Deja, bet šis pasiūlymas jau nebegalioja. Apačioje rasite panašių pasiūlymų šia arba panašiomis kryptimis. Jeigu neradote Jums tinkamo pasiūlymo, rašykite mums į atostogos@alfaturas.lt

KRUIZAS PO BAHAMUS, JAMAIKĄ, KAIMANŲ SALAS, BELIZĄ, HONDŪRĄ, MEKSIKĄ

1499€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +28
 • 1 n. Majamyje


ATKREIPKITE DĖMESĮ! Į kelionės paketo kainą įskaičiuotas skrydis: Vilnius - Majamis - Vilnius (su persėdimu)!

 

SKRISK + PLAUK + PAŽINK


Kelionės data: 


2020.01.24 - 02.04


Vidinė kajutė - 1499 Eur/asm.

Kajutė su langu - 1699 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 1999 Eur/asm.


DĖMESIO! KAINA NURODYTA ASMENIUI GYVENANT DVIVIETĖJE KAJUTĖJE!


Kelionės trukmė: 12 dienų (11 nakvynių: 1 nakvynė Majamyje + 10 nakvynių laive)

Skrydis: Vilnius - Majamis - Vilnius (su persėdimu)


Laivas: Costa Luminosa


Kelionės programa:

Majamis - Bahamos (Nasau) - Jamaika (Ocho Rios) - Kaimanų salos (Didysis Kaimanas) - Belizas - Hondūras (Roatanas) - Meksika (Kosumelis) - Majamis

1 DIENA

Išvykimas iš Vilniaus oro uosto į Majamį (su persėdimu). 

MAJAMIS. Atvykimas į Majamį. Nakvynė viešbutyje su pusryčiais.  
SVARBU: Pervežimas iš oro uosto į viešbutį nėra įskaičiuotas. 


Majamis... Vos tik išgirdus šio miesto pavadinimą prieš akis iškyla platūs paplūdimiai modernių dangoraižių fone, karšti ir įdegę kūnai, pašėlę vakarėliai ir vandens motociklai, skrodžiantys bangas... Šiuo atveju vaizduotė mūsų nė kiek neapgauna...
Majamis dominuoja daugumos keliautojų svajonių sąrašuose... Ir tikrai ne veltui! Šiame Holivudo filmus primenančiame mieste gali tikėtis bet ko... Čia gali sutikti kaip niekur nieko sau žingsniuojančią NBA žvaigždę... Gali apžiūrėti vienas prabangiausių pasaulio vilų, kuriose gyvena Kim Kardashian, Jennifer Lopez ir kitos žymiausios žvaigždės... Gali aplankyti vietas, kur buvo filmuojami visiems puikiai žinomi filmai... Gali sudalyvauti išprotėjusiame paplūdimio vakarėlyje ir šokti po giedru dangumi, skambant energingiems ritmams ir ošiant vandenynui... Majamyje tu gali viską!


2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio iki 12:00. Laisvas laikas Majamyje. Savarankiška kelionė į Fort Loderdeilio uostą. Išvykimas iš Fort Loderdeilio 23:00.
SVARBU: Pervežimas iš viešbučio į uostą nėra įskaičiuotas.

3 DIENA

NASAU (BAHAMOS). Atvykimas į Nasau - 12:00, išvykimas - 18:00.


Nasau (Bahamos) – spalvinga, smėlėta, triukšminga ir moderni Bahamų sostinė, didžiausias miestas ir pagrindinis uostas. Atmosfera čia tiesiog neprilygstamai gera, Karibų jūros vanduo hipnotizuojantis, vietiniai (galbūt su romo pagalba) visuomet linksmi, oras... oras čia dieviškai geras... Ir labai klystate, jei manote, jog Bahamų salos – tai tik balti paplūdimiai (nors paplūdimiai čia iš tiesų vieni gražiausių visame pasaulyje ir neabejotinai yra viena didžiausių Bahamų žavesio sudedamųjų dalių)... Šios salos turi kuo didžiuotis ir be paplūdimių... Sostinėje Nasau yra nemažai vietų, kurias verta aplankyti: jūrų sodai (įsikūrę rytiniame uosto pakraštyje), parlamento pastatas, Šarlotės tvirtovė (Fort Charlotte), atogrąžų ir subtropinės augalijos grožį atskleidžiantys Ardastra sodai, Džambio (Jumbey) kaimas (kuris yra XVIII a. Bahamų gyvenvietės reprodukcija).... Ir tai – tikrai ne viskas... O kur dar perliukai, kuriuos atrasite patys vaikštinėdami, nusukę ne ten arba vadovaudamiesi, žmonių, sutiktų kelionės metu rekomendacijomis...


4 DIENA

Diena jūroje. Šią dieną galėsite išbandyti pramogas laive bei mėgautis saulės voniomis.

5 DIENA 

OCHO RIOS (JAMAIKA). Atvykimas į Ocho Rios - 08:00, išvykimas - 18:00.


Ocho Rios (Jamaika) – buvęs žvejų kaimelis, įsikūręs šalia plačios įlankos. Tai – dažna kruizinių laivų stotelė. Ocho Rios pavergia savo atpalaiduojančia atmosfera, baltu paplūdimių smėliu, skaidriomis  bangomis ir besitaškančiais kriokliais. Galimybė pasilepinti paplūdimyje lyg iš atviruko, gyvybingas naktinis gyvenimas, nardymas, leidimasis lynu („zip line“), gardus maistas besigrožint nuostabiais vaizdais... Ir daugybė kitų tropinių malonumų laukia jūsų būtent čia!


6 DIENA

DIDYSIS KAIMANAS (KAIMANŲ SALOS). Atvykimas į Didįjį Kaimaną - 09:00, išvykimas - 18:00.


Didysis Kaimanas (Kaimanų salos) - didžiausia iš trijų Kaimanų salų, kuri be jokių abejonių sužavės iki pat sielos gelmių ir paliks didžiulį įspūdį. Unikali fauna, dėl atogrąžų klimato ištisus metus vyraujantys nuostabūs orai, paplūdimių ir Karibų jūros dovanojami malonumai ir vaizdai lyg iš filmo „Karibų piratai“... Čia – nepakartojamai gera! Tik yra viena bėda – labai didelė tikimybė, jog laiko, kurį čia praleisite, jums nepakaks.
Įdomu: Didysis Kaimanas yra koralinės kilmės sala, kurioje nėra gėlo vandens telkinių. Šioje saloje gyvena endeminė žydroji iguana, retos papūgų ir roplių rūšys, taip pat čia auginami jūriniai vėžliai bei kaimanai.


7 DIENA

Diena jūroje.

8 DIENA

BELIZAS. Atvykimas į Belizą - 08:00, išvykimas - 18:00.

 

Belizas – valstybė, įsikūrusi valstybė Centrinėje Amerikoje, Šiaurės Amerikos žemyne, Meksikos ir Gvatemalos kaimynė, skalaujama Karibų jūros. Čia lankėsi Kristupas Kolumbas, čia klestėjo Majų civilizacija (kuri paliko savo pėdsaką), čia plyti ilgiausias Vakarų pusrutulyje Belizo barjerinis rifas (apie 290 km), čia driekiasi nuostabūs paplūdimiai ir karaliauja nuostabi jūrinio tropinio klimato gamta... Tai – unikali ir neįtikėtinai patraukli vieta atostogoms...
ĮDOMU: Šalia Belizo krantų yra Didžioji Žydroji Skylė. Ši paslaptinga povandeninė smegduobė nuo seno kaitina žmonių vaizduotę. Apie šią vietą sklando daugybė istorijų... Vienos jų teigia, kad čia gyvena jūros pabaisos, kitos – kad mistiška Didžioji Žydroji Skylė saugo majų paslaptis. Na, o Žakas Ivas Kusto šią vietą titulavo viena iš dešimties geriausių nardymo vietų pasaulyje.


