Deja, bet šis pasiūlymas jau nebegalioja. Apačioje rasite panašių pasiūlymų šia arba panašiomis kryptimis. Jeigu neradote Jums tinkamo pasiūlymo, rašykite mums į atostogos@alfaturas.lt

PRIESKONIAIS KVEPIANTIS KRUIZAS PO MALDYVUS, ŠRI LANKĄ IR INDIJĄ

1699€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +21
 • 14 n. laive


ATKREIPKITE DĖMESĮ! Į kelionės paketo kainą įskaičiuotas skrydis Vilnius - Maldyvai (Malė) - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų)!

 

SKRISK + PLAUK + PAŽINK 


Kelionės datos: 

 

2020.01.10 - 01.25

Vidinė kajutė - 1699 Eur/asm.

Kajutė su langu - 2099 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 2399 Eur/asm.

 

2020.01.24 - 02.08

Vidinė kajutė - 1699 Eur/asm.

Kajutė su langu - 2099 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 2399 Eur/asm.

 

2020.02.21 - 03.07

Vidinė kajutė - 1699 Eur/asm.

Kajutė su langu - 2099 Eur/asm.

Kajutė su balkonu - 2399 Eur/asm.


DĖMESIO! KAINA NURODYTA ASMENIUI GYVENANT DVIVIETĖJE KAJUTĖJE!


Kelionės trukmė: 16 dienų (14 nakvynių laive)

Skrydis: Vilnius - Maldyvai (Malė) - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų)


Laivas: Costa Victoria


Kelionės organizatorius: Rudolf Reisen


Kelionės programa:

Malė (Maldyvai) - Kolombas (Šri Lanka) - Mormugao (Goa, Indija) - Mumbajus (Indija) - Mangalūru (Indija) - Kočis (Indija) - Malė (Maldyvai)

1 DIENA

Išvykimas iš Vilniaus oro uosto į Maldyvus (Malę) (su persėdimu viename iš Europos miestų). 

2 DIENA

MALĖ (MALDYVAI). Atvykimas į Malę. Pervežimas iš oro uosto į uostą. Laisvas laikas. Nakvynė laive.


Malė (Maldyvai) – mažytė (rodos tilptų į kišenę) Maldyvų sostinė ir nuolatos šurmuliuojanti, gyvybinga širdis... Čia turėsite galimybę pažinti tikrąjį Maldyvų veidą (ne vien tik išpuoselėtus kurortus, viešbučius bei "infinity" baseinus). Kavinės, restoranai, parduotuvės, energingi turgeliai, aukšti ir spalvingi pastatai, iš visų pusių apsupti mėlyno vandens bei nuolatos vykstanti veiksmas... Malė – lyg avilys arba Maldyvų ekonomiką į priekį varantis variklis. Taigi, kaip jau supratote, ir jūs čia atvykę tapsite šio egzotiško ir gyvybingo mechanizmo dalimi. Na, o jeigu Maldyvus įsivaizduojate kaip ramų poilsį, gulint po palme ant šilto balto smėlio... Galėsite ilsėtis ir taip – viskas priklausys nuo jūsų norų.


3 DIENA

MALĖ (Maldyvai). Laisvas laikas. 19:00 išplaukiate iš Malės uosto.

4 DIENA

Diena jūrojeŠią dieną galėsite išbandyti pramogas laive bei mėgautis saulės voniomis. 

5 DIENA

KOLOMBAS (Šri Lanka). Atvykimas į Šri Lanką - 07:00, išvykimas - 17:00.


Kolombas (Šri Lanka) – Šri Lankos sostinė, didžiausias šalies miestas, pagrindinis verslo centras ir stotelė, kurioje privaloma sustoti ir apsižvalgyti. Tai - nenumaldoma energija trykštantis miestas, pasipuošęs kolonijine architektūra, kurį reikia pajusti ir paragauti, po truputį, atidžiai ir neskubant... Vos tik pradėję atidžiau tyrinėti Kolombą, atrasite daugybę širdžiai mielų vietų, kuriose sustoja laikas. Spalvingas vietinis maistas, charakteringos parduotuvėlės bei jaukios kavinės susilieja su beprotišku eismu ir aukštais pastatais ir visas šis derinys, su visomis savo keistomis detalėmis sudaro tą unikalų Kolombo žavesį, kurio kiti miestai niekuomet neatkartos.


6 DIENA

Diena jūroje.

7 DIENA

MORMUGAO (Goa, Indija). Atvykimas į Mormugao - 08:30, išvykimas - 17:00.


Mormugao (Goa, Indija) – pagrindinis Goa uostas, įsikūręs pietinėje šios Indijos valstijos dalyje. Ką čia atrasite? Indų ir portugalų kultūrų mišinį, pagardintą saule, smėliu, sūriomis bangomis, šviežiomis jūrų gėrybėmis ir, žinoma, dvasingumu (juk visi pakvaišę dėl jogos keliauja būtent į Goa). Kelionė į šį kraštą - tai pažintis ne tik su egzotišku pasaulio kampeliu, bet ir pačiu savimi. Saulė, smėlis, prieskoniai ir joga – šventas šios vietovės ketvertukas!


8 DIENA

MUMBAJUS (Indija). Atvykimas į Mumbajų 08:00. Čia praleisite tris dienas (Nakvynės laive).


Mumbajus (Indija) - (buvęs Bombėjus, kai kurių vietinių iki šiol taip ir vadinamas) yra didelis miestas, labai didelis, didžiausias Indijoje ir vienas iš didžiausių visame pasaulyje. Jis pilnas svajojančių apie geresnį gyvenimą ir sunkiai dirbančių žmonių, žvaigždžių ir gangsterių, benamių šunų ir egzotiškų paukščių, menininkų ir tarnautojų, žvejų ir milijonierių (vadinamų „crorepati“)... Čia į vieną visumą susilieja daugybė žmonių, nuotaikų, veiklų ir veiksmų... Mumbajus – tvirtai suaugęs su indiškuoju Holivudu – Bolivudu, čia gimsta daugiau kino filmų nei bet kuriame kitame pasaulio mieste.... Taip pat šis miestas ir Indijos finansinis centras bei mados sostinė... Tai – lyg indiškasis Holivudas ar Manhatanas, daugelio vietinių laikomas svajonių miestu.
Šis miestas nėra grėsminga ar pavojinga vieta, tačiau jo neišsemiama energija, pakankamai sudėtingas naudojimasis viešuoju transportu bei ore tvyrantis smogas, tampa šiokiu tokiu iššūkiu miesto svečiams, tad su tuo reikia susitaikyti ir priimti tai kaip dalį indiškos kultūros. Tačiau tiems, kurie nebijo iššsūkių ir yra pasiryžę apžiūrėti ne tik populiarias turistines vietas, Mumbajus su malonumu atskleis savo savitą žavesį.


9 DIENA

MUMBAJUS (Indija). Laisvas laikas.

10 DIENA

MUMBAJUS (Indija). Laisvas laikas. Išvykimas iš Mumbajaus - 21:00.

11 DIENA

Diena jūroje.

12 DIENA

MANGALŪRU (Indija). Atvykimas į Mangalūru - 08:00, išvykimas - 18:00.


