Deja, bet šis pasiūlymas jau nebegalioja. Apačioje rasite panašių pasiūlymų šia arba panašiomis kryptimis. Jeigu neradote Jums tinkamo pasiūlymo, rašykite mums į atostogos@alfaturas.lt

KRUIZAS PO HONKONGĄ, FILIPINUS, VIETNAMĄ, SINGAPŪRĄ

1899€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +33
 • 2 n. Honkonge ir 9 n. laive


ATKREIPKITE DĖMESĮ! Į kelionės paketo kainą įskaičiuotas skrydis Vilnius - Honkongas ir  Singapūras - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų)!

 

SKRISK + PLAUK + PAŽINK 


Kelionės datos: 

 

2020.02.21 - 03.04


Vidinė kajutė - 1899 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 2199 Eur/asm.


DĖMESIO! KAINA NURODYTA ASMENIUI GYVENANT DVIVIETĖJE KAJUTĖJE!


Kelionės trukmė: 13 dienų (11 nakvynių: 2 nakvynės Honkonge + 9 nakvynės laive)

Skrydis: Vilnius - Honkongas; Singapūras - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų)


Laivas: Quantum of the Seas


Kelionės programa:

Honkongas (Kinija) - ILOKOSO REGIONAS (Filipinai) - MANILA (FILIPINAI) - SUBIC (FILIPINAI) - NIAČANGAS (VIETNAMAS) - HOŠIMINAS (VIETNAMAS) - Singapūras

1 DIENA

Išvykimas iš Vilniaus oro uosto į Honkongą (su persėdimu viename iš Europos miestų). 

2 DIENA

HONKONGAS. Atvykimas į Honkongą (viešėdami Honkonge apsistosite 4* viešbutyje su pusryčiais). Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

SVARBU: Pervežimas iš oro uosto į viešbutį nėra įskaičiuotas.

3 DIENA

HONKONGAS. Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas Honkonge. Nakvynė viešbutyje.


Honkongas arba Honkongo specialusis administracinis regionas, arba Siangangas (kin. 香港, Xiānggǎng `Kvapnusis uostas`), jį sudaro trys dalys: Honkongo salos, esančios pietinėje Honkongo dalyje, Kaulunas (miesto dalis), naujosios teritorijos, į kurias įeina ir 235 aplinkinės salos. Honkongas užima ketvirtą vietą tarp tankiausiai apgyvendintų vietų visame pasaulyje, čia gyvena apie 7 401 941 gyventojų, o gyventojų tankis - 6480 žm./km² (sunku net suvokti, tiesa?), taip pat savo dangoraižių skaičiumi Honkongo regionas pirmauja visame pasaulyje.
ĮDOMU: Vietiniai gyventojai Fengšui praktiką laiko itin svarbia, o vyriausybė net kompensuoja žalą tiems gyventojams, kurie gyvena vietovėse, nesuderinamose su Fengšui... Galbūt dėl šios priežasties žmonės čia gyvena taip ilgai ir galbūt nuvykę į Honkongą ir jūs imsite praktikuoti fengšui?


4 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Išsiregistravimas iš viešbučio. Savarankiška kelionė į uostą. 17:00 val. išplaukiate iš Honkongo uosto.

SVARBU: Pervežimas iš viešbučio į uostą nėra įskaičiuotas. 

5 DIENA

Diena jūroje. Šią dieną galėsite išbandyti pramogas laive bei mėgautis saulės voniomis.

6 DIENA

ILOKOSO REGIONAS. Atvykimas į Ilokų regioną - 07:00, išvykimas - 17:00.


Ilokoso regionas arba I regionas yra Filipinų šiaurėje, Lusono salos šiaurės vakariniame pakraštyje. Ką čia rasite? Puikius paplūdimius (baltas smėlis, skaidrus skaidrus vanduo ir kokosų palmės – vaizdai lyg atostogų žurnalų viršelių)... Ko čia nerasite? Kamščių bei intesyvaus eismo (išsinuomavę automobilį galėsite sustoti žavinguose miesteliuose ir niekieno netrukdomi grožėtis šarmingais vaizdais)...


7 DIENA

MANILA (FILIPINAI). Atvykimas į Manilą - 08:00, išvykimas - 20:00.


Manila – apie 25 milijonus gyventojų turinti Filipinų sostinė, didžiausias Filipinų miestas, pagrindinis uostas, komercinis, administracinis ir kultūros centras. Tai – miestas, kuris turi sielą, kuris savo žavesį atskleidžia tik tiems, kurie tam pasiryžę ir, kurie tikrai to nori, kuris išgyveno daugybę sunkumų (dėl žmogaus kaltės ir dėl nevaldomų gamtos stichijų), tačiau dabar klesti, gyvena visu pajėgumu ir drąsiai gali vadintis azijietišku mega miestu... Pasikartosime dar kartą, jei norite iš tiesų pažinti šį miestą, jums teks šiek tiek pasistengti.


8 DIENA

SUBIC (FILIPINAI). Atvykimas į Subic - 07:00, išvykimas - 18:00.


Subic - vienas svarbiausių, didžiausių bei daugiausiai laivų aptarnaujančių uostų Filipinuose. Čia rasite puikius smėlio paplūdimius, kuriuose galėsite mėgautis įvairiausiomis vandens (ir ne tik) pramogomis... Kiekvienas čia tikrai suras sau tinkamą laiko praleidimo būdą: galėsite nardyti, vykti į pramogų parkus, keliauti į džiungles ar tiesiog tingiai mėgautis tropinio klimato teikiamais malonumais paplūdimyje.


9 DIENA

Diena jūroje.

10 DIENA

NIAČANGAS (VIETNAMAS). Atvykimas į Niačangą - 07:00, išvykimas - 17:00.


Niačangas (Nha Trang) - pietiniame Vietname, Pietų Kinijos jūros pakrantėje įsikūręs miestas. Jei pageidausite tingaus poilsio, čia jūsų lauks balti paplūdimiai, skaidrios bangos ir saulė (kaip gi be šio derinio). Jei norisite „pasikultūrinti“, štai kelios vietos, kurias rekomenduojame aplankyti: Po Nagaro šventyklų kompleksas (įkurtas 781 m.), Long Son pagoda bei White Buddha (Baltosios Budos) pagoda. Na, o jei panorėsite pramogų, aplankykite Vinpearl salą, į kurią nutiesta keltuvų linija (ši vieta primena Paryžiaus Disneilendą – tik oras čia 100 kartų geresnis ir šalia ošia jūra, ir driekiasi nuostabūs paplūdimiai!)...


11 DIENA

HOŠIMINAS (VIETNAMAS). Atvykimas į Hošiminą - 07:00, išvykimas - 19:00.


Hošiminas (anksčiau vadintas Saigonu) - pietų Vietname, prie Saigono upės įsikūręs didžiausias šalies miestas. Hošiminas kupinas energijos ir gyvybės... Kvėpuojantis, judantis, niekada nemiegantis, chaotiškas, milijonus gyventojų turintis miestas į savo veiksmo sūkurį įtraukia kiekvieną čia atvykusį. Hošiminas – atradimų miestas, čia galima rasti visko: nuo saldžiame smilkalų rūke skendinčių šventyklų iki blizgių, žymiausių dizainerių prekių ženklais mirgančių parduotuvių ir elegantiškų dangoraižių, nuo prašmatniausių viešbučių iki pigiausių ir paprasčiausių svečių namų, nuo prabangiausių restoranų iki gatvėje pardavinėjamo maisto... Hošimino miesto paveikslas žavus tuo, kad jame susilieja labai daug spalvų, istorijos sluoksniai darniai dera su dabartimi, o čia atvykę svečiai puikiai įsimaišo į vietinių minią.  


