Deja, bet šis pasiūlymas jau nebegalioja. Apačioje rasite panašių pasiūlymų šia arba panašiomis kryptimis. Jeigu neradote Jums tinkamo pasiūlymo, rašykite mums į atostogos@alfaturas.lt

KALĖDINIS KRUIZAS PO DUBAJŲ, DOHĄ, SIR BANI JASĄ, ABU DABĮ, MUSKATĄ, MUMBAJŲ

1999€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +26
 • 11 n. laive


Šią kelionę galima apibūdinti vienu žodžiu – PRABANGU: prašmatnus laivas, „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas (kruizo metu) ir pribloškiančios kryptys! Aplankysite prabangą nekukliai demonstruojančius, ultramodernius miestus, dangoraižiais kylančius į dangų, stebinančius dirbtinėmis salomis, viliojančius garsiausiais mados ženklais ir verčiančius aikčioti iš nuostabos žvelgiant į neįtikėtiniausius, visus standartus laužančius kūrinius... Dar pridėkime kalnuotą ir ladano smilkalais persmelktą Muskatą bei žmonių svajones auginantį Mumbajų, į kurį vos tik įžengę pajusite Indijos dvasią - ir gauname kelionę, kuri paliks didžiulį  įspūdį ir kuria galėsite didžiuotis. Lažinamės, jog be perstojo stebėsitės ne tik gamtos, bet ir žmogaus rankomis sukurtais, pačią lakiausią fantaziją pranokstančiais šedevrais. Ir tegul nuotykiai jūroje prasideda!


ATKREIPKITE DĖMESĮ! Į kelionės paketo kainą įskaičiuotas skrydis Vilnius - Dubajus ir Mumbajus - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų)!

 

SKRISK + PLAUK + PAŽINK 


Kelionės data: 2019.12.16 - 12.28


Vidinė kajutė - 1999 Eur/asm.

Kajutė su langu - 2199 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 2799 Eur/asm.

 

DĖMESIO! KAINA NURODYTA ASMENIUI GYVENANT DVIVIETĖJE KAJUTĖJE!


Kelionės trukmė: 13 dienų (11 nakvynių laive)

Skrydis: Vilnius - Dubajus; Mumbajus - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų)


Laivas: Azamara Quest


Kelionės programa:

DUBAJUS (JAE) - DOHA (KATARAS) - SIR BANI JASAS (JAE) - ABU DABIS (JAE) - MUSKATAS (OMANAS) - MUMBAJUS (INDIJA)

1 DIENA

Išvykimas iš Vilniaus oro uosto į Dubajų (su persėdimu). Atvykimas į Dubajų (Jungtinius Arabų Emyratus), pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA

DUBAJUS (JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI). Pusryčiai viešbutyje, išsiregistravimas iš viešbučio iki 12:00, pervežimas iš viešbučio į uostą. Laisvas laikas, nakvynė laive.

3 DIENA

DUBAJUS (JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI). Laisvas laikas Dubajuje. Šią dieną 17:00 išvykstate iš Dubajaus uosto (iki to galite naudotis visomis laivo siūlomomis paslaugomis bei tyrinėti Dubajų).


Prašmatnusis Dubajus - šis miestas suteiks Jums galimybę pasijusti spindinčios prabangos dalimi ir privers aikčioti, išvydus debesis siekiančius pastatus. Čia apsilankę galėsite didžiuotis pamatę aukščiausią pasaulyje dangoraižį Burdž Chalifa, šalia jo esantį patį didžiausią dainuojantį fontaną, kurio srovės trykšta dešimtis metrų į orą ir daugybę kitų įžimybių, kuriomis pasigirti gali tik prašmatnusis Dubajus. Taigi, jei manote, jog Jūsų jau niekas negali nustebinti, tuomet turėtumėte aplankyti šį šviesomis ir auksu tviskantį miestą, kur tyvuliuoja dirbtiniai ežerai ir puikuojasi aukščiausios klasės prekiniai ženklai bei juvelyrikos dirbiniai.


4 DIENA

DOHA (KATARAS). Atvykimas į Dohą - 08:00, išvykimas - 19:00.


Pasakiškoji Doha – šis miestas, Kataro sostinė, tarsi pats gražiausias miražas arba arabiškos pasakos išsipildymas realiame gyvenime... Kaip ir visoje šalyje, Dohoje karaliauja spindinti prabanga, nepriekaištinga tvarka, egzotiškiausi augalai ir beribė žmogaus fantazija čia tampa realybe. Akį traukiantys skoningi, svaiginančio aukščio dangoraižiai, tamsios ir paslaptingos praeivių akys, išpuoselėti sodai – tai įprasti vaizdai, lydintys miesto svečius... 


5 DIENA

SIR BANI JASAS (JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI). Atvykimas į Sir Bani Jaso salą - 08:00, išvykimas - 18:00.


Įspūdingasis Sir Bani Jasas – žmogaus rankomis sukurta Mažoji Afrika, įsitaisiusi Azijos pakraštyje. Už šį stebuklą turėtume dėkoti vienam itin turtingam arabų šeichui Chalifui bin Zajedui, užsimojusiam gabalėlį tuščios dykumos paversti tikru rojaus kampeliu. Sir Bani Jasas – tartum nedidelė Afrikos kopija, įkurta privačioje saloje, kur galėsite leistis į jaudinantį safarį, grožėtis spalvomis stebinančiu povandeniniu pasauliu ir mėgautis čia sklandančia harmoninga ramybe. Ši sala - tai šeicho įnoris, tapęs žaliuojančiu ir gyvybe pulsuojančiu stebuklu.


6 DIENA

ABU DABIS (JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI). Atvykimas į Abu Dabį - 08:00, išvykimas - 23:00.


Didžiausias rankų darbo kilimas pasaulyje, greičiausi pasaulyje linksmieji kalneliai ir daugybė kitų didžiausių ir įspūdingiausių dalykų – sveiki atvykę į Jungtinių Arabų Emyratų sostinę Abu Dabį, miestą, kuris kuklumu tikrai nepasižymi... Tobulasis Abu Dabis - svarbiausias politinis, kultūrinis ir finansinis šalies centras, antras pagal dydį Jungtinių Arabų Emyratų miestas, garsėjantis itin ambicingais planais... Abu Dabis su savo spindinčiais pastatais, puošniomis mečetėmis, moderniais muziejais, auksu tviskančiais šeichų namais, kilometrus besitęsiančiais tobulais paplūdimiais bei švara spindinčiomis gatvėmis, nė kiek nenusileidžia turistų  numylėtam Dubajum. Atvirkščiai, šis miestas trokštantiems geriau pažinti Jungtinius Arabų Emyratus - tikrų tikriausias brangakmenis, nes čia miesto svečiai turi visas galimybes pažinti šalies istoriją ir kultūrą.


7 DIENA

Diena jūroje. Šią dieną galėsite išbandyti pramogas laive bei mėgautis saulės voniomis.

8 DIENA

MUSKATAS (OMANAS). Atvykimas į Muskatą 08:00. Čia praleisite dvi dienas.

9 DIENA

MUSKATAS (OMANAS). Išvykimas iš Muskato - 17:00.