9 DIENA

ROATANAS (HONDŪRAS). Atvykimas į Roataną - 08:00, išvykimas - 16:00.


Roatanas (Hondūras) - netoli Hondūro krantų, Karibų jūroje esanti sala. Kalvota, išraižyta mėlynų įlankų, apgaubta tropiniais miškais ir mangrovėmis. Ši sala itin mylima ir gausiai lankoma turistų - tikriausiai neatspėsite dėl ko... Taip taip... Ir vėl gi (kaip ir dauguma Karibų jūros salų) dėl savo balto smėlio paplūdimių ir fantastiškų koralinių rifų. Čia ištisas dienas galima užsiimti nardymu, galima plaukioti burlentėmis, romantiškai jodinėti žirgais, leistis į nuotykius dviračiais, adrenalino ieškoti laipiojant uolomis ar tiesiog mėgautis akis ir širdį glostančiais vaizdais.


10 DIENA

KOSUMELIS (MEKSIKA). Atvykimas į Kosumelį - 08:00, išvykimas - 19:00.


Kosumelis (Meksika) - Meksikai priklausanti sala Karibų jūroje. Dėl savo neaprilygstamo povandeninio pasaulio ši sala tituluojama populiariausia nardymo vieta visame pasaulyje (visai šalia Kosumelio yra antras pagal dydį pasaulyje barjerinis rifas), o nepaprastas Kosumelio laukinių paplūdimių grožis sužavi net ir visko mačiusius keliautojus! Taip pat čia yra išlikę ir Majų civilizacijos pėdsakų (čia galima pamatyti Majų miesto San Chervasijo griuvėsius)... Trumpai tariant, Kosumelis yra viena iš svajonių krypčių, lanksčiai prisitaikanti prie įvairiausių keliautojų lūkesčių ir norų.


11 DIENA

Diena jūroje.

12 DIENA

FORT LODERDEILIS. Sugrįžimas į Fort Loderdeilį 06:00. Pusryčiai laive. Savarankiška kelionė iš uosto į oro uostą. Skrydis į Vilnių (su persėdimu).
SVARBU: Pervežimas iš uosto į oro uostą nėra įskaičiuotas.


KRUIZO PROGRAMA:

Diena Uostas Atvykimas Išvykimas
1 Fort Loderdeilis   23:00
2 Nasau 12:00 18:00
3 Diena jūroje    
4 Ocho Rios 08:00 18:00
5 Kaimanų salos (Didysis Kaimanas) 09:00 18:00
6 Diena jūroje    
7 Belizas 08:00 18:00
8 Hondūras (Roatanas) 08:00 16:00
9 Meksika (Kosumelis) 08:00 19:00
10 Diena jūroje    
11 Fort Loderdeilis 06:00  
SUSIPAŽINKITE SU LAIVU, KURIUO KELIAUSITE:  

„Costa Luminosa“ – modernus, elegantiškas, žavingas ir erdvus laivas, kuris žada nepamirštamas atostogas. Laive yra: 3-D / 4-D kino teatras, kinas po atviru dangumi, teatras, diskoteka, kazino, interneto kavinė, pagrindinis restoranas (dirba fiksuotu laiku), grilio restoranas, švediško stalo restoranas, ledainė, italų restoranas, picerija, kavinė, kokteilių baras, baras prie baseino, SPA centras, kirpykla, krepšinis, futbolas, golfas, sporto salė, baseinas (lauke ir viduje), sūkurinė vonia, vaikų klubas / vaikų darželis, baseinas / vandens parkas vaikams, paauglių klubas, vaizdo žaidimai, kabinos neįgaliesiems.


VIDINĖ KAJUTĖ

Kajutės plotas: apie 14 m². 
Kajutėje yra: oro kondicionierius, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį).
ATKREIPKITE DĖMESĮ! Vidinė kajutė yra paprasčiausias kajučių tipas. Vidinėje kajutėje nėra lango.

KAJUTĖ SU LANGU

Kajutės plotas: 18 m²
Kajutėje yra: langas, oro kondicionierius, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį).

KAJUTĖ SU BALKONU

Kajutės plotas: 18 m²   
Kajutėje yra: balkonas (kėdės), oro kondicionierius, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį).

VIDINĖ KAJUTĖ KRUIZAS PO BAHAMUS, JAMAIKĄ, KAIMANŲ SALAS, BELIZĄ, HONDŪRĄ, MEKSIKĄ
KAJUTĖ SU LANGU KRUIZAS PO BAHAMUS, JAMAIKĄ, KAIMANŲ SALAS, BELIZĄ, HONDŪRĄ, MEKSIKĄ
KAJUTĖ SU BALKONU KRUIZAS PO BAHAMUS, JAMAIKĄ, KAIMANŲ SALAS, BELIZĄ, HONDŪRĄ, MEKSIKĄ


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius - Majamis - Vilnius (su persėdimu);
 • 1 nakvynė Majamyje viešbutyje su pusryčiais;
 • 10 nakvynių „Costa Luminosa“ laive pasirinktoje kajutėje;
 • Pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs ir vakarienė) kruizo metu;
 • Arbatpinigiai;
 • Vanduo, kava, arbata;
 • Pramoginė programa laive;
 • Dauguma paslaugų teikiamų laive;
 • Bagažo pervežimas įlaipinant / išlaipinant (uoste);
 • Uosto ir kuro mokesčiai;
 • Bagažas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Visi pervežimai (oro uostas -  viešbutis - uostas - oro uostas);
 • Turistinis-pagalvės mokestis, apsistojant viešbutyje Majamyje (jį reikės sumokėti atvykus į viešbutį);
 • Alkoholiniai ir gaivieji gėrimai;
 • SPA paslaugos (masažai ir t.t.) bei kai kurie sporto užsiėmimai kruiziniame laive;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Apžvalginės ekskursijos uostuose;
 • Internetas;
 • Medicininės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA).

ATKREIPKITE DĖMESĮ! Kelionei būtinas pasas, galiojantis ne trumpiau, nei 6 mėnesius po atostogų pabaigos ir JAV viza arba ESTA elektroninis leidimas keliauti. Būtinai pasitikrink iš anksto!

DĖMESIO:

Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!

Meksika – kontrastais žavintis keliautojų rojus

Meksika – tai šalis, kuri neretai apibūdinama kaip keliautojų rojus. Bene labiausiai turistus žavi kontrastai, kurių Meksikoje tikrai nestinga: čia pamatysite ir išdžiūvusių laukų peizažus, ir apsnigtas vulkanų viršūnes, ir senovinių pastatų griuvėsius, ir modernius miestus. Meksika yra didžiausia Lotynų Amerikos šalis ir didžiausia ispaniškai kalbanti valstybė, kuri sužavės didžiuliais kolonijiniais miestais, ugnikalniais, majų civilizacijos paminklais, kriokliais, kanjonais ir balto smėlio paplūdimiais. Gamtos ir gyvūnų mylėtojams, apsilankiusiems Meksikoje, taip pat neteks nusivilti: juos nudžiugins krištolo skaidrumo vanduo, gausybė egzotinių augalų ir įspūdinga fauna.

KLIMATAS

Meksika yra labai didelė šalis, todėl skirtingose Meksikos dalyse klimatas nėra toks pat. Šiaurinėje šalies dalyje vyrauja subtropinis žemyninis klimatas, čia iškrenta labai nedidelis kritulių kiekis, o temperatūros svyravimai yra labai ženklūs. Likusi šalies teritorija yra tropinio klimato juostoje, čia ištisus metus laikosi gana aukšta temperatūra. Karščiausi ir drėgniausi yra gegužės-spalio mėnesiai, šiuo laikotarpiu oro temperatūra gali siekti apie 40 laipsnių Celsijaus.

Vidutinė oro ir vandens metinė temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra dieną

28

29

32

33

34

33

33

33

32

32

29

28

Vandens temperatūra

25

25

29

26

27

27

27

28

28

27

26

25

ĮDOMŪS FAKTAI APIE MEKSIKĄ

 • Šokoladas yra kilęs iš Meksikos, jis buvo vadintas „dievų gėrimu“;
 • Majai naudodavo labai įdomų ginklą – į priešus mesdavo širšių lizdą;
 • Puansetija (kitaip dar vadinama „kalėdine gėle“) yra kilusi iš Meksikos, ji pavadinta pirmojo JAV ambasadoriaus Meksikoje garbei;
 • Meksikoje yra mažiausias pasaulio vulkanas, kurio aukštis tesiekia 14 metrų;
 • Net 85 procentai Meksikos eksporto iškeliauja į Jungtines Amerikos Valstijas;
 • Meksikos sostinė kiekvienas metais grimzta po kelis centimetrus;
 • Mažiausia pasaulyje šunų veislė Čihuahua yra pavadinta Meksikos valstijos vardu;
 • Meksikoje kalbama daugiau nei 60 kalbų;
 • Meksika yra viena pagrindinių medaus eksportuotojų.

KAIP PAŽINTI MEKSIKĄ?

Jei norima pasiekti tolimas Meksikos dalis, palankiausia keliauti lėktuvu – Meksikoje gerai išvystyta vidinių skrydžių sistema. Šalyje kursuoja verslo ir ekonominės klasės autobusai ir mikroautobusai, bilieto kaina svyruoja nuo 2,5 iki 4 Meksikos pesų. Jei keliausite taksi, rinkitės oficialius taksi („Sitio“), nes priešingu atveju rizikuosite būti apiplėšti. Taksi kaina nėra didelė, paprastai kainos priklauso nuo to, kokioje zonoje važiuojama. Taksi kilometro kaina gali siekti 1-2 €. Miestuose su vairuotojais dažnai galima susikalbėti angliškai, tačiau užmiestyje paprastai kalbama tik ispaniškai. Nenustebkite – net ir viešojo transporto vairuotojai ne visada laikosi kelių eismo taisyklių.

MEKSIKOS VIRTUVĖ

Meksikos svarbiausias produktas – kukurūzai, kurie gausiai naudojami maisto ruošime. Iš kukurūzų gaminamos tortilijos, kurios yra itin populiarios, taip pat gaminamas šventiškas alus, ruošiami garuose troškinti kukurūzai. Taip pat populiari kiauliena, ėriena ir ožkiena, kuri neretai ruošiama laikantis senovės tradicijų: gaminama moliniuose induose ar vyniojama į lapus. Įvairiais būdais ruošiama žuvis, populiarios jūros gėrybės, kurių paruošimo receptų suskaičiuojama taip pat nemažai. Meksikoje yra įprasta valgyti rankomis, todėl nenustebkite, kad restorane jums nepasiūlys peilio ir šakutės. Maistas Meksikoje yra gana aštrus, aitriosios paprikos yra tarsi virtuvės vizitinė kortelė. Jei patiekalo aprašyme rasite užrašą „Enchilados“, tai reikš, kad padažo sudėtyje yra aitriųjų paprikų.


Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Tamales – garuose troškinti kukurūzai;
 • Coctail de Camaron – krevetės su pomidorų tyre;
 • Salsa – tradicinis meksikietiškas padažas, kurio paruošimo receptų suskaičiuojama tikrai nemažai;
 • Tortilijos – paprastai gaminamos iš kukurūzų miltų, kvietinės tortilijos nėra labai populiarios;
 • Burrito – orkaitėje keptas kvietinis paplotėlis su įdaru (paprastai valgomas su stalo įrankiais);
 • Taco – pusiau perlenkta tortilija su žuvimi, mėsa ar jūros gėrybėmis bei daržovėmis;
 • Tostada – riebaluose kepta tortilija;
 • Poppers – įdarytos aitriosios paprikos.

Meksikos alkoholiniai gėrimai:

 • Anyžių žiedų ir medaus likeris, kurį gerdavo senovės majai (likerio galima paragauti Jukatano pusiasalyje);
 • Sauza – kaktusų degtinė;
 • Tekila gali būti su įvairiomis žolelėmis ar aitriąja paprika (Sangrita);
 • Kahlua – kavos likeris;
 • Vietinės gamybos alus – „Corona“, „Negra Modelo“, „Leon Negro“, „Nochebuena“.

NAUDINGA INFORMACIJA

Dokumentai: turistams iš Lietuvos viza nėra reikalinga, pakanka turėti galiojantį pasą.

Kalba: ispanų, miestuose galima susikalbėti angliškai.

Sveikata: privalomų skiepų vykstant į Meksiką nėra. Rekomenduojama su savimi pasiimti vaistų nuo virškinimo sutrikimų, nes radikaliai pakeitus mitybą galimi negalavimai. Nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo. Pasirūpinkite sveikatos draudimu.

Valiuta: Meksikos pesas, kurį sudaro 100 centavų. Vienas pesas atitinka maždaug 0,1 €. Vykstantiems rekomenduojama turėti dolerių, kuriuos vietoje galėsite išsikeisti į pesus. Turistų lankomose vietose paprastai galima atsiskaityti ir doleriais, patartina turėti dolerių smulkiomis kupiūromis.

Kainos: Meksikoje kainos yra mažesnės nei Lietuvoje, keliaudami per dieną išleisite maždaug 20-35 €.

Arbatpinigiai: Meksikoje arbatpinigiai vadinami „propinas“, paprastai paliekama 15 procentų nuo išleistos sumos. Liokajui, kambarinei ir nešikui įprasta palikti dolerį arbatpinigių.

Etiketas: meksikiečiams nėra būdingas punktualumas, tačiau jie pasižymi kantrybe ir mandagumu. Beveik visos problemos Meksikoje gali būti išsprendžiamos... pinigais, tačiau tai nėra laikoma kyšininkavimu.

Svarbiausios šalies šventės: Karnavalas, vykstantis vasario arba kovo mėnesį, Didžioji savaitė (kovo arba balandžio mėnesį), Nepriklausomybės diena (rugsėjo 15-16), Vėlinės (lapkričio 1), Gvadelupos motinos diena (gruodžio 12), Kalėdos (gruodžio 25).

Lauktuvės: papuošalai iš karoliukų, keramikos gaminiai, sidabro dirbiniai, skrybėlės, gėrimai iš kaktusų, saldumynai, meksikietiška kava.

KĄ PAMATYTI? KUR PAILSĖTI?

Meksikas – šalies sostinė, kuri yra seniausias, didžiausias ir sparčiausiai besivystantis Naujojo Pasaulio miestas. Meksikas neretai vadinamas civilizacijų istorijų muziejumi, nes čia galima pamatyti daugiau nei 1400 architektūros ir istorijos paminklų, Meksike rasime 10 archeologinių zonų, daugiau nei 80 muziejų ir dešimtis tautinės kūrybos centrų. Didžausios Meksiko įžymybės: Sokalo aikštė, Meksiko katedra, Maloningosios Dievo motinos vienuolynas, Gvadelupos Dievo motinos katedra, Asulechos rūmai, Kalnakasybos mokykla, Trijų kultūrų aikštė, Anauklijos muziejus.

Teotihuakanas garsėja didžiausia piramide visoje Meksikoje. „Saulės“ piramidė buvo pastatyta maždaug 100 m. po Kr., o kiek mažesnė, „Mėnulio“ piramidė buvo pastatyta 450 m. po Kr. Šios piramidės yra vos už 50 km nuo Meksiko miesto, jas galima pasiekti autobusu ar taksi.

Majų piramidės neabejotinai yra vienos populiariausių objektų Meksikoje. Majų piramides rasite Jukatano pusiasalyje Meksikos ir Gvatemalos džiunglėse. Teigiama, kad Majų piramidės atliko ne vien tik religinę funkciją – jos taip pat buvo naudojamos žymėti įvairias teritorijas: piramidžių aukštis yra toks, kad jos gali būti matomos iš bet kurios džiunglių vietos.

Gvadalahara – antras pagal dydį Meksikos miestas, Halisko valstijos sostinė. Mieste galima pasiklausyti tradicinių dainų, paragauti tradicinių patiekalų, pasigrožėti parkais ir fontanais. Taip pat miestas garsėja įstabios architektūros senamiesčiu.

Gvanachuatas – miestas tarp sausros išalintų kalnynų. Miestas yra įkurtas šalia vieno turtingiausių Meksikos sidabro kasyklos regiono. Lankytojus miestas žavi barokine architektūra, vingiuotomis akmenimis grįstomis gatvėmis ir požeminiais tuneliais.

Akapulkas – tai populiarus kurortas, esantis Meksikos Gerero valstijoje, Ramiojo vandenyno pakrantėje. Šią vietą mėgsta daugybė Holivudo žvaigždžių, todėl nenustebkite, jei čia pamatysite žymų aktorių. Kurorte siūloma daugybė vandens sporto pramogų, todėl Akapulkas yra ideali vieta aktyviam laisvalaikiui. Čia taip pat galėsite pamatyti, kaip narai atlieka įspūdingus šuolius nuo uolų.

Kankunas – tai kurortinis miestas, esantis pietryčių Meksikoje, Kintana Roo valstijoje. Šis kurortas itin tinkamas tada, kuomet norima ramaus poilsio – gulėdami hamake ir mėgaudamiesi egzotišku vaisių kokteiliu galėsite pamiršti visus jus slegiančius rūpesčius. Taip pat čia galėsite pasirinkti ekskursiją, kurios metu susipažinsite su indėnų civilizacijos palikimu.

Oachakos miestas labiausiai garsėja Dia de Los Muertos festivaliu, kuris atspindi vietinę kultūrą. Festivalis prasideda spalio pabaigoje, kuomet ruošiamasi dvasių sugrįžimo šventei.

Cozumel miestas, esantis Jukatano pusiasalyje, garsėja viena populiariausių nardymo vietų. Šios vietovės povandeninis pasaulis buvo atrastas gana neseniai – 1959 metais, šiandien čia atvyksta daugybė nardytojų iš viso pasaulio, nes saugomas Nacionalinis jūrų parkas atveria įspūdingą koralinių rifų ir tropinių žuvų pasaulį.

Los Cabos – tai maždaug 30 kilometrų ilgio paplūdimys, esantis Baja Kalifornija pusiasalio pietinėje dalyje. Paplūdimys žavi prašmatniais kurortais ir baltu švariu smėliu. Paplūdimyje rasite gausybę restoranų, galėsite rinktis įvairias pramogas, tokias kaip žvejyba ar vandens sportas. Jei paplūdimyje lankysitės žiemos metu, taip pat galėsite pasinaudoti proga stebėti didžiuosius banginius.

Palenque – tai archeologinis regionas, kuriame pamatysite gausybę majų statinių. Nemaža dalis skulptūrų buvo sukurtos dar 600-800 m.

Tula – miestas, esantis vidurio Meksikoje, kurią pastatė Meksikos civilizacijos tauta – toltekai. Labiausiai Tula garsėja įspūdingais Atlantais – gigantiškomis skulptūromis, kurių kiekviena sveria po maždaug 8 tonas.

Vario kanjonas – tai šešių kanjonų grupė, esanti Čihuahua valstijos pietvakarinėje dalyje. Šį kanjoną galėsite apžiūrėti keliaudami geležinkeliu Chihuahua al Pacífico, arba El Chepe, kurio linija yra nusidriekusi net 650 kilometrų. Vario kanjonas yra laikomas vienu vaizdingiausių maršrutų, kuris vinguriuoja per 86 tunelius ir 37 tiltus, nutiestus virš „bedugnių“.

Čičen Ica (Chichen Itza) yra didžiausias majų miestas Jukatano pusiasalyje. Viena didžiausių miesto įžymybių – tai El Castillo šventykla-piramidė, kurios dizainas turi ypatingą astronominę reikšmę. Kiekvienoje piramidės pusėje yra po 91 laiptelį, todėl bendras jų skaičius sudaro metų dienų skaičių. Taip pat lankantis Chichen Itza rekomenduojama apsilankyti El Caracol šventykloje, kuri senovėje buvo astronomijos observatorija.

Tulumas – tai regionas, esantis pietryčių Meksikoje, Jukatano pusiasalyje. Tulumo regionas garsėja majų civilizacijos liekanomis ir tropiniais paplūdimiais, kurie palieka itin didelį įspūdį.
Bahamų salos atveria paslaptingą Naująjį pasaulį

Bahamos – tai salų grupė, esanti tarp Floridos pusiasalio ir Kubos. Salyną sudaro net 700 salų ir 2500 rifų, tačiau tik 30 salų yra gyvenamos. Teigiama, kad viena Bahamų sala (spėjama, kad tai buvo San Salvadoras ) buvo pirmoji Naujojo Pasaulio vieta, kurioje 1492 metais išsilaipino Kristupas Kolumbas. Nors tai ir pakeitė pasaulio istoriją, tačiau vietiniams gyventojams labai nepasisekė – dauguma jų buvo išvežti kaip vergai, dalis jų mirė nuo atvežtų ligų. Iki pat septynioliktojo amžiaus Bahamų salos liko negyvenamos, vėliau jos tapo svarbiu piratų prieglobsčiu. Šiandien Bahamos yra itin mėgstamos turistų. O kaip gi kitaip? Jei svajojama apie smėlėtus paplūdimius, šiltą skaidrų vandenį ir mėgavimąsi saulės voniomis – ši kelionės kryptis kaip tik jums. Bahamų salos – tai tikras nardytojų rojus, nes nuostabūs gamtos lobynai atsiveria ne ik sausumoje, bet taip pat ir po vandeniu.

