Martinika

Martinika – užburianti egzotiška sala

Martinika – Prancūzijai priklausanti sala, kurios krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Karibų jūra. Net trečdalis salos yra apaugęs tankiais atogrąžų miškais, salą supa derlingi slėniai, o Martinikos ugnikalniai yra ne tik įstabaus grožio, bet taip pat iki šiol veikiantys. Pirmasis europietis, atradęs Martiniką, buvo Kristupas Kolumbas, kuris 1502 metais pradėjo ketvirtąją ir paskutiniąją kelionę į Naująjį pasaulį. Turistus Martinikos sala žavi nuostabiais paplūdimiais, įstabia gamta ir šiltu klimatu – keliauti į Martiniką palanku ištisus metus. Europiečiams patinka ir tai, kad saloje galima atsiskaityti eurais, o prancūziškai kalbantys žmonės čia gali pasijusti tarsi namuose. Žinoma, egzotikos čia tikrai nestinga, todėl ieškantys kelionių į tolimus kraštus pasirinkę Martiniką tikrai nenusivils.

UPS, nieko neradomeKLIMATAS

Martinikos klimatas tropinis, drėgnas. Ištisus metus laikosi gana aukšta oro temperatūra, lietingasis sezonas trunka nuo liepos iki spalio mėnesio. Kas aštuonerius metus Martinikoje siaučia uraganas.
Vidutinė oro ir vandens metinė temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

25

25

25

26

26

26

27

27

26

26

26

25

Vandens temperatūra

27

26

26

27

27

27

28

29

27

27

27

27


ĮDOMŪS FAKTAI APIE MARTINIKOS SALĄ

 • Mastifas – šunų veislė, kilusi iš Martinikos. Šie šunys buvo išveisti saugoti plantacijas;
 • Martinikos sala – tai viena iš nedaugelio pasaulio vietų, kurioje galima paragauti daugybės rūšių romo ir apie šį gėrimą gauti tikrai daug informacijos;
 • Martinikoje suskaičiuojama 200 rūšių smėlio.

KAIP PAŽINTI MARTINIKOS SALĄ?

Keliauti po Martiniką galite keliais būdais. Vienas pigiausių pasirinkimų – vietiniai autobusai, kuriais keliauti yra gana patogu. Jei norite būti nepriklausomi nuo vietinio transporto grafikų, galite išsinuomoti automobilį – čia rasite ne vieną automobilių nuomos bendrovę. Jei keliausite taksi, dėl kainos tarkitės dar iš anksto – tai leis jums sutaupyti pinigų. Rekomenduojama rinktis kelionę aplink salą laivu – galėsite pasimėgauti įspūdingo grožio vaizdais. Martinikoje taip pat rasite vietinių kelionių agentūrėlių, todėl galėsite pasirinkti ekskursiją su gidu.

MARTINIKOS SALOS VIRTUVĖ

Martinikos virtuvės pagrindas – įvairios žuvienės, sklindžiai, vaisių ir daržovių patiekalai. Iš žuvies ir jūros gėrybių gaminamų patiekalų pasirinkimas yra itin platus: verdama sriuba, sklindžiai kepami iš menkių ir krevečių, žuvienė neretai patiekiama su skrebučiais ir tarkuotu sūriu. Maisto gamyboje gausiai naudojamos daržovės – bulvės, morkos, svogūnai, česnakai, ankštiniai pipirai, taip pat įvairūs prieskoniai – petražolės, čiobreliai, raudonieji pipirai, prabangiausias prieskonis šafranas, lauro lapai, ir t.t. Žuvies ir jūros produktų sklindžiai yra laikomi populiariausiu Martinikos patiekalu, kurio tiesiog būtina paragauti nuvykus. Sklindžiai neretai yra puošiami kiaušinių skiltelėmis ir džiūvėsiais. Saloje gausiausiai valgoma aviena, vienas populiariausių patiekalų – avienos sultinys, kuris yra ruošiamas iš avies galvos, žarnokų, kojų ir kepenų. Sultinys gausiai gardinamas prieskoniais – gvazdikėliais, lauro lapais ir čiobreliais.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Dorade grilée – ant griliaus kepta dorada;
 • Blanc Manger au Coco – tradicinis Martinikos desertas;
 • Acrats – tradiciniai sklindžiai;
 • Le Féroce d’Avocat – užkandis, pagamintas iš sūdytos žuvies ir avokadų;
 • Lambis – įvairiais būdais ruošiamos jūros sraigės;
 • Chatrou – aštuonkojis, ruošiamas su daržovėmis;
 • Boudin – tradicinės kiaulienos dešrelės;
 • Accra – tradicinis krevečių, sūdytos žuvies ir daržovių patiekalas.