Kalnuotasis Muskatas – Omano sostinė, kurioje sultonas nusprendė nesigalynėti su gamta. Visi pastatai čia žemi ir juos užgožia kalvos, kurios stūksto aplinkui lyg nesunaikinami sargybos bokštai. Čia akis galėsite paganyti į kukliai prabangius sultono rūmus, galėsite vaikštinėti vietiniame turguje, kur turėsite galimybę įsigyti omanietiškų suvenyrų: dišdašų (arabų vyrų tradicinis apdaras), įvairiausių skarų, papuošalų bei ladano (aromatinė derva, gaunama iš bosvelijos genčiai priklausančių medžių) arba jo aromato kvepalų, arba smilkalų. Beje šis kvapas jus lydės visos viešnagės Muskate metu, jis seks jus visur, tad rekomenduojame įsigyti bent vieną iš ladano gaminių – bus puikus prisiminimas (žinoma, jei šis kvapas jums priimtinas).


10 DIENA

Diena jūroje.

11 DIENA

Diena jūroje.

12 DIENA

MUMBAJUS (INDIJA). Atvykimas į Mumbajų - 08:00. Čia praleisite dvi dienas. 

13 DIENA

MUMBAJUS (INDIJA). Pervežimas iš uosto į oro uostą. Skrydis į Vilnių (su persėdimu viename iš Europos miestų).


Svajones auginantis Mumbajus (buvęs Bombėjus, kai kurių vietinių iki šiol taip ir vadinamas) yra didelis miestas, labai didelis, didžiausias Indijoje ir vienas iš didžiausių visame pasaulyje. Jis pilnas svajojančių apie geresnį gyvenimą ir sunkiai dirbančių žmonių, žvaigždžių ir gangsterių, benamių šunų ir egzotiškų paukščių, menininkų ir tarnautojų, žvejų ir milijonierių (vadinamų „crorepati“)... Jei teko matyti filmą „Lušnynų milijonierius“ - viskas čia atrodo labai panašiai... Šiame mieste į vieną visumą susilieja daugybė žmonių, nuotaikų, veiklų ir veiksmų... Mumbajus – tvirtai suaugęs su Bolivudu, čia gimsta daugiau kino filmų nei bet kuriame kitame pasaulio mieste.... Taip pat šis miestas ir Indijos finansinis centras bei mados sostinė... Tai – lyg indiškasis Holivudas ar Manhatanas, daugelio vietinių laikomas svajonių miestu.
Šis miestas nėra grėsminga ar pavojinga vieta, tačiau jo neišsemiama energija, pakankamai sudėtingas naudojimasis viešuoju transportu bei ore tvyrantis smogas tampa šiokiu tokiu iššūkiu miesto svečiams, tad su tuo reikia susitaikyti ir priimti tai kaip dalį indiškosios kultūros. Tačiau tiems, kurie nebijo ir yra pasiryžę apžiūrėti ne tik populiarias turistines vietas, Mumbajus su malonumu atskleis savo savitą žavesį.


KRUIZO PROGRAMA:

Diena Uostas Atvykimas Išvykimas
1 Dubajus    
2 Dubajus   17:00
3 Doha 08:00 19:00
4 Sir Bani Jasas 08:00 18:00
5 Abu Dabis 08:00 23:00
6 Diena jūroje    
7 Muskatas 08:00  
8 Muskatas   17:00
9 Diena jūroje    
10 Diena jūroje    
11 Mumbajus  08:00  
12 Mumbajus    

SUSIPAŽINKITE SU LAIVU, KURIUO KELIAUSITE: 

„Azamara Quest“ - puošnus, prašmatus laivas, kuriame daug dėmesio skirta detalėms. Aptarnavimas laive – nepriekaištingas (dviems svečiams skiriamas vienas aptarnaujančio personalo narys).  
Laive yra: pagrindinis restoranas, grilio restoranas, bistro, savitarnos restoranas, italų restoranas, restoranas prie baseino, kavos baras, šampano/ikrų baras, kokteilių baras, baseino baras, vyno rūsys, kirpykla, sveikatos mokymo kursai, SPA centras, masažai, sauna, sūkurinė vonia, sporto klubas, lauko baseinas, kazino, gyva muzika, visą parą veikiantis kambarių aptarnavimas, kabinos, skirtos neįgaliesiems.

 


VIDINĖ KAJUTĖ

Kajutės plotas: apie 15 m².
Kajutėje yra: svetainės erdvė (sofa ir stalas), vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas, chalatai ir šlepetės), plokščiaekranis televizorius, telefonas, šaldytuvas, mini baras, oro kondicionierius, seifas, nemokamas skėtis ir žiūronai, nemokama batų valymo paslauga, pasveikinimo krepšys su šviežiais vaisiais, gyvos gėlės.
ATKREIPKITE DĖMESĮ! Vidinė kajutė yra paprasčiausias kajučių tipas. Vidinėje kajutėje nėra lango.

KAJUTĖ SU LANGU

Kajutės plotas: apie 13,3 - 15,8 m² (iš jų apie 6 m² užima balkonas)
Kajutėje yra: svetainės erdvė (sofa ir stalas), vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas, chalatai ir šlepetės), plokščiaekranis televizorius, telefonas, šaldytuvas, mini baras, oro kondicionierius, seifas, nemokamas skėtis ir žiūronai, nemokama batų valymo paslauga, pasveikinimo krepšys su šviežiais vaisiais, gyvos gėlės.

KAJUTĖ SU BALKONU

Kajutės plotas: apie 16,3 m² (balkonas - apie 3,7 m²)
Kajutėje yra: svetainės erdvė (sofa ir stalas), vonios kambarys (dušo kabina, tualetas, plaukų džiovintuvas, chalatai ir šlepetės), plokščiaekranis televizorius, telefonas, šaldytuvas, mini baras, oro kondicionierius, seifas, nemokamas skėtis ir žiūronai, nemokama batų valymo paslauga, pasveikinimo krepšys su šviežiais vaisiais, gyvos gėlės.

VIDINĖ KAJUTĖ KALĖDINIS KRUIZAS PO DUBAJŲ, DOHĄ, SIR BANI JASĄ, ABU DABĮ, MUSKATĄ, MUMBAJŲ
KAJUTĖ SU LANGU KALĖDINIS KRUIZAS PO DUBAJŲ, DOHĄ, SIR BANI JASĄ, ABU DABĮ, MUSKATĄ, MUMBAJŲ
KAJUTĖ SU BALKONU KALĖDINIS KRUIZAS PO DUBAJŲ, DOHĄ, SIR BANI JASĄ, ABU DABĮ, MUSKATĄ, MUMBAJŲ


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius - Dubajus; Mumbajus - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų);
 • Pervežimai (oro uostas - viešbutis - uostas - oro uostas);
 • 1 nakvynė 4* viešbutyje su pusryčiais Dubajuje;
 • 11 nakvynių laive „Azamara Quest“ pasirinktoje kajutėje;
 • „Viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas kruizo metu;
 • Dauguma gėrimų;
 • Pramoginė programa laive;
 • Arbatpinigiai laive;
 • Dauguma laive teikiamų paslaugų;
 • Bagažo pervežimas įlaipinant / išlaipinant (uoste);
 • Uosto ir kuro mokesčiai;
 • Bagažas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Omano viza (apie 60 Eur/asm.);
 • Indijos viza (apie 80 Eur/asm.);
 • Maistas ir gėrimai tam tikruose restoranuose;
 • Kai kurie gėrimai;
 • SPA paslaugos (masažai ir t.t.) bei kai kurie sporto užsiėmimai kruiziniame laive;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Apžvalginės ekskursijos uostuose;
 • Internetas;
 • Medicininės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA).