KLIMATAS

Bahamų salų klimatas – subtropinis: vasaroms būdingas tropinis klimatas,o žiemoms – vidutinių platumų. Planuoti atostogas Bahamų salose galima ištisus metus. Visais metų laikais galima mėgautis šiltu klimatu: vasaros yra karštos, bet gana vėjuotos, o žiemą vidutinė dienos temperatūra nenukrenta žemiau 25 laipsnių, vanduo šiltas visais metų laikais. Vis dėlto, jei norima ilsėtis pigiau, tam labiausiai tiks gegužės-lapkričio mėnesiai, nes šiuo laikotarpiu viešbučių kainos yra mažesnės.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

25

25

26

27

29

31

32

32

31

30

28

26

Vandens temperatūra

24

24

24

25

26

28

29

29

29

28

27

25

 

Įdomūs faktai apie Bahamų salas:

 • Bahamos – tai viena iš turtingiausių Karibų regiono valstybių, kurios pagrindiniai ekonomikos varikliai – turizmas ir ofšorinės įmonės;
 • Harboro saloje yra nedidelis (3,5 km ilgio) rožinio smėlio paplūdimys, kuris yra laikomas vienu gražiausių;
 • „Pig Beach“ („Paršelių paplūdimys“) – tai vieta, kuri vilioja ir stebina turistus. Kaip ir sako pats pavadinimas, šią salo „valdo“ kiaulės. Spėjama, kad jos čia atsirado tada, kai Big Major Cay jas atvežė į salą, žadėdamas čia grįžti ir jas išsikepti. Grįžti taip ir nepavyko, todėl saloje jos užsiveisė;
 • Bahamų salose esantis daubų vanduo yra bedeguonis – tokia terpė yra itin palanki fosilijų susidarymui. Tai nėra vienintelis dalykas, kuris į Bahamas vilioja mokslininkus – salose nuolat atrandamos naujos rūšys (per pastaruosius dešimtmečius jų atrasta net 300).

KAIP PAŽINTI BAHAMŲ SALAS?

Pažinti Bahamų salas galima keliais būdais – keliaujant autobusais, keltais, laivais, taksi ar nuomotu automobiliu. Svarbu žinoti, kad Bahamose eismas vyksta kairiąja kelio puse, todėl įprasti gali būti gana sudėtinga. Automobiliai, priklausomai nuo pasirinktos bendrovės, gali būti nuomojami asmenims nuo 21 arba nuo 25 metų. Taip pat yra siūlomos išvykos į kitas Bahamų salas – jei norite geriau pažinti salyną, tokiais pasiūlymais tikrai verta pasinaudoti. Viešojo transporto kaina – 1,25 Bahamų dolerio (BSD), taksi kilometro kaina paprastai siekia 3-4 BSD. Dėl kelionės kainos rekomenduojama tartis iš anksto.


BAHAMŲ SALŲ VIRTUVĖ

Bahamų salų virtuvėje persipynusios įvairių kultūrų maisto gaminimo tradicijos – amerikietiškos, angliškos, europietiškos ir afrikietiškos. Maisto gamyboje gausiai naudojamos jūros gėrybės, maistas dažniausiai kepamas ant anglių. Tarp vietinių gyventojų itin populiari nevirta (tik pasūdyta) sriuba iš žuvies, citrinų, svogūnų ir prieskonių. Vieni populiariausių – moliuskų patiekalai, iš kurių gaminami užkandžiai, salotos ir antrieji patiekalai. Moliuskų sriuba gali būti verdama ne vien tik su daržovėmis, bet taip pat ir su mėsos produktais, pavyzdžiui, su lašiniais. Prabangiausiu patiekalu laikomas dygliuotas omaras su kario padažu. Tradiciniais desertais laikomi pyragėliai su kokosais, ryžių pudingas, imbieriniai sausainiai ir vaisių salotos. Nacionaliniu desertu laikomas gvajavų pudingas. Geriama labai stipri braziliška arba kolumbietiška kava, angliško stiliaus arbata, vietinis alus ir romas. Populiarūs ir importiniai gėrimai.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Conch – jūros moliuskų patiekalai;
 • Jonnycakes – karštos bandelės;
 • Rock Lobsters – langustai, kurie gali būti ruošiami įvairiais būdais;
 • Bahamian Stew Fish – Bahamų žuvies troškinys;
 • Pigeon Peas and Rice – tradicinis ryžių ir mėsos patiekalas su įvairiomis daržovėmis;
 • Baked Crab – keptas krabas, paruoštas pagal specialų receptą;
 • Souse – pikantiškas patiekalas iš mėsos ir jos subproduktų;
 • Guava Duff – tradicinis gvajavos desertas.

Tradiciniai alkoholiniai gėrimai:

 • The Yellow Bird – nacionalinis Bahamų romas.

NAUDINGA INFORMACIJA

Valiuta: Bahamų doleris, trump. BSD (1 Bahamų doleris atitinka 0,89 €).

Kalba: anglų.

Religija: baptistų, katalikų, anglikonų.

Dokumentai: lietuviams, trumpam laikui vykstantiems į Bahamų salas, viza nėra reikalinga. Turistams iš Lietuvos Bahamų salos leidžiama būti iki trijų mėnesių.

Kainos: kainos aukštesnės nei Lietuvoje. Puodelis kavos kainuos maždaug 4 BSD, pietūs nebrangiame restorane – 20 BSD. Kainos parduotuvėse taip pat didesnės nei Lietuvoje: 1,5-2l vandens kainuoja 2-3 BSD, kilogramas ryžių – 4 BSD, kilogramas vištienos krūtinėlės – maždaug 14 BSD.

Arbatpinigiai: kartais arbatpinigiai yra įtraukiami į sąskaitą, jei ne, – įprasta palikti 10 procentų nuo išleistos sumos.

Sveikata: Bahamų salų klimatas yra subtropinis, todėl vykstant reikėtų pasisaugoti tam tikrų ligų. Rekomenduojama atnaujinti difterijos, stabligės, poliomielito skiepus, patartina pasiskiepyti ir nuo vidurių šiltinės bei hepatito A. Nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo.

Lauktuvės: staltiesės, batika puošti drabužiai ir krepšiai yra vieni populiariausių Bahamų salų suvenyrų. Taip pat lauktuvėms galite rinktis iš palmių lapų pagamintas skrybėles, papuošalus, vonios reikmenis, vietinį romą.

PRAMOGOS BAHAMŲ SALOSE

Nasau – tai Bahamų salyno sostinė, esanti šiaurės rytuose, New Providence saloje. Sala stebina nuostabiu kraštovaizdžiu – ją nuspalvina pušynai, ežerai, pelkės, ir, žinoma, skaidrus Atlanto vandenyno vanduo. Mieste galima pasigrožėti Viktorijos laikų rūmais, XVIII a. tvirtovėmis, apsilankyti restoranuose, naktiniuose klubuose ir kazino. Vienas populiariausių lankytinų objektų – tai Karalienės laiptai, kuriuos sudaro 66 laipteliai. Taip pat verta aplankyti Nacionalinę meno galeriją, garsėjančią keramikiniais dirbiniais, įmantriais tekstilės gaminiais ir įvairiais Bahamų menininkų darbais. Nasau vandens bokštas – tai dar vienas svarbus Bahamų objektas, net 40 metrų besistiebiantis į viršų. Šis vandens bokštas yra itin mėgstamas turistų, nes jame yra įrengtos apžvalgos aikštelės. Nasau šiaudų turguje galite išvysti XX amžiaus penktajame dešimtmetyje išpopuliarėjusius šiaudų gaminius – krepšius, rankines, skrybėles (turgus dirba visomis savaitės dienomis, nuo ankstyvo ryto iki 18 h).

Atlantis Paradise Island – tai didžiulis viešbutis, esantis Rojaus saloje, kurią su New Providence sala jungia du tiltai. Čia galėsite aplankyti Aquaventure vandens pramogų parką ir jūrų parką, kuris yra didžiausias visame pasaulyje.

Ardastra zoologijos sodas sužavės įvairių gyvūnų gausa – čia jų pamatyti apie 300 skirtingų rūšių. Šiame zoologijos sode išvysite flamingus, kuriuos 1950 metais atvežė valdžia, nes šie paukščiai ėmė nykti.

Gold rock paplūdimys – tai vienas populiariausių Bahamų paplūdimių, esantis Lucayan nacionaliniame parke (Grand Bahama saloje). Saloje nestinga ir kitų lankytinų vietų, kurios tiesiog atima žadą. Viena įdomiausių ir keisčiausių Bahamų vietų – tai Mėlynoji ertmė, kurią galima pamatyti nardant.
 
Pink Sands paplūdimys – Harbour saloje esantis rožinis smėlio paplūdimys, kuris laikomas vienu įdomiausių visame pasaulyje. Harbour saloje sužavės ne vien tik šis gamtos stebuklas – taip pat yra siūlomos ir nardymo paslaugos, kurios garantuos nepamirštamą nuotykį. Lankydamiesi Harbour saloje taip pat nuvykite ir į už 80 km esančią Eleuteros salą, kuri pavergs įspūdingu grožiu.
 
Abakų salos – tai vieta, kurią itin mėgsta viso pasaulio irkluotojai ir buriuotojai. Jus tikrai sužavės krištolo tyrumo vanduo, puraus smėlio paplūdimiai, jaukūs kolonijinio stiliaus miesteliai, golfo laukai ir prabangūs viešbučiai. Salose siūlomos ir žvejybos bei nardymo pramogos, todėl nuobodžiauti tikrai neteks. Nardant Abakų salose galima pamatyti vieną įdomiausių gamtos stebuklų – kalcito katedras, kurių Bahamų salose suskaičiuojama apie 1000 (spėjama, kad jų atrasta vos penktadalis). Nardytojai šiose salose gali pamatyti ir mineralų miškus – po vandeniu esančius stalaktitus ir stalagmitus. Šiuose miškuose draudžiama ką nors liesti, nes mineraliniai dariniai gali būti lengvai pažeidžiami.

Eksuma – tai Bahamų saloms priklausantis salynas, kurį sudaro daugiau nei 360 nedidelių salų. Eksumos salynas itin patrauklus jachtininkams ir nardytojams, tačiau net ir tada, jei nesate tokios veiklos entuziastai, salos paliks tikrai didelį įspūdį. Salų kraštovaizdis labiau primena atvirukus nei tikrovę, o įdomūs rifai ir urvai salas paverčia dar patrauklesnėmis. Didžiausia šio salyno sala – Didžioji Eksuma, kurios sostinė – George Town. Įdomu tai, kad būtent Eksumos salyne buvo filmuoti įvairūs populiarūs filmai, tokie kaip „ Karibų jūros piratai“ ir „Kamuolinis žaibas“. Eksumos salos yra mėgstamos įžymybių – čia lankosi Nikolas Keidžas, Džoni Depas ir Deividas Koperfildas.

Long Island – tai sala, kurios garbei buvo pavadintas vienas populiariausių alkoholinių gėrimų. Vienas įdomiausių šios salos objektų – tai Dean's mėlynoji ertmė (anlg. Dean's Blue Hole), kuri šiuo metu yra laikoma giliausia povandenine ola. Mokslininkai neabejoja, kad Bahamuose galima rasti ir dar gilesnių olų, tačiau jos iki šiol nėra atrastos. Dean's mėlynosios ertmės gylis – net 183 metrai. Ši ola – visų nardytojų svajonė, tačiau ją apžiūrėti gali tik patyrę nardytojai.

Big Major Cay – tai sala, apipinta daugybės legendų. Įdomu tai, kad šioje saloje karaliauja kiaulės – jų galima sutikti ne tik sausumoje, bet taip pat ir vandenyje. Spėjama, kad jos į vandenį lipa todėl, kad valtimis praplaukiantys žvejai mėto joms maistą.Jamaika – muzikos ir saulės šalis

Jamaika yra sala Karibų jūros regione, bene labiausiai garsėjanti kaip atlikėjo Bobo Marlio gimtinė. Vis dėlto, regis Jamaikoje nėra vienintelis populiarus muzikos stilius – vaikštant gatve užburia ska, rockteady, mento ir kitų stilių muzikos ritmai. Viešėdami saloje galite pasigrožėti vaizdingais kalnais ir atogrąžų miškais, nesibaimindami čia sutikti gyvatę – beveik visas jas išnaikino mangustos, kurios buvo įvežtos gaudyti peles. Jamaika yra trečia pagal dydį Karibų sala, kurios daugiau nei pusę sudaro kalnai. Turistus šalis vilioja balto smėlio paplūdimiais, turkio spalvos jūra, ir, žinoma, nesibaigiančiomis linksmybės. Jamaiką galima drąsiai vadinti muzikos ir saulės šalimi, tačiau keliautojai čia ras kur kas daugiau.

KLIMATAS

Jamaikos klimatas yra tropinis – karštas ir drėgnas. Oro temperatūra žiemą ir vasarą skiriasi nedaug, šilčiausi mėnesiai – nuo liepos iki rugpjūčio, laikotarpis nuo sausio iki kovo yra kiek vėsesnis, nakties metu temperatūra gali nukristi iki +20- +22°C. Tinkamiausias metas vykti į Jamaiką – laikotarpiu nuo gruodžio iki balandžio. Šiuo laikotarpiu Jamaikoje galima lepintis saulės spinduliais, nes saulėtų dienų skaičius šiuo metu yra didžiausias. Įvairiose salos vietovėse nėra labai didelio temperatūrų svyravimo. Didžiausia lietaus tikimybė – gegužės-lapkričio mėnesiais, tačiau lietų palydi saulė, kuri greitai išdžiovina žemę. Ištisus metus vandens temperatūra nenukrenta žemiau 24°C.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

28

28

29

29

30

31

31

31

31

30

29

28

Vandens temperatūra

26

26

26

27

27

28

28

29

28

28

27

27


Įdomūs faktai

 • Jamaika yra pirmoji Karibų šalis, kuriai buvo suteikta nepriklausomybė;
 • Jamaikoje auga virš 200 orchidėjų rūšių. Net 73 jų rūšys nerandamos niekur kitur;
 • Jamaika yra šešis kartus mažesnė už Lietuvą, tačiau gyventojų skaičius – praktiškai toks pat;
 • Jamaikos gyventojai – sveiko maisto propaguotojai. Įdomu tai, kad jie nevalgo ne tik moteriškos lyties gyvūnų ir augalų, teigdami, kad šie jiems yra per riebūs;
 • Nors marihuanos rūkymas saloje nėra legalus, dauguma gyventojų teisinasi tuo, kad marihuana yra ne narkotikas, bet vaistas.

KAIP PAŽINTI JAMAIKĄ?