Martinikos salos alkoholiniai gėrimai:

 • Martini – Martinikos sala yra šio vermuto „tėvynė“;
 • Vietinis romas;
 • Ti Punch – tradicinis Martinikos gėrimas, ruošiamas iš romo ir sulčių.

NAUDINGA INFORMACIJA

Kalba: prancūzų, ne visur galima susikalbėti angliškai.

Viza: keliautojams iš Lietuvos viza nėra reikalinga, tereikia turėti pasą.

Valiuta: euras.

Sveikata: nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo. Taip pat vertėtų nepamiršti priemonių nuo saulės.

Saugumas: eidami į paplūdimį su savimi neimkite vertingų daiktų.

Kainos: vietinėse kavinėse galima pavalgyti už maždaug 10 eurų, alaus bokalo kaina – 3-5 eurai. Apsipirkinėdamigalite derėtis – tikslios kainos dažnai nėra nustatomos.

Lauktuvės: romas, gaminiai iš kokoso.

PRAMOGOS MARTINIKOJE

Saint-Pierre – tai miestas, kuriame atsiveria nuostabūs Mount Pelée vulkano vaizdai. Šis miestas tikrai patiks nardytojams, kuriuos pakerės povandeninis pasaulis.

Mount Pelée – vulkanas, kurį tiesiog būtina pamatyti. Turistai gali kopti į jo viršų ir pasigėrėti nuostabiais vaizdas (vulkano aukštis 1397 m). Paskutinį kartą vulkanas buvo išsiveržęs 1902 metais. Turistus žavi tai, kad kylant į šį vulkaną galima pamatyti daugybę vaivorykščių.

Balata botanikos sodas turistus žavi egzotiniais augalais, kurių čia suskaičiuojama daugiau nei 3000 skirtingų rūšių.

Fort-de-France – Martinikos sostinė, kurioje tiesiog būtina apsilankyti. Miestas žavi ne vien tik architektūriniais šedevrais, bet taip pat ir žaluma – čia pamatysite gausybę palmių.

Musée de la Pagerie – Martinikoje gimusios prancūzų imperatorienės Žozefinos, kuri turėjo didelę įtaką rožių kultūrai, muziejus. Čia galite pamatyti keletą imperatorienės asmeninių daiktų bei meilės laiškų Napoleonui. Muziejaus gidai kalba prancūziškai ir angliškai.

Pointe Du Bout – Martinikos turizmo regionas, kuriame rasite gausybę ledainių ir restoranų.

Les Salines – vienas populiariausių Martinikos paplūdimių, kuris žavi baltu smėliu, palmėmis, ir, žinoma, skaidriu vandeniu. Tai – tikras atostogų rojaus kampelis, kuriame galėsite atsigaivinti parduodamais gėrimais.

Ajoupa-Bouillon – nedidelis kaimelis, žavintis spalvinga augalija ir skaidria upe, kurioje gyvena vėžiai. Šis kaimelis yra puiki vieta pasivaikščiojimams – eidami tau galėsite pasigėrėti nuostabaus grožio kriokliais.

Caravelle Peninsula yra puiki vieta gamtos mylėtojams, nes eidami taku galėsite pasigėrėti kvapą gniaužiančiais vaizdais. Taip pat ši vieta garsėja ir architektūriniais šedevrais, tokiais kaip Dubuc Castle. Tako pabaigoje galėsite atsigaivinti ir pailsėti – Tartane paplūdimys tam tikrai puikiai tiks.

Le Carbet – tai vieta, kurioje galėsite aplankyti įspūdingą Drugelių sodą.

Le Diamant sala tokį pavadinimą įgavusi dėl šviesos atspindžio, kuris tam tikru paros metu salai suteikia švytėjimo įspūdį. Tai – 175 metrus iškilusi vulkaninės kilmės sala, kuri yra gerai matoma ir iš tolo. Teigiama, kad šios salos teritorija yra viena geriausių ir, žinoma, įdomiausių vietų nardyti.

Les Trois Ilets regionas yra ideali vieta nardyti. Nardytojai gali pamatyti ne vien tik įvairių spalvų žuvų, bet taip pat ir jūros žvaigždžių bei vėžlių.

Grande Anse d’Arlet – tai žvejų regionas, kuris labai gražus ir spalvingas. Išsiilgusiems romantikos tai yra ideali vieta vakarienei stebint saulėlydį.