12 DIENA

Diena jūroje.

13 DIENA

SINGAPŪRAS. Atvykimas į Singapūrą - 08:00. Pusryčiai laive. Savarankiška kelionė į oro uostą. Skrydis į Vilnių (su persėdimu viename iš Europos miestų).
SVARBU: Pervežimas iš uosto į oro uostą nėra įskaičiuotas.


Singapūras – kosmopolitiškas miestas – valstybė, nestabdomai skubantis į naują rytojų, apsukantis galvą savo tviskančiu, ultra moderniu įvaizdžiu bei futuristiniais pastatais... Tačiau tereikia žengti vos vieną žingsnį į šoną nuo išdabinto paradinio Singapūro veido ir prieš Jūsų akis atsivers kitoks, pažintį su istorija ir įvairialype kultūra dovanojantis pasaulis, kur rasite skubančius ir triukšmaujančiu turgus bei paslaptinguose dūmuose skendinčias kinų šventyklas. Kaip jau žinome, kadaise čia plytėjusios džiunglės dabar užleidžia vietą naujutėlaičiams, įmantriausiams dangoraižiams, kylantiems kaip ant mielių.
Taigi, ką galima nuveikti miesto džiunglėse? Vienas iš dalykų, kuriuos privaloma padaryti (žinoma visų pirma susipažinus su kultūra ir istorija) - leistis į prabangių daiktų ir drabužių geriausių kainų medžioklę. Na, o jei esate gamtos ar paplūdimių mylėtojas – nenusiminkite, nes čia rasite ir žalias džiungles, ir skaidrių bangų skalaujamus paplūdimius...


KRUIZO PROGRAMA:

Diena Uostas Atvykimas Išvykimas
1 Honkongas (Kinija)   17:00
2 Diena jūroje     
3 Ilokoso regionas (Filipinai) 07:00 17:00
4 Manila (Filipinai) 08:00 20:00
5 Subic (Filipinai) 07:00 18:00
6 Diena jūroje    
7 Niačangas (Vietnamas) 07:00 17:00
8 Hošiminas (Vietnamas) 07:00 19:00
9 Diena jūroje     
10 Singapūras 08:00  
SUSIPAŽINKITE SU LAIVU, KURIUO KELIAUSITE: 

Novatoriškas ir elegatiškas laivas, sulaukęs geriausių įvertinimų ir atsiliepimų. Laivas „Quantum of the Seas“ savo svečius žavi naujovėmis... Šiame laive turėsite galimybę pakilti iki 90 metrų aukščio virš jūros ir mėgautis unikaliais vaizdais. Taip pat laivas siūlo įspūdingą 270 laipsnių panoraminį vaizdą.
Laive yra: 3-D/4-D kinas, kinas po atviru dangumi, teatras, buferiniai automobiliai, diskoteka, kazino, gyva muzika, interneto kavinė, konferencijų salė, „grill“ restoranas, azijietiškas restoranas, itališkas restoranas, japoniškas restoranas, picerija, švediško stalo restoranas, mėsainių restoranas, restoranas „Steakhouse“, pagrindinis restoranas (fiksuotas stalo laikas), ledainė, kavinė, kokteilių baras, baras prie baseino, vyno baras / vyno parduotuvė, baseinas, grožio salonas, Spa centras, sūkurinė vonia, sporto klubas, krepšinis, futbolas, laipiojimo siena, mini golfas, tenisas, tinklinis, vandens pramogų parkas, vandens kalneliai, vaikų ir paauglių klubas, vaikų darželis, vaikų baseinas, paauglių diskoteka paaugliams, vaizdo žaidimai, kabinos, skirtos neįgaliesiems.
VIDINĖ KAJUTĖ

Kajutės plotas: apie 15 m².
Kajutėje yra: virtualus balkonas (didelės raiškos ekranas su realaus laiko vandenyno ir kelionės tikslo vaizdais), svetainės erdvė, tualetinis staliukas, oro kondicionierius, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį).
ATKREIPKITE DĖMESĮ! Vidinė kajutė yra paprasčiausias kajučių tipas. Vidinėje kajutėje nėra lango.

KAJUTĖ SU BALKONU

Kajutės plotas: apie 16 m² (apie 6 m² užima balkonas)
Kajutėje yra: svetainės erdvė, balkonas (kėdės), tualetinis staliukas, oro kondicionierius, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), seifas, internetas „Wi-Fi“ (už papildomą mokestį).

VIDINĖ KAJUTĖ KRUIZAS PO HONKONGĄ, FILIPINUS, VIETNAMĄ, SINGAPŪRĄ
KAJUTĖ SU BALKONU KRUIZAS PO HONKONGĄ, FILIPINUS, VIETNAMĄ, SINGAPŪRĄ


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius - Honkongas; Singapūras - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų);
 • 2 nakvynės Honkonge 4* viešbutyje su pusryčiais;
 • 9 nakvynės „Quantum of the Seas“ laive pasirinktoje kajutėje;
 • Pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs ir vakarienė) kruizo metu;
 • Vanduo, kava, arbata;
 • Pramoginė programa laive;
 • Dauguma paslaugų teikiamų laive;
 • Bagažo pervežimas įlaipinant / išlaipinant (uoste);
 • Uosto ir kuro mokesčiai;
 • Bagažas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Visi pervežimai (oro uostas -  viešbutis - uostas - oro uostas);
 • Arbatpinigiai laive (apie 8 Eur/asm./dienai);
 • Vietnamo viza - 42 Eur/asm. (Norint gauti vizą, Jums reikia: paso, kuris galioja 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos, 1 nuotraukos 3.5x4.5 ir užpildytos paraiškos formos. Vizos užsakymas vyksta dviem etapais: 1. Vizos iškvietimas internetu - 17 Eur/asm.; 2. Vizos gavimas atvykus į Vietnamo oro uostą - 25 Eur/asm.);
 • Alkoholiniai ir gaivieji gėrimai;
 • SPA paslaugos (masažai ir t.t.) bei kai kurie sporto užsiėmimai kruiziniame laive;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Apžvalginės ekskursijos uostuose;
 • Internetas;
 • Medicininės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA).

DĖMESIO:

Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!

Singapūras – prabanga alsuojanti šalis

Singapūras – tai nedidelė valstybė, kuriai priklauso Tegongo, Sentosos, Ubilo salos ir dar daugiau nei 50 mažesnių salelių, kurių didžioji dalis yra negyvenamos. Beveik visą šalies teritoriją užima tokio pat pavadinimo sostinė – Singapūras. Nors šalies reljefas yra išmargintas kalvomis, tačiau jos nėra aukštos – aukščiausia viršukalnė tesiekia 166 metrus virš jūros lygio. Dėl nedidelio atstumo iki pusiaujo, Singapūre karšta ištisus metus, o dienos ilgis visais metų laikais yra maždaug 12 valandų. Taigi, tai iš tiesų puiki kelionių kryptis išsiilgusiems saulės spindulių ir šilumos.