DĖMESIO:

Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!

Indija – šalis, kerinti vaizdais, garsais ir kvapais

Indija garsėja ne tik Bolivudo filmais – net ir patyrusius keliautojus ši šalis kas kartą nustebina. Stiprūs prieskonių aromatai, magiška muzika, skirtingų religijų samplaika paprasčiausiai nepalieka abejingų, ir kartą apsilankę Indijoje čia nori grįžti dar ir dar. O kaip gi kitaip – juk norint pažinti šią šalį ir jos kultūrą prireiks tikrai nemažai laiko: šalies plotas yra didesnis nei trys milijonai kvadratinių kilometrų, o savitos tradicijos šalyje gyvuoja iki šių dienų. Indijoje nestinga įvairiausių šventyklų, modernių ir senovinių pastatų – kontrastai šalį paverčia dar įdomesne ir paslaptingesne. Kiekvienas keliautojas bent kartą turėtų apsilankyti Indijoje– tikėtina, kad šia viena kelione nesinorės apsiriboti.

KLIMATAS

Indijoje vyrauja tropikų klimatas. Ryškūs trys sezonai – vasara, žiema ir musoniniai lietūs (pastarieji prasideda nuo gegužės vidurio ir tęsiasi iki spalio mėnesio). Į Indiją rekomenduojama vykti spalio – balandžio mėnesiais, kada šalyje oras yra gana vėsus ir sausas. Indija – labai didelė šalis, todėl skirtingose jos dalyse klimatas gali labai skirtis: pavyzdžiui, kai Delyje siaučia šaltas vėjas, 1000 kilometrų piečiau, Keraloje, gali būti šilta ir saulėta.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

25

26

27

29

29

27

26

26

26

27

27

27

Vandens temperatūra

27

28

29

29

27

27

27

27

28

28

27

26

Įdomūs faktai apie Indiją

 • Šalies pavadinimas kilo nuo Indo upės (sanskrito kalba upė būtų vadinama „Sindhu”);
 • Dešimtainė skaičiavimo sistema – indų išradimas. Jiems priskiriamas ir skaičiaus „0“ sukūrimas;
 • Indijoje karvės yra laikomos šventomis. Taip yra dėl to, kad kadaise jos buvo pagrindinėmis šeimos išlaikytojomis – iš karvių gaunamas pienas naudotas įvairių produktų gamybai, o karvių išmatos – namų statybai;
 • Oficialus nacionalinis Indijos sportas – žolės riedulys;
 • Mėgstamiausios indų gėlės – medetkos, kurios yra laikomos laimės simboliu;
 • Induistai ir budistai lotoso žiedą laiko šventu. Indijos sostinėje pastatyta lotoso žiedo šventykla su 27 milžiniškais lotoso žiedais, pagamintais iš marmuro.

KAIP PAŽINTI INDIJĄ?

Indijoje susisiekimas tarp atskirų miestų ir miestelių yra gana gerai išvystytas. Galima keliauti autobusais, keltais, laivais, laivais-taksi, traukiniais, taip pat ir lėktuvu. Bilietus patartina užsisakyti iš anksto – tai padės išvengti stumdymosi nusidriekusioje eilėje prie kasų. Jei keliausite autobusu, svarbu atkreipti dėmesį į užrašus – „a/c“ reiškia, kad autobuse yra oro kondicionierius, o „video coach“ reiškia, kad autobuse yra garso ir vaizdo įranga – net ir keliaujant naktį gali tekti klausytis garsiai grojančios indiškos muzikos. Indijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse, išsinuomoti automobilį nėra labai brangu, tačiau net ir patyrusiems vairuotojams tai tampa tikru iššūkiu. Eismas yra gana chaotiškas, kelyje sutiksite įvairių transporto priemonių – autobusų, krovininių sunkvežimių, motorolerių, motociklų, vežimų, ir, žinoma, karvių. Galima pasinaudoti ir taksi paslaugomis, tačiau dėl kainos reikėtų tartis iš anksto. Paprastai kilometro kaina siekia 8 rupijas (maždaug 0,11 €).

IINDIJOS VIRTUVĖ

Indijos virtuvė itin mėgstama vegetarų – šalyje augalinis maistas yra labiausiai paplitęs. Indai maisto gamyboje naudoja vaisius, daržoves ir riešutus, mėsos valgoma nedaug (tam turi įtakos religija). Kai kuriuose Indijos regionuose mėsa yra toleruojama, o pajūrio ir upių regionuose itin populiarūs žuvies patiekalai. Maisto gamyboje prieskoniai naudojami itin gausiai, kas paverčia Indijos virtuvę dar patrauklesne. Įdomu tai, kad ruošiant patiekalus laikomasi seniausių Indijos tekstų – Vedų aprašytų taisyklių. Patiekalai yra skirstomi į tris rūšis: dorybės maistu laikomas suderinti valgiai iš grūdų, pieno produktų ir daržovių, aistros maisto sudėtyje yra afrodiziakų, o neišmanymo maistu laikomi labai aštrūs, perkepti, per šalti ar per karšti patiekalai. Populiariausias indų virtuvės patiekalas – karis, kurio gamyboje gali būti naudojama nuo 5 iki 50 komponentų.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Pilau – saldus ryžių plovas, pagamintas iš Basmati ryžių, vaisių, riešutų, razinų, Ghi sviesto, jogurto ir prieskonių;
 • Tali Hui Paneer – keptas Panyro sūris su prieskoniais;
 • Nimbu Chawal – citrininiai ryžiai;
 • Mahi- Tandoori – jogurte marinuotas upėtakis, keptas krosnyje;
 • Palak Chawal – ryžiai su špinatais ir riešutais;
 • Dahi Maach – kepta varškėje marinuota tilapijų filė;
 • Louki Hari Matar Sabji – troškinta cukinija su žaliaisiais žirneliais;
 • Kulfi – indiški ledai;
 • Jalebis – saldus kepinys, patiekiamas ant vynuogių lapų.

Tradiciniai alkoholiniai gėrimai:

 • Toddy – palmių vynas;
 • Ryžių alus.

NAUDINGA INFORMACIJA

Valiuta: Indijos rupija, kuri atitinka 0,01 €.

Kalba: skiriamos dvi valstybinės kalbos – hindi ir anglų. Atskirose šalies valstijose dar 22 kalbos yra pripažintos oficialiomis. Taip pat pripažįstama 17 kitų kalbų – bengalų, tamilų, sanskrito, ir t.t.

Religija: didžioji dalis gyventojų yra induistai (80,5 proc), taip pat išpažįstamos ir kitos religijos – islamas, budizmas, krikščionybė, ir t.t.

Dokumentai: Lietuvos keliautojams reikalinga viza ir pasas.

Etiketas: jei valgysite rankomis, viską imkite dešine ranka. Eidami į svečius nusiaukite batus – tą darykite kairiąja ranka (kaip ir nešdami šiukšles ar atlikdami kitus „nešvarius“ darbus).

Arbatpinigiai: arbatpinigių („baksheesh“) tikisi ne tik restoranų darbuotojai, bet visas aptarnaujantis personalas – masažuotojai, durininkai, taksistai, ir t.t.

Sveikata: negerkite vandens iš čiaupo. Rekomenduojama rinktis žinomų tarptautinių kompanijų vandenį buteliuose (pirkdami įsitikinkite, ar ant kamštelio yra gamyklinis lipdukas). Kavinėse ir restoranuose negerkite gėrimų su ledukais, nes jie paprastai būna sušaldyti iš netinkamo gerti vandens.

Draudimai: daugumoje vietų draudžiama viešai rūkyti (Delio ir Keralos valstijose tokia taisyklė yra itin griežta). Taip pat gali būti draudžiama rūkyti ir viešbučiuose.

Lauktuvės: prieskoniai, arbata, šilkas, saldumynai, egzotiški papuošalai, rankų darbo kilimai.

PRAMOGOS INDIJOJE

Šiaurės Indija

Delis – tai unikalus miestas, kuris yra jau aštuntasis šioje vietovėje įkurtas miestas. Pirmasis miestas čia buvo įkurtas dar dešimtame amžiuje prieš mūsų erą. Niu Delis garsėja XVII amžiuje pastatytu Raudonuoju Fortu, Bchairano šventovės liekanomis, Kutb Minaro ansambliu, Lalkoto griuvėsiais ir daugybe kitų istorinių pastatų. Niu Delyje galima pamatyti beveik visų pasaulio religijų šventyklų, kurių žymiausios – Jogmajos džainistų šventykla Digambra Džain, su unikalia paukščių ligonine seniausia šalyje baptistų bažnyčia Čandni Čouke, ir t.t. Muziejų skaičius Niu Delyje – tikrai įspūdingas, žymiausiems galima priskirti Nacionalinį muziejų, Nacionalinę šiuolaikinio meno galeriją, Indiros Gandi memorialą, Tarptautinį lėlių ir Nacionalinį vaikų muziejus, akvariumą Vaikų rūmuose.

Agra yra laikoma Didžiųjų Mongolų imperijos sostine ir Indijos perlu, esančiu 204 km nuo Delio. Lankytinų vietų šioje vietovėje tikrai nestinga – populiariausiais objektais laikomi Tadž Mahalo mauzoliejus, XVII amžiaus Perlinė mečetė, Jetamad ud Dauli laidojimo rūsys. Dar vienas įdomesnių objektų – tai Fatihpur Sikri miestas-vaiduoklis, nuo Agros nutolęs maždaug 40 kilometrų.

Pradešas garsėja įvairiomis budistų šventyklomis ir bendruomenėmis.

Amritsaras garsėja pagrindine sikchų šventove – Auksine šventykla, kuri buvo pastatyta 1577 metais. Ši šventovė yra apsupta šventuoju gyvojo vandens telkiniu.

Vakarų Indija

Mumbajus, dar vadinamas Bombėjumi, garsėja architektūra: čia šalia kolonijinių vilų kvartalų stovi dangoraižiai, sudarydami kvapą gniaužiantį kontrastą. Lankydamiesi Mumbajuje aplankykite Indijos vartų arką, XVIII a. fortą, šv. Jono ir šv. apaštalo Fomos cerkvę, šv. Tomo soborą, Velso princo muziejų, Chadži Ali mečetę ir mauzoliejų, Bombėjaus universitetą, didžiausią Bombėjuje Kroufordo turgų. Taip pat Mumbajuje veikia geriausias Indijoje akvariumas, vakarų Indijos muziejus ir Šiuolaikinio meno galerija.

Malbaro kalva garsėja Kabančiaisiais sodais ir Kamalneru parku.

Radžastano valstija labiausiai garsėja karo istorija, čia galima rasti gausybę tvirtovių. Radžastano valstijoje pastatyti spalvingi miestai: Džaipūras, Džaisalmeris, Džodhpuras ir Bikaneras, kurie laikomi vienais įdomiausių. Džaipūras – tai miestas, kuris buvo įkurtas 1727 metais. Įdomu tai, kad didžioji dalis miesto namų buvo statomi iš rožinio smėlio, todėl miestas buvo vadiamas Rožiniu. Viešėdami Džaipūre aplankykite Čandra Mahalo, Radž Mahalo, Džal Mahalo, Chalva Mahalo ir Rambagho rūmus. Netoli šio miesto taip pat rekomenduojama aplankyti Dilvar Mandri šventyklų kompleksą – tai šventoji džainistų vieta.

Pietų Indija

Čeanaus – tai miestas, kuris buvo įkurtas 1639 metais. Jo architektūroje vyrauja britiškas stilius, nes miestas įkurtas kaip Britanijos forpastas. Didžiausiomis miesto įžymybėmis laikomi Šv. Jurgio fortas, pastatytas 1653 metais, šv. Apaštalo Fomos katedra, šv. Mergelės Marijos bažnyčia, vieno seniausių Indijoje universiteto pastatas, Madraso valstybinis muziejus. Netoli Bengalijos įlankos aplankykite Machabalipuramo šventyklų kompleksą (jį sudaro apie dvidešimt šventyklų). Į pietvakarius nuo Čenajaus įsikūręs maldininkų traukos centras Madurajus, kuris garsėja Menakši šventykla ir Šivos šventyklų kompleksu. Malabaro pakrantės paplūdimiai yra laikomi vienais geriausių visoje šalyje, todėl čia gali atvykti ir norintys ramaus poilsio.

Rytų Indija

Kalkuta yra didžiausias šalies miestas, kuris yra įtrauktas ir į didžiausių pasaulio miestų dešimtuką. Kalkutoje lankytinų objektų tikrai nestinga, garsiausiais laikomi Nacionalinė biblioteka, Memorialinis karalienės Viktorijos muziejus, Viljamo fortas, Indijos muziejus, Kalkutos universitetas, Kali šventykla ir XVIII amžiuje įkurtas Botanikos sodas.

Varanasis – tai miestas, kuris beveik du tūkstančius metų buvo Indijos religijos centru. Miestas įkurtas Gango pakrantėje, čia nusiprausti atvyksta daugybė maldininkų, nes tikima, kad Gango vanduo yra šventas. Gango pakrantėje yra gausybė šventų objektų – akmeninė kolona ir Dharmaradžiko laiptai, Damekho laiptai, Srijansantho džainistų šventykla, Višvanatho, Anapurano ir Manmandiro šventyklos.

Sikimi valstija yra įsikūrusi aukštuose kalnuose. Čia rasime gausybę budistų šventyklų. Valstijos sostine laikomas Gantukas, garsėjantis unikaliu tibetologijos muziejumi ir Cuk La Han varpine.