Mangalūru (Indija) – kava, anakardžiais, santalu ir prieskoniais kvepiantis miestas ir savrbus jūrinis uostas, įsikūręs pietų Indijoje, Arabijos jūros pakrantėje. Miestas garsėja savo gerais paplūdimiais, tad jei mylite paplūdimio poilsį, jums čia tikrai patiks. O jei vis tik vien gero paplūdimio jums neužtenka, tuomet galėsite aplankyti čia esančias šventyklas, susipažinti su vietinių kasdienybe arba (rekomenduojame) įsigyti vietinių keramikos gaminių – tai bus šiltas prisiminimas iš kelionės arba unikalios lauktuvės.


13 DIENA

KOČIS (Indija). Atvykimas į Kočį - 08:30, išvykimas - 18:00.


Kočis (Indija) - miestas Keraloje, jau daugiau nei 600 metų prie savo krantų traukiantis prekybininkus, tyrinėtojus ir keliautojus. Niekur kitur Indijoje nepavyktų surasti tokio intriguojančio mišinio: milžiniški kinietiški žvejybos tinklai, 450 metų senumo sinagoga, senovinės mečetės, portugalų ir olandų valdymo laikų pėdsakai ant tropinės pakrantės. Visa tai sudėjus į vieną vietą gauname neįtikėtinai įspūdingą aplinką. Tai puiki vieta tyrinėti, pasimėgauti akimirka meniškose kavinėse ar tiesiog atsipalaiduoti prie vandens. Mėgaukitės!


14 DIENA

Diena jūroje.

15 DIENA

MALĖ (Maldyvai). Sugrįžimas į Malę - 07:00. Laisvas laikas. Nakvynė laive.

16 DIENA 

MALĖ (Maldyvai). Pusryčiai laive. Pervežimas iš uosto į oro uostą. Skrydis į Vilnių (su persėdimu viename iš Europos miestų).

KRUIZO PROGRAMA:

Diena Uostas Atvykimas Išvykimas
1 Malė (Maldyvai)    
2 Malė (Maldyvai)   19:00
3 Diena jūroje    
4 Kolombas (Šri Lanka) 07:00 17:00
5 Diena jūroje    
6 Mormugao (Goa, Indija) 08:30 17:00
7 Mumbajus (Indija) 08:00  
8 Mumbajus (Indija)    
9 Mumbajus (Indija)   21:00
10 Diena jūroje    
11 Mangalūru (Indija) 08:00 18:00
12 Kočis (Indija) 08:30 18:00
13 Diena jūroje    
14 Malė (Maldyvai) 07:00  
15 Malė (Maldyvai)    


SUSIPAŽINKITE SU LAIVU, KURIUO KELIAUSITE: 

„Costa Victoria“ - žavingas, prabangiai dekoruotas laivas su nuostabiais panoraminiais vaizdais.
Laive yra: diskoteka, kazino, teatras, grilio restoranas, švediško stalo restoranas, italų restoranas, picerija, kavinė, baseino baras, interneto kavinė, mokamas „Wi-Fi“, kirpykla, medicinos punktas, kosmetologo kabinetas, SPA centras, masažas, sauna, sūkurinė vonia, lauko ir vidaus baseinai, sporto salė, futbolas, bėgimas / vaikščiojimas, vaikų klubas / vaikų darželis, vaizdo žaidimai, kabinos, skirtos neįgaliesiems.


VIDINĖ KAJUTĖ

Kajutės plotas: apie 12 m².
Kajutėje yra: vonios kambarys (dušo kabina, tualetas,  plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija, radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), kondicionierius, seifas, „Wi-Fi“ ryšys (už papildomą mokestį).
ATKREIPKITE DĖMESĮ! Vidinė kajutė yra paprasčiausias kajučių tipas. Vidinėje kajutėje nėra lango.

KAJUTĖ SU LANGU

Kajutės plotas: apie 14 m².
Kajutėje yra: langas, vonios kambarys (dušo kabina, tualetas,  plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija, radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), kondicionierius, seifas, „Wi-Fi“ ryšys (už papildomą mokestį).

KAJUTĖ SU BALKONU

Kajutės plotas: apie 14 m².
Kajutėje yra: balkonas (su lauko baldais), vonios kambarys (dušo kabina, tualetas,  plaukų džiovintuvas), palydovinė televizija, radijas, telefonas, minibaras (už papildomą mokestį), kondicionierius, seifas, „Wi-Fi“ ryšys (už papildomą mokestį).

VIDINĖ KAJUTĖ PRIESKONIAIS KVEPIANTIS KRUIZAS PO MALDYVUS, ŠRI LANKĄ IR INDIJĄ
KAJUTĖ SU LANGU PRIESKONIAIS KVEPIANTIS KRUIZAS PO MALDYVUS, ŠRI LANKĄ IR INDIJĄ
KAJUTĖ SU BALKONU PRIESKONIAIS KVEPIANTIS KRUIZAS PO MALDYVUS, ŠRI LANKĄ IR INDIJĄ


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius - Maldyvai (Malė) - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų);
 • Pervežimas (oro uostas - uostas - oro uostas);
 • 14 nakvynių „Costa Victoria“ laive pasirinktoje kajutėje;
 • Pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs ir vakarienė) kruizo metu;
 • Vanduo, kava, arbata, naminis limonadas (maitinimo metu);
 • Pramoginė programa laive;
 • Dauguma paslaugų teikiamų laive;
 • Arbatpinigiai laive;
 • Uosto ir kuro mokesčiai;
 • Bagažo pervežimas įlaipinant/išlaipinant;
 • Bagažas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Indijos viza (apie 80$/asm.);
 • Alkoholiniai ir gaivieji gėrimai;
 • Maistas tam tikruose restoranuose;
 • SPA paslaugos (masažai ir t.t.) bei kai kurie sporto užsiėmimai kruiziniame laive;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Apžvalginės ekskursijos uostuose;
 • Internetas;
 • Medicininės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA).

DĖMESIO:

Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!

Indija – šalis, kerinti vaizdais, garsais ir kvapais

Indija garsėja ne tik Bolivudo filmais – net ir patyrusius keliautojus ši šalis kas kartą nustebina. Stiprūs prieskonių aromatai, magiška muzika, skirtingų religijų samplaika paprasčiausiai nepalieka abejingų, ir kartą apsilankę Indijoje čia nori grįžti dar ir dar. O kaip gi kitaip – juk norint pažinti šią šalį ir jos kultūrą prireiks tikrai nemažai laiko: šalies plotas yra didesnis nei trys milijonai kvadratinių kilometrų, o savitos tradicijos šalyje gyvuoja iki šių dienų. Indijoje nestinga įvairiausių šventyklų, modernių ir senovinių pastatų – kontrastai šalį paverčia dar įdomesne ir paslaptingesne. Kiekvienas keliautojas bent kartą turėtų apsilankyti Indijoje– tikėtina, kad šia viena kelione nesinorės apsiriboti.

