotojai gali būti baudžiami pusės metų kalėjimu;
 • Į Singapūrą kasmet atvyksta daugiau turistų nei šalyje yra gyventojų;
 • Singapūras yra beveik 100 kartų mažesnis už Lietuvą, tačiau gyventojų yra beveik du kartus daugiau;
 • Singapūro gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė siekia 83 metus, o jų virtuvė pagal sveikumą yra laikoma antrąja pasaulyje.

KAIP PAŽINTI SINGAPŪRĄ?

Šalies sostinėje yra puikiai išvystyta viešojo transporto sistema – galima keliauti metro ar autobusais, čia naudojamasi elektroniniais bilietais. Į šalia esančias salas galima nuvykti keltais arba privačiais laivais, taip pat galimi vietiniai skrydžiai – svarbiausiu tranzitiniu centru laikomas Čiangio oro uostas. Taksi paslaugos šalyje nėra tokios brangios, kaip gali atrodyti – už pusvalandžio kelionę sumokėsite kelis eurus (dienos metu tarifai yra mažesni). Vienkartinis viešojo transporto bilietas Singapūre kainuos maždaug 1 €, kilometro kelionė taksi – 0,3 €, taksi įsėdimas – 2 €, litras degalų – 1,24 € (vis dėlto, transporto priemonių nuoma nebus labai pigi). Pirkdami bilietą autobuse visada turėkite reikalingą sumą be grąžos, nes jos vairuotojai paprastai neduoda.

SINGAPŪRO VIRTUVĖ

Singapūro virtuvėje juntama kinų, indų, Indonezijos ir Vakarų maisto gaminimo tradicijų įtaka. Šalyje auginamos kokosų palmės, įvairūs prieskoniai, tropiniai vaisiai (greipfrutai, mangostanai, žvaigždanyžiai, ir t.t.), įvairios daržovės. Tradiciniu patiekalu laikomas vištienos, krevečių ir austrių kebabas, kuris valgomas su tirštu žemės riešutų padažu (Sate). Daugelis Singapūro restoranų labiau primena pigias užkandines, tačiau taip pat galima rasti ir labai prabangių restoranų. Vietiniai gyventojai beveik nevalgo mėsos, tačiau maisto gamyboje naudoja žuvį, ryžius ir daržoves. Vietoj saldumynų Singapūro gyventojai mieliau renkasi tropinius vaisius ir lengvus iš jų pagamintus desertus. Galbūt dėl to šalyje apkūnūs žmonės sudaro tik labai nedidelę gyventojų dalį – 1,8 proc.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Laksa – aštri kokosų sriuba;
 • Kaya toast – tradiciniai skrebučiai su kokoso pieno džemu;
 • Rotti prata– paplotėlis, valgomas su kario padažu;
 • Hainanese chicken rice – nacionalinis patiekalas iš vištienos;
 • Chilli Krabas – aštrus krabas, valgomas su mantou (bandelėmis);
 • Mutabak – indiškas kebabas su mėsa (vištiena arba aviena);
 • Satay – mėsos barbekiu.

Singapūro alkoholiniai gėrimai:

 • Tiger beer – tradicinis Singapūro alus;
 • Singapore Sling – tradicinis alkoholinis kokteilis su džinu.

NAUDINGA INFORMACIJA

Kalba: malajų, kinų, tamilų, anglų.

Kelionės dokumentai: Lietuvos piliečiams viza nėra reikalinga, tačiau svarbu turėti pasą. Lietuvos piliečiai 180 dienų laikotarpiu viešėti Singapūre gali ne daugiau nei 90 dienų.

Valiuta: Singapūro doleris (SGD), kuris atitinka 0,63 €.

Draudimai: čia jų tikrai nestinga. Negalima viešai kramtyti gumos, į metro riedėti riedlente ar riedučiais, stotyse ir metro uždrausta valgyti, viešuoju transportu negalima gabenti durianų - vaisių (jie labai dvokia), rūkyti ne tam skirtose vietose.

Saugumas: Singapūras yra laikomas viena saugiausių pasaulio šalių. Taip yra dėl to, kad šalyje egzistuoja daugybė taisyklių, kurių reikia laikytis. Taisyklių pažeidėjams gali tekti gerokai patuštinti piniginę (valgymas metro gali kainuoti 330 €, rūkymas ne tam skirtoje vietoje – 660 €, degių medžiagų gabenimas – 3300 €...) Už narkotikų laikymą baudžiama mirties bausme.