KLIMATAS

Singapūro klimatas yra tropinių miškų, čia ištisus metus vyrauja tik vienas sezonas – vasara! Temperatūrų svyravimai Singapūre yra labai nežymūs, vyrauja didelė drėgmė, iškrenta daug kritulių. Paprastai temperatūra svyruoja nuo 23°C iki 32°C, santykinė drėgmė rytais siekia 79 procentus, po pietų – apie 72 proc. Šilčiausi balandžio ir gegužės mėnesiai, nuo liepos iki spalio mėnesį šalies teritoriją dažnai gaubia migla, kurią sukelia kaimyninėje Indonezijoje siaučiantys gaisrai. Daugiausiai kritulių iškrenta lapkričio-sausio mėnesiais. Suskaičiuota, kad per metus vidutiniškai pasitaiko 177 lietingos dienos, o saulėtų valandų per metus suskaičiuojama maždaug 2200.
Vidutinė oro ir vandens metinė temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

26

27

27

27

27

27

27

27

27

27

26

26

Vandens temperatūra

28

28

29

30

30

30

30

29

29

29

29

29z


ĮDOMŪS FAKTAI APIE SINGAPŪRĄ

 • Vietiniu dialektu šalies pavadinimas reikštų „liūtų miestas“, tačiau neapsigaukite – liūtai čia niekada negyveno. Pasakojama, kad vienas imperijos princų, išsilaipinęs saloje, pamatė gyvūną, kurį palaikė liūtu, ir dėl to suteikė vietovei tokį vardą, kuris netrukus prigijo;
 • Singapūras garsėja kaip švariausias pasaulio miestas. Tikėtina, kad taip yra dėl įvairių griežtų draudimų: Singapūre negalima prekiauti kramtomąja guma ir kramtyti ją viešoje vietoje (išimtis taikoma tik tada, jei kramtoma gydytojo išrašyta kramtomoji guma, padedanti mesti rūkyti). Taip pat griežtai draudžiama spjaudytis gatvėje ir lesinti paukščius;
 • Automobilių spūstys Singapūre gyventojų negąsdina. Kodėl? Paprasčiausiai šalyje yra ribojamas automobilių pardavimas, čia tokios transporto priemonės įsigijimas kainuotų maždaug tris kartus brangiau nei kitose šalyse;
 • Draudimų Singapūre tikrai nestinga – už kalbėjimą mobiliuoju telefonu kelionės metu vairuotojai gali būti baudžiami pusės metų kalėjimu;
 • Į Singapūrą kasmet atvyksta daugiau turistų nei šalyje yra gyventojų;
 • Singapūras yra beveik 100 kartų mažesnis už Lietuvą, tačiau gyventojų yra beveik du kartus daugiau;
 • Singapūro gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė siekia 83 metus, o jų virtuvė pagal sveikumą yra laikoma antrąja pasaulyje.

KAIP PAŽINTI SINGAPŪRĄ?

Šalies sostinėje yra puikiai išvystyta viešojo transporto sistema – galima keliauti metro ar autobusais, čia naudojamasi elektroniniais bilietais. Į šalia esančias salas galima nuvykti keltais arba privačiais laivais, taip pat galimi vietiniai skrydžiai – svarbiausiu tranzitiniu centru laikomas Čiangio oro uostas. Taksi paslaugos šalyje nėra tokios brangios, kaip gali atrodyti – už pusvalandžio kelionę sumokėsite kelis eurus (dienos metu tarifai yra mažesni). Vienkartinis viešojo transporto bilietas Singapūre kainuos maždaug 1 €, kilometro kelionė taksi – 0,3 €, taksi įsėdimas – 2 €, litras degalų – 1,24 € (vis dėlto, transporto priemonių nuoma nebus labai pigi). Pirkdami bilietą autobuse visada turėkite reikalingą sumą be grąžos, nes jos vairuotojai paprastai neduoda.

SINGAPŪRO VIRTUVĖ

Singapūro virtuvėje juntama kinų, indų, Indonezijos ir Vakarų maisto gaminimo tradicijų įtaka. Šalyje auginamos kokosų palmės, įvairūs prieskoniai, tropiniai vaisiai (greipfrutai, mangostanai, žvaigždanyžiai, ir t.t.), įvairios daržovės. Tradiciniu patiekalu laikomas vištienos, krevečių ir austrių kebabas, kuris valgomas su tirštu žemės riešutų padažu (Sate). Daugelis Singapūro restoranų labiau primena pigias užkandines, tačiau taip pat galima rasti ir labai prabangių restoranų. Vietiniai gyventojai beveik nevalgo mėsos, tačiau maisto gamyboje naudoja žuvį, ryžius ir daržoves. Vietoj saldumynų Singapūro gyventojai mieliau renkasi tropinius vaisius ir lengvus iš jų pagamintus desertus. Galbūt dėl to šalyje apkūnūs žmonės sudaro tik labai nedidelę gyventojų dalį – 1,8 proc.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Laksa – aštri kokosų sriuba;
 • Kaya toast – tradiciniai skrebučiai su kokoso pieno džemu;
 • Rotti prata– paplotėlis, valgomas su kario padažu;
 • Hainanese chicken rice – nacionalinis patiekalas iš vištienos;
 • Chilli Krabas – aštrus krabas, valgomas su mantou (bandelėmis);
 • Mutabak – indiškas kebabas su mėsa (vištiena arba aviena);
 • Satay – mėsos barbekiu.

Singapūro alkoholiniai gėrimai:

 • Tiger beer – tradicinis Singapūro alus;
 • Singapore Sling – tradicinis alkoholinis kokteilis su džinu.

NAUDINGA INFORMACIJA

Kalba: malajų, kinų, tamilų, anglų.

Kelionės dokumentai: Lietuvos piliečiams viza nėra reikalinga, tačiau svarbu turėti pasą. Lietuvos piliečiai 180 dienų laikotarpiu viešėti Singapūre gali ne daugiau nei 90 dienų.

Valiuta: Singapūro doleris (SGD), kuris atitinka 0,63 €.

Draudimai: čia jų tikrai nestinga. Negalima viešai kramtyti gumos, į metro riedėti riedlente ar riedučiais, stotyse ir metro uždrausta valgyti, viešuoju transportu negalima gabenti durianų - vaisių (jie labai dvokia), rūkyti ne tam skirtose vietose.

Saugumas: Singapūras yra laikomas viena saugiausių pasaulio šalių. Taip yra dėl to, kad šalyje egzistuoja daugybė taisyklių, kurių reikia laikytis. Taisyklių pažeidėjams gali tekti gerokai patuštinti piniginę (valgymas metro gali kainuoti 330 €, rūkymas ne tam skirtoje vietoje – 660 €, degių medžiagų gabenimas – 3300 €...) Už narkotikų laikymą baudžiama mirties bausme.

Kainos: nors Singapūras yra viena turtingiausių pasaulio valstybių, kainos čia nėra labai didelės. Pavyzdžiui, nebrangiuose restoranuose galima pavalgyti už 2-4 eurus, o nakvynė nebrangiame viešbutyje gali kainuoti maždaug 40 eurų. Vidutinio lygio restorane papietausite už 20-30 eurų, vietinis alus kainuos maždaug 4 €, puodelis kavos – 2-3€.

Lauktuvės: turistai neretai rekomenduoja apsipirkti viešbučiuose įsikūrusiose parduotuvėse. Išpardavimų metu čia galima apsipirkti gerokai pigiau, ir taip pat galima įsigyti narystės kortelę, kurioje yra kaupiami taškai, ir galima įvairių prekių įsigyti dar mažesne kaina. Singapūras yra tikras rojus žinomų prabangių prekinių ženklų mylėtojams – čia prabangių parduotuvių tikrai nestinga, o vykstant išpardavimams galėsite rasti prekių tikrai patraukliomis kainomis.

PRAMOGOS SINGAPŪRE

Marina Bay įlanka garsėja moderniais pastatais – Marina Bay Sands kompleksu ir Esplanade teatru, kuris savo forma primena du duriano vaisius. Jei yra galimybė, rekomenduojama Mariana Bay įlanką aplankyti tamsiuoju paros metu – jus tikrai nustebins kiekvieną vakarą vykstantys vandens, šviesų ir lazerių šou, kuris pasakoja Singapūro istoriją.

Merlionas – Marina Bay įlankoje esanti statula, kuri laikoma Singapūro simboliu. Tai – žuvies su liūto galva statula, kuri turi savitą istoriją. Žuvis – tai Singapūro kilmės simbolis, nes kadaise jis buvo žvejų kaimas. Liūto galva simbolizuoja miesto kilmę, nes, kaip pasakojama legendoje, imperijos princas pamatytą gyvūną palaikė liūtu, ir pavadino vietovę „Singa Pura“, kas išvertus iš sanskrito kalbos reikštų „Liūto miestas“.

Gardens by the Bay – tai 100 hektarų plote esantis parkas, kuriame galima apsilankyti nemokamai. Vis dėlto norint pamatyti „Flower Dome“ ir „Cloud Forest“ paviljonus, reikės susimokėti 28 SGD. Parke taip pat siūloma pramoga – pasivaikščiojimas ant dirbtinių medžių viršūnių pakabintu tiltu kainuos 8 SGD. Toks pasivaikščiojimas ypač rekomenduojamas sutemus, nes tokiu metu yra įjungiamas įvairiaspalvis apšvietimas.

Marina Bay Sands – tai prabangus, net 2500 kambarių turintis viešbutis, kuriame dirba įvairių žinomų prekių ženklų parduotuvės bei kazino. Taip pat šiam viešbučiui priklauso ant stogo esantis baseinas („Infinity Pool“), kuriame plaukiojant galima pasigėrėti Singapūro vaizdais. Viešbučio viršuje yra apžvalgos aikštelė, į kurią pasikelti bus galima už 23 SGD, tačiau taip pat siūloma ir puiki alternatyva – 57 aukšte esančiame bare galėsite apsilankyti nemokėdami už pakilimą. Vis dėlto, šiame bare nėra labai pigu, buteliukas alaus kainuos maždaug 12 eurų.

Singapūro zoologijos sodas yra laikomas vienu geriausių visame pasaulyje, o apžvalgos ratas „Singapore Flyer“ netgi dydžiu pranoksta žymųjį „London Eye“. „Universal Studios“ – tai pramogų parkas, kuriame galėsite apsilankyti su visa šeima.

Istoriniai kvartalai: kai Didžioji Britanija kolonizavo Singapūrą, miestas buvo padalintas į keturis etninius kvartalus: centrinį, kinų, indų ir malajų (Colonial District, Chinatown, Little India ir Kampong Glam). Kinų kvartale rekomenduojama pamatyti budistų Buddha Tooth Relic šventyklą.

Orchard Road – tai daugiau nei du kilometrus nusidriekęs bulvaras su prabangiomis parduotuvėmis, viešbučiais ir restoranais. Net ir tada, jei nežadate nieko pirkti, čia pasidairyti tikrai verta – Singapūras ir prabanga yra neatsiejami dalykai.

Pulau Ubin – tai viena iš nedaugelio Singapūrui priklausančių salelių, kurią galima pasiekti keltu iš Changi Point laivų terminalo. Įdomu tai, kad Pulau Ubin yra visiška Singapūro sostinės priešingybė – čia nerasite modernių pastatų, bet galėsite pamatyti tankias džiungles, pelkes ir kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius. Jei norite pabėgti nuo miesto šurmulio, nuvykite į šią salą – čia galėsite stovyklauti, važinėti dviračiais ar žvejoti.

Kranji ir Lim Chu Kang – tai toli nuo sostinės centro esantis rajonas, kurį sunku pasiekti viešuoju transportu. Vis dėlto, čia apsilankyti tikrai verta – galėsite aplankyti iki šiol veikiančius kaimo barus, kuriuose, kaip bebūtų keista, susirenka turtingi verslininkai. Taip pat rajone gausu fermų bei ūkių.

Punggol Point – tai parkas su vaizdu į Malaizijos pakrantę. Čia vietiniai gyventojai atvyksta ramiai pabūti su draugais ar šeima, taip pat užsiimama žvejyba.

Henderson Waves – tai aukščiausiai esantis pėsčiųjų takas, kuris garsėja novatorišku dizainu ir įspūdingu gamtos grožiu. Sentosa Boardwalk – tai dar vienas rekomenduojamas pėsčiųjų takas, kuris jungia Sentosą ir Singapūrą.
Filipinai – tūkstančių salų šalis

Filipinų Respublika – tai valstybė, įsikūrusi tarp vandenynų, jūrų ir septynių tūkstančių salų. Kad ir kaip poetiškai tai skambėtų, ši informacija yra teisinga. Filipinus sudaro 7107 salos, kurių kiekviena yra išskirtinė. Filipinai vilioja skaniu maistu, nuostabaus grožio gamta, įspūdingais dangoraižių kvartalais ir tikrai palankiu klimatu. Keliautojams, norintiems geriau pažinti Filipinus, visada rekomenduojama aplankyti bent keletą salų, pasimėgauti siūlomomis pramogomis ir, žinoma, paragauti nepakartojamo skonio maisto. Filipinuose tikrai yra ką nuveikti, taigi, didelė tikimybė, kad kelionė į Filipinus taps vienomis įsimintiniausių atostogų.

KLIMATAS

Skiriami du Filipinų sezonai: sausasis, trunkantis nuo lapkričio iki gegužės, ir lietingasis, besitęsiantis nuo birželio iki spalio. Vidutinė Filipinų temperatūra ištisus metus išlieka gana aukšta, siekia 27-29 °C. Kalnų regione oro temperatūra yra šiek tiek žemesnė nei pakrantėse. Geriausiu laiku keliauti į Filipinus įvardijamas gegužės mėnuo, kuomet lietus ir stiprus vėjas yra mažai tikėtini. Rugsėjo ir spalio mėnesiais didelė taifūnų tikimybė, kurie dažniausiai siaučia Filipinų šiaurės rytuose ir padaro milijoninę žalą. Kraščiausi mėnesiai – balandis ir gegužė, vėsiausia sausio mėnesį, kada temperatūra siekia 26 °C.
Vidutinė oro ir vandens metinė temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

26

27

27

28

29

28

28

28

28

28

28

27

Vandens temperatūra

27

27

28

29

30

30

30

29

29

29

29

28


ĮDOMŪS FAKTAI APIE FILIPINUS

 • Filipinų Respublika yra vienintelė pasaulio šalis, kurios vėliava yra apverčiama priklausomai nuo esančios padėties. Jei šalyje vyksta karas, viršutinė vėliavos spalva yra raudona, jei vyrauja taika – viršutinė spalva tampa mėlyna;
 • Salynas buvo pavadintas Ispanijos karaliaus Filipo II garbei (Filipinams pavadinimą suteikė ispanų tyrinėtojas Ruy Lopez de Villalobosm);
 • Filipinuose yra daugiau nei 200 vulkanų, kai kurie jų yra aktyvūs iki šių dienų;
 • Spėjama, kad Filipinuose žmonės gyveno dar prieš 50 000 metų, nes Tabono urvų komplekse buvo rastos vienos seniausių žmonių palaikų fosilijos;
 • Filipinuose užaugintų kokosų skaičius yra didžiausias visame pasaulyje, Filipinų Respublika eksportuoja daugiausiai šių vaisių.

