Reunjonas

Reunjonas – gamtos mylėtojų rojus

Reunionas yra Prancūzijos užjūrio regionas, priklausantis Indijos vandenyno Maskerenų salų grupei. Tai – gana nedidelė sala, kuri garsėja vaizdingais kalnais, ugnikalniais, džiunglėmis, nuostabaus grožio paplūdimiais ir vienomis gražiausių gėlių – orchidėjomis. Jei pasiseks, salos lankytojai gali pamatyti banginius, kurie šalia Reunjono plaukioja birželio-spalio mėnesiais. Europiečius žavi tai, kad čia galima atsiskaityti eurais, ir tai, kad į salą galima patekti be vizos. Vienas didžiausių salos pasididžiavimų – tai vanilės prieskonis, kuris yra išgaunamas iš orchidėjų. Vanilė čia yra naudojama ne vien tik maisto gamyboje, bet taip pat ir SPA procedūroms, kurios padeda numalšinti nuovargį. Nors sala priklauso Europos valstybei Prancūzijai, tačiau nedaugeliui salos pavadinimas kažką sakantis. Vis dėlto, čia apsilankyti tikrai verta kiekvienam – jus tiesiog užburs nuostabi Reunjono gamta ir vietinių gyvenimo ritmas!

UPS, nieko neradomeKLIMATAS

Reunjone vyrauja atogrąžų klimatas, skiriami tik du metų laikai – žiema ir vasara. Vasara tęsiasi nuo spalio iki kovo mėnesio, šiuo laikotarpiu oro temperatūra yra maždaug 28 laipsniai Celsijaus. Nors orai yra palankūs kelionei į Reunjoną, tačiau vasara yra gana lietinga, kartais saloje siaučia uraganas. Žiemos sezonas prasideda balandį ir tęsiasi iki rugsėjo. Šiuo laikotarpiu vidutinė temperatūra siekia maždaug 20 °C. Į Reunjoną rekomenduojama vykti gegužės ar birželio mėnesį – šiuo laikotarpiu turistų antplūdis nėra labai didelis, o orų sąlygos – palankiausios.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

26

25

25

25

24

23

22

22

23

24

25

26

Vandens temperatūra

27

28

27

27

26

25

24

23

23

24

25

27

KAIP PAŽINTI REUNJONĄ?

Saloje puikiai išvystytas autobusų transportas, tad verta keliauti tokiu būdu. Autobusai yra patogūs, jie kursuoja pakankamai dažnai. Daugiausiai autobusų važinėja nuo 6 h iki 18 h, tvarkaraščius galima rasti oficialiose internetinėse svetainėse. Taksi galima išsikviesti telefonu arba susirasti stovinčių taksi automobilių (jų visada yra miesto centre ir oro uoste). Šventinėmis dienomis ir nuo 22 h kasdien taksi tarifas yra didesnis. Taksi kainos paskutiniu metu gerokai šoktelėjo į viršų – vos už 7 kilometrų kelionę gali tekti sumokėti maždaug 30 eurų. Jei norite savarankiškai pažinti salą, galite išsinuomoti automobilį – saloje yra nemažai automobilių nuomos kompanijų. Taip pat yra galimybė išsinuomoti dviratį ar motorolerį.

REUNJONO VIRTUVĖ

Nors saloje jaučiama didelė Prancūzijos įtaka (o kaip gi kitaip), tačiau tradicinėje virtuvėje įsitvirtinę ne vien tik prancūziški patiekalai. Čia susimaišiusios Indijos, Kinijos ir Afrikos maisto gamybos tradicijos. Patiekalų ruošime gausiai naudojami vietiniai prieskoniai ir žolelės.Viešint saloje verta paragauti neįprastų vaisių ir daržovių, pavyzdžiui, Carambolle – tai žvaigždės formos vaisius, kuris primena… galbūt tortą? Skonį iš tiesų sunku apibūdinti.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

  • Poulet bitumine – traški vištiena, kuri puikiai tiks skubant. Šio patiekalo galima paragauti praktiškai visose užeigose. Tiesiog pasiimkite išsinešti, ir galėsite užkąsti pakeliui į lankytinus objektus;
  • Rougail – tradicinis padažas, kuris patiekiamas su daugybe patiekalų. Jo skonis yra šiek tiek rūgštus, šiek tiek aštrus ir saldus;
  • Chou-chou yra daržovė, kuri į Reunjoną atkeliavo iš Pietų Amerikos. Chou-chou kiek primena cukiniją, verta paragauti keptų ant grilio;
  • Achard – įvairių vaisių ir daržovių salotos;
  • Zambrokal – kepti ryžiai su pupelėmis, žirniais ir mėsa;
  • Gateau sosso – saldus kukurūzų pyragas;
  • Civet de zourites – raudonajame vyne ruoštas aštuonkojis su prieskoniais ir žolelėmis.

Tradiciniai gėrimai:

  • Dodo – tradicinis vietinis alus;
  • Vietinis romas gaminamas su vanile, anyžiais ir cinamonu.

