"Pajuskite Gruzijos dvasią" - autentiška ir įsimintina pažintinė kelionė

668€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +14
 • Skrydis
 • Pervežimas
 • 33* viešbutis
 • Pusryčiai


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą

Viena gruzinų legenda byloja, jog Dievui dalijant žemes tautoms, Gruzijos gyventojai sėdėjo prie stalo ir gėrė vyną, o kai pagaliau atėjo į dalybas, Dievas jau buvo viską išdalinęs. Tačiau gruzinai nuoširdžiai atsiprašė ir pasakė, jog gerdami vyną visus tostus sakė Dievo garbei, tad šis atleido jiems ir atidavė žemes, kurias buvo pasilikęs sau - ši legenda puikiai apibūdina dievišką Gruzijos gamtos grožį ir tautos charakterį. Ši šalis gausiai apdovanota tobula gamta: pūkuotus debesis siekiančiais, žalumoje skendinčiais Kaukazo kalnais, besitaškančiais kriokliais ir tyrais lyg veidrodžio paviršius ežerais. Nuostabą kelia pasakas primenančios, kalnuose įsikūrusios niūrios, tačiau ypatingai viliojančios pilys, tvirtovės ir bažnyčios, prieš šimtus metų susikūrę ir senovinę, pražilusią dvasią išlaikę miestai, žavintys savo unikalia architektūra bei jaukūs ir tokie mieli širdžiai, mažyčiai kalnų kaimeliai. Ir galiausiai, žinoma, tikras gruziniškas vynas – viena iš priežasčių aplankyti šią šalį, nes tokio skonio ir aromato nerasite niekur kitur. Tad leiskitės į kerinčią pažintį su Gruzija ir būkite apsvaiginti fantastiško gamtos grožio, geraširdžių žmonių draugiškumo ir nepakartojamo skonio vyno.


Kelionės datos: 
 

2019.08.07 – 08.11 - 668 Eur/asm.

2019.10.02 – 10.06 - 758 Eur/asm.

Kelionės trukmė: 4 nakvynės

Skrydis: Vilnius - Kutaisis - Vilnius


Kelionės programa:                                          

1 diena

Atvykimas į tarptautinį Kutaisio oro uostą ir pervežimas į Tbilisį (apie 250 km). Registracija viešbutyje ir laisva popietė skirta poilsiui. Šią dieną vainikuosime vakarieniaudami gruziniškame restorane ir gėrėdamiesi folklorine programa. Nakvynė viešbutyjeTbilisyje.

2 diena. PAŽINTIS SU TBILISIO MIESTU.

Keliausite apžiūrėti Gruzijos sostinės – Tbilisio. Šis žavingas miestas, įkurtas dar 5 amžiuje, patogiai išsirangęs palei Mtkvari upės slėnį. Visi Tbilisio lankytini objektai yra patogiai išsidėstę vos kelios minutės pėsčiomis vienas nuo kito. Taigi, pradėsite nuo pagrindinės katedros Tbilisyje - Šventosios Trejybės bažnyčios „Sameba“, kurios statybos buvo pradėtos 1995 m., o baigėsi praėjus 9 metams - 2004 m. Ekskurisją tęsite pasivaikščiojimu senamiestyje, aplankysite Metekhi plynaukštę ir kilsite apžiūrėti Narikala tvirtovės, nuo kurios atsiveria nuostabūs senamiesčio vaizdai. Po to lankysite požemines 17 amžiaus sieros pirtis, kavinių gatvę Shardeni, sinagogąSioni katedrą bei Anchiskhati baziliką (VI amžius). Vėliau keliausite į Vilniaus aikštę bei Mtatsminda atrakcionų parką, esantį kalno viršūnėje, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į sostinę. Nakvynė 3* viešbutyje Tbilisyje.