KAIP PAŽINTI FILIPINUS?

Galima keliauti traukiniais, autobusais, keltais, lėktuvais, taip pat ir nuomotu automobiliu. Automobilių nuomos kaina parai siekia maždaug 60 dolerių, automobiliai nuomojami asmenims nuo 18 metų, reikalingas ir tarptautinis, ir nacionalinis vairuotojo pažymėjimas. Automobilio nuoma yra galima ne visose salose, todėl norėdami geriau pažinti Filipinus turėsite rinktis ir kitas transporto priemones. Pagrindinis oro uostas yra Filipinų sostinėje Maniloje, iš čia galima skristi į tolimesnes Filipinų salas (skrydžio kaina gana nedidelė, 50-70 €). Populiaru keliauti keltais, tačiau rekomenduojama pasidomėti, kokie žadami orai – kai kurie kapitonai plaukia net ir siaučiant audrai, taigi, tai gali sukelti nemažai streso. Tarp miestų pigiausia keliauti autobusais, miestuose galima pasinaudoti taksi paslaugomis (kaina nėra labai didelė, tačiau dėl jos rekomenduojama tartis iš anksto).

FILIPINŲ VIRTUVĖ

Filipinų virtuvės formavimuisi turėjo įtakos ispanų, malajų, amerikiečių ir kinų virtuvės tradicijos. Filipinų gyventojai valgo daug žuvies, jūros gėrybių ir ryžių, patiekalus gardina druska, actu, svogūnais, česnaku ir imbieru. Filipinų virtuvė pasižymi įvairove, net ir tie patys patiekalai įvairiose Filipinų vietovėse gali skirtis tarsi diena ir naktis. Pagrindinių patiekalų gamyboje dažnai naudojami ryžiai, jei mėgstate aštrius patiekalus, keliaukite į Filipinų pietus – čia ruošiamas maistas yra gerokai aštresnis nei kitose vietose. Dažniau yra geriama kava ar kakava nei arbata, dažnai geriami tirpūs gėrimai.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Longaniza – aštrios dešrelės, dažniausiai valgomos pusryčiams;
 • Suman – saldus valgis, ruošiamas iš ryžių ar bananų;
 • Guinatan – mėsa su daržovėmis ir kokosų pienu;
 • Lechon – įdarytas paršiukas, kuris valgomas per įvairias šventes;
 • Bibingka – ryžių, kokosų pieno ir cukraus pudingas;
 • Macapuno – desertinis džemas;
 • Pankitmolo – vištienos, kiaulienos ir grybų apkepas;
 • Kilawin – žalios žuvies salotos;
 • Siniganga – sultinys su moliuskais ar krevetėmis.

Filipinų alkoholiniai gėrimai:

 • Iš cukranendrių gaminamas romas (kuris, beje, labai pigus);
 • Red Horse“ – tradicinis alus.

NAUDINGA INFORMACIJA

Viza: Lietuvos keliautojams, į Filipinus vykstantiems ne ilgiau nei trims savaitėms, viza nėra reikalinga.

Kalba: filipiniečių ir anglų.

Svarbiausios frazės filipiniečių kalba:

 • Labas rytas – magandang umaga;
 • Laba diena – magandang hapon;
 • Labas vakaras – magandang gabi;
 • Kaip sekasi? – kumusta ka?
 • Viso gero – paalam na;
 • Taip – oo;
 • Ne – hindi;
 • Atsiprašau – iskyus;
 • Prašom – walay sapayan;
 • Į sveikatą – mabuhay;
 • Mano vardas yra… – ako si...

Valiuta: Filipinų pesas (1 PHP atitinka 0,02 €).

Kainos: butelis alaus kainuos maždaug 0,3-0,5 €, litras degalų – apie 0,7 €, vakarienė – maždaug 2 €. Įdomu tai, kad Filipinuose vietinis romas kainuoja maždaug tiek pat, kiek ir... vanduo. Litrą romo galima įsigyti už maždaug 50-60 PHP.

Saugumas: Jei keliausite į pietvakarių Mindanao arba į Sulu salas, būtinai turėkite patikimą vedlį. Kai kuriuose miestuose (ypač Maniloje ir Cebu) siautėja profesionalūs kišenvagiai, todėl būkite labai apdairūs.

Sveikata: nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo. Pasirūpinkite sveikatos draudimu, nepamirškite priemonių nuo saulės, gerkite pakankamai skysčių.

Etiketas: musulmoniškose bendruomenėse venkite sveikintis kairiąja ranka, nes ji laikoma nešvaria. Nors Filipinuose gali daug kas nustebinti ar net šokiruoti (gaidžių peštynės, arklių kautynės, masinis nusikryžiavimas per Velykas), tačiau tai yra filipiniečių kultūros dalis, todėl būkite supratingi.

Mokesčiai: išvykstantiems iš šalies taikomas vienkartinis mokestis, kuris siekia maždaug 15 dolerių.

Lauktuvės: vietinis romas, perlai, vietinė kava, ekologiškos kūno priežiūros priemonės, džiovinti vaisiai, tradiciniai papuošalai.

PRAMOGOS FILIPINUOSE

Boracay sala garsėja švaraus balto smėlio paplūdimiu. Ši vietovė, esanti Vasajų jūroje, vilioja ir pačius filipiniečius, ir turistus iš užsienio šalių. Tai yra nedidelė 7 kilometrų ilgio ir 2 km pločio sala, kuri patinka ir aktyvaus, ir pasyvaus poilsio mėgėjams. Šioje saloje rasite vieną populiariausių White Sand (liet. Balto smėlio) paplūdimį. Boracay sala net tris kartus yra pelniusi geriausio paplūdimio titulą. Čia galite atplaukti valtele iš Panay salos uosto (Caticlano). Teigiama, kad saloje yra maždaug 200 kavinių ir restoranų, kur galima paragauti praktiškai viso pasaulio maisto. Saloje galėsite paragauti tradicinių filipiniečių valgių, taip pat ir Kinijos, Tailando, Korėjos bei Mongolijos virtuvės šedevrų.

El Nido – tai atostogautojų pamėgta vieta, kuri vilioja mėlyna jūra, smėlio paplūdimiais ir stačiomis uolomis. Dėl tam tikrų gamtinių izoliacijų šioje saloje galima atostogauti praktiškai ištisus metus, čia retai siaučia smarkus vėjas ar liūtys.

Guimaras – tai nedidelė rami sala, kuri išgarsėjo kaip mango vaisių sostinė. Šių vaisių auginimui saloje yra skiriamas ypatingas dėmesys, nenaudojami įvairūs cheminiai preparatai, todėl čia mango vaisių kaina yra didesnė nei kitose salose, kuriose įprasta naudoti trąšas ir chemikalus, apsaugančius nuo kenkėjų.