KLIMATAS

Indijoje vyrauja tropikų klimatas. Ryškūs trys sezonai – vasara, žiema ir musoniniai lietūs (pastarieji prasideda nuo gegužės vidurio ir tęsiasi iki spalio mėnesio). Į Indiją rekomenduojama vykti spalio – balandžio mėnesiais, kada šalyje oras yra gana vėsus ir sausas. Indija – labai didelė šalis, todėl skirtingose jos dalyse klimatas gali labai skirtis: pavyzdžiui, kai Delyje siaučia šaltas vėjas, 1000 kilometrų piečiau, Keraloje, gali būti šilta ir saulėta.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

25

26

27

29

29

27

26

26

26

27

27

27

Vandens temperatūra

27

28

29

29

27

27

27

27

28

28

27

26

Įdomūs faktai apie Indiją

 • Šalies pavadinimas kilo nuo Indo upės (sanskrito kalba upė būtų vadinama „Sindhu”);
 • Dešimtainė skaičiavimo sistema – indų išradimas. Jiems priskiriamas ir skaičiaus „0“ sukūrimas;
 • Indijoje karvės yra laikomos šventomis. Taip yra dėl to, kad kadaise jos buvo pagrindinėmis šeimos išlaikytojomis – iš karvių gaunamas pienas naudotas įvairių produktų gamybai, o karvių išmatos – namų statybai;
 • Oficialus nacionalinis Indijos sportas – žolės riedulys;
 • Mėgstamiausios indų gėlės – medetkos, kurios yra laikomos laimės simboliu;
 • Induistai ir budistai lotoso žiedą laiko šventu. Indijos sostinėje pastatyta lotoso žiedo šventykla su 27 milžiniškais lotoso žiedais, pagamintais iš marmuro.

KAIP PAŽINTI INDIJĄ?

Indijoje susisiekimas tarp atskirų miestų ir miestelių yra gana gerai išvystytas. Galima keliauti autobusais, keltais, laivais, laivais-taksi, traukiniais, taip pat ir lėktuvu. Bilietus patartina užsisakyti iš anksto – tai padės išvengti stumdymosi nusidriekusioje eilėje prie kasų. Jei keliausite autobusu, svarbu atkreipti dėmesį į užrašus – „a/c“ reiškia, kad autobuse yra oro kondicionierius, o „video coach“ reiškia, kad autobuse yra garso ir vaizdo įranga – net ir keliaujant naktį gali tekti klausytis garsiai grojančios indiškos muzikos. Indijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse, išsinuomoti automobilį nėra labai brangu, tačiau net ir patyrusiems vairuotojams tai tampa tikru iššūkiu. Eismas yra gana chaotiškas, kelyje sutiksite įvairių transporto priemonių – autobusų, krovininių sunkvežimių, motorolerių, motociklų, vežimų, ir, žinoma, karvių. Galima pasinaudoti ir taksi paslaugomis, tačiau dėl kainos reikėtų tartis iš anksto. Paprastai kilometro kaina siekia 8 rupijas (maždaug 0,11 €).

IINDIJOS VIRTUVĖ

Indijos virtuvė itin mėgstama vegetarų – šalyje augalinis maistas yra labiausiai paplitęs. Indai maisto gamyboje naudoja vaisius, daržoves ir riešutus, mėsos valgoma nedaug (tam turi įtakos religija). Kai kuriuose Indijos regionuose mėsa yra toleruojama, o pajūrio ir upių regionuose itin populiarūs žuvies patiekalai. Maisto gamyboje prieskoniai naudojami itin gausiai, kas paverčia Indijos virtuvę dar patrauklesne. Įdomu tai, kad ruošiant patiekalus laikomasi seniausių Indijos tekstų – Vedų aprašytų taisyklių. Patiekalai yra skirstomi į tris rūšis: dorybės maistu laikomas suderinti valgiai iš grūdų, pieno produktų ir daržovių, aistros maisto sudėtyje yra afrodiziakų, o neišmanymo maistu laikomi labai aštrūs, perkepti, per šalti ar per karšti patiekalai. Populiariausias indų virtuvės patiekalas – karis, kurio gamyboje gali būti naudojama nuo 5 iki 50 komponentų.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Pilau – saldus ryžių plovas, pagamintas iš Basmati ryžių, vaisių, riešutų, razinų, Ghi sviesto, jogurto ir prieskonių;
 • Tali Hui Paneer – keptas Panyro sūris su prieskoniais;
 • Nimbu Chawal – citrininiai ryžiai;
 • Mahi- Tandoori – jogurte marinuotas upėtakis, keptas krosnyje;
 • Palak Chawal – ryžiai su špinatais ir riešutais;
 • Dahi Maach – kepta varškėje marinuota tilapijų filė;
 • Louki Hari Matar Sabji – troškinta cukinija su žaliaisiais žirneliais;
 • Kulfi – indiški ledai;
 • Jalebis – saldus kepinys, patiekiamas ant vynuogių lapų.

Tradiciniai alkoholiniai gėrimai:

 • Toddy – palmių vynas;
 • Ryžių alus.

NAUDINGA INFORMACIJA

Valiuta: Indijos rupija, kuri atitinka 0,01 €.

Kalba: skiriamos dvi valstybinės kalbos – hindi ir anglų. Atskirose šalies valstijose dar 22 kalbos yra pripažintos oficialiomis. Taip pat pripažįstama 17 kitų kalbų – bengalų, tamilų, sanskrito, ir t.t.

Religija: didžioji dalis gyventojų yra induistai (80,5 proc), taip pat išpažįstamos ir kitos religijos – islamas, budizmas, krikščionybė, ir t.t.

Dokumentai: Lietuvos keliautojams reikalinga viza ir pasas.

Etiketas: jei valgysite rankomis, viską imkite dešine ranka. Eidami į svečius nusiaukite batus – tą darykite kairiąja ranka (kaip ir nešdami šiukšles ar atlikdami kitus „nešvarius“ darbus).

Arbatpinigiai: arbatpinigių („baksheesh“) tikisi ne tik restoranų darbuotojai, bet visas aptarnaujantis personalas – masažuotojai, durininkai, taksistai, ir t.t.

Sveikata: negerkite vandens iš čiaupo. Rekomenduojama rinktis žinomų tarptautinių kompanijų vandenį buteliuose (pirkdami įsitikinkite, ar ant kamštelio yra gamyklinis lipdukas). Kavinėse ir restoranuose negerkite gėrimų su ledukais, nes jie paprastai būna sušaldyti iš netinkamo gerti vandens.

Draudimai: daugumoje vietų draudžiama viešai rūkyti (Delio ir Keralos valstijose tokia taisyklė yra itin griežta). Taip pat gali būti draudžiama rūkyti ir viešbučiuose.

Lauktuvės: prieskoniai, arbata, šilkas, saldumynai, egzotiški papuošalai, rankų darbo kilimai.

PRAMOGOS INDIJOJE

Šiaurės Indija

Delis – tai unikalus miestas, kuris yra jau aštuntasis šioje vietovėje įkurtas miestas. Pirmasis miestas čia buvo įkurtas dar dešimtame amžiuje prieš mūsų erą. Niu Delis garsėja XVII amžiuje pastatytu Raudonuoju Fortu, Bchairano šventovės liekanomis, Kutb Minaro ansambliu, Lalkoto griuvėsiais ir daugybe kitų istorinių pastatų. Niu Delyje galima pamatyti beveik visų pasaulio religijų šventyklų, kurių žymiausios – Jogmajos džainistų šventykla Digambra Džain, su unikalia paukščių ligonine seniausia šalyje baptistų bažnyčia Čandni Čouke, ir t.t. Muziejų skaičius Niu Delyje – tikrai įspūdingas, žymiausiems galima priskirti Nacionalinį muziejų, Nacionalinę šiuolaikinio meno galeriją, Indiros Gandi memorialą, Tarptautinį lėlių ir Nacionalinį vaikų muziejus, akvariumą Vaikų rūmuose.