3 diena. Tbilisis – Bodbe – Signachis – Velistsikhe - Tsinandali – Tbilisis (apie 280 km)

Po pusryčių išvyksite į Kakheti regioną, kuris garsėja kaip „vyno kraštas“. Bodbe aplankysite Šv. Ninos vienuolyną - vietą, kur amžinam poilsiui atgulė Šventoji Nina, kuri buvo gruzinų švietėja, skleidusi krikščionybę Gruzijoje. Ekskursiją tęsite vykdami į Sighnaghi miestą ir grožėdamiesi Alazani slėniu. Šis autentiškas miestas savo lankytojus stebina nuostabiais apylinkių ir Kaukazo kalnų vaizdais. Vėliau keliausite į Velistiskhe, mėgausitės vietinių žmonių svetingumu ir ragausite naminius vynus. Turėsite galimybę susipažinti su senomis vyno gamybos meno tradicijomis bei pamatysite Qvevri (kiaušinio formos indai, kuriuose vynas yra fermentuojamas ir saugomas kaimuose bei miestuose visoje Gruzijoje - UNESCO paveldas nuo 2013 m.). Taip pat apsilankysite Tsinandali dvare, kuris priklausė 19 amžiaus Gruzijos aristokratams – Chavchavadze šeimai. Pasivaikščiosite nuostabiame angliško stiliaus sode ir aplankysite garsaus poeto ir kunigaikščio Aleksandro Chavchavadze namą - muziejų bei vyninę, kurioje siūloma vyno degustacija. Vakare sugrįšite atgal į Tbilisį. Nakvynė 3* viešbutyje Tbilisyje.


4 diena. Tbilisis - Mtsketa - Ananuri - Kazbegi - Tbilisis (apie 320 km)

Po pusryčių keliausite į Mtsketa – senovės Gruzijos sostinę ir svarbų religinį centrą, kur gausu reikšmingų archeologinių ir religinių paminklų. Vėliau vyksite į Stepantsminda miestelį, pakeliui aplankydami bažnyčių kompleksą Ananuri, kuris priklausė hercogui Aragviui. Iš čia atsiveria nuostabūs Jivali rezervato vaizdai. Ekskursiją tęsite vykdami į mažą, kalnų papėdėje įsitaisiusį miestelį Kazbegi. Šis miestelis garsėja įspūdingais kraštovaizdžiais, flora ir fauna bei istorija – todėl turistų yra tituluojamas įspūdingiausia Gruzijos vieta. Taip pat grožėsitės kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdiniais: kalnais, tarpekliais, ežerais ir upėmis. Toliau keliausite per Gergeti kaimelį iki pat Gergeti Šventos Trejybės bažnyčios, įsikūrusios snieguotų Kaukazo kalnų viršūnių apsuptyje. Pasivaikščiojimo trukmė pirmyn ir atgal yra 3-4 valandos. Sugrįžimas į Tbilisį. Nakvynė 3* viešbutyje Tbilisyje.
Pageidaujantys Kazbegi miestelyje (kelionei iki Gergeti Šventos Trejybės bažnyčios) už papildomą mokestį galės išsinuomoti 4x4 transporto priemones - 35 EUR už automobilį!


5 diena

Kelionės pabaiga. Ankstyvas pervežimas iš Tbilisio į tarptautinį Kutaisio oro uostą. Skrydis į Vilnių.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius – Kutaisis – Vilnius;
 • Pervežimai pagal programą;
 • Gido paslaugos kelionės metu (rusų kalba);
 • 4 nakvynės 3* viešbutyje Tbilisyje;
 • Maitinimas, kuris paminėtas programoje: 3 pusryčiai; 1 vakarienė gruziniškame restorane su folklorine programa;
 • Įėjimo mokesčiai: Funikulierius Tbilisyje; Tsinandali vyninė;
 • 1 vyno degustacija Velistiskhe;
 • 1 buteliukas geriamo vandens per dieną;
 • 10kg bagažas (55x40x23cm);
 • Pirmenybinis įlaipinimas į lėktuvą.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Sveikatos draudimas;
 • Pietūs, vakarienės ir alkoholiniai gėrimai;
 • Arbatpinigiai;
 • Įėjimas į objektus, nepaminėtus kelionės programoje;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Mašina, su kuria vyksite apžiūrėti Gergeti Šventos Trejybės bažnyčios (1 mašina - 35€).

DĖMESIO:

Kas dieną peržiūrime tūkstančius viešbučių ir kelionių pasiūlymų ieškodami geriausių ir pateikiame juos būtent Jums. Deja, gerų kainų pasiūlymų skaičius beveik visada būna ribotas, todėl kainos kinta. Jei kaina nesutampa su ta, kurią nurodėme savo išskirtiniuose pasiūlymuose, greičiausiai per tą laiką nuo paskelbimo iki skambučio mums, kažkoks kitas keliautojas siūlomą kelionę rezervavo ar net įsigijo. Dar kartą primename, kad pamatę gerų kainų pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti, o ne lauktumėte kelias valandas ar net dienas. Visada galite susisiekti su mumis, ir mes su malonumu pabandysime rasti kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!Gruzija – nepaliestos gamtos ir vyno šalis

Atvykusius į Gruziją kartais ištinka lengvas šokas – o kaip gi kitaip, juk čia viskas gerokai kitaip nei pas mus. Nuostabą kelia laisvėje lakstantys naminiai gyvuliai, itin seni automobiliai ir nepaprastai svetingi žmonės. Gruzijoje turistai priimami itin šiltai, vietiniams gyventojams svečiai iš užsienio visada yra įdomūs pašnekovai, todėl nusiteikite šiltam bendravimui ir nepasididžiuokite priimti jų vaišes. Turistus stebina ir tai, kad Gruzijoje kainos yra labai žemos, taigi, norintys tikrai įspūdingų atostogų už nedidelę kainą, neretai nusprendžia rinktis būtent šią šalį. Čia atvykti tikrai verta – tuo įsitikinsite jau pirmąją viešnagės dieną! Skanus maistas, graži gamta ir svaiginantis vietinis vynas suvilios ir pakvies čia sugrįžti dar ne vieną kartą.

KLIMATAS

Gruzijos klimatas yra pereinamasis – nuo jūrinio iki žemyninio, o žemumose vyrauja subtropinis klimatas. Juodosios jūros regione vyrauja šiltas ir drėgnas oras, Kaukazo kalnuose kiek vėsiau, drėgmė nėra juntama. Geriausias metas keliauti į Gruziją – nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens. Žiemos kai kuriuose Gruzijos regionuose yra labai šaltos, todėl puikiai tinka slidinėjimui.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

9

8

10

14

18

21

24

25

22

18

14

11

Vandens temperatūra

10

9

9

11

16

22

25

25

24

20

16

12

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Gruzijos legenda pasakoja, kad kai Dievas tautoms dalino žemes, gruzinai atvyko pavėlavę (mat, daug valgė ir gėrė). Dievui pasakius, kad visos žemės jau išdalintos, gruzinai pabandė pelnyti malonę pasakydami, kad pavėlavo, nes sakė tostus Dievo garbei. Dievas liko labai pamalonintas, todėl atidavė pačias derlingiausias žemes, kurias būtų pasilikęs sau, tardamas, kad nuo šiol gruzinai valgytų tik dievišką maistą, gertų tik dievišką vyną, ir pavaišintų kiekvieną užklydusį. Taigi, turbūt tai ir paaiškina tokį gruzinų svetingumą.
 • Gruzija yra vadinama Europos balkonu – ji priklauso Azijai, tačiau kultūriškai priskiriama Europai.
 • Gruzijoje yra giliausias pasaulyje urvas, esantis Abchazijoje po Gagros kalnagūbriu. Jo gylis siekia net 2191 m.
 • Gruzijoje vis dar galima rasti Abanotubani – seniausias požeminės pirtis su karšto geizerio srovėmis.

KAIP PAŽINTI GRUZIJĄ?

Gruzijoje vienas patogiausių keliavimo būdų yra mikroautobusai – atrodo, kad jų galima rasti visur. Vis dėlto, konkrečių jų tvarkaraščių nerasite, nes mikroautobusai pajuda iš vietos tik tuomet, kai susirenka pakankamai keleivių. Jei keliausite iš vieno miesto į kitą, galėsite rinktis traukinius – kelionės bilietą galite įsigyti traukinių stotyje arba internetu (tai labai rekomenduojama vasaros metu, kai keleivių skaičius yra gana didelis). Autobusu galite pasiekti didžiuosius Gruzijos miestus, tokius kaip Batumis, Mestija, Tbilisis, Kutaisis. Traukinio bilietas iš Tbilisio į Kutaisį kainuos maždaug 7€. Taksi paslaugos Gruzijoje taip pat nėra brangios, kilometro kaina - apie 0,8€ arba dar pigiau, tačiau dėl kelionės kainos visada patartina tartis iš anksto. Automobilių nuoma Gruzijoje nėra labai populiari ir net nėra rekomenduotina – eismas Gruzijoje yra gana chaotiškas, o vairuotojai labai karšto būdo. Jei apsistosite viešbutyje, tikėtina, kad jums bus pasiūlytos vairuotojo paslaugos – vairuotojas jums gali pasiūlyti visos dienos išvyką, kuri jums kainuos maždaug 20-50€ (kaina ne vienam asmeniui, o visiems vykstantiems keleiviams).