Kainos: nors Singapūras yra viena turtingiausių pasaulio valstybių, kainos čia nėra labai didelės. Pavyzdžiui, nebrangiuose restoranuose galima pavalgyti už 2-4 eurus, o nakvynė nebrangiame viešbutyje gali kainuoti maždaug 40 eurų. Vidutinio lygio restorane papietausite už 20-30 eurų, vietinis alus kainuos maždaug 4 €, puodelis kavos – 2-3€.

Lauktuvės: turistai neretai rekomenduoja apsipirkti viešbučiuose įsikūrusiose parduotuvėse. Išpardavimų metu čia galima apsipirkti gerokai pigiau, ir taip pat galima įsigyti narystės kortelę, kurioje yra kaupiami taškai, ir galima įvairių prekių įsigyti dar mažesne kaina. Singapūras yra tikras rojus žinomų prabangių prekinių ženklų mylėtojams – čia prabangių parduotuvių tikrai nestinga, o vykstant išpardavimams galėsite rasti prekių tikrai patraukliomis kainomis.

PRAMOGOS SINGAPŪRE

Marina Bay įlanka garsėja moderniais pastatais – Marina Bay Sands kompleksu ir Esplanade teatru, kuris savo forma primena du duriano vaisius. Jei yra galimybė, rekomenduojama Mariana Bay įlanką aplankyti tamsiuoju paros metu – jus tikrai nustebins kiekvieną vakarą vykstantys vandens, šviesų ir lazerių šou, kuris pasakoja Singapūro istoriją.

Merlionas – Marina Bay įlankoje esanti statula, kuri laikoma Singapūro simboliu. Tai – žuvies su liūto galva statula, kuri turi savitą istoriją. Žuvis – tai Singapūro kilmės simbolis, nes kadaise jis buvo žvejų kaimas. Liūto galva simbolizuoja miesto kilmę, nes, kaip pasakojama legendoje, imperijos princas pamatytą gyvūną palaikė liūtu, ir pavadino vietovę „Singa Pura“, kas išvertus iš sanskrito kalbos reikštų „Liūto miestas“.

Gardens by the Bay – tai 100 hektarų plote esantis parkas, kuriame galima apsilankyti nemokamai. Vis dėlto norint pamatyti „Flower Dome“ ir „Cloud Forest“ paviljonus, reikės susimokėti 28 SGD. Parke taip pat siūloma pramoga – pasivaikščiojimas ant dirbtinių medžių viršūnių pakabintu tiltu kainuos 8 SGD. Toks pasivaikščiojimas ypač rekomenduojamas sutemus, nes tokiu metu yra įjungiamas įvairiaspalvis apšvietimas.

Marina Bay Sands – tai prabangus, net 2500 kambarių turintis viešbutis, kuriame dirba įvairių žinomų prekių ženklų parduotuvės bei kazino. Taip pat šiam viešbučiui priklauso ant stogo esantis baseinas („Infinity Pool“), kuriame plaukiojant galima pasigėrėti Singapūro vaizdais. Viešbučio viršuje yra apžvalgos aikštelė, į kurią pasikelti bus galima už 23 SGD, tačiau taip pat siūloma ir puiki alternatyva – 57 aukšte esančiame bare galėsite apsilankyti nemokėdami už pakilimą. Vis dėlto, šiame bare nėra labai pigu, buteliukas alaus kainuos maždaug 12 eurų.

Singapūro zoologijos sodas yra laikomas vienu geriausių visame pasaulyje, o apžvalgos ratas „Singapore Flyer“ netgi dydžiu pranoksta žymųjį „London Eye“. „Universal Studios“ – tai pramogų parkas, kuriame galėsite apsilankyti su visa šeima.

Istoriniai kvartalai: kai Didžioji Britanija kolonizavo Singapūrą, miestas buvo padalintas į keturis etninius kvartalus: centrinį, kinų, indų ir malajų (Colonial District, Chinatown, Little India ir Kampong Glam). Kinų kvartale rekomenduojama pamatyti budistų Buddha Tooth Relic šventyklą.