Oriso valstija garsėja trimis didžiaisiais šventyklų miestais – tai Bhubanešvaras, Puris ir Konarakas. Bhubanešvare rasime vieną didžiausių Indijos šventyklų – Lingaradžą, Konarake verta pamatyti Saulės šventyklą, o Puryje – Džaganath Mandir šventyklą (svarbu žioti, kad Langaradžas ir Džaganathas europiečiams nėra atviros šventyklos, tačiau jas galima apžiūrėti iš išorės).
Jungtiniai Arabų Emyratai – Artimųjų Rytų perlas

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – tai nuostabaus grožio kampelis, esantis Artimuosiuose Rytuose. Modernūs kurortai, saulė, šiltas skaidrus vanduo yra viskas, ko reikia tobuloms atostogoms, tačiau čia rasite dar daugiau. Unikalios žmonių rankomis supiltos salos, prabangūs viešbučiai, kvapą gniaužiantys atrakcionų parkai, modernūs prekybos centrai ir kasmet išsidriekiančios naujos magistralių eilės Jungtinius Arabų Emyratus skiria nuo kitų valstybių, todėl čia apsilankyti tikrai verta. Keliautojus gali nustebinti griežti draudimai nefotografuoti vietinių moterų, gresiančios sankcijos už šiukšlinimą ar kitą neleistiną veiklą, tačiau tai prideda šaliai dar daugiau žavesio – garantuojame, kad kelionės metu atsipalaiduosite ir galėsite mėgautis urbanistikos ir gamtos architektūros samplaika.

KLIMATAS

Įdomus faktas: Jungtiniuose Arabų Emyratuose net 300 saulėtų dienų per metus!
JAE vyrauja karštas ir sausas tropinis klimatas. Ištisus metus galima džiaugtis giedru ir saulėtu oru, kiek vėsesnė temperatūra vyrauja tik Hadžaro kalnuose. Net žiemą vidutinė oro temperatūra siekia 26 laipsnius Celsijaus, tad čia atostogauti tikrai palanku. Liūčių JAE pasitaiko labai retai – tik kartą per… 15 metų! Palankiausi mėnesiai kelionei į Jungtinius Arabų Emyratus – nuo spalio iki gegužės, nes vasaros karščiai lietuviams gali būti sunkiai pakeliami. Vasaros metu termometro stulpelis šokteli net iki 40 laipsnių Celsijaus ir daugiau!

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

24

25

29

33

38

39

40

40

39

35

30

26

Vandens temperatūra

22

21

22

25

29

31

32

33

33

31

28

25

KAIP PAŽINTI JAE?

Automobiliai nuomojami 21 metų sulaukusiems asmenims. Svarbu turėti pasą, tarptautines teises, ne mažesnį nei vienerių metų vairavimo stažą. Nuomos agentūros išduoda laikiną leidimą vairuoti šalies teritorijoje automobilio nuomos laikotarpiu, bet ne ilgiau. Taksi galima išsikviesti viešbutyje arba susistabdyti gatvėje (Abu Dabyje ir Dubajuje taksi automobilių yra tikrai labai daug). Nedidelius atstumus taksi nuvažiuosite už 1-4€, didesnius atstumus – už 5-10€. Pirmas kilometras kainuoja maždaug 1€, važiuojant toliau kiekvienas kilometras skaičiuojamas po maždaug 0,3€. Dubajuje dauguma taksi automobilių yra valstybiniai (šie taksi automobiliai paprastai yra smėlio spalvos), todėl vairuotojai visada įjungia skaitliuką, o Šardžoje yra nemažai privačių taksi, tad dėl kelionės kainos patartina tartis dar iš anksto.
Dubajuje populiaru važinėti metro, bilieto kaina visada priklauso nuo atstumo. Važiuoti tokiu būdu ne tik pigiau, bet ir greičiau – piko metu tai leidžia išvengti kamščių. Metro tvarkaraščius galima rasti oficialioje internetinėje svetainėje. Kelionė autobusu – tai dar viena galimybė, tačiau tokio kelionės būdo reikėtų vengti piko metu. Svarbu žinoti, kad bilietai autobusuose nėra parduodami, juos reikia įsigyti savitarnos aparatuose. Aktyviausias autobusų eismas vykdomas Abu Dabyje ir Dubajuje.
JAE laivyba nėra labai populiari, tačiau tam tikromis kryptimis galima keliauti ir keltu. Pavyzdžiui, iš Šardžios galite persikelti į Iraną.

JAE VIRTUVĖ

Jungtiniuose Arabų Emyratuose restoranai siūlo tikrai gausų įvairių patiekalų pasirinkimą. Nacionalinėje JAE virtuvėje vyrauja daržovės, vaisiai, grūdiniai augalai ir mėsa. Praktiškai visose kavinėse galima paskanauti vietinio gėrimo nektaro, kuris gaminamas iš įvairių rūšių tropinių vaisių. Didžiuosiuose šalies miestuose – Dubajuje ir Abu Dabyje galima paragauti patiekalų iš viso pasaulio – tikrai rasite italų, prancūzų, amerikiečių restoranų bei greitojo maisto užkandinių. JAE gyvena viso pasaulio tautybių žmonės, tad čia susimaišiusios daugybės šalių virtuvės tradicijos – Sirijos, Pakistano, Libano, ir t.t. Vis dėlto, čia taip pat rasite ir daugybę tradicinių arabiškų patiekalų.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Harees – mėsos ir kviečių troškinys;
 • Lukaimat – saldūs aliejuje kepti virtiniai su saldžiu sirupu. Tai – vienas populiariausių patiekalų ramadano laikotarpiu;
 • Shawarma – ėriuko arba vištienos kepsnys, suvyniotas į graikišką duoną. Dažniausiai patiekiamas su salotomis;
 • Falafel – sezamų ir avinžirnių kukuliai, kepti aliejuje;
 • Batheeth – desertas iš figų ir riešutų;
 • Madrooba – sūdyta žuvis aštriame padaže;

NAUDINGA INFORMACIJA

Etiketas ir draudimai: JAE nėra priimtina valgyti atsistojus ar einant gatve, taip pat negalima žiūrėti į valgančio žmogaus veidą. Visus daiktus paduokite dešine ranka (kairė laikoma nešvaria). Nemandagu rankas laikyti kišenėse. Besimeldžiantį žmogų turėtumėte apeiti iš galo, bet ne iš priekio, o įeidami į mečetę turėtumėte nusiauti batus. Vyrams neleidžiama nužiūrinėti šalies gražuoles, ar, dar blogiau, rodyti į jas pirštais. Moterų negalima fotografuoti, vyrus galėsite fotografuoti jiems sutikus. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į savo aprangą – ji neturi būti iššaukianti. Būkite tvarkingi: jei gatvėje numesite šiukšlę, už tai gresia 500 dirhamų bauda.
Pinigai: JAE piniginis vienetas yra dirhamas (trump. AED), kurio vertė yra maždaug 0,26€. Dirhamą sudaro 100 filsų. Nors kai kur galima atsiskaityti doleriais ar eurais, tačiau tokiu atveju dažniausiai sumokama daugiau, tad rekomenduojama pinigus išsikeisti į vietos valiutą.
Alkoholis: nors vietiniai gyventojai alkoholinių gėrimų nevartoja, tačiau turistams tai nėra draudžiama. Išimtis – Šardža, kur už alkoholio vartojimą gresia bauda ar net areštas.
Lauktuvės: JAE dažnai vadinami pirkėjų rojumi. Atrodytų, kad čia galima rasti visko, o kainos yra tikrai prieinamos net ir perkant prabangos prekes.
Arbatpinigiai: jei arbatpinigiai nėra įtraukti į sąskaitą, įprasta palikti 10 procentų nuo išleistos pinigų sumos.
Kalba: valstybinė kalba – arabų, tačiau dauguma gyventojų kalba ir angliškai.
Mokesčiai: JAE yra mokamas miesto mokestis (apie 10 dirhamų už dieną). Daugumoje viešbučių gali tekti sumokėti depozitą (nuo 200 iki 1000 dirhamų). Daugumoje vietų internetas yra mokamas – valandos kaina nuo 20 dirhamų.