GRUZIJOS VIRTUVĖ

Gruzijos virtuvė palieka įspūdį ir vegetarams, ir mėsos mėgėjams. Tradiciniai Gruzijos patiekalai yra labai pikantiški ir originalūs – jie gausiai gardinami įvairiais džiovintais prieskoniais ir riešutais, kurie dedami ir į mėsos patiekalus. Šioje šalyje daug dėmesio skiriama ne vien tik patiekalų gamybai, bet taip pat ir valgymo ritualui. Gruzinai mėgsta ilgus pasisėdėjimus prie stalo ne vien tik su šeimos nariais, bet taip pat ir su svečiais. Proginė vakarienė Gruzijoje yra vadinama „supra“, jos metu stalas yra nukraunamas įvairiais valgiais ir gėrimais, sakomi tostai, deklamuojamos eilės. Gruzijos restoranuose nėra įprasta užsisakyti kiekvienam asmeniui po atskirą patiekalą, užsisakę tam tikrą valgį tikrai gausite tiek stalo įrankių ir lėkščių, kiek prie stalo yra žmonių. Taigi, naudokitės galimybe paragauti kuo daugiau patiekalų.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Ostri - populiariausias valgis. Tai – aštrus jautienos troškinys su gausybe įvairių prieskonių;
 • Charčo – tai mėsa riešutiniame padaže, o charčo sriuba gaminama iš mėsos (dažniausiai avienos), kruopų, slyvų, ir, žinoma, gardinama gausybe prieskonių;
 • Chačapuri – tai paplotis su užkeptu kiaušiniu, sūriu ar sviestu;
 • Chinkaliai – tai koldūnus primenantis patiekalas. Dažniausiai galima užsisakyti tiek vienetų, kiek norite. Įprasta palikti nesuvalgytas chinkalių viršūnėles (jų tešla gana kieta);
 • Abchazuri – tai dešrelių formos mėsos patiekalas, gaminamas iš maltos avienos, granatų sėklų ir žalumynų;
 • Adžapsandali – įvairių daržovių troškinys;
 • Mcvadi – tai tradiciniai gruziniški šašlykai;
 • Kalmachi – keptas upėtakis;
 • Lobijo – pupelių patiekalas, kuris dažniausiai gaminamas be mėsos;
 • Sacivi – vištiena riešutų padaže;
 • Pchali – iš sezoninių daržovių gaminamas „paštetas“, patiekiamas kaip šaltas užkandis;
 • Badridžani nigvzit – baklažanų suktinukai su graikiniais riešutais ir česnaku;
 • Soko sulgunit – sūriu įdaryti pievagrybiai.

Gruzijos alkoholiniai gėrimai

 • Čača – naminė degtinė, kuri neretai būna net 70 laipsnių.

Rekomenduojama paragauti gruziniško vyno, kuris čia labai įvairus – jo rasite praktiškai visose parduotuvėse ir visuose restoranuose, tad galėsite ne tik paragauti patys, bet ir parvežti lauktuvių namiškiams ir draugams.

NAUDINGA INFORMACIJA

Viza: Lietuvos gyventojams, vykstantiems į Gruziją, viza nėra reikalinga.

Valiuta: Gruzijos laris (GEL) atitinka 0,42€. Kai kur galima atsiskaityti ir eurais (pavyzdžiui, viešbutyje), tačiau svarbu turėti tikslią pinigų sumą. Didžiuosiuose miestuose rasite valiutos keityklų ir bankomatų.

Etiketas: jei lankysitės šventose vietose, pasirūpinkite, kad apranga dengtų pečius ir kelius.

Kalba: valstybinė kalba yra gruzinų, galima susikalbėti rusų ir anglų kalbomis.

Arbatpinigiai: įprasta palikti arbatpinigių vairuotojui ir padavėjui. Restorane padavėjui paprastai paliekama 10 procentų išleistos sumos.

Kainos: Gruzijoje kainos yra mažesnės nei Lietuvoje. Alus restorane kainuos 1-2€, vandens buteliukas – apie 0,5€, naminio vyno butelis – 2-3€, pietūs restorane – maždaug 6-7€, tačiau jie bus tikrai sotūs.

Lauktuvės: gruziniškas vynas, tradicinis saldumynas čiurčela, prieskoniai.