Agra yra laikoma Didžiųjų Mongolų imperijos sostine ir Indijos perlu, esančiu 204 km nuo Delio. Lankytinų vietų šioje vietovėje tikrai nestinga – populiariausiais objektais laikomi Tadž Mahalo mauzoliejus, XVII amžiaus Perlinė mečetė, Jetamad ud Dauli laidojimo rūsys. Dar vienas įdomesnių objektų – tai Fatihpur Sikri miestas-vaiduoklis, nuo Agros nutolęs maždaug 40 kilometrų.

Pradešas garsėja įvairiomis budistų šventyklomis ir bendruomenėmis.

Amritsaras garsėja pagrindine sikchų šventove – Auksine šventykla, kuri buvo pastatyta 1577 metais. Ši šventovė yra apsupta šventuoju gyvojo vandens telkiniu.

Vakarų Indija

Mumbajus, dar vadinamas Bombėjumi, garsėja architektūra: čia šalia kolonijinių vilų kvartalų stovi dangoraižiai, sudarydami kvapą gniaužiantį kontrastą. Lankydamiesi Mumbajuje aplankykite Indijos vartų arką, XVIII a. fortą, šv. Jono ir šv. apaštalo Fomos cerkvę, šv. Tomo soborą, Velso princo muziejų, Chadži Ali mečetę ir mauzoliejų, Bombėjaus universitetą, didžiausią Bombėjuje Kroufordo turgų. Taip pat Mumbajuje veikia geriausias Indijoje akvariumas, vakarų Indijos muziejus ir Šiuolaikinio meno galerija.

Malbaro kalva garsėja Kabančiaisiais sodais ir Kamalneru parku.

Radžastano valstija labiausiai garsėja karo istorija, čia galima rasti gausybę tvirtovių. Radžastano valstijoje pastatyti spalvingi miestai: Džaipūras, Džaisalmeris, Džodhpuras ir Bikaneras, kurie laikomi vienais įdomiausių. Džaipūras – tai miestas, kuris buvo įkurtas 1727 metais. Įdomu tai, kad didžioji dalis miesto namų buvo statomi iš rožinio smėlio, todėl miestas buvo vadiamas Rožiniu. Viešėdami Džaipūre aplankykite Čandra Mahalo, Radž Mahalo, Džal Mahalo, Chalva Mahalo ir Rambagho rūmus. Netoli šio miesto taip pat rekomenduojama aplankyti Dilvar Mandri šventyklų kompleksą – tai šventoji džainistų vieta.

Pietų Indija

Čeanaus – tai miestas, kuris buvo įkurtas 1639 metais. Jo architektūroje vyrauja britiškas stilius, nes miestas įkurtas kaip Britanijos forpastas. Didžiausiomis miesto įžymybėmis laikomi Šv. Jurgio fortas, pastatytas 1653 metais, šv. Apaštalo Fomos katedra, šv. Mergelės Marijos bažnyčia, vieno seniausių Indijoje universiteto pastatas, Madraso valstybinis muziejus. Netoli Bengalijos įlankos aplankykite Machabalipuramo šventyklų kompleksą (jį sudaro apie dvidešimt šventyklų). Į pietvakarius nuo Čenajaus įsikūręs maldininkų traukos centras Madurajus, kuris garsėja Menakši šventykla ir Šivos šventyklų kompleksu. Malabaro pakrantės paplūdimiai yra laikomi vienais geriausių visoje šalyje, todėl čia gali atvykti ir norintys ramaus poilsio.

Rytų Indija

Kalkuta yra didžiausias šalies miestas, kuris yra įtrauktas ir į didžiausių pasaulio miestų dešimtuką. Kalkutoje lankytinų objektų tikrai nestinga, garsiausiais laikomi Nacionalinė biblioteka, Memorialinis karalienės Viktorijos muziejus, Viljamo fortas, Indijos muziejus, Kalkutos universitetas, Kali šventykla ir XVIII amžiuje įkurtas Botanikos sodas.

Varanasis – tai miestas, kuris beveik du tūkstančius metų buvo Indijos religijos centru. Miestas įkurtas Gango pakrantėje, čia nusiprausti atvyksta daugybė maldininkų, nes tikima, kad Gango vanduo yra šventas. Gango pakrantėje yra gausybė šventų objektų – akmeninė kolona ir Dharmaradžiko laiptai, Damekho laiptai, Srijansantho džainistų šventykla, Višvanatho, Anapurano ir Manmandiro šventyklos.

Sikimi valstija yra įsikūrusi aukštuose kalnuose. Čia rasime gausybę budistų šventyklų. Valstijos sostine laikomas Gantukas, garsėjantis unikaliu tibetologijos muziejumi ir Cuk La Han varpine.

Oriso valstija garsėja trimis didžiaisiais šventyklų miestais – tai Bhubanešvaras, Puris ir Konarakas. Bhubanešvare rasime vieną didžiausių Indijos šventyklų – Lingaradžą, Konarake verta pamatyti Saulės šventyklą, o Puryje – Džaganath Mandir šventyklą (svarbu žioti, kad Langaradžas ir Džaganathas europiečiams nėra atviros šventyklos, tačiau jas galima apžiūrėti iš išorės).
Šri Lanka – egzotiškoji Indijos Ašara

Netoli pusiaujo įsitaisiusi, Indijos vandenyno skalaujama egzotiškoji Šri Lankos sala yra geidžiama atostogų vieta ištisus metus. Ji užburia čia atvykusius savo žaliuojančiomis arbatos plantacijomis bei stūksančiais kalnais, įspūdingomis šventyklomis, senoviniais statiniais, turtinga gyvūnija ir augalija. Nors Šri Lanka dydžiu prilygsta Lietuvai, tačiau čia kur kas daugiau gyventojų, nusiteikusių svetingai priimti atvykėlius ir supažindinti su Šri Lankos tradicijomis. Atvykę į dar vadinamąjį ,,Indijos vandenyno perlą” galėsite prisiragauti aštraus salos maisto ir užsigerti nacionaline Ceilono arbata, pavažinėti vietiniais tuktukais, pamatyti įdomias šalies ceremonijas, susipažinti su Ajurvedos mokslu ir, žinoma, pasilepinti maloniu klimatu.

KLIMATAS

Šri Lanka – tikras rojus šiltojo klimato mėgėjams, joje galima lankytis ištisus metus ir būti patenkintam geru oru, šildančia saulute bei šiltu vandenynu, iš kurio net nesinori išlipti. Šri Lankos klimatas – tropinis, nors sala lepina šiltu klimatu, pučiant musonų vėjams čia iškrenta nemažai kritulių. Salos vakarinėje ir pietinėje dalyse sausiausia nuo gruodžio iki kovo mėnesio, o šiaurinėje ir rytinėje dalyse gegužės - rugsėjo mėnesiais. Na, o temperatūra čia skųstis neteks - aukštesnėse vietovėse temperatūra būna maždaug 16-20 laipsnių, kitur laikosi apie 27 laipsniai šilumos.

VIDUTINĖ ORO IR VANDENS TEMPERATŪRA:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

27

27

28

29

29

28

28

28

28

27

27

27

Vandens temperatūra

28

28

29

30

29

28

28

28

28

28

29

28

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Šri Lankos vėliava – viena seniausių pasaulyje. Jos spalvos žymi šalyje išpažįstamas tris skirtingas religijas;
 • Kadangi saloje gausu krioklių, Šri Lankoje elektra išgaunama naudojant hidroenergiją;
 • Šri Lanka buvo pirmoji šalis pasaulyje, kurioje išrinkta premjerė ministrė moteris;
 • Anksčiau šalis buvo vadinama Ceilonu, dabar tai tradicinės Šri Lankos arbatos pavadinimas.

KAIP PAŽINTI ŠRI LANKĄ?

Vykstant į Šri Lanką, reikia nusiteikti, jog eismas čia judės lėtai. Keliai pilni automobilių, motorolerių, tuktukų, pėsčiųjų, dviratininkų, tad norint kur nors nuvykti reikia apsišarvuoti kantrybe. Kelionės autobusais nėra itin patogios, autobusai seni, pilni vietinių gyventojų, tačiau tai yra pigi susiekimo priemonė, jais galima pasiekti net atokiausias miestų vietas. Autobusų bilietų kainos nuo 50LKR (Šri Lankos rupija) iki 80LKR (0,3-0,5€). Kelionės traukiniais gali tapti ilgesnėmis negu autobusais, be to, galimi dažni traukinių vėlavimai. Na, o norintieji išsinuomoti automobilį, dėl sausakimšų kelių ir siaurų gatvelių, turėtų nusiteikti tikram išbandymui. Vietiniai pataria, jog pasiruošusiems vairuoti Šri Lankos gatvėse reikalingi ,, geri stabdžiai, geras signalas ir sėkmė”. Taip pat, išdrįsusiems išbandyti Šri Lankos gatves vairuojant, reikės pasirūpinti papildomu leidimu vairuoti saloje. Jei ketinate važiuoti taksi, kainą patartina susitarti su vairuotoju prieš įsėdant į automobilį. Kelionė tuktukais -nepamainoma patirtis, nors jie nėra itin patogūs važiuoti ilgesnius atstumus, tačiau tai itin linksmas nuotykis, o kainą su vairuotoju galima išsiderėti.

ŠRI LANKOS VIRTUVĖ

Dar viena iš Šri Lankos pravardžių – ryžių ir kario sala. Jie papildo daugelį Šri Lankos patiekalų ir be jų salos virtuvėje neapsieinama nuo pusryčių ligi vakarienės. Kaip ir Indijos virtuvėje, čia dominuoja prieskoniai ir, verta žinoti, jog dauguma patiekalų būna išties aštrūs. Taip pat gausus šviežių daržovių, vaisių ir jūros gėrybių pasirinkimas.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Lamprais – ryžių, kario ir mėsos kukuliai, kepami suvynioti į bananų žieves;
 • Appam (hoppers) – blynai iš ryžių miltų ir kokoso pieno, patiekiami su keptu kiaušiniu;
 • Kool – jūros gėrybių troškinys, į kurį įeina palmių miltai, krevetės, krabai, kalmarai ir įvairios daržovės.

Šri Lankos gėrimai:

 • Arakas – likeris, pagamintas iš palmių sulos;
 • Lion – Šri Lankos alus;

Šri Lankoje alkoholis parduodamas nuo 21 metų, o pilnaties metu alkoholis neparduodamas.

Šri Lanka garsėja kaip daugiausia arbatos eksportuojanti šalis, tad atvykus, paragauti čia išgaunamos Ceilono arbatos tiesiog privaloma - tai šalies nacionalinis gėrimas. Taip pat saloje labai pamėgtas kokosų vanduo, palmių sultys ir imbierinis alus.

NAUDINGA INFORMACIJA

Arbatpinigiai. Viešbučiuose arbatpinigiai dažniausiai būna įtraukti į bendrą paslaugų kainą, o restoranuose, kavinėse palikti arbatpinigių nėra būtina, tačiau už gerą aptarnavimą paliekama apie 10 proc. nuo visos sumos. Taip pat arbatpinigiai paliekami ir taksi vairuotojams.
Kalba. Šalyje kalbama Sinhala ir Tamil kalbomis, anglų kalbą moka tik 10 procentų šalies gyventojų.
Sveikata. Vandens iš krano gerti nerekomenduojama, jį galima gerti tik pavirinus. Geriamuoju vandeniu galite pasirūpinti ir iš parduotuvių, kavinių ar restoranų. Nepasterizuotas pienas taip pat turėtų būti virintas. Prieš atvykstant, patariama pasiskiepyti nuo hepatito A, B ir E, difterijos, denge karštligės, o svečiuojantis šalyje atidžiai žiūrėti, ką valgote – kartais maistu, perkamu gatvėse, galima apsinuodyti.
Lauktuvės. Iš Šri Lankos leidžiama išsivežti iki 10 kilogramų arbatos.

PRAMOGOS ŠRI LANKOJE

Kolombas. Šalies vakaruose esanti sostinė, tiesiog privaloma aplankyti, atvykus į Šri Lanką. Kadaise buvusiame kolonijiniame mieste, istorija susipina su naujaisiais laikais. Sostinėje rasite viską, ko tik užsigeisite – čia pilna gerų viešbučių, kavinių, restoranų, parduotuvių, čia stūkso Senieji Parlamento rūmai, fortas, budistų ir induistų šventyklos, daugybė muziejų, galerijų, o gatvėse zvimbia visos, kokias tik galite įsivaizduoti transporto priemonės. Kolombas gali būti tiek pirmoji, tiek paskutinioji jūsų stotelė Šri Lankoje, čia niekuomet nestigs idėjų, ką nuveikti.

Kandis. Tai salos kultūros, meno ir religijos centras, iškilęs pačiame salos viduryje, taip pat ir paskutinioji Šri Lankos karalystė. Nors tai yra antrasis pagal dydį Šri Lankos miestas, Kandis atrodo tarsi mažas kaimelis, žavintis nuostabaus grožio gamta ir turtingu istoriniu paveldu. Čia stovi Budos danties šventykla, ko gero labiausiai gerbtina budistų šventykla visame pasaulyje. Taip pat svarbu paminėti, jog liepos ir rugpjūčio mėnesiais čia vyksta Esala Perahera festivalis, į kurį žmonės suplaukia iš viso pasaulio. Ši šventė trunka 10 dienų, kurios metu didžiulis išpuoštas dramblys ant savo nugaros neša Budos danties relikviją, o jį lydi gausus būrys šokėjų, būgnininkų, ugnies rijikų ir, žinoma, dramblių.