Orchard Road – tai daugiau nei du kilometrus nusidriekęs bulvaras su prabangiomis parduotuvėmis, viešbučiais ir restoranais. Net ir tada, jei nežadate nieko pirkti, čia pasidairyti tikrai verta – Singapūras ir prabanga yra neatsiejami dalykai.

Pulau Ubin – tai viena iš nedaugelio Singapūrui priklausančių salelių, kurią galima pasiekti keltu iš Changi Point laivų terminalo. Įdomu tai, kad Pulau Ubin yra visiška Singapūro sostinės priešingybė – čia nerasite modernių pastatų, bet galėsite pamatyti tankias džiungles, pelkes ir kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius. Jei norite pabėgti nuo miesto šurmulio, nuvykite į šią salą – čia galėsite stovyklauti, važinėti dviračiais ar žvejoti.

Kranji ir Lim Chu Kang – tai toli nuo sostinės centro esantis rajonas, kurį sunku pasiekti viešuoju transportu. Vis dėlto, čia apsilankyti tikrai verta – galėsite aplankyti iki šiol veikiančius kaimo barus, kuriuose, kaip bebūtų keista, susirenka turtingi verslininkai. Taip pat rajone gausu fermų bei ūkių.

Punggol Point – tai parkas su vaizdu į Malaizijos pakrantę. Čia vietiniai gyventojai atvyksta ramiai pabūti su draugais ar šeima, taip pat užsiimama žvejyba.

Henderson Waves – tai aukščiausiai esantis pėsčiųjų takas, kuris garsėja novatorišku dizainu ir įspūdingu gamtos grožiu. Sentosa Boardwalk – tai dar vienas rekomenduojamas pėsčiųjų takas, kuris jungia Sentosą ir Singapūrą.
Tailandas – šypsenų šalis

Tailandas, dar vadinamas ,,laisvųjų žeme” – tikra egzotiška karalystė. Čia jūsų laukia senoviškos šventyklos ir vienuolynai, nuostabaus skonio maistas, draugiškos gyventojų šypsenos, siautulingas naktinis gyvenimas, spalvomis ir kvapais viliojantys turgūs bei, tarsi atskirame pasaulyje gyvenančios, vietinės gentys. O ką jau kalbėti apie čia slypinčias unikalias gamtos grožybes – čia išvysite smaragdinius atogrąžų miškus, klestinčią augaliją ir gyvūniją, auksinio smėlio paplūdimius, tropines saleles, šniokščiančius krioklius, milžiniškas uolas bei žydrą vandenį. Tailandas įsikūręs pietryčių Azijoje, kaimynystėje ribojasi su Mianmaru, Kambodža, Laosu ir Malaizija. Šios grožiu užburiančios valstybės miestuose gyvena net 68 milijonai gyventojų, o gatvėse knibžda daugybė turistų, mat Tailandas yra iškovojęs vienos geidžiamiausių atostogų vietos vardą. Budistų šventovėje patirsite ramybę, atsipalaiduosite tailandietiško masažo metu, o siautulingas naktinis gyvenimas neleis pamiršti šios kelionės.

KLIMATAS

Tailandas išsidėstęs tropinio klimato zonoje. Šioje šalyje oras lepins, kepins saulutė ir temperatūra nenusileis žemiau 25 laipsnių šilumos. Čia vyrauja trys sezonai – šaltasis, karštasis ir drėgnasis. Geriausias laikas aplankyti Tailandą – nuo lapkričio iki vasario mėnesio, šaltojo sezono metu. Tad, kai Lietuvoje karaliaus žiema ir siaus pūgos, jūs galėsite mėgautis maloniuTailando klimatu, kuomet temperatūra laikysis apie 27°C. Nuo kovo iki gegužės mėnesio čia būna itin karšta – termometro stulpelyje temperatūra dažnai viršija 30 laipsnių šilumos. O nuo birželio čia atkeliauja musonai, dėl kurių Tailande pasidaro drėgna, dažnai palyja, o karštis tebesilaiko.

VIDUTINĖ ORO IR VANDENS TEMPERATŪRA:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

27

28

30

31

30

30

30

30

29

29

28

26

Vandens temperatūra

28

28

29

30

30

30

30

29

29

29

29

28

ĮDOMŪS FAKTAI:

 • Tailande kasmet vyksta beždžionių šventė, į kurią sukviečiama virš 600 beždžionių. Šventės metu beždžionėms pateikiamos iškilmingos vaišės – švieži vaisiai, kalnai keptų dešrelių bei ledų. Vietiniai tailandiečiai joms taip dėkoja už tai, kad kasmet pritraukia daugybę turistų;
 • Tailande gyvena mažiausias pasaulio žinduolis – Kičio kiaulianosis šikšnosparnis, kurio dydis 2-3 centimetrai, o sveria jis vos 2 gramus.

KAIP PAŽINTI TAILANDĄ?

Norint įveikti didesnius atstumus, labai patogu nuskristi į dominančius miestus lėktuvu. Čia dirba nemažai avialinijų, o tiems, kam nusimato ne vienas skrydis po Tailandą, siūloma įsigyti skraidymo pasus, su kuriais bus suteikiamos papildomos nuolaidos. Traukinių tinklas šalyje gerai išvystytas, jie čia rieda tarp didesnių ir mažesnių miestų, tačiau patartina bilietus įsigyti iš anksto. Kainos priklauso nuo važiuojamo atstumo bei pasirinktos važiavimo klasės. Autobusų po visą Tailandą važinėja visa galybė, tad jums tereiks pasirinkti, kokio tipo autobusu norėtumėte keliauti, o jų yra visokiausių – nuo paprastų pigių iki itin prašmatnių. Miestuose burzgia įvairiausios transporto priemonės – čia važinėja autobusai, songhtaew vadinami miniautobusai, taksi, tuktukai, triračiai tuktukai samlors, motoroleriai taksi bei rikšos. Transportas Tailande nebrangus, autobusų kainos būna maždaug 10-20 Tailando batų (0,30 – 0,60 €). Dėl kelionių taksi ir tuktukais kainų būtina derėtis, mat vairuotojai iš pradžių mėgsta pasiūlyti itin auštas kainas. Nuomotis automobilius patogu ir ganėtinai pigu, kainos prasideda nuo 900 THB (25€), tačiau patartina būti atsargiems, nes važinėjant didesniais miestais, gatvės būna sausakimšos. Norint pavažinėti po miestų gatveles galima išsinuomuoti motorolerius, kurių kainos kartais būna vos 200 BHT (5€) už dieną.

TAILANDIETIŠKA VIRTUVĖ

Tikrai nemažai žmonių patvirtintų, jog tailandietiška virtuvė – viena geriausių pasaulyje. Čia maistas nebrangus ir nuostabiai gardus. Tailandiečių patiekaluose siekiama įtraukti visus 5 skonius – aštrumą, kartumą, rūgštumą, saldumą bei sūrumą – sakoma, jog žmogus išties pilnai pasisotina paragavęs visų šių skonių. Čia itin mėgstamas patiekalas – ryžiai ir karis, juos čia valgo visur ir visuomet. Tailandietiškoje virtuvėje dominuoja aštrūs patiekalai, patiekalus mėgstama gardinti daugybe įvairiausių prieskonių bei žolelių – citrinžolėmis, čili pipirais, kalendra, ciberžole, dažnai naudojamas kokosų pienas. Atvykę į Tailandą galėsite prisiragauti egzotiškų vaisių ir daržovių bei turėsite galimybę išbandyti tokių ,,delikatesų” kaip keptos varlės, skruzdėlės ir žiogai.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Tom yam – aštri ir rūgšti krevečių sriuba, pagardinta čili pipirais, žaliųjų citrinų sultimis bei citrinžolėmis;
 • Pad Thai – ryžių makaronai, patiekiami su krevetėmis arba vištiena ir riešutais;
 • Kaeng khiao wan – žaliasis karis, gaminamas su kokoso pienu, žuvies padažu, žaliaisiais čili pipirais, svogūnais ir imbieru.

Tailando gėrimai:

 • Singha – vietinis tailandiečių alus;
 • Mekhong – tailandietiškas viskis, patiekiamas su kokakola ir ledukais;
 • Sang Som – stiprus cukranendrių romas.

Tradiciška kava Tailande – kartoka, patiekiama su cukrumi arba kondensuotu pienu, o kartumui numalšinti šalia duodama kiniškos nam chaa arbatos. Nuo kaitinančios saulės galėsite atsigaivinti šviežiai spaustomis vaisių sultimis, saldžiosiomis cukranendrių sultimis bei kokosų vandeniu.

NAUDINGA INFORMACIJA

Arbatpinigiai. Viešbučiuose ir restoranuose arbatpinigiai dažniausiai būna įtraukti į bendrą sąskaitą, tačiau už gerą aptarnavimą paliekama papildomai iki 10 proc. nuo bendros sumos.
Kalba. Oficiali kalba – tajų. Taip pat galima susišnekėti ir anglų kalba.
Sveikata. Vandenį gerti iš krano griežtai nerekomenduojama. Pirkite vandenį buteliukuose arba nuvirinkite vandenį prieš naudojimą. Taip pat rekomenduojama čia pavirinti ir nepasterizuotą pieną. Atidžiai žiūrėkite, ką valgote – venkite nenuluptų vaisių ir daržovių, valgykite tik gerai iškeptą mėsą ar žuvį. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, difterijos, stabligės, vidurių šiltinės, pasiutligės ir japoniškojo encefalito.

PRAMOGOS TAILANDE

Bankokas. Atvykus į Tailandą, apsilankyti spalvingoje šalies sostinėje – tiesiog privaloma. Senovinės šventyklos, didingi rūmai, dangų remiantys dangoraižiai, įspūdinga gamta, bruzdančios turgaus gatvės ir triukšmingas naktinių klubų gyvenimas – visa tai jūsų laukia Bankoke. Bankoke gyvena virš 8 milijonų gyventojų, tad sostinės gatvelės – sausakimšos nuo atvykusių turistų bei vietinių gyventojų. Užsukite pasigrožėti po didingąjį karalių rūmų kompleksą, atsiradusį Bankoke 1782 metais, kuriame iki šiol iškilusios įspūdingos šventyklos, ceremonijų erdvės bei nematyti meno kūriniai. Atvykite į Wat Pho šventyklą, kurioje, sakoma, gimė žymusis tailandietiškas masažas. Ten taip pat išvysite milžinišką auksinę gulinčio Budos statulą, kurią apžiūrėti susirenka keliautojai iš viso pasaulio. Tikra kultūrine pramoga taps pasivaikščiojimas po Bankoko turgus, o jų čia – visa galybė. Užsukite į plaukiantį Khlong Lat Mayom turgų, kuriame visa prekyba vyksta vandenyje plūduriuojančiose valtelėse, paskanaukite vietinės virtuvės siūlomų gardumynų didžiausiame savaitgalio turguje Chatuchak, ir pavaikštinėkite po išties didelį kinų kvartalą.

Čiangmajus (Chiang Mai). Gražaus kraštovaizdžio, išlikusių vietinių genčių ir smagių pramogų miestas. Čiangmajus gali didžiuotis turtinga istorija bei kultūra, čia akis traukia prašmatni tailandietiška architektūra, miestą puošia didingos budistų šventyklos. Žymiausia iš jų – auksinė Wat Phrathat Doi Suthep šventykla kalno viršūnėje. Šiame mieste, dar pravardžiuojamame ,,Šiaurine rože”, klesti naktinis gyvenimas. Sekmadienio naktimis čia veikia milžiniškas turgus, galite nusipirkti vietinių suvenyrų veikiančiose parduotuvėlėse bei paskanauti tradiciškos tailandietiškos virtuvės šedevrų. O laukinių gyvūnų mėgėjus kviečiame užsukti į netoliese esančius dramblių parką bei tigrų karalystę, kuriuose galėsite apžiūrėti auginamus ir prižiūrimus egzotinius gyvūnus.

Puketas. Didžiausia Tailando sala, turi ką pasiūlyti – viešėdami joje galėsite paplaukioti tarp didžiulių vertikalių kalkakmenio uolų Phang Nga įlankoje, pasidžiaugti saulės kaitra auksiniuose paplūdimiuose, atsigaivinti smaragdiniame vandenyje, išvysti ant kalno dunksančią milžinišką 45 metrų aukščio Budos statulą bei pabūti neįtikėtiname transvestitų kabareto šou.