PRAMOGOS GRUZIJOJE

Tbilisis yra Gruzijos sostinė. Tai – tikrai senas miestas, kuris buvo 30 kartų sugriautas ir vėl atstatytas. Tbilisyje rekomenduojama aplankyti ant kalvos iškilusią Narikava tvirtovę, seniausią miesto bažnyčią Ančiskati, Sioni katedrą, termines sieros pirtis.

Mtsheta nuo IV amžiaus yra laikoma šventa vieta. Gruzinai yra labai religingi žmonės, todėl ši vieta yra svarbi kiekvienam šalies gyventojui. Mtsheta yra įsikūrusi 20 km nuo šalies sostinės, į ją keliauja ir piligrimai, kuriuos traukia antra pagal dydį šalyje Svetitskhoveli katedra ir Džvari vienuolynas – abu šie objektai yra saugomi UNESCO.

Signachis – viena gražiausių vietų Kachetijos regione. Didžiausia vietovės įžymybė – XVII amžiuje pastatyta gynybinė siena su bokštais, kuri išliko iki šių dienų. Įdomu tai, kad Signachis kartais yra vadinamas gruzinišku LasVegasu, nes čia santuokos rūmai dirba visą parą. Kiekvienų metų spalį šioje vietovėje vyksta vyno šventė.

David Garedži – tai Kachetijos regione esantis vienuolyno kompleksas, įkurtas dar VI amžiuje. Vienuolynas įkurtas 70 km nuo Tbilisio, šalia sienos su Azerbaidžianu.

Vardzija yra viena įdomiausių Gruzijos istorinių vietų. Tai – uolose iškaltas miestas, kuris yra įsikūręs net 1300 m virš jūros lygio.

Mestija turistus pavergia įspūdingo grožio kalnais. Šalia Mestijos yra įkurtas Ušguli kaimas, kuris yra laikomas aukščiausiai įsikūrusia gyvenviete Europoje (2200 m). Ušguli kaimas yra saugomas UNESCO.

Kutaisis yra vienas seniausių pasaulio miestų, kuriam yra maždaug 3500 metų. Lankydamiesi šiame mieste galėsite aplankyti Kutaisio apylinkėse esančius žymius objektus: Prometėjo urvą, Sataplijos urvą, Vani archeologijos muziejų, Kutaisio Valstybinį istorijos ir Etnografijos muziejų, Gora parką, Motsameta vienuolyną, Bagrati katedrą.

Boržomis labiausiai garsėja mineraliniu vandeniu. Kalnuotoje vietovėje įkurtas kurortas – puiki vieta poilsiauti, nes čia rasite puikiai įrengtą mineralinio vandens parką ir netoliese esantį garsų Mtsvane vienuolyną.

Batumis yra žymiausias Gruzijos kurortas, į kurį turistai traukia norėdami pailsėti prie Juodosios jūros. Viena didžiausių Batumio įžymybių – beveik 100 metų veikiantis botanikos sodas, kurio plotas net 112 hektarų. Botanikos sodas yra suskirstytas į 9 geografines zonas, kuriose galima pamatyti įvairiausių viso pasaulio augalų.

Goris yra miestas, kurį išgarsino Josifas Stalinas. Jis gimė būtent šiame mieste, todėl čia yra įkurtas šio politinio veikėjo muziejus. Jei vyksite iš Tvbilisio į Batumį ar atvirkščiai, būtinai užsukite į šį miestą.

Upliscichė – tai įspūdingas uolose iškaltas miestas, įkurtas netoli Gori miesto. Uolose iškalti ne tik būstai, bet ir bažnyčios, gatvės, slapti tuneliai, seniausias Gruzijos teatras, ir t.t. Šiame miestelyje yra net 700 urvų, tačiau tik dalis jų (150) yra prieinami.

Gudauris yra slidinėjimo kurortas, kurį, žinoma, rekomenduojama aplankyti žiemą. Tai – Kaukazo kalnų slidinėjimo kurortas, kuris yra įkurtas šiek tiek daugiau nei 2000 m aukštyje.
"Pajuskite Gruzijos dvasią" - autentiška ir įsimintina pažintinė kelionė

668€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +14
 • Skrydis
 • Pervežimas
 • 33* viešbutis
 • Pusryčiai


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime
KRUIZAS PO TENERIFĘ, LA PALMĄ, LANSAROTĘ, FUERTEVENTURĄ, GRAN KANARIJĄ, LA GOMERĄ
 • +24
 • Laivas: Ocean Majesty
 • Kelionės trukmė: 7 n. laive
 • Skrydis: iš Vilniaus