Ispanija, Alikantė

Alikantė – miestas, kuris niekada nemiega

Alikantė yra istorinis Viduržemio jūros uostas. Šią gyvenvietę įkūrė graikai ir pavadino Akra Leuka “baltuoju kalnu”. Čia atvykusius pasitinka nepamirštami miesteliai ir kurortai, skanus maistas, balto smėlio paplūdimiai, puikus, atostogoms tinkantis oras su kaitria saule ir draugiški gyventojai.
Alikantėje gausu pramogų ir paslaugų keliautojams: kultūriniai renginiai, muziejai, festivaliai ir nuostabi gamta. Dėl švelnaus klimato čia poilsiaujantys gauna dovanų puikias, atpalaiduojančias atostogos prie Viduržemio jūros.
Gražiausias vietas galima aplankyti pėsčiomis. Kvapą gniaužia puošnus viduramžių senamiestis, siauros, akmenimis grįstos gatvelės. Jei labiau traukia kitokios pramogos siūloma pasiplaukioti jachtomis, kateriais, vandens motociklais, o paplūdimiai atitinka aukščiausius reikalavimus.
Alikantė, dėl didelio turistų susidomėjimo, sparčiai auga. Čia renkasi ir naktinio gyvenimo mėgėjai, ir šeimos su vaikais.

UPS, nieko neradomeKLIMATAS

Alikantėje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis ir sausomis vasaromis bei švelniomis žiemomis. Sezonas trunka nuo gegužės ir spalio mėnesio. Geriausia į Alikantę keliauti kovą – gegužę ir spalį – lapkritį.
Svarbu žinoti, kad ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį maudynėms vanduo gali būti per šaltas. Mėgstantys maudynes į Alikantę gali pradėti keliauti nuo birželio, kai vandens temperatūra siekia 20 laipsnių ir sparčiai kyla. Paskutinis mėnuo, kuomet dar galima pasimėgauti vandens malonumais yra spalis. Tempratūra vasarą siekia 20 – 30°C, naktį – 20 -21°C, o žiemą termometrai rodo 6 – 17°C.
Kritulių sulaukiama tik 37 dienas per metus ir dažniausiai rudenį, todėl keliaujant rudenį vertėtų atkreipti dėmesį į orų prognozę.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

12

13

15

16

18

23

25

26

24

20

16

13

Vandens temperatūra

14

13

14

15

17

21

21

25

24

21

18

15

KAIP PAŽINTI ALIKANTĘ?

Alikantės oro uostas nutolęs apie 9 km nuo miesto centro. Kelionės kaina autobusu - 3€, o bilietą galima nusipirkti iš vairuotojo (autobusas važiuoja kas valandą). Vykstant iš oro uosto reikia sulaukti autobuso su užrašu “Aeropuerto – to – Alicante City”, o vykstant į oro uostą - “Centro Ciudad – Aeropuerto”. Iš Alikantės autobusų stoties galima nuvykti ir į kitus Kosta Blankos (Costa Blanca) kurortus.
Iš Alikantės galima nuvažiuoti traukiniu į Benidorm kurortą. Kelionės trukmė trunka 1 val. 9 min.
Į Kalpe (Calpe) kurortą galima nuvykti autobusu iš oro uosto arba tramvajumi iš Alikantės. Kelionė trunka apie 90 min.
Verta nukeliauti į Denijos (Denia) kurortą traukiniu iš Alikantės. Kelionės trukmė 2,5 val. Kelionė patiks ir neprailgs, nes akys gerėsis nuostabiu kraštovaizdžiu. Į kurortą kasdien važiuoja autobusas.
Keliaujant viešuoju transportu geriausia turėti elektroninę transporto kortelę, tuomet kelionės bus gerokai pigesnės, o esant poreikiui kortelę galima papildyti. Naudojantis kortele galima keliauti 10 kartų (kortelės kaina - 7,25€ ir 2€ už kortelę). Taip pat yra galimybė įsigyti kelionės bilietą iš vairuotojo, kuris kainuoja apie 1 - 2€. Miesto stotelėse yra elektroniniai stendai, kur galima matyti, kada koks autobusas atvyksta. Autobusai važinėja nuo 6:30 val. iki 23:00 val.
Patogiai nukeliauti iš oro uosto į miesto centrą galima naudojantis taksi paslaugomis. Šios paslaugos kaina 17€ į vieną pusę. Taip pat siūloma nuomotis automobilį, kurio kaina, priklausomai nuo modelio, bus nuo 25€ už parą.

APIE VIRTUVĘ

Alikantėje vyrauja Viduržemo jūros virtuvė. Pagrindiniai patiekalai, kuriuos verta paragauti atvykus į Alikantę: paella alicantina (paelja su šafranu paskanintais ryžiais, raudonosiomis paprikomis, vištiena bei vėžiagyviais), arroz a la banda (ryžiai, patroškinti žuvies skonio sultinyje, bet patiekiami be žuvies), esmorçaret alacantí (tipiškas Alikantės jūros gėrybių patiekalas, patiekiamas su sardinėmis, keptu kiaušiniu, saldžiaisiais čili pipirais, sūdyta žuvimi bei juodosiomis alyvuogėmis). Vyno mėgėjai mielai ragauja nebrangius, tačiau labai gerus vynus (Alikantėje rasite ypatingo tik čia gaminamo saldaus vyno fondillón).

NAUDINGI PATARIMAI

Prekybos centrai yra panašūs į Lietuvoje dirbančius. Kai kurie rūbai gali būti brangesni nei Lietuvoje, tik pasirinkimas didesnis. Sportininkams rekomenduojama apsilankyti Decathlon prekybos centre. Kainos yra gan aukštos, bet yra taikomos nuolaidos, vyksta įvairios akcijos ir išpardavimai. Papietauti Alikantėje restorane galima už 10€, užkandžiai iš prekybos centro gali kainuoti apie 5€, o didelis bokalas alaus kainuoja 1- 2€.
Dėl aprangos nesusiduriama su jokiais apribojimais. Tik bažnyčiose vertėtų vilkėti kuklesnius rūbus. Be to, paplūdimiuose galima sutikti moterų be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies.
Keliaujant autobusais lipama pro priekines duris, o išlipama pro užpakalines.
Arbatpinigių paliekama 10 – 15 proc. nuo sąskaitos.
Alikantėje kalbama ispaniškai, nedaug gyventojų moka anglų kalbą.
Artimiesiems lauktuvių galima rasti miesto centriniame turguje. Čia prekiaujama maisto produktais ir mielomis smulkmenomis, kurios primena apsilankymą Alikantėje.
Aktyvaus poilsio mėgėjai randa puikių pramogų, pavyzdžiui, pasiplaukiojimą jachtomis ar laivais. Be to, savo jėgas mielai išmėgina ant vandens motociklų ar burlenčių. Gamtos mylėtojai gali mėgautis organizuojamomis išvykomis žirgais, įgudę vairuotojai leidžiasi į safarį visureigiais.
Jaunimas ir naktinio gyvenimo gerbėjai turėtų žinoti, kad Alikantė – miestas, kuris niekada nemiega, nes čia gausu naktinių klubų, kuriuose linksminamasi iki ryto.

PRAMOGOS ALIKANTĖJE

Santa Barbara pilis yra miesto simbolis, kuriame apsilanko visi, kurie atvyksta į Alikantę. Pilis nakties metu yra apšviečiama, todėl ypač traukia akį. Ji stovi ant uolėto Benacatil kalno, ant jūros kranto. Santa Barbara - didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi viduramžių pilis, ji buvo pradėta statyti XIV a. ir baigta XVIII a. Iš pradžių ši pilis buvo kalėjimas ir tik XX a. atverė duris lankytojams. Pasiekti ant kalno stovinčią pilį galima keltuvu už 2,40€. Apsilankyti pilyje ir apžiūrėti čia esančias parodas galima nemokamai. Čia dirba kavinukės ir suvenyrų kioskeliai.