Jamaikoje labai gerai išvystytas autobusų maršrutų tinklas, o bilietai yra labai pigūs. Didesniuose miestuose galima išsinuomoti automobilį, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad čia eismas yra gana chaotiškas ir vyksta kairiąja kelio puse. Automobilių nuoma yra gana brangi, tačiau galima rinktis iš gausybės agentūrų. Norintys išsinuomoti automobilį turės palikti užstatą ir pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Atsiskaityti galima tik grynaisiais pinigais. Automobilį galima apdrausti – paslaugos kaina parai svyruoja nuo 12 iki 15 eurų. Svarbu žinoti, kad automobilį Jamaikoje gali išsinuomoti tik 25 metų sulaukę asmenys. Jei naudositės taksi paslaugomis, dėl kainos derėkitės iš anksto.

JAMAIKOS VIRTUVĖ

Jamaikos virtuvėje susipynusios vietinių indėnų, anglų, kinų, indų, ispanų ir afrikiečių maisto gaminimo tradicijos. Įprasta pusryčiams valgyti kiaušinienę su kumpiu, vietinius šviežius vaisius, kurie patiekiami su šviežia žuvimi. Jamaikos gyventojai stengiasi nenaudoti druskos, ją pakeičia įvairiais prieskoniais. Restoranuose itin didelis pirmųjų patiekalų pasirinkimas, populiariausios raudonųjų pupelių ir moliūgų sriubos, kurios turistams palieka didelį įspūdį. Jamaikos virtuvė žavi įvairiais netikėtumais: vienas populiariausių patiekalų – saldi kiaušinienė su ananasais, tačiau tai, žinoma, nėra vienintelis patiekalas, kurį verta paragauti viešint Jamaikoje.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Patties – į čeburėkus panašūs pyragėliai, kuriuos įprasta valgyti priešpiečiams;
 • Jerk Chicken – ant anglių kepta vištiena su padažu;
 • Duckunoo – bananų kokosinis pudingas;
 • Cows Cod – menkių sriuba su bananais, pipirais ir baltuoju romu;
 • Mannich – aštri ožkos mėsos sriuba;
 • Corn bread – tradicinė kukurūzų duona;
 • Johnny cakes – tradicinis pyragas;
 • Escovich Fish – marinuota kepta žuvis;
 • Steamed cabbage – troškinti kopūstai su margarinu, avokadu ir prieskoniais;
 • Bulla – saldi bandelė, gardinta ruduoju cukrumi, vanile ir muskatu.

Tradiciniai gėrimai

Tradiciniai alkoholiniai gėrimai – vietinis likeris, romas, alus. Geriama stipri kava, kuri kartais paskaninama kardamonu arba romu, žolelių arbata, populiarios kokosų sultys. Arbata vietiniai gyventojai laiko bet kokį karštą užplikytą gėrimą – tai gali būti karštas vanduo su žolelėmis, romu ar net žuvimi. Restoranų meniu galima rasti ir marihuanos užpilą.

NAUDINGA INFORMACIJA

Pinigai: valstybės valiuta – Jamaikos doleris (JMD), atitinkantis 0,01 €.

Kainos: kasdienių pirkinių ir paslaugų kainos yra panašios kaip ir Lietuvoje. Litras vandens parduotuvėje kainuos maždaug 1,4 €, kilometras važiuojant taksi – maždaug 2 €, pietūs restorane – 5-10 €.

Arbatpinigiai: daugumoje restoranų arbatpinigiai yra įtraukiami į sąskaitą, jei ne – palikite 10-15 procentų nuo išleistos sumos.

Etiketas: Jamaikoje labai vertinamos dovanos. Jos įteikiamos bet kokia proga, net ir verslo susitikimų metu.

Nusikalstamumas: Jamaikoje nusikalstamumas yra gana didelis, todėl vertėtų būti budriems. Į paplūdimį neimkite vertingų daiktų, nepalikite jų be priežiūros. Tamsiuoju paros metu venkite vaikščioti paplūdimiu ir ramiomis gatvelėmis. Turistinėse zonose saugumas yra pakankamai didelis.

Sveikata: įprasta gerti vandenį iš čiaupo, tačiau turistams rekomenduojama rinktis parduotuvėse parduodamą išpilstytą vandenį buteliuose. Vykstantiems rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A ir hepatito B. Sveikatos priežiūros sistema Jamaikoje yra gerai išvystyta – šalyje veikia 23 ligoninės ir 350 medicinos centrų.

Kalba: anglų kalba galima susikalbėti visoje saloje.

Lauktuvės: vietinė kava, romas, keramikiniai indai, šiaudiniai kilimėliai, skrybėlės.

PRAMOGOS JAMAIKOJE

Kingstonas yra Jamaikos sostinė, įsikūrusi pietinėje salos pakrantėje. Miestas buvo įkurtas 1692 metais, o praėjus beveik dviem šimtmečiams Kingstonas tapo Jamaikos sostine. Tai yra didžiausias šalies miestas, kuriame rasime daug lankytinų objektų. Verta apsilankyti Devon rūmuose, kuriuos 1889 metais pastatė iš Venesuelos kilęs milijonierius, apsilankykite Charles forte, karališkame uoste, Bob Marley muziejuje, kuriame kasmet apsilanko daugybė turistų, Nacionalinėje dailės galerijoje (čia eksponuojami Edna Manleu ir Kapo darbai), botanikos ir zoologijos sode, taip pat verta pamatyti 1700 metais pastatytą Flat tiltą;

Montego Bėjus – tai kurortas, kuriame lankosi daugiausiai turistų. Šiaurinėje Montego Bėjaus pakrantėje rasite gausybę parduotuvių  ir viešbučių, kurie Jamaikoje yra laikomi geriausiais. Kurorte galima pasimėgauti aktyviomis pramogomis – nardymu, golfo žaidimu, vandens sportu. Toliau nuo centro yra įsikūręs privačių namų rajonas, kuriame galima išsinuomoti vilą. Besidomintiems istorija patiks apsilankyti istoriniuose fortuose, aštuonioliktame amžiuje statytose bažnyčiose bei meno galerijose. Norintys apsipirkti galės apsilankyti ir vietiniame turguje. Viena didžiausių Montego Bėjaus įžymybių – Rožės rūmai, kurie apipinti įvairiomis legendomis. Taip pat verta apsilankyti Greenwood dvare, kuriuose kadaise gyveno turtuoliai.

Negril miestelis yra laikomas turistų sostine, kuri žavi aštuonis kilometrus besidriekiančiais skardžiais, apaugusiais palmėmis. Negril didelį įspūdį palieka vandens sporto entuziastams – šis miestelis yra vandens sporto mėgėjų susitikimo vieta. Čia vyksta geriausių regio muzikos atlikėjų pasirodymai, kuriuos tikrai verta pamatyti. Apsistoti galima nedidelėse trobelėse, kuriose galėsite mėgauti ramybe ir pamiršti slegiančius rūpesčius. Viešint Negril rekomenduojama apsilankyti Appleton dvare, kuriame seniau buvo gaminamas romas, nuvykti į Negril švyturį, kuris atviras visiems turistams, jei Jamaikoje poilsiausite su vaikais, apsilankykite Anancy pramogų parke, kuris patiks visai šeimai.

Port Antonio žavi pirmųjų salos gyventojų (arawak genčių) uolomis ir žydromis lagūnomis, kurios neretai tampa poetų, muzikantų ir kitų menininkų įkvėpimo šaltiniu. Jei norite pažinti kitokią Jamaiką, tiesiog būtina apsilankyti Port Antonio.