Viešėdami Kančanaburyje galėsite pamatyti, kokia nepaprasta yra Tailando gamta. Čia šniokščia didingi kriokliai, stūkso milžiniškos uolos, žaliuoja ryžių ir cukranendrių laukai, auga ananasų plantacijos. Žymiausias miesto statinys – tiltas, nutiestas per Kvai upę, pareikalavęs 9000 karo belaisvių gyvybių. Čia riedantis kraupaus pavadinimo ,,Mirties traukinys” veža keliautojus geležinkeliu, nutiestu virš bedugnės, nuo kurio atsiveria stebuklingas kraštovaizdis. Apie miesto gyvenimą karo metais, galėsite susipažinti užsukę į Antrojo pasaulinio karo aukų atminimui skirtą muziejų.

Khao Sok nacionalinis parkas. Apsuptas nuolat žaliuojančių atogrąžų miškų, didingų kalnų, dunksančių įspūdingų uolų ir aplinkui tyvuliuojančių plačių ežerų, šis parkas pakvies nors trumpam pabėgti nuo civilizacijos. Čia galėsite išvysti dramblius, šernus, tapyrus, būrį beždžionių ir kitus egzotinius atogrąžų miškų gyventojus. Atvykę čionai, galėsite pavaikštinėti po parką pėsčiomis arba juo pasigrožėti, plaukiodami valtelėmis.

Ajutaja. Šis istorinis Tailando miestas gyvuoja nuo 1350 metų. Kadaise buvusioje Siamo karalystės sostinėje keliautojus traukia į UNESCO paveldo sąrašą įrašytas istorinis parkas, kuriame galima apžiūrėti virš 400 čia išlikusių nežemiško grožio šventyklų, karalių rūmų griuvėsius bei didžiules Budos statulas.

Išnykusio ugnikalnio vietoje esantis Phanom Rung istorinis parkas stebina žadą atimančiais architektūros stebuklais. Čia slypi dievo Šivos garbei pastatytos aukštaūgės šventyklos, papuoštos įspūdingais raižiniais kadaise čia gyvenusių gyventojų.

Pai. Šis nedidelis kaimelis, apsuptas kalnų, leis pramankštinti kojas vaikštinėjant po šią autentišką gyvenvietę, apžiūrinėjant čia įsikūrusias vietines gentis bei susipažįstant su jų tradicijomis. Taip pat galėsite pasigrožėti netoli šio miestelio esančiais kriokliais, karštųjų versmių baseinais bei susidraugauti su milžiniškais drambliais, jiems įkurtose stovyklose.

Čiangrajus (Chiang Rai). Toliausiai į šiaurę nutolęs Tailando miestas – didžiulė prekybvietė. Dienomis čia kviečiame apsižvalgyti po daugybę šventyklų, bei muziejų. Viena populiariausių šventyklų čia – Wat Rong Khun, dar vadinama Baltąja šventykla, akina savo sniego baltumo architektūriniais raižiniais. O naktimis visas miestas tarsi atgyja – gatvės būna nušviestos neoninėmis šviesomis, atsidaro suvenyrų krautuvėlės, kavinės, restoranai.

Įsimintina išvyka taps šiaurėje įsikūrusių Kajanų genčių aplankymas. Šios gentys dar žinomos kaip Ilgakaklių moterų gentys, kurių moterys ant kaklų mūvi didelius auksinius žiedus, ištempiančių jų kaklus, jog jos atrodo it žirafos. Šiuos žiedus jos pradeda mūvėti sulaukusios vos 4 – 5 metų, ir kasmet užsimauna vėl po vieną žiedą. Pasakojama, jog jos šiuos papuošalus pradėjo mūvėti dar senovėje, kad apsisaugotų nuo tigrų užpuolių, jų vyrams išvykus į medžioklę. Kita istorija pasakoja, jog šiuos žiedus jos mūvėjo norėdamos tapti negražiomis ir taip apsisaugoti nuo kitų genčių puldinėjimų.

Lobpuri. Šiame miestelyje atrasite įdomių šventyklų, bei senovės Tailandą primenančių griuvėsių. Tačiau pagrindinis turistų traukos objektas čia – visur knibždančios, šūkaujančios beždžionės. Jos yra pagrindinės šio miestelio šeimininkės, tad būkite atsargūs, mat jos – puikios vagilės ir greitai sugeba pavogti keliautojų užkandžius ar net akinius nuo saulės!

Dramblių sala (Koh Chang). Išsiilgusiems ramybės ši sala – kaip tik. Tailando pietuose esančią salą dengia baltas smėlis, šalia – nemažą salos dalį užimančios, pilnos gyvybės džiunglės. Tokį pavadinimą sala įgijo dėl savo formos, kuri iš viršaus primena dramblio galvą. Tai turistų dar neatrasta vieta, tad galėsite pasimėgauti niekieno netrukdoma ramybe, pasigrožėti kriokliais bei koraliniais rifais, o vakarus leisti jaukiuose restoranuose
NEPAMIRŠTAMAS KRUIZAS PO SINGAPŪRĄ, TAILANDĄ IR KAMBODŽĄ

1399€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +32
 • Skrydis
 • 44* viešbutis
 • Pusryčiai


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Tailandas (Žiema 2019/20) - džiunglių gyvybė, budistų ramybė ir šventyklų didybė
 • +35
 • Išvykimas: iš Rygos
 • Kelionės trukmė: 12 n.
 • Kelionės tipas: Pažintinė kelionė
Kuba (10n.) - judinkite savo klubus pagal aistringus salsos ritmus
 • +27
 • Išvykimas: iš Vilniaus
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Viešbutis: Gran Caribe Sunbeach 3*
Kuba - išskirtinė ir savita, šilta ir draugiška sala, dovanojanti karštas atostogas
 • +27
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Be Live Collection Cayo Santa Maria 5*
Šri Lanka (10n.) - kvapni, šilta ir viliojanti kaip puodelis juodosios arbatos
 • +30
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Viešbutis: Ranweli Eco Holiday Village 3*
Zanzibaras (11n.) - šiltos atostogos gvazdikėliais ir cinamonu dvelkiančioje saloje
 • +28
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: Paradise Beach Resort 4*
Madagaskaras - baobabai milžinai, smalsuoliai lemūrai ir pilnos saujos įspūdžių
 • +34
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Palm Beach Resort & Spa 4*
Tailandas (14n.) - begalinis vietinių svetingumas ir gamtos didybės unikalumas
 • +31
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 14 n.
 • Viešbutis: Aonang Paradise Resort 3+*
Tailandas (14n.) - vieta, kur nuostabiausiai gamtos fantazijai ribų nėra
 • +33
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 14 n.
 • Viešbutis: Best Western Patong Beach 4*
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime
Tailandas - neišsenkantis jaudinančių nuotykių ir neišdildomų įspūdžių šaltinis
 • +34
 • Išvykas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Deevana Plaza Phuket - Patong 4*
Maldyvai - šviesus pasaulis, kur dominuoja šiluma, grožis ir ramybė
 • +29
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Holiday Island Resort 4*
KRUIZAS PO BAHAMUS, JAMAIKĄ, KAIMANŲ SALAS, BELIZĄ, HONDŪRĄ, MEKSIKĄ
 • +28
 • Laivas: Costa Luminosa
 • Kelionės trukmė: 1 n. Majamyje
 • 10 n. laive :
 • Skrydis: iš Vilniaus
Šri Lanka (10n.) - viliojanti drambliais ir šnaranti arbatos lapeliais
 • +30
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Viešbutis: Jie Jie Beach By Jetwing 4*
Žaliojo Kyšulio salos - ten, kur laikas sustoja ir pasaulis ima suktis lėčiau
 • +25
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Melia Dunas Beach Resort & Spa 5*
Kiurasao - užburianti Karibų jūros ir plačių paplūdimių harmonija
 • +32
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Corendon Beach Resort 5*
Bankokas + Puketas - nusišypsok pasauliui ir jis nusišypsos tau
 • +31
 • Išvykimas: iš Rygos
 • Kelionės trukmė: 12 n.
 • Kelionės tipas: Pažintinė kelionė
Zanzibaras - atostogos ten, kur šiltas ne tik oras, bet ir vietiniai gyventojai
 • +26
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Kiwengwa Beach Resort 4*
Brazilija (10n.) - uždegantys ritmai, karštos saulės vonios ir liepsnojanti aistra
 • +27
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Viešbutis: Americas Copacabana 4*
Omanas - ten, kur ore jaučiama rytietiška mistika ir kvėpuojama pasakomis
 • +27