Pinatubo – tai ilgai miegojęs ir kartą prieš 20 metų išsiveržęs vulkanas, kurio aukštis po išsiveržimo sumažėjo net 300 metrų. Praėjus dvidešimčiai metų po vulkano išsiveržimo šis natūralus gamtos objektas tapo tikra įžymybe, kurią pamatyti keliauja turistai iš viso pasaulio. Jei viešėsite Filipinų sostinėje Maniloje, būtinai aplankykite šį vulkaną, kuris dažnam turistui asocijuojasi su Mėnuliu.

Banaue ryžių terasos, esančios Ifugao provincijoje, sukuria akims neįprastą, tačiau labai patrauklų vaizdą, taigi, jas tiesiog būtina pamatyti ir įamžinti nuotraukose, kurios tikrai papuoš jūsų kelionių albumą. Turistai Banaue ryžių terasas neoficialiai vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Majonas – kūgio formos aktyviausias Filipinų ugnikalnis, kurio aukštis siekia 2642 metrus. Per pastaruosius 400 metų ugnikalnis buvo išsiveržęs net 50 kartų.

Puerto Pricesa – Filipinų nacionaliniame parke saugoma požeminė upė, kurią supa nepaprasto grožio kraštovaizdis. Požeminė upė laikoma Naujojo pasaulio gamtos stebuklu.

Kordiljeros kalnai yra viena įspūdingiausių Filipinų vietų. Tūkstančiai siaurų takelių veda į atokius kaimus, kuriuose nuo ryto iki vakaro plušama ryžių plantacijose. Ryžių terasos yra vienos didžiausių Kordiljeros kalnų įžymybių, kurios viliote vilioja turistus. Vis dėlto, neverta nerimauti, kad čia bus susidariusios turistų spūstys – čia yra gana ramu ir tylu.

Vigano istorinis miestas, esantis Luzanos salos vakaruose, žavi barokinio stiliaus pastatais. Tai – gana ramus miestelis, kuriame viešėdami galite pamiršti, ką reiškia miesto bruzdesys. Tai – puiki vieta pasisemti istorinių žinių.

Boholis – sala, kurioje turizmo sritis yra labai gerai išvystyta.Viena didžiausių šalos įžymybių – Šokoladinės kalvos, kurios yra tikras turizmo magnetas. Šokoladinių kalvų saloje suskaičiuojama net 1268, visos jos yra beveik identiškos, skiriasi tik jų aukštis, kuris gali svyruoti nuo 30 iki 70 metrų. Šokoladinės kalvos yra saugomos UNESCO. Taip pat daug dėmesio sulaukia mažiausi pasaulio primatai – tarsyrai, kurie lietuviškai dar vadinami filipininiais ilgakulniais. Tarsyrų pasaulyje yra likę vos keli tūkstančiai, ir didžioji dalis jų glaudžiasi būtent šioje saloje.

Cebu yra vienas seniausių Filipinų miestų, kuriame 1521 metais išsilapino pirmasis europietis (F. Magelanas). Garsus keliautojas į Filipinus atvežė katalikų tikėjimą, ir tuomet pradėtas masinis krikštijimas. Tam gyventojai labai priešinosi, ir vadas Lapu Lapu nužudė F. Magelaną. Cebu mieste stovi bronzinė Lapu Lapu statula, skirta genties vado atminimui. Cebu yra antras pagal dydį miestas po Manilos, iš čia patogu keliauti į kitas Filipinų salas keltu arba lėktuvu.

Manila – Filipinų sostinė, įspūdingas ispaniškas kolonijinis miestas, kuris anksčiau buvo vadintas Ramiojo vandenyno brangakmeniu. Turistus žavi bažnyčios ir akmenimis grįstos gatvės. Turistinėmis zonomis yra laikomos Malate ir Ermita, čia rasite daugybę restoranų, prekybos centrų ir kelionių agentūrų.
Vietnamas – intriguojanti nuotykių šalis

Pietryčių Azijoje esantis Vietnamas – nuostabaus grožio gamtos, draugiškų vietinių gyventojų ir fantastiškos virtuvės šalis. Tai turistų rojaus kampelis, stebinantis savo dinamiškumu – čia įsikūrę niekad nerimstantys miestai, viliojantys įvairiomis pramogomis, o nuostabi Vietnamo gamta atskleidžia, kiek daug gamtos stebuklų yra šiam pasaulyje. Kinijos, Kambodžos ir Laoso kaimynystėje įsikūrusi valstybė atspindi komunizmo bei kolonializmo laikų įtaką, čia labai saugomos ir vertinamos tradicijos, svarbią vietą užima žemdirbystė. Leiskitės į kelionę po Vietnamą ir atvykę čionai pasijusite apsupti ne tik aukštų kalnų, besidriekiančių ryžių laukų, dangišku ramumu atsiduodančių paplūdimių bei stūksančių istorinių šventyklų; jus čia taip pat sveikins visur ir visados zvimbiantys motoroleriai ir nuoširdžios vietinių gyventojų šypsenos.

KLIMATAS

Dėl Vietnamo geografinės padėties, klimatas šioje šalyje itin skiriasi šiaurėje ir pietuose. Nors apie šaltą žiemą čia niekas nėra net girdėjęs , tačiau, vykstant pasisvečiuoti į Vietnamą, svarbu žinoti, jog dėl musoninių vėjų šaliai kartais tenka mirkti lietuje. Tropiniai musonai apsilanko šalies viduryje nuo spalio iki balandžio mėnesių, o šiaurėje ir pietuose, nuo gegužės iki iki rugsėjo mėnesio. Iš tiesų, šiltas klimatas čia lepina ištisus metus – pietuose karšta ir drėgna nuolatos, šalies šiaurėje tik žiema būna vėsesnė ir drėgnesnė, šalies viduryje vidutinė temperatūra apie 27°C. Tad geriausias metas norintiems keliauti po visą šalį yra nuo lapkričio iki balandžio mėnesio.

VIDUTINĖ ORO IR VANDENS TEMPERATŪRA:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

22

23

25

28

29

31

30

29

28

26

24

23

Vandens temperatūra

26

23

23

23

25

28

28

29

29

26

27

24

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Vietnamo keliais kiekvieną dieną praūžia apie 10 milijonų motorolerių;
 • Vietnamas - daugiausia anakardžių riešutų pasaulyje eksportuojanti šalis;
 • Šioje šalyje Naujieji Metai – pati didžiausia ir labiausiai laukiama šventė ir jie čia kasmet vyksta vis kitu metu.

KAIP PAŽINTI VIETNAMĄ?