Antra pagal žinomumą yra Fernando pilis. Ji pastatyta XIX a. buvo skirta gynybai, tačiau galiausiai buvo apleista. Pilis išsaugojo ornamentuotus vartus ir sienas. Deja, Fernando pilis yra neprižiūrima ir jos teritorija netvarkoma, todėl čia randama daug šiukšlių.

Pramogų parkas (Terra Mitica) pramogų parkas, įsikūręs į šiaurės rytus nuo Alikantės, lankomas įvairaus amžiaus lankytojų - tiek suaugusiųjų, tiek vaikų. Šiame parke galima pajusti Vidružemio regiono dvasią, kuri yra jaučiama atvykus į Ispaniją, Italiją, Graikiją, Egiptą - atrakcionai suskirstyti šių šalių tematikomis. Pramogų parke veikia 30 atrakcionų, be jų dar siūlomi įvairūs teminiai vaidinimai. Išalkus siūloma apsilankyti greito maisto užkandinėse arba papietauti patogiuose ir prabangiuose restoranuose.

Parkas veikia nuo balandžio iki spalio mėnesio. Daugiausiai lankytojų sulaukiama liepos – rugsėjo mėnesiais, todėl atrakcionų darbo laikas pailginamas iki 24 val. (atrakcionų parkas pradeda darbą 10 val.), kitais mėnesiais parkas dirba iki 20 val. Vienos dienos bilieto kaina suaugusiams - 40€; vaikams iki 12 metų, senjorams nuo 65 metų - 30€; vaikai iki 3 metų vaikai su tėvais įleidžiami nemokamai.

San Juan žymiausias ir populiariausias paplūdimys. Jame poilsiauja tiek turistai, tiek vietiniai gyventojai, todėl sezono metu čia yra daug poilsiautojų. Šiame paplūdimyje siūlomos įvairios vandens pramogos. Paplūdimio ilgis - 7 km, o plotis - 85 m, o jo pabaigoje gausu barų, kavinių, restoranų. Norintys ramybės turėtų apsilankyti ne sezono metu. Golfo mėgėjai paprastai žaidžia 18 duobučių aikštyne.

Saladares – Urbanova yra vienas iš ilgiausių paplūdinių pietinėje Alikantės pakrantėje. Šis paplūdimys labiausiai tinka ramaus poilsio mėgėjams, kurie gali pagulėti ir atsipalaiduoti. Jame patruliuoja gelbėtojai, įrengti kranai kojoms nusiplauti, taip pat yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Playa del Postiguet yra visai šalia Alikantės senamiesčio, Santa Barbara pilies papėdėje. Paplūdimys traukia dėl auksinio paplūdimio ir skaidraus vandens, be to, galima pažaisti specialiai įrengtose tinklinio aikštelėse. Šis paplūdimys pasiekiamas ir neįgaliesiems bei turi kranus nusiplauti kojoms, šalia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

La Almadraba paplūdimio pakrantė tinka šeimoms su vaikais dėl ramaus vandens jūroje, o paplūdimys tamsaus smėlio ir smulkių akmenukų.

Cabo de Las Huertas Coves išskirtinis Alikantės paplūdimys su privačomis įlankėlėmis, kurios yra mėgstamos nudistų. Čia lankosi nardytojai ir šokinėtojai nuo uolų. Verta turėti omenyje, kad reikia būti atsargiems dėl srovių ir povandeninių uolų.

Tabarca saloje esantis nedidelis paplūdimys, į kurį nuplaukiama iš Alikantės uosto laiveliu. Galima pagulėti ant smėliuko ir užsukti į restoranėlius pasimėgauti tradiciniais, vietiniais patiekalais.