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Al Fanar 5*
Omanas - prabangus, karštas ir šviežiais vaisiais kvepiantis sultono poilsis
 • +31
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Hilton Salalah 5*
NAUJIENA! Majamis - atostogauk lyg Holivudo žvaigždė
 • +27
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Beachwalk Resort 4*
Bankokas + Krabis - begalybė pojūčių viename nepakartojamame Tailande
 • +31
 • Išvykimas: iš Rygos
 • Kelionės trukmė: 12 n.
 • Kelionės tipas: Pažintinė kelionė
Dominikos Respublika (11n.) - atsisveikinkite su realybe ir mėgaukitės ramybe
 • +29
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: Whala! Bayahibe 4*
Panama (10n.) - saulės išbučiuotos panoramos ir indėniška kultūra
 • +33
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Viešbutis: Riu Plaza Panama 5*
Seišeliai (11n.) - amžinai besitęsianti vasara ir laikui nepavaldus grožis
 • +31
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: Berjaya Beau Vallon Bay Resort 3*
KRUIZAS PO BARSELONĄ, MALJORKĄ, MARSELĮ, SPECIJĄ, ČIVITAVEKIJĄ, NEAPOLĮ
 • +22
 • Laivas: Allure of the Seas
 • Kelionės trukmė: 1 n. Barselonoje
 • 7 n. laive :
 • Skrydis: iš Vilniaus
Mažasis Vietnamo turas (2019/20) - ir tingiems, ir aktyviems
 • +34
 • Išvykimas: iš Rygos
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Kelionės tipas: Pažintinė kelionė
Vietnamas (11n.) - Raudonojo Drakono šalis, apdovanojanti naujais potyriais
 • +31
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: Muine Bay Resort 4*
Meksika (11n.) - romantiškos serenados ir turtingas actekų palikimas
 • +34
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: Riu Lupita 5*
ĮSPŪDINGAS KRUIZAS PO SINGAPŪRĄ, MALAIZIJĄ IR TAILANDĄ
 • +33
 • Laivas: Costa Fortuna
 • Kelionės trukmė: 2 n. Singapūre
 • 7 n. laive :
 • Skrydis: iš Vilniaus
Zanzibaras (14n.) - auksinių spindulių nutviekstos idiliškos žiemos atostogos
 • +28
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 14 n.
 • Viešbutis: Uroa Bay Beach Resort 4*
Pažinkite Vietnamą ir ilsėkitės Fukuoko saloje - mmm... Fantastiška
 • +31
 • Išvykimas: iš Rygos
 • Kelionės trukmė: 10 n.
 • Kelionės tipas: Pažintinė kelionė
Tailandas (14n.) - prisilieskite prie tikriausių stebuklų ir išmokite gyventi su džiaugsmu
 • +31
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 14 n.
 • Viešbutis: Ibis Styles Krabi 3+*
Omanas - perlais, smilkalais, šilku ir prabanga alsuojantys lobynai
 • +30
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Viešbutis: Rotana Salalah Resort 5*
Balis (11n.) - gamtos prieglobstis, kuriame ne būni, o tampi laisvu
 • +33
 • Išvykimas: iš Vilniaus
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: The Anvaya Beach Resort Bali 5*
Vietnamas (11n.) - ryškiaspalvis natūralios ir nepagražintos egzotikos pliūpsnis
 • +31
 • Išvykimas: iš Vilniaus
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: Lotus Muine Resort & Spa 4*
Kuba (14n.) - Hemingvėjaus mylimoji, geros nuotaikos dalintoja
 • +28
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 14 n.
 • Viešbutis: Melia Jardines Del Rey 5*
Kuba (11n.) - paskęskite svaigios ir karštos charizmos glėbyje
 • +30
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 11 n.
 • Viešbutis: Iberostar Playa Alameda 4*
Majamis (14n.) - būgnų ritmai pilnatyje ir įdegusios kojos paplūdimyje
 • +20
 • Išvykimas: iš Varšuvos
 • Kelionės trukmė: 14 n.
 • Viešbutis: Pestana South Beach 4*
KRUIZAS PO SINGAPŪRĄ, TAILANDĄ, KAMBODŽĄ IR MALAIZIJĄ
 • +27
 • Laivas: Costa Fortuna
 • Kelionės trukmė: 1 n. Singapūre
 • 14 n. laive :
 • Skrydis: iš Vilniaus
Pažintinė kelionė Maroke „Tūkstantis ir vienas nuotykis“
 • +16
 • Išvykimas: iš Vilniaus
 • Kelionės trukmė: 7 n.
 • Kelionės tipas: Pažintinė kelionė