Čia viešėdami galėsite nuvykti į Navy salą, kuri priklauso žymiam aktoriui Errol Flynn (saloje rasite vandens sporto centrą ir barą).

Ocho Rios – tai Jamaikos šiaurinės dalies centras, kurio apylinkėse driekiasi nuostabaus grožio paplūdimiai, kriokliai ir kalnai. Čia viešėdami galite užsukti į plantacijas ar užsiimti aktyvia veikla – žaisti golfą, tenisą, nardyti ar jodinėti. Viešėdami Ocho Rios apsilankykite Kolumbo parke, kuriame rasite gausią senovinių ginklų kolekciją, nuvykite į Prospect plantaciją, kurioje pamatysite, kaip auginami bananai, cukranendrės, kava, ir t.t..

Mėlynieji kalnai užima didžiąją Jamaikos teritorijos dalį. Aukščiausia kalnų viršūnė siekia net 2256 m. Ją galima pasiekti pėstiesiems skirtu taku. Nors tai pareikalaus nemažai pastangų, tačiau visa tai tikrai atpirks atsiveriantys pasakiški vaizdai. Išvykos į kalnus metu taip pat bus galima pamatyti, kaip auginama Mėlynųjų kalnų kava, kuri auga žemiau esančiuose šlaituose.

Nacionalinis Juodosios upės parkas yra pietinėje Jamaikos dalyje. Parkui pavadinimas suteiktas pagal čia pratekančios Juodosios upės vardą. Nacionalinį Juodosios upės parką galima laikyti viena mėgstamiausių turistų lankoma vieta, kuri žavi nepamirštamais vaizdais. Šio parko lankytojams yra siūlomos ekskursijos, kurių metu galima pamatyti čia gyvenančius krokodilus. Nacionalinis Juodosios upės parkas taip pat garsėja itin retais įspūdingo grožio augalais, kurie savo žiedais džiugia ištisus metus. Parko teritorijoje galima surengti iškylą.

Dunns upės kriokliai yra laikomi vienais gražiausių ir lankomiausių Jamaikos gamtos kūrinių (daugiausiai turistų užplūsta karštomis dienomis). Upės vanduo krenta net nuo 182 metrų aukščio kaskadų, ir suteka į jūrą. Šis gamtos stebuklas yra vienas lankomiausių salos objektų, paliekantis nepakartojamų įspūdžių. Galima pakilti į aukščiausią krioklių vietą ir vaikštant takeliu grožėtis gamtos kūriniais. Apžiūrėję krioklius galėsite patraukti link jūros pakrantės, kur pasimėgausite ypatingai skaidriu vandeniu, smulkiu smėliu ir saule.

Long Bay įlanka labiausiai vilioja banglentininkus, tačiau tai nėra vienintelė pramoga, kurią galite išbandyti. Į Long Bay įlanką taip pat traukia ir nardymo entuziastai – skaidriame vandenyje galima stebėti nuostabų jūros pasaulį. Čia taip pat patiks ir ramaus poilsio mėgėjams – galėsite pasimėgauti nuostabia gamta ir ramybe.
KRUIZAS PO BAHAMUS, JAMAIKĄ, KAIMANŲ SALAS, BELIZĄ, HONDŪRĄ, MEKSIKĄ

1499€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +28


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Dominikos respublika (7 naktys) - Serenade Beach & Spa Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Serenade Beach & Spa Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Serenade Beach & Spa Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1376€
Zakintas (14 naktų) - Golden Coast Family Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zakintas (14 naktų) - Golden Coast Family Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Golden Coast Family Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1309€
Madeira (14 naktų) - Savoy Palace 5* viešbutyje su pusryčiais

Madeira (14 naktų) - Savoy Palace 5* viešbutyje su pusryčiais

 • Savoy Palace 5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1509€
Madagaskaras (7 naktys) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (7 naktys) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Vanila & SPA 4*
 • 7 n.
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1662€
Zanzibaras (7 naktys) - Veraclub Sunset Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Veraclub Sunset Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

 • Veraclub Sunset Beach 4*
 •  7 naktys
 •  iš Varšuvos
 • Kelios datos
1269€
Zanzibaras (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Uroa Bay Beach Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1651€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Sea View Lodge 4*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1289€
Zanzibaras (7 naktys) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (7 naktys) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Zanzibar Queen 4.5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1559€
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Dunas Beach Resort & Spa 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1712€
Zakintas (14 naktų) - Cavo Orient Beach Hotel & Suites 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zakintas (14 naktų) - Cavo Orient Beach Hotel & Suites 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Cavo Orient Beach Hotel & Suites 4*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1529€
Omanas (14 naktų) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Omanas (14 naktų) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Fanar & Residences 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1673€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Dongwe Club 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Dongwe Club 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

 • Dongwe Club 4.5*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1519€
Zanzibaras (7 naktys) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Bluebay Resort & SPA 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1505€
Maldyvai (7 naktys) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Gangehi Island Resort 4.5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1516€
Maldyvai (7 naktys) - Eriyadu Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Eriyadu Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Eriyadu Island Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1344€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Tortuga Beach 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1712€
Šri Lanka (14 naktų) - Mermaid 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Šri Lanka (14 naktų) - Mermaid 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Mermaid 3.5*
 •  14 naktų
 •  iš Varšuvos
 • Kelios datos
1533€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Uroa Bay Beach Resort 4*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1369€
Žaliojo Kyšulio salos (7 naktys) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (7 naktys) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Llana Beach Resort & Spa 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1391€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Uroa Bay Beach Resort 4*
 •  14 naktų
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1799€
Tasas (14 naktų) - Thassos Grand Resort 5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Tasas (14 naktų) - Thassos Grand Resort 5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Thassos Grand Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1357€
Madeira (14 naktų) - Castanheiro Boutique 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Madeira (14 naktų) - Castanheiro Boutique 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Castanheiro Boutique 4.5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1349€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Sol Dunas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Sol Dunas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sol Dunas 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1488€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Diamonds Mapenzi Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Diamonds Mapenzi Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Diamonds Mapenzi Beach 4*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1529€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Sea View Lodge 4*
 •  14 naktų
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1679€
Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Lopesan Costa Bavaro 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1688€
Maldyvai (7 naktys) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Fihalhohi Island Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1471€
Žaliojo Kyšulio salos (7 naktys) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (7 naktys) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

 • Hilton Cabo Verde Sal Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1419€
Madeira (14 naktų) - Saccharum Resort & SPA 5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Madeira (14 naktų) - Saccharum Resort & SPA 5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Saccharum Resort & SPA 5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1459€
Dominikos respublika (7 naktys) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 •  Grand Sirenis Punta Cana Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1595€
Zakintas (14 naktų) - Zante Park Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zakintas (14 naktų) - Zante Park Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Zante Park Resort & SPA 5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1349€
Zakintas (14 naktų) - Azure Memories 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zakintas (14 naktų) - Azure Memories 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Azure Memories 5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1339€
Zanzibaras (7 naktys) - Sandies Baobab Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Sandies Baobab Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sandies Baobab Beach 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1570€
Zanzibaras (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Sea View Lodge 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1557€
Omanas (7 naktys) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Omanas (7 naktys) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Fanar & Residences 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1236€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1579€
Zanzibaras (7 naktys) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sultan Sands Island Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1462€
Zanzibaras (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1460€
Maldyvai (7 naktys) - Sun Island Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Sun Island Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

 • Sun Island Resort & Spa 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1516€
Dominikos respublika (7 naktys) - Occidental Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Occidental Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Occidental Punta Cana 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1623€