PRAMOGOS JUNGTINIUOSE ARABŲ EMYRATUOSE

Abu Dabis apima net 86 procentus JAE teritorijos. Didžiąją Abu Dabio dalį sudaro negyvenama dykuma, dauguma gyvenviečių įsikūrusios įlankos pakrantėje. Miestas įdomus tuo, kad moderni infrastruktūra persipina su gamta. Tiesiog būtina tai pamatyti!

Dubajus yra antras pagal dydį JAE miestas, kuris yra labai modernus, prabangus ir novatoriškas. Jei lankysitės Dubajuje, galėsite nuvykti vos už 8 km esantį Šardža emyratą, kuriame siekiama išlaikyti arabišką kultūrą. Čia griežtai laikomasi Korano, visiems be išimčių draudžiama vartoti alkoholį.

Burj Kalifa – tai Dubajuje esantis pastatas, kuris yra aukščiausias visame pasaulyje. Jo aukštis siekia net 828 metrus, pastatą sudaro 160 aukštų, kuriuose įsikūrę viešbučiai ir prekybos centrai. Netoli šio pastato kurtas didžiausias pasaulyje vadinamas šokantis fontanas, kurio ilgis 274 metrai, o aukštis siekia net 152 metrus.

Deiros aukso turgus, įsikūręs Dubajuje, yra vienintelė pasaulio vieta, kur vienoje vietovėje galima rasti net 25 tonas aukso, iš kurio pagaminti įvairūs dirbiniai.

Džumeiros mečetė taip pat įsikūrusi Dubajuje. Ji yra viena patraukliausių lankytojams, į šią mečetę įleidžiami ir kitatikiai.

Dubajaus muziejus yra seniausias šio miesto pastatas. Jame esantys eksponatai puikiai reprezentuoja senovės ir dabartinių Jungtinių Arabų Emyratų gyventojų gyvenimo būdą. Šis muziejus yra vienas lankomiausių, jis per metus pritraukia maždaug 600 000 lankytojų.

Dubai Mall – prabangiausias ir didžiausias Dubajaus prekybos centras, kuriame galima ne tik apsipirkti, bet taip pat ir papramogauti. Prekybos centre rasite milžinišką akvariumą, daugybę restoranų ir didžiulius fontanus. Turistus traukia ir kitas Dubajaus prekybos centras –Mall of Emirates, kuriame galima rasti dirbtinį slidinėjimo kompleksą.

Adžmanas idealiai tinka pavargusiems nuo miesto šurmulio ir nuolatinio skubėjimo. Čia galite pasimėgauti natūralios gamtos vaizdais. Adžmane alkoholio vartojimas nėra draudžiamas, jo galite įsigyti parduotuvėse (taip pat ir vietinės gamybos alkoholinių gėrimų).

Palmių salynas dar kitaip vadinamas Dubajaus palmėmis. Tai – trys didžiausios pasaulyje dirbtinės salos, kurios buvo supiltos žmogaus rankomis. Salynas įsikūręs netoli Dubajaus kranto. Džumeiros palmė – tai didžiausia dirbtinė sala, kuri kartais vadinama Aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Burj Al Arab – prabangiausias viešbutis, kuris vienintelis pasaulyje turi 7 žvaigždutes. Viešbutis įsikūręs Dubajuje, nakvynės kaina čia siekia maždaug 1500-2000 eurų. Net jei negalite sau leisti apsilankyti šiame viešbutyje, šio objektų nuotraukomis verta papildyti savo albumą – tai vienas labiausiai fotografuojamų objektų dėl savo unikalios banguojančios burės formos.

Baskanijos rajonas – tai senovinis žvejų ir pirklių miestelis, kuris iki šių dienų išlaikė savo istorinę architektūrą. Galėsite apžiūrėti senovinius Dubajaus namus, kurie buvo lipdomi iš koralų ir gipso, taip pat turėsite galimybę aplankyti meno galerijas.

Ras al Chaima – tai vienas iš septynių JAE emyratų, kuris išsiskiria žaliuojančia gamta ir vandens resursais. Čia galima rinktis aktyvų vandens sportą ar tiesiog pasimėgauti ramybe. Taip pat siūlomas važinėjimas kartingais, safaris ir kitos pramogos.

Fudžaira – tai emyratas, kurio pakrantę skalauja Indijos vandenynas. Čia rasite gausybę įvairių istorinių paminklų – seniausią JAE mečetę, viduramžių pilis, taip pat galėsite pasimėgauti nuostabiu gamtovaizdžiu – tarpekliais, kalnais, kalnų ežerais ir kriokliais. Fudžairoje taip pat galėsite rinktis žvejybą ir nardymą draustiniuose.
Omanas – žvilgsnis į magiškąjį Arabijos pasaulį

Jei vaikystėje mėgote klausytis pasaką apie Aladiną ir jo nuotykius rytietiškame pasaulyje, jeigu jus vilioja besidriekiančios beribės dykumos ir kelionės ant kupranugarių nugarų, o auksu išpuoštos mečetės jus traukia užsukti vidun, Omanas – kaip tik jums. Omano sultonatas, įsikūręs pietvakarinėje Azijos dalyje, Artimuosiuose rytuose, ribojasi su Jungtiniais Arabų Emiratais, Saudo Arabija ir Jemenu, o jo krantus skalauja Arabijos jūra bei Persijos įlanka.  Tačiau atvykę į Omaną, išvysite ne tik dykumas ir į dangų besistiebiančias mečetes, šią šalį puošia didingi kalnai, tvarkingi balti paplūdimiai, senovėje nuo užpuolikų saugojusios  tvirtovės, o pakrantėmis lėtai slankioja vėžliai ir dangų skrodžia galybė egzotiškų paukščių. Omane stipriai puoselėjamos tradicijos, laikomasi musulmoniškos tvarkos – draudžiama gerti alkoholį, valgyti kiaulieną, moterys gatvėse turi vilkėti uždarus rūbus, galva pridengta šaliu. Omane esantys turgūs – tikri lobynai, čia akys raibsta nuo papuošalų, skarų ir indų margumyno, o nuostabiai kvepiantys smilkalai suteiks jūsų namams rytietiškų magiškų kvapų.

KLIMATAS

Omane klimatas – subtropinis, čia beveik nuolatos sausa ir karšta, lyja retai. Geriausias metas aplankyti Omaną – nuo spalio iki balandžio mėnesio. Tuomet yra ne per karšta, vyrauja 25-35 laipsniai šilumos. Nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio šalies pakrantėse būna itin karšta ir drėgna, o centrinėje Omano dalyje išlieka sausi orai. Tenai temperatūra gali pakilti net iki 40 laipsniai šilumos.

VIDUTINĖ ORO IR VANDENS TEMPERATŪRA:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

21

22

26

30

34

35

35

32

32

30

26

23

Vandens temperatūra

24

24

25

27

29

30

29

28

28

29

28

25

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Priešingai negu visame pasaulyje, coca-colos čia rasti beveik neįmanoma;
 • Dovanų įteikimas ir priėmimas, taip pat maisto valgymas turi būti atliekami dešine ranka. Kairioji ranka yra laikoma nešvaria.