Keliaujantiems Vietname didesnius atstumus, pavyzdžiui, iš šiaurės į pietus, itin patogu skristi lėktuvu. Vietinių skrydžių kainos nėra didelės ir tai – sutaupantis laiko keliavimo būdas. Kelionės traukiniais nėra populiarios, tačiau tai puikus būdas išvengti spūsčių keliuose. Bilietus patartina pirkti iš anksto, kaina priklauso nuo pasirenkamos klasės ir važiuojamo atstumo. Vietiniai autobusai laikomi arba tikru košmaru, arba labai linksma pažintimi su vietnamietiškąja kultūra. Taigi, prieš įlipdami į autobusą nusiteikite, kad gali tekti stovėti, apsuptiems žmonių ir suspaustiems, lyg silkėms statinėje. Didesniuose miestuose stotelės aiškiai matomos, tačiau mažesniuose miesteliuose sunku nuspėti, kur sustos autobusas. Kainos dažniausiai parašytos autobusų stotelėse ir yra nedidelės, mažiau nei 10 000 vietnamietiškų dongų (0,4€), tačiau kartais jas pavyksta dar labiau nusiderėti. Taksi važinėti Vietname labai populiaru, kainos neaukštos – nuo 12 000 iki 15 000 VND (0,5 – 0,6€) už kilometrą, tačiau kainą reikėtų susitarti prieš įsėdant į automobilį. Xe om – motoroleris taksi, tinkantis keliauti trumpus atstumus ir neturint su savimi daug daiktų. Dėl kainos susitariama prieš važiuojant. Turistai, norintieji išsinuomoti automobile, to padaryti čia negalės, dėl tai draudžiančių įstatymų, tačiau galima išsinuomoti automobilį su vairuotoju, kuris jus nuveš, kur tik panorėsite. Automobilių nuomos kainos yra nuo 500 000 iki 10 000 000 VND ( 20-40€) už dieną.

VIETNAMIETIŠKA VIRTUVĖ

Vietnamietiški patiekalai – lengvi, subtilaus skonio, dažniausiai verdami ar troškinami, kuriuose naudojama daugybė įvairiausių žolelių bei prieskonių. Be ryžių ir makaronų čia nė dienos negalima įsivaizduoti. Taip pat gausu įvairių egzotiškų vaisių bei daržovių, jūros gėrybių. Be to, atvykę į Vietnamą galite prisiragauti ir niekur neregėtų ,,skanėstų”, pavyzdžiui šunienos arba vištų vidurių su neišsiritusiais kiaušiniais.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Pho – ryžių miltų makaronų sriuba, gaminama iš vištienos arba jautienos sultinio su daržovėmis ir prieskoniais;
 • Bun cha – Hanojuje gaminamas patiekalas – ant grotelių kepta kiaulienos sriuba su makaronais ir šalia patiekiamomis salotomis bei padažais;
 • Banh xeo – blyneliai, gaminami iš ryžių miltų, svogūnų laiškų ir kokosų pieno, įdaromi su kiaulienos, krevečių ir šparaginių pupelių įdaru.

Vietnamiečių gėrimai:

 • Bia hoi – vietnamietiškas alus.

Arbatos gėrimas Vietname – ritualinis procesas – stipri žalia arbata mažuose puodeliuose čia patiekiama visiems atvykusiems. Kavą čionykščiai taip pat geria stiprią ir nedideliais kiekiais, kartais su šiek tiek kondensuoto pieno. Iš gaiviųjų gėrimų Vietname populiariausios šviežios kokosų, laimo ir apelsinų sultys, taip pat mia da cukranendrių sultys.

NAUDINGA INFORMACIJA

Arbatpinigiai. Viešbučiuose arbatpinigių palikti nebūtina, nebent už itin gerą priėmimą. Restoranuose ir kavinėse galioja ta pati taisyklė; kai kurių prašmatnesnių restoranų sąskaitose 5 -10 proc. arbatpinigių jau būna įtraukti į sąskaitą. Taksi vairuotojams arbatpinigių palikti nebūtina.
Kalba. Oficiali kalba – vietnamiečių. Anglų kalba čia darosi vis populiaresnė, tad ir ja gali pavykti susišnekėti su vietos gyventojais.
Sveikata. Gerti vandenį iš krano Vietname nepatartina, taip pat nesiūloma gerti gėrimų su ledukais, išskyrus aukštos klasės viešbučiuose. Užterštas vanduo čia dažnas atvejis, tad patariame būti atsargiems ir vandenį pirkti buteliuose. Privalomų skiepų, vykstant į Vietnamą, nėra. Taip pat dėl čia būdingos kaitrios saulės nepamirškite galvos apdangalų ir kremo nuo saulės.
Saugumas. Nepamirškite gatvėse ir viešajame transporte laikytis visų atsargumo priemonių, būti budriems, saugoti savo daiktus. Čia vagystės ir smulkios apgaulės nutinka kasdien!

PRAMOGOS VIETNAME

Hanojus. Raudonosios upės deltoje esanti šalies sostinė – tai vieta, kur šalies tradicijos susipina su miestietišku gyvenimu. Čia nuolat zvimbia motoroleriai, gatvėse kvapu vilioja vietinis maistas, o vaikštinėjant po sostinės gatves galima nusikelti į praeitį, kai ryžtingieji Hanojaus gyventojai priešinosi kinų ir prancūzų okupacijai. Miesto centro senajame rajone galima pasivaikščioti po atviru dangumi esantį Prancūzijos ir Azijos kolonijinės architektūros muziejų, susipažinti su vietiniais produktais ir amatais judriajame sostinės turguje bei įsigyti ten keletą suvenyrų. Taip pat rekomenduojama apžiūrėti prezidento rūmus, pagodas, iškilmingąjį operos teatrą, didingąją neogotikinio stiliaus Šv. Juozapo katedrą.

Halongo įlanka. Tik įsivaizduokite – akvamarino spalvos vanduo, gausybė mažų, jūros drakonus primenančių iškilusių salelių ir visoje įlankoje žaižaruojanti žalia spalva. Atvykę į šią šalies šiaurėje esančią įlanką, pasijusite tarsi pasakoje. Apžiūrėti mažąsias saleles, kurių čia yra net virš 2000, geriausia valtelėmis arba laivais, iš kurių galėsite grožėtis unikaliais urvais, grotais, čia esančiais ežeriukais bei smegduobėmis.

Hojanas. Gražus savo paprastumu, senovinis Vietnamo miestelis, įsikūręs rytų pakrantėje. Šiame nedidukame miestelyje aptiksite daug mažų klaidinančių gatvelių, tradicinių medinių namukų, o senamiestyje galėsite praleisti valandų valandas vaikštinėdami po mažas parduotuvėles, kuriose galėsite įsigyti tradicinių drabužių, papuošalų ir rankų darbo suvenyrų.

Apsuptas aukštų kalnų, tarsi iš paveiksliuko į jus žvelgia Sapa miestas. Tai ramus, nedidelis miestelis, kuriame žaliuoja bekraštės ryžių terasos, o keliautojai kviečiami pasivaikščioti kalnų trasomis ir pasigrožėti didingais kriokliais. Vietinės gyventojų gentys mielai supažindins su miesto papročiais ir tradicijomis, bei vietnamietiškais patiekalais.

Hujė. Tai kadaise Vietname gyvavusios Ngujen dinastijos sostinė. Dabar šalies architektūra, kultūra ir vietinė virtuvė primena apie buvusiuosius laikus ir kviečia keliautojus susipažinti su miesto istorija. Šio miesto ,,įžymybė” – Citadelė - didingų rūmų, šventyklų, senoviškų vartų ir galerijų kompleksas. Čia atvykus taip pat galima leistis į kelionę Kvepalų upe, kuria plaukdami galėsite apžiūrėti buvusių imperatorių kapus bei miesto simbolį – Tien Mu pagodą.