NAUDINGA INFORMACIJA

Viza: Lietuvos piliečiams viza nėra reikalinga.
Kalba: prancūzų, kartais galima susikalbėti angliškai.
Valiuta:euras.
Religija: krikščionybė, tačiau saloje taip pat praktikuojamos ir kitos religijos – induizmas, islamas, budizmas.
Sveikata: nėra privalomų skiepų vykstant į Reunjoną. Svarbu nepamiršti priemonių nuo saulės ir uodų, banglentininkams reikėtų saugotis ryklių.
Kainos: saloje kainos yra labai panašios kaip ir Prancūzijoje. Pavyzdžiui, sočios vakarienės kaina siekia maždaug 25 eurus.
Arbatpinigiai: įprasta palikti 10 procentų arbatpinigių nuo išleistos sumos.
Lauktuvės: rankdarbiai, interjero detalės, prieskoniai.

PRAMOGOS REUNJONE

Cilaos yra miestas, kurio didžiausia įžymybė – Piton des Neiges ugnikalnis. Šis ugnikalnis yra vienas aktyviausių visoje planetoje. Ruošdamiesi į žygi pasirūpinkite vandens atsargomis, užkandžiais (pavyzdžiui, džiovintais vaisiais) ir tinkama avalyne. Cilaos miestelyje verta įsigyti tradicinių salos produktų ar paragauti iš cukranendrių gaminamo romo.

La Roche Merveilleuse – tai uolų kyšulys, kuris pakerės nuostabia panorama. Prieš jūsų akis atsivers Cilalos miestelis su nuostabiausiu objektu – ugnikalniu. Taip pat čia galėsite pasigėrėti nuostabia vietine augmenija.

La Cascade de Bras-Rouge tarpeklis yra ideali vieta pasivaikščiojimams pėsčiomis. Jus sužavės nuostabaus grožio kriokliai ir vaizdingos vietovės, kuriose galėsite surengti iškylą.

Palmiste-Rouge sužavės nuostabia augmenija. Šią vietovę apžiūrėsite per maždaug tris valandas, tako pabaigoje rasite tipišką kalnų kaimelį, kuriame įsikūrę įvairūs restoranai.

Le Sentier des Sources vietovė idealiai tiks gana trumpam pasivaikščiojimui (maždaug pusantros valandos). Rekomenduojama kelionę pradėti nuo Bras-Sec kaimelio.

Notre Dame des Neiges ir Père Boiteau – tai du objektai, kuriuos rekomenduojama pamatyti norintiems pažinti sakralinę salos architektūrą.

Salazie yra viena įspūdingiausių salos vietų, kuri garsėja nuostabia žaluma ir kriokliais. Šioje vietovėje tikrai rasite nuostabių vietų iškyloms.

Mafate yra vienas iš trijų žinomiausių Reunjono ugnikalnių. Ugnikalnį rasite kaimelyje tokiu pavadinimu, ir čia pasijusite tarsi atradę visai kitą pasaulį – jokių automobilių ar kitų transporto priemonių, nes kopti į viršų galima tik pėsčiomis.

Voile de la Mariee yra vienas gražiausių Reunjono gamtos lobių. Šis krioklys garsėja optinėmis iliuzijomis, tad jūs tiesiog privalote tai pamatyti! Krioklys yra apsuptas nuostabios augmenijos, čia galite pasijusti tarsi tikrame rojuje.

Saint Paul turgus yra vienas gražiausių visoje saloje. Turguje galima apsilankyti penktadienį ir šeštadienį.

Saint Denis yra salos sostinė, įsikūrusi Reunjono šiaurėje. Istoriškai Saint Denis yra vienas svarbiausių salos miestų, čia rasite gausybę įvairių muziejų ir istorinių paminklų.

Ermitage (arba l’Hermitage) – tai nuostabus Reunjono paplūdimys. Nors sala bene labiausiai lankoma dėl čia esančių kalnų ir ugnikalnių, tačiau Reunjonas taip pat gali didžiuotis ir įspūdingais paplūdimiais. Paplūdimys yra visai prie pat koralų rifo, tad tikrai bus kur paganyti akis. Dar vienas žymus Reunjono paplūdimys – Boucan Canot, esantis vakarinėje salos pakrantėje. Tai – ideali vieta vandens sportui.

Edeno sodas yra viena gražiausių Reunjono salos vietų. Teigiama, kad tai yra pati tyliausia salos vieta. Edeno sodas apima net pustrečio hektaro plotą, jame pamatysite daugiau nei 700 skirtingų augalų rūšių. Čia taip pat galima pamatyti tokių augalų rūšių, kurios auga tik Reunjono saloje. Edeno botanikos sode sugaišite maždaug tris valandas.

Reunjono akvariumas – tai ideali vieta papramogauti, kai oras nelepina saule. Reunjono akvariumas įsikūręs Saint Gilles les Bains vietovėje. Akvariume pamatysite daugiau nei 500 skirtingų žuvų rūšių. Akvariumo tūris siekia net 600 000 litrų!