KAIP PAŽINTI OMANĄ?

Omanas – didelė šalis, tad įveikti ilgesnius atstumus čia labai patogu skrendant. Iš sostinės Muskato lėktuvai skraido į Khasabą šiaurėje ir Salalaho miestą pietuose. Viešojo transporto Omane nėra itin daug. Didesniuose miestuose ir tarp miestelių važinėja autobusai ir mikroautobusiukai, tačiau juos sutiksite pakankamai retai. Taip keliauti taip pat nėra pigu, kelionės kaina autobusu gali siekti 2 – 7,5 Omano rialus (5-20€). Miestuose taip pat keleivius veža taksi bei baisa - bendri taksi – mini-autobusai; mokestį už kelionę patariama susitarti iš anksto.  O norintiems apžiūrėti Omaną atidžiau, tinkamiausia – išsinuomoti automobilį. Degalai šalyje nebrangūs, o automobilių nuomos kainos: 13-15 OMR (32-37€) už dieną. Keliai Omane geri, o automobilį gali išsinuomoti asmenys, sulaukę 21-25 metus, amžius nurodomas skirtingai kiekvienoje automobilius nuomojančioje kompanijoje.

OMANO VIRTUVĖ

Omane susipina arabiškos ir indiškos kulinarinės tradicijos, čia būdingi mėsos, dažniausiai vištienos ir avienos delikatesai, patiekiami su ryžiais ir pagardinti įvairiausiais prieskoniais. Omano gyventojai – puikūs žvejai, tad ir skanios šviežios žuvies čia galėsite prisiragauti iki soties. O gausus egzotiškų vaisių pasirinkimas tikrai leis išbandyti šį tą naujo.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Shawarma – lavaše arba pitoje įsukta kepta jautiena arba vištiena su salotomis;
 • Ruz al mudhroub – ryžių ir keptos žuvies patiekalas;
 • Muqalab – žarnokų patiekalas, pagardintas prieskoniais.

Omano gėrimai:

Omanas – musulmoniška šalis, tad jos gyventojams gerti draudžia religija. Turistams alkoholinių gėrimų atrasti nebus lengva, juos rasite tik didesnių miestų viešbučiuose ir restoranuose, tačiau už jų ribų alkoholio gerti - nebegalima. Pardavinėjami alkoholiniai gėrimai – europietiškas alus ir vynai.

Pats mėgstamiausias gėrimas Omane – kava (khawa). Čia ji patiekiama stipri ir aromatinga, mažuose puodeliuose, be pieno ar cukraus, pagardinta prieskoniais – kardamonu arba gvazdikėliais. Šalia kavos, pasmaližiavimui, šalia padedamas indelis su datulėmis.

NAUDINGA INFORMACIJA

Arbatpinigiai. Palikti arbatpinigių Omane nėra privaloma, tačiau už gerą aptarnavimą viešbučiuose bei restoranuose siūloma palikti apie 10 proc. nuo bendros sumos.
Kalba. Oficiali kalba – arabų. Šalyje paplitusi ir anglų kalba, o kai kuriuose viešbučiuose galite sutikti ir prancūziškai ar vokiškai šnekančius darbuotojus.
Sveikata. Didesniuose miestuose vandenį iš krano Omane gerti galima, tačiau mažesniuose miesteliuose rekomenduojama vandenį pirkti parduotuvėse. Prieš atvykstant į Omaną rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos, hepatito A ir B, difterijos ir stabligės. Šioje šalyje saulė kepina ištisus metus, tad apsauginiai kremai ir drabužiai nuo saulės – privalomi.

PRAMOGOS OMANE

Muskatas. Šalies sostinėje tikrai norėsis praleisti bent porą dienų. Muskate aiškiai įžvelgiamas kontrastas tarp miesto senų laikų architektūros,  įspūdingų istorinių paminklų ir moderniosios architektūros pastatų. Tiesiog būtina apžiūrėti Didžiąją Mečetę, kurios auksinis kupolas ir ištįsę minaretai remia Omano dangų, o užsukę į vidų išvysite milžinišką 10 tonų sveriantį krištolinį sietyną. Tačiau verta žinoti, kad į Didžiąją Mečetę turistai dažniausiai įleidžiami tik iš ryto, nuo 9 iki 11 val. Pavaikštinėkite po senąją Muskato dalį, ten išvysite daug fortų bei apsuptus palmėmis Sultono rūmus. Sostinėje yra daug įdomių muziejų, senoviškų tvirtovių, ir turgų. Mutrah Souq turgus tikrai vertas jūsų dėmesio – vaikštinėdami po jį pasijusite tikrai išvykę iš Europos ir įžengę į rytietišką turgų galėsite įsigyti arabiškų suvenyrų, smilkalų, prieskonių, tik nepamirškite dėrėtis! Na, o Ruwi rajone verda tikras gyvenimas, čia gatvelės nustatytos parduotuvėlėmis, kuriose galėsite įsigyti viską, ko tik užsigeisite.

Musandamas. Šiaurėje esančiame pusiasalyje pagrindinė įžymybė – Norvegiją primenantys fjordai, supami aukštų kalnų ir skaisčiai mėlyno vandens. Juos apžiūrėti rekomenduojama plaukiojant laivais arba vietinėmis Dhow valtelėmis; čia taip pat su jumis sveikinsis iš vandens išnirę delfinai, o nardymo mėgėjai galės patyrinėti nuostabų povandeninį pasaulį.

Nizva. Į kadaisę buvusią Omano sostinę keliautojai susirenka pamatyti didingąjį fortą, pastatytą XVII a., skirtą ginti sultoną nuo užpuolikų. O norėdami pasijusti vietiniais, apsilankykite porą kartų per savaitę atidarytame ožkų turguje.

Al-Ansab pelkė. Čia žiemas leidžia ereliai – senovės Omane laikyti medžiokliniais paukščiais. Šioje pelkėje užtiksite ir kitas paukščių rūšis, tarp jų rožinius flamingus bei garnius.

Bahla. Miestas iškilęs šiaurinėje šalies dalyje - tarsi oazė dykumoje. Čia stūkso didingas fortas, pastatytas XIII a. ir priklausęs kadaise miestą valdžiusiai Banu Nebhan genčiai. O nuvykus į miesto turgų, siūlome įsigyti vietinių keramikinių gaminių - jie vieni žymiausių visoje šalyje.

Vahiba smėlynai. Čia atsidūrusiems, prieš juos atsivers bekraštė dykumos platybė, aplinkui vien tik smėlis ir nieko daugiau. Galėsite prisijungti prie ekskursijos po Vahiba smėlynus ir pasijusti tikrais klajokliais, užsiropščiusiais ant kupranugarių nugarų ir keliaudami po beribes dykumas.

Ras al Jinz. Šiame draustinyje didžiausias dėmesys skiriamas seniesiems Indijos vandenyno gyventojams – vėžliams. Atvykę čia gegužės – spalio mėnesiais galite išvysti vėžlių lizdus ar gal net mažyčius, neseniai išsiritusius vėžliukus – šiame draustinyje peri net 5 skirtingos jūrinių vėžlių rūšys. O sužinoti apie juos daugiau galėsite užsukę į šalimais esantį muziejų.