Hošiminas. Didžiausiame Vietnamo mieste, dar kitaip žinomame kaip Saigonas, nuobodžiauti neteks. Šiame dinamiškame mieste susipina istorija ir modernieji laikai, mieste pilna naujų restoranų, naktinių klubų ir viešbučių, tačiau čia vietos netrūksta ir mažoms medinėms parduotuvėlėms, kolonijiniams statiniams. Čia verta aplankyti Vietnamo karo liekanų muziejų, Nepriklausomybės rūmus, Noterdamo katedrą, Saigono operos namus, spalvinguosius Binh Tay ir Ben Thanh turgus, užkopti į Bitekso bokšto 49-tąjį aukštą ir pasigrožėti miesto panorama. O norintiems praleisti laiką šmirinėjant po parduotuves ir skaniai pavalgyti kolonijinių laikų architektūros apsuptyje, kviečiame užsukti į šurmuliuojančią Dong Khoi gatvę.

Atsidūrę Mekongo Deltoje, išties pasijusite tarsi būtumėte kitame pasaulyje. Vietnamo ryžių krepšiu vadinamame regione išvysite vandenyje plūduriuojančius turgus, ryžių laukus, cukranendrių plantacijas, vaisių sodus ir egzotiškų paukščių draustinius. Čia pagrindinis eismas vyksta vandenyje - kanalų labirintais, o šiame regione užauginamų produktų užtenka pamaitinti trečdaliui visos šalies.

Niačangas bus puikus kelionės tikslas tiems, kas neįsivaizduoja atostogų be paplūdimio ir palmių pavėsio. Viena iš gražiausių Azijos pakrančių bus tikras rojus nardymo fanatikams, vandens pramogų mėgėjams, bei tiesiog norintiems išsitiesti ant balto smėliuko ir pasigrožėti nuostabiais kalnais ir žaliuojančia augalija.

Dalatas. Kadaise šiame slėnių apsuptame miestelyje vasaras leisdavo Vietnamo imperatoriai ir prancūzai kolonistai, o šiandien čia atvykę keliautojai mėgaujasi vėsesniu, nei visame Vietname oru ir leidžiasi į klajones po nuo kolonijinių laikų išlikusias gatveles, užsiima alpinizmu, žaidžia golfą ar maloniai plaukioja baidarėmis.

Norintiems pabėgti nuo turistų srauto Vietname, kviečiame užsukti į uostamiestį Kuinioną. Šis miestas patrauks savo tvarkingomis gatvelėmis ir ilgais pasivaikščiojimais po nuostabaus grožio paplūdimį.

Fongniakebangas. Šis nacionalinis Vietnamo parkas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Ten dunkso patys seniausi visoje Azijoje karstiniai kalnai, susipynę įvairiausių urvų ir grotų labirintai, šniokščia požeminės upės. Parke taip pat leidžiama vaikštinėti po čia nusidriekusius miškus bei išsinuomoti kalnų dviračius.

Danangas. Greitai besivystantis miestas yra apstatytas naujais prašmatniais viešbučiais, restoranais ir tiltais. Čia esantis Kinijos paplūdimys taip pat vertas dėmesio. Marmūriniai kalnai privers pakelti akis į dangų ir pasigrožėti gamtos stebuklais, o Cham muziejus supažindins su viena geriausių Cham meno kolekcijų pasaulyje. Miesto centrą labiausiai patartina apžiūrėti sutemus, kuomet visas miestas paskęsta mirgančiose šviesose.

Mietuotas. Tai vieta kavos mėgėjams. Šiame regione yra gaminama viena geriausių vietnamietiškųjų kavų, o kovo mėnesį kavos garbei net surengiamas festivalis, kurio metu vyksta dramblių lenktynės. Šalimais yra 115 000 hektarų užimantis žaliuojantis Yok Don nacionalinis parkas, šniokšiantys kriokliai ir gausybė vietinių kaimelių, kuriuose gyvena apie 44 skirtingų etninių grupių atstovų.
KRUIZAS PO HONKONGĄ, FILIPINUS, VIETNAMĄ, SINGAPŪRĄ

1899€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +33


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Maldyvai (7 naktys) - Diamonds Athuruga Beach & Water Villas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Diamonds Athuruga Beach & Water Villas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Diamonds Athuruga Beach & Water Villas 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2165€
Zanzibaras (14 naktų) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (14 naktų) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sultan Sands Island Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2028€
Madagaskaras (14 naktų) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (14 naktų) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Vanila & SPA 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2099€
Madagaskaras (14 naktų) - Orangea 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (14 naktų) - Orangea 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Orangea 3+*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2092€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

 • Hilton Cabo Verde Sal Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1621€
Zanzibaras (14 naktų) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (14 naktų) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Zanzibar Queen 4.5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2178€
Omanas (14 naktų) - Rotana Salalah Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Omanas (14 naktų) - Rotana Salalah Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Rotana Salalah Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1628€
Zanzibaras (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1978€
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime
Maldyvai (7 naktys) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Gangehi Island Resort 4.5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1666€
Maldyvai (7 naktys) - Sun Island Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Sun Island Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

 • Sun Island Resort & Spa 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1897€
Dominikos respublika (14 naktų) - Serenade Beach & Spa Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (14 naktų) - Serenade Beach & Spa Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Serenade Beach & Spa Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2043€
Madagaskaras (7 naktys) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (7 naktys) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Vanila & SPA 4*
 • 7 n.
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1662€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Dunas Beach Resort & Spa 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1712€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Tortuga Beach 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1712€
Zanzibaras (7 naktys) - Royal Zanzibar Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Royal Zanzibar Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Royal Zanzibar Beach Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1922€
Madagaskaras (14 naktų) - Royal Beach 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (14 naktų) - Royal Beach 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Royal Beach 4+*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2122€
Maldyvai (7 naktys) - Eriyadu Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Eriyadu Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Eriyadu Island Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1677€
Maldyvai (7 naktys) - Sandies Bathala Maldives 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Sandies Bathala Maldives 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sandies Bathala Maldives 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2112€
Dominikos respublika (7 naktys) - Be Live Collection Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Be Live Collection Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Be Live Collection Punta Cana 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1631€
Omanas (14 naktų) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Omanas (14 naktų) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Fanar & Residences 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1673€
Maldyvai (7 naktys) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Fihalhohi Island Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1720€
Zanzibaras (7 naktys) - Sandies Baobab Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Sandies Baobab Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sandies Baobab Beach 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1656€
Zanzibaras (7 naktys) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Bluebay Resort & SPA 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1604€
Zanzibaras (7 naktys) - Melia Zanzibar 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Melia Zanzibar 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Zanzibar 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2004€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Llana Beach Resort & Spa 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1952€
Dominikos respublika (14 naktų) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (14 naktų) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Grand Sirenis Punta Cana Resort 5*
 •  14 naktų
 •  iš Varšuvos
 • Kelios datos
1963€
Zanzibaras (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Uroa Bay Beach Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1651€
Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Lopesan Costa Bavaro 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1803€
Maldyvai (7 naktys) - Paradise Island 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Paradise Island 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

 • Paradise Island 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1914€
Maldyvai (7 naktys) - Diamonds Thudufushi Beach & Water Villas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Diamonds Thudufushi Beach & Water Villas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Diamonds Thudufushi Beach & Water Villas 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2189€
Madagaskaras (7 naktys) - Palm Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

Madagaskaras (7 naktys) - Palm Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

 • Palm Beach Resort & Spa 4*
 • 7 n.
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1942€