Kalnuotosios vietovės (The Hill Country). Viena gražiausių Šri Lankos vietų, esanti Kandis miesto pakraštyje, vilioja keliautojus nuostabia gamta, nacionaliniais parkais bei botanikos sodais, nesibaigiančiomis arbatos plantacijomis ir galimybe jose įsigyti vietinės Ceilono arbatos, bei susipažinti su jos gamyba. Taip pat čia galima apžiūrėti bažnyčias, išlikusias nuo kolonijinių laikų, visur knibždančius egzotinius gyvūnus ir išgirsti gatvėse skambančius tradicinių šokių ritmus. Kalnuotose vietovėse galima išvysti ir vieną aukščiausių kalnų Šri Lankoje – Adomo viršukalnę, dar kitaip vadinamą ,,Šventąja pėda”. Tai vienas didžiausių piligrimystės centrų Šri Lankoje, į kurią traukia tikintieji iš viso pasaulio, norintys prisiliesti prie šventosios relikvijos. Tikima, jog Buda šio kalno viršūnėje paliko savo pėdą, o anot Katalikų pasakojimų, šis pėdos antspaudas priklauso pirmajam vyrui Adomui, kuris kalno viršūnėje bandė išpirkti savo nuodėmę, už kurią buvo išvarytas iš rojaus. Šis kalnas supamas gausios atogrąžų žalumos ir čia mėgstančių skraidyti margaspalvių drugelių, tad šis kalnas taip pat yra vadinamas ir ,,Drugelių kalnu”.

Sigirijos uola. Įspūdinga magmos tvirtovė, pastatyta V a. karaliui Kasjapai, o dabar įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat priimkite iššūkį užkopti 1200 senovinių spiralinių laiptelių, kuriais lipdami, galėsite pasigrožėti prieš 1500 metų nupieštomis freskomis, bei, užlipę į kalvos viršūnę - gėrėtis žaliuojančių džiunglių platybe.

Džiunglių viduryje pasislėpusi viduramžių salos sostinė Polonaruva – senovinių skulptūrų miestas. Čia, užvertę galvas aukštyn, galėsite pasigrožėti milžiniškomis Budos statulomis, o tropiniai parkai puikiai tiks pasivaikščiojimams.

Svajojantiems apie pabėgimą į gamtą, smagų golfo žaidimą bei atgaivą nuo karšto Šri Lankos oro, Nuvara Elija miestelis, esantis 1990 metrų aukštyje yra tam pats tinkamiausias. Įkurtas kolonijiniais laikais čia gyvenusių britų, dirbusių arbatų plantacijose, dabar šis miestelis žavi įstabiais žaliuojančiais kalnais, puikiu golfo lauku ir Hakgala botanikos sodu, kuriame žiedus skleidžia net 10 000 įvairiausių rūšių augalų.

Prie Nuvara Elija esantis Hortono lygumų nacionalinis parkas – tai 2000 metrų aukštyje plytinti lyguma, kurioje stūkso žymioji ,,Pasaulio pabaigos” uola, nuo kurios atsiveria neapsakomas vaizdas į parko augaliją bei gyvūniją.

Anuradhapura. Kadaise buvusiame viename didingiausių Šri Lankos miestų, dar vadinamų Sinhalos karalių miestu, nuobodžiauti neteks – didžiulės dagobos (varpo pavidalo statiniai, kuriuose laikomos budizmo relikvijos), šventyklos, senoviniai baseinai – tikras architektūrinių šedevrų miestas. Čia taip pat galėsite aptikti patį seniausią pasaulyje išlikusį šventąjį Bo medį, po kuriuo, pasak legendos, bemedituojantį Budą aplankė nušvitimas.

Gale. Šis uostamiestis - puikus olandų įtakos kolonijiniais laikais atspindys. Keliautojai čionai susirenka apžiūrėti kalnuotų pakrančių, galingąjį Europiečių pastatytą fortą, Nacionalinį jūrų muziejų, Šv. Marijos katedrą, prašmatnųjį Armangala viešbutį, apgyvendinantį svečius jau nuo 1684 metų, bei populiarųjį kriketo stadioną.

Yala Nacionalinis parkas. Šio parko flora ir fauna tiesiog kerinti. Čia apsilankiusieji gali pajusti, kas yra tikroji laukinė gamta, apžiūrėti nenustygstančias įvairiausių rūšių beždžiones, į medžius įsliuogusius tinginius, prie vandens saulėje besišildančius krokodilus bei vėžlius. O būriai vaikštančių dramblių ir leopardų yra pagrindinės šio parko ,,puošmenos”.

Dar vieną vietą, patartina aplankyti dramblių mylėtojams – tai Pinavala dramblių prieglauda. Tarp sostinės Kolombo ir šventojo Kandis miesto esanti viena didžiausių pasaulyje dramblių prieglauda rūpinasi ką tik gimusiais drambliukais, sužeistaisiais, bei suaugusiais drambliais.

Alankunda paplūdimyje galėsite ne tik išsitiesti ant šilto balto smėlio, čia galima vykti apžiūrėti vandenyne plaukiojančių banginių ir delfinų, išbandyti jėgos aitvarus ir banglentes, panardyti, pažvejoti.

Dambula. Miestas, garsėjantis uolų gilumoje iškaltomis budistų šventyklomis, įrengtomis I a.pr.Kr., bei spalvingomis freskomis ir įspūdingomis skulptūromis.

Matalė miestas garsėja savo prieskonių plantacijomis. Čia susipažinsite su įvairiausiomis prieskonių rūšimis, sužinosite, kaip jie yra auginami. Atvykėlius svaigins gardūs vanilės, kakavos, čili pipirų, kardamono ir kiti kvapai.

Paplūdimių mėgėjai kojas galės panardinti į šiltą smėlį Negombo kurortiniame miestelyje, patinginiauti nenusakomo grožio paplūdimiuose, pasisvečiuoti jaukiose miestelio kavinėse ir restoranuose, kur galima prisiragauti gardžių jūros gėrybių. Šis miestelis tikras žvejų rojus, čia labai populiarus žuvų turgus, o nuo senų laikų Negombas garsėja ir kaip vienas geriausių cinamoną gaminančių miestų.

Salos pietryčiuose esanti Arugama įlanka – tikras banglentininkų rojus. Šis mažas žvejų miestelis keri didelėmis bangomis, baltu smėliu ir jaukia atpalaiduojančia atmosfera.

Bambarakanda krioklys – didžiausias visoje Šri Lankoje. Iš 240 metrų krentantis vanduo atims daugelio keliautojų žadą, tačiau nepatariama vykti apžiūrėti šio krioklio iškart po lietingojo sezono – vandens lygis bus pakilęs, o blogas kelias apkartins važiavimą.
Maldyvai – tūkstantis svajonių salų

Maldyvų Respublika, tai valstybė įsikūrusi Indijos vandenyne, į vakarus nuo Šri Lankos. Čia atrasite dievišką orą, balto smėlio paplūdimius, šiltą turkio spalvos vandenį ir iki ausų išsišiepusius vietinius gyventojus. Visa šalis sudaryta iš daugybės atolų – mažų salelių, išsibarsčiusių Indijos vandenyne. Maldyvuose iš viso yra apie 1190 mažų koralinių salelių ir iš jų tik pora šimtų yra neapgyvendintos. Maldyvai yra žinomi kaip žemiausia vieta pasaulyje, kurios maksimalus žemės lygis tesiekia 2,3 metrus virš jūros lygio.
Salose augantis vandens lygis – rimta problema. Jau keletas salų buvo evakuotos, tačiau yra nemažai nedžiuginančių pranašysčių, jog ateityje jos gali atsidurti po vandeniu, tad norintieji atvykti poilsiauti į Maldyvus – suskubkite! Vietiniai maldyviečiai gyvena vos trijose salose, visos likusios skirtos turistams. Tad, jei jūs norite pabėgti nuo civilizacijos, pagyventi mažuose jaukiuose namukuose ant vandens kranto, susipažinti su kerinčiu povandeniniu pasauliu ir pasimėgauti užburiančio grožio saulėlydžiais, Maldyvai – kaip tik jums!

KLIMATAS

Maldyvuose visus metus vyrauja tropinis klimatas, čia oras lepina, temperatūra niekad nenukrenta žemiau 25°C. Šiose salose musoninis sezonas yra nuo gegužės iki lapkričio mėnesio, tuomet iškrenta nemažai lietaus, pučia stiprūs vėjai ir siaučia audros. Dėl arti pusiaujo įsikūrusios salų padėties, jose visuomet drėgna ir kepina saulė, krantus skalauja šiltas vanduo. Geriausias metas apsilankyti Maldyvuose – nuo sausio iki balandžio mėnesio, tuomet vyrauja sausasis periodas, dangus nuostabiai žydros spalvos, vanduo šiltas ir ramus.

VIDUTINĖ ORO IR VANDENS TEMPERATŪRA:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

27

28

29

29

28

28

28

28

27

27

27

27

Vandens temperatūra

28

28

29

30

30

29

29

29

29

28

29

20

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Maldyvuose savaitgaliu laikomi penktadienis ir šeštadienis;
 • Maldyvuose įvyko pirmasis susirinkimas... po vandeniu! 2009 metais šalies prezidento suburtas susirinkimas svarstė klausimus, susijusius dėl klimato kaitos poveikio saloms.

KAIP PAŽINTI MALDYVUS?

Ko gero pats geriausias būdas pažinti salas – pėsčiomis. Maldyvų salos nėra didelės ir atstumai jose lengvai įveikiami pėsčiomis. Vietiniais keltais patogu persikelti nuo vienos salelės iki kitos už 30-75 Maldyvų rupijų (2-4,5€), priklausomai nuo atstumo, tačiau jie itin dažnai neplaukioja. Susisiekti vandenyje taip pat galima plaukiojant dohi valtelėmis bei kateriais, tačiau pastarųjų kainos yra gana aukštos. Maldyvų sostinėje Malėje galite išvysti ir prazvimbiančių motorolerių, bet važiavimas jais siauromis ir chaotiškomis gatvelėmis gali būti pavojingas. Taksi čia taip pat važinėja ir jų kainos – net širdį glosto. Už kelione taksi sumokėsite apie 20 MVR (1,20€) ir papildomus 5 MVR (0,3€), jei turėsite su savimi bagažo.

MALDYVŲ VIRTUVĖ

Nenuostabu, kad šalyje, kurioje 99 % apima vanduo, pagrindinis naudojamas ingredientas – žuvis, dažniausiai tunas. Žinoma, be jūros gėrybių ir šviežių vaisių irgi neapsieinama. Mėgstamiausias ingredientas kiekviename patiekale – kokosas. Maldyvų kaimynė Indija turėjo nemažai įtakos salose gaminamam maistui - ryžiai ir karis, pagardinti gausybės prieskonių, taip pat itin mėgstami salose.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Garudhiya – žuvies sultinys su ryžiais, svogūnais, žaliosiomis citrinomis bei čili pipirais;
 • Mashuni – tunas, sumaišytas su kokosais, čili pipirais ir svogūnais, ir pateikiamas su vietine roshi duona;
 • Kavaabu – keptas ryžių, tuno, lęšių, kokoso ir įvairių prieskonių užkandis;
 • Dhonkeyo kajuru – keptų bananų pyragėliai, paskaninti vanile arba rožių vandeniu.

Maldyviečių gėrimai:

Maldyvuose draudžiama gerti alkoholinius gėrimus už poilsiaviečių ribų, mat šioje šalyje vyrauja Islamo religija. Alkoholiniai gėrimai pardavinėjami tik kurortuose, asmenims nuo 18 metų.
Mėgstamiausias gėrimas Maldyvuose – sai arbata. Kokosų vanduo – gaivinantis gėrimas karštomis dienomis, taip pat čia dažnai geriamas iš palmių išgaunamas punšas Raa.

NAUDINGA INFORMACIJA

Arbatpinigiai. Palikti arbatpinigių nėra būtina, 10 proc. nuo sumos dažniausiai būna įtraukti į sąskaitą.
Kalba. Nacionalinė kalba Divehi. Kurortuose galima susišnekėti anglų, prancūzų, vokiečių, rusų, italų ir kiniečių kalbomis.
Sveikata. Vandenį, teikiamą kurortuose yra saugu gerti, tačiau, jei keliausite už kurorto ribų, vandenį geriau gerkite nuvirintą arba iš buteliukų, pirktų parduotuvėse. Atvykstant į Maldyvus rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, poliomelito ir vidurių šiltinės. Taip pat nepamirškite su savimi atsivežti nuo saulės apsaugančių priemonių bei keleta tinkamų drabužių, jei netyčia užkluptų lietus.

PRAMOGOS MALDYVUOSE

Malė. Tai Maldyvų sostinė, kuioje gyvena apie trečdalį visų Maldyvų salų gyventojų. Čia nerasite gražių paplūdimių nusėtų palmėmis, Malėje verda gyvenimas kaip tikrame didmiestyje. Restoranai, kavinės, suvenyrų parduotuvėlės, dangoraižiai ir muziejai, o visa tai supa žydras žydras vanduo. Malėje esantis Maldyvų nacionalinis muziejus supažindins su salų istorija bei leis pamatyti, kaip gyveno, kadaise jas valdę sultonai. Kiekvienas čia apsilankęs taip pat privalo pamatyti ir prezidento rūmus (Mulee Aage), nuo XVII a. išlikusią Penktadienio mečetę (Hukuru Miskiiy), bei praeiti pro žymųjį žuvų turgų. Žvejyba Maldyvuose yra vienas svarbiausių pragyvenimo šaltinių, tad nuo žuvų, jūros gėrybių kiekio ir rūšių šiame turguje tiesiog raibsta akys.

Biyadhoo. Tai viena iš daugelio egzotiškųjų Maldyvų salelių, garsėjančių jaukių žemų namelių, kuriuose apsistoja keliautojai, gausa. Spalvingųjų koralinių rifų tyrinėjimas nardant po vandeniu, žvejojimas mažose dhoni valtelėse, delfinų stebėjimas – tai tik keletas iš pramogų, kuriomis galima užsiimti šios salos kurorte.

Dar vadinamas ateities miestu, Hulhumalė pranašaujama būsianti naujuoju salų centru, jei vandens lygis Maldyvuose dar labiau pakils. Šiame mieste įrengti nauji būstai, viešbučiai, restoranai bei daugybė nardymo centrų, suteiksiančių galimybę keliautojams atrasti užburiantį pasaulį po vandeniu. Tai rami ir jauki sala, čia galima pavaikštinėti po vietinį turgų bei parduotuvėles.

Ranalhi sala. Viena iš fantastiškiausių pramogų čia – plaukiojimai su Indijos vandenyne gyvenančiais jūros gyvūnais. Tik įsivaizduokite, jūs vandenyje, o jums iš šonų plaukia didžiosios rajos, įvairios spalvotos žuvelės bei jūrų vėžliai. Skamba taip, lyg būtumėte pasakiško filmo herojus!

Utheemu. Šioje saloje yra istorinė sultono Mohamedo rezidencija Utheemu Ganduvaru. Jis Maldyvuose labai gerbiamas už tai, kad išgelbėjo šalį nuo Portugalijos užkariautojų.

Rihiveli sala. Balti paplūdimiai, skaidrus turkio spalvos vanduo ir netrikdoma ramybė – puikus receptas atpalaiduojančioms atostogoms. Už šimto metrų esanti negyvenama sala vilios apsižvalgyti po žmonių nepaveiktą žemės plotelį, o kino vakarai po atviru Maldyvu dangumi užbaigs romantiškas dienas šiame rojaus kampelyje.

Addu Atoll. Labiausiai į pietus nutolusios, širdies formos salelės įžymios dėl gražiausių visoje šalyje koralinių rifų bei patogaus kelio, jungiančio Ekvatoriaus kaimelio kurortą bei Hithadhoo miestelį, kuriuo labai smagu pasivažinėti dviračiais.

Alimatos sala. Baltutėlis paplūdimys, daugybė mažų namukų, žvejyba bei nardymas – štai kaip gyvena šioje saloje apsistoję keliautojai.

Pati geidžiamiausia nardytojų vieta Maldyvuose - bananų rifas. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, šis rifas taip pavadintas dėl jo formos, besitęsiančios 300 metrų iš šiaurės į pietus. Čia atvykusius žavės turtinga flora ir fauna, vanduo, knibždėte knibždantis žuvų, išmargintų visomis vaivorykštės spalvomis, bei įspūdingieji koralai.

Puikią popietę praleisite prie kopos vandenyne (Sandbank), besigrožėdami supančiu vandeniu ir užsiimdami paviršiniu nardymu. Tik nepamirškite būdami tenai apsisaugoti nuo kaitrių saulės spindulių.
PRIESKONIAIS KVEPIANTIS KRUIZAS PO MALDYVUS, ŠRI LANKĄ IR INDIJĄ

1699€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +21


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Tortuga Beach 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Tortuga Beach 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1712€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1579€
Madeira (14 naktų) - Saccharum Resort & SPA 5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Madeira (14 naktų) - Saccharum Resort & SPA 5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Saccharum Resort & SPA 5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1459€
Madagaskaras (7 naktys) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Madagaskaras (7 naktys) - Vanilla & SPA 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Vanila & SPA 4*
 • 7 n.
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1662€
Omanas (14 naktų) - Rotana Salalah Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Omanas (14 naktų) - Rotana Salalah Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Rotana Salalah Resort 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1628€
Žaliojo Kyšulio salos (7 naktys) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (7 naktys) - Hilton Cabo Verde Sal Resort 5* viešbutyje su pasirinktu maitinimu

 • Hilton Cabo Verde Sal Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1419€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Sol Dunas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Sol Dunas 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sol Dunas 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1488€
Dominikos respublika (7 naktys) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 •  Grand Sirenis Punta Cana Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1595€
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime
Maldyvai (7 naktys) - Sun Island Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Sun Island Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

 • Sun Island Resort & Spa 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1516€
Zanzibaras (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1460€
Madeira (14 naktų) - Savoy Palace 5* viešbutyje su pusryčiais

Madeira (14 naktų) - Savoy Palace 5* viešbutyje su pusryčiais

 • Savoy Palace 5*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1509€
Zanzibaras (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (14 naktų) - Kiwengwa Beach Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Kiwengwa Beach Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1978€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Dongwe Club 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Dongwe Club 4.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

 • Dongwe Club 4.5*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1519€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Sea View Lodge 4*
 •  14 naktų
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1679€
Maldyvai (7 naktys) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Gangehi Island Resort 4.5* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Gangehi Island Resort 4.5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1516€
Dominikos respublika (7 naktys) - Occidental Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Occidental Punta Cana 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Occidental Punta Cana 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1623€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Llana Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Llana Beach Resort & Spa 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1952€
Omanas (14 naktų) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Omanas (14 naktų) - Fanar & Residences 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Fanar & Residences 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1673€
Madagaskaras (7 naktys) - Palm Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

Madagaskaras (7 naktys) - Palm Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota soft maitinimu

 • Palm Beach Resort & Spa 4*
 • 7 n.
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1963€
Zanzibaras (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (14 naktų) - Sea View Lodge 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Sea View Lodge 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1557€
Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (7 naktys) - Lopesan Costa Bavaro 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Lopesan Costa Bavaro 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1688€
Zanzibaras (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Uroa Bay Beach Resort 4*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1651€
Zanzibaras (7 naktys) - Sandies Baobab Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Sandies Baobab Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sandies Baobab Beach 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1570€
Zakintas (14 naktų) - Cavo Orient Beach Hotel & Suites 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zakintas (14 naktų) - Cavo Orient Beach Hotel & Suites 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Cavo Orient Beach Hotel & Suites 4*
 • 14 naktų
 • iš Vilniaus
 • Kelios datos
1529€
Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras iš Vilniaus (14 naktų) - Uroa Bay Beach Resort 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Uroa Bay Beach Resort 4*
 •  14 naktų
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1799€
Dominikos respublika (14 naktų) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Dominikos respublika (14 naktų) - Grand Sirenis Punta Cana Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Grand Sirenis Punta Cana Resort 5*
 •  14 naktų
 •  iš Varšuvos
 • Kelios datos
1963€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Melia Dunas Beach Resort & Spa 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Dunas Beach Resort & Spa 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1712€
Maldyvai (7 naktys) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

Maldyvai (7 naktys) - Fihalhohi Island Resort 4* viešbutyje su pusryčiais, pietūmis ir vakarienėmis

 • Fihalhohi Island Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1471€
Zanzibaras (7 naktys) - Melia Zanzibar 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Melia Zanzibar 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Melia Zanzibar 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1925€
Zanzibaras (7 naktys) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Bluebay Beach Resort & SPA 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Bluebay Resort & SPA 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1505€
Maldyvai (7 naktys) - Paradise Island 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

Maldyvai (7 naktys) - Paradise Island 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota (soft) maitinimu

 • Paradise Island 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1901€
Zanzibaras (7 naktys) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

Zanzibaras (7 naktys) - Zanzibar Queen 4.5* viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis

 • Zanzibar Queen 4.5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1559€
Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Oasis Atlantico Salinas Sea 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Žaliojo Kyšulio salos (14 naktų) - Oasis Atlantico Salinas Sea 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Oasis Atlantico Salinas Sea 5*
 • 14 naktų
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1423€
Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Diamonds Mapenzi Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras iš Vilniaus (7 naktys) - Diamonds Mapenzi Beach 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Diamonds Mapenzi Beach 4*
 •  7 naktys
 •  iš Vilniaus
 • Kelios datos
1529€
Zanzibaras (7 naktys) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Sultan Sands Island Resort 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Sultan Sands Island Resort 4*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1462€
Šri Lanka (14 naktų) - Mermaid 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Šri Lanka (14 naktų) - Mermaid 3.5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Mermaid 3.5*
 •  14 naktų
 •  iš Varšuvos
 • Kelios datos
1533€
Zanzibaras (7 naktys) - Royal Zanzibar Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

Zanzibaras (7 naktys) - Royal Zanzibar Beach Resort 5* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu

 • Royal Zanzibar Beach Resort 5*
 • 7 naktys
 • iš Varšuvos
 • Kelios datos
1922€