Žaliasis kalnas (Jebel Akhdar). Tai – aukščiausias taškas visame Omane. Nors kalno pavadinimas sako kitaip, tačiau šiuose klintiniuose kalnuose daug augalijos nėra. Tačiau keliavimas pėsčiomis, nuostabiomis kalno uolomis, taps tikrai įsimintinu nuotykiu, o nuo kalnų atsiverianti panorama ne tik ilgam išliks jūsų atmintyje, bet ir puikiai atrodys įamžinta nuotraukose.

Išsiilgusiems ramybės ir poilsio paplūdimyje su kaitria saule ir gaivinančiu vandeniu, patariama atvykti į Masiros salą. Čia daug turistų nesutiksite, tad netrikdomas poilsis – garantuotas. Į šią salelę galite atvykti su čionai reguliariai plaukiojančiais keltais, o joje galėsite išbandyti čia sugaunamos labai gardžios žuvies, apžiūrėti prie vandens esančių sudužusių laivų liekanas bei išvysti kiaušinius dedančius vėžlius.

Misfat al Abriyyin. Tai mažas kaimelis kalnuose, kuriame dunkso daug mažų akmeninių namelių, juos supa žaliuojantys bananų medžiai, o užkilę stačiais kaimo keliukais galėsite apžvelgti nuostabaus grožio Misfat al Abriyyin iš aukštai.

Salalahas. Čia atvykus, nė nepastebėsite, kaip atvips žandikaulis nuo neapsakomo grožio gamtos. Tai tikra žalioji oazė, pilna mažų sruvenančių upelių bei šniokščiančių krioklių. Antras populiariausias Omano miestas po Muskato, skiriasi kaip diena ir naktis nuo šalies sostinės. Čia esantys paplūdimiai nusėti palmėmis, auginančiomis kokosus, bananus ir papajas, o turkio spalvos gaivus vanduo puikiai tiks atsigauti po karštos dienos. Šis miestas taip pat garsėja pardavinėjamais smilkalais, tad čia atvykę nepamirškite jų įsigyti, kad sugrįžus namo, smilkalų kvapas jums primintų šia magišką vietovę. 

Muhsaylo paplūdimys. Vienas turistų mėgstamiausių paplūdimių, skendintis baltame smėlyje ir supamas dangų siekiančių kalnų.

Shabo slėnis. Savo grožiu keliautojus stulbinančiame slėnyje galėsite išsimaudyti turkio spalvos vandenyse šalia didingų uolų, pavaikščioti po žaliuojančias plantacijas ir stebėti  šnypščiančius krioklius.

Saulėtas istorinis Sur miestelis – kadaise buvęs prekybos centras su niekad nemiegančiu uostu. Dabar čia išlikusios galingos tvirtovės, ramybe alsuojantys paplūdimiai, tradicinių dhow laivelių statykla ir skanų maistą teikiančios jaukios kavinės ir restoranai.

Bimmah smegduobė. Milžiniško dydžio smegduobė su žydro vandens baseinu viduryje, kuriame galėsite įmerkti kojas ir atsigaivinti po karštos dienos.

Bani Khalid. Nuostabaus gamtos grožio kampelis, kuriame vanduo srauniais upeliais teka ištisus metus, o pavėsį nuo kaitrios Omano saulės suteikia žaliuojančios aukštaūgės palmės. Slėnyje atrasite ežerą su smaragdo spalvos vandeniu, kuriame galėsite maloniai pasipliuškenti.

Sumhuram griuvėsiai. Kadaise buvusioje vienoje iš svarbiausių smilkalų prekybos vietų, dabar telikę tik griuvėsiai. Tačiau ir jie nepaprasti - aplinkui supami vandens ir dunksančių uolų, atrodo leis jums nors trumpam pabėgti nuo civilizacijos.

Mirbatas. Šiame nedideliame miestelyje siūlome aplankyti senąjį uostą, po kurį galėsite pavaikštinėti mažų laivelių apsuptyje. Senamiestyje akis džiugins tradiciniai nedideli išblukę oranžinės, baltos ir mėlynos spalvos namukai.
KALĖDINIS KRUIZAS PO DUBAJŲ, DOHĄ, SIR BANI JASĄ, ABU DABĮ, MUSKATĄ, MUMBAJŲ

1999€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +26


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Maldyvai (14 naktų) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (14 naktų) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Fihalhohi Island Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2103€
Zanzibaras (7 naktys) - Melia Zanzibar 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Melia Zanzibar 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Zanzibar 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2026€
Madagaskaras (14 naktų) - Royal Beach 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (14 naktų) - Royal Beach 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Royal Beach 4+*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2122€
Zanzibaras (14 naktų) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (14 naktų) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Bluebay Resort & SPA 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2264€
Maldyvai (7 naktys) - Sandies Bathala Maldives 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Sandies Bathala Maldives 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sandies Bathala Maldives 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2086€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Diamonds Mapenzi Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Diamonds Mapenzi Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Diamonds Mapenzi Beach 4*
 •  14 naktų
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
2149€
Madagaskaras (14 naktų) - Orangea 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (14 naktų) - Orangea 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Orangea 3+*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2092€
Dominikos respublika (14 naktų) - Serenade Beach & Spa Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (14 naktų) - Serenade Beach & Spa Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Serenade Beach & Spa Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2062€
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Tortuga Beach 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1712€
Maldyvai (7 naktys) - Diamonds Athuruga Beach & Water Villas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Diamonds Athuruga Beach & Water Villas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Diamonds Athuruga Beach & Water Villas 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2165€
Madagaskaras (14 naktų) - Andilana Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (14 naktų) - Andilana Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Andilana Beach Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2290€
Madagaskaras (7 naktys) - Palm Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

Madagaskaras (7 naktys) - Palm Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

 • Palm Beach Resort & Spa 4*
 • 7 n.
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1963€
Maldyvai (14 naktų) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (14 naktų) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Gangehi Island Resort 4.5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2258€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Dunas Beach Resort & Spa 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1763€
Maldyvai (7 naktys) - Paradise Island 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Paradise Island 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

 • Paradise Island 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1972€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Uroa Bay Beach Resort 4*
 •  14 naktų
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1799€
Dominikos respublika (14 naktų) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (14 naktų) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Grand Sirenis Punta Cana Resort 5*
 •  14 naktų
 •  iš Varšuvos
 • Kelios datos
1963€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

 • Hilton Cabo Verde Sal Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2030€
Zanzibaras (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1978€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Llana Beach Resort & Spa 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1952€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Dongwe Club 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Dongwe Club 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

 • Dongwe Club 4.5*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
2049€
Zanzibaras (7 naktys) - Royal Zanzibar Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Royal Zanzibar Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Royal Zanzibar Beach Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1922€
Dominikos respublika (7 naktys) - Grand Bavaro Princess 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Grand Bavaro Princess 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 •  Grand Bavaro Princess 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2004€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 •  14 naktų
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
2159€
Zanzibaras (14 naktų) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (14 naktų) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Zanzibar Queen 4.5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2178€
Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Lopesan Costa Bavaro 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1760€
Dominikos respublika (14 naktų) - Occidental Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (14 naktų) - Occidental Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Occidental Punta Cana 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2258€
Zanzibaras (14 naktų) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (14 naktų) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sultan Sands Island Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2028€
Madagaskaras (14 naktų) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (14 naktų) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Vanila & SPA 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
2099€