Pažintinė kelionė Kosta Rikoje - „Pura vida“ - mėgaukitės gyvenimu

2999€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +31
 • Skrydis
 • Pervežimas
 • 44* viešbutis
 • Pusryčiai ir vakarienė


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą

Ką veikti Kosta Rikoje? Teisingas atsakymas yra „Pura vida“, kas, išvertus iš čionykštės kalbos reiškia „Džiaugtis gyvenimu“!
Kosta Rika – žalias ir čiulbantis pasaulis, patogiai įsikūręs pačioje Centrinės Amerikos širdyje, iš vienos pusės taškomas Ramiojo vandenyno, o iš kitos – šiltos Karibų jūros. Didžiausias Kosta Rikos turtas – neapsakomai įvairi gamta, kuri, tapydama peizažus, nepagailėjo ryškiausių ir gražiausių savo spalvų... Sodriai žali, kvėpuojantys, alsuojantys, čiulbantys drėgnieji atogrąžų miškai... Ryškiai geltonai, žaliai, raudonai, baltai ir mėlynai išmarginti tukanai ir egzotiškos papūgos... Oranžinės spalvotų varlių akys... Žydri krioklių vandenys... Atrodo, jog tamsioms spalvoms čia paprasčiausiai nėra vietos... Tokia jau toji Kosta Rika – ji, be jokių abejonių, ryški visomis prasmėmis... Kosta Rika - tai vieta, greitai plazdenanti mažyčiais kolibrių sparneliais, jaudinanti milžiniškais ir grėsmingai patraukliais ugnikalniais, tekanti žvitriomis upėmis ir pėdas glostanti švelniu smėliu paplūdimiuose. Kosta Rika – tai kažkas, ko nepamiršite visą savo gyvenimą, tai įspūdžiai ir ryšys su gamta, tai spalvos, ramybė ir nuotykiai… Viskas, ko gali panorėti Jūsų širdis…

Kelionės datos:


2020.01.16 - 2020.01.27

2020.02.13 - 2020.02.24

2020.03.19 - 2020.03.30

2020.04.23 - 2020.05.04

2020.05.21 - 2020.06.01

2020.06.18 - 2020.06.29

2020.07.16 - 2020.07.27

2020.08.13 - 2020.08.24

2020.09.17 - 2020.09.28

2020.10.15 - 2020.10.26

2020.11.12 - 2020.11.23

2020.12.10 - 2020.12.21

 

DĖMESIO! Kaina nurodyta asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje!
      

Kelionės trukmė: 12 dienų (1 nakvynė Madride ir 9 nakvynės Kosta Rikoje)


Skrydis: Vilnius - Madridas (su persėdimu Rygoje) ir Madridas - San Chosė (tiesioginis skrydis); San Chosė - Madridas (tiesioginis skrydis) ir Madridas - Vilnius (su persėdimu Rygoje)


KELIONĖS PROGRAMA:

San Chosė - Poaso ugnikalnis - Tortugero nacionalinis parkas - Arenalio ugnikalnis - Gvanakstė - Tarkoleso upė - San Chosė

1 diena

Skrydis Vilnius - Madridas (su persėdimu Rygoje). Nakvynė Madride 3*/4* viešbutyje.
SVARBU! Pervežimas Madride (oro uostas - viešbutis - oro uostas) nėra įskaičiuotas. Viešbutį lengvai pasieksite naudodamiesi taksi paslaugomis.

2 diena 

SAN CHOSĖ. Tiesioginis skrydis Madridas - San Chosė (Kosta Rika). Ir... Sveiki atvykę į Kosta Riką „turtingąjį krantą“ - svetingą ir demokratišką šalį, išsiskiriančią retomis gamtos grožybėmis! Lydimi profesionalių gidų - gamtininkų, galėsite stebėti laukinės faunos atstovus ir egzotinius paukščius, keliauti po drėgnuosius atogrąžų miškus, apžiūrėti ugnikalnius, išsimaudyti terminiuose vandenyse ir tyrinėti draustinius. Taip pat turėsite unikalią galimybę apsilankyti ir Ramiojo, ir Atlanto vandenynų pakrantėse. Mes pasirūpinsime pervežimu iš Juan Santamaria tarptautinio oro uosto iki Barceló San Jose Palacio 4* viešbučio, kuriame praleisite artimiausias dvi naktis. Svečių registracija prasideda 14:00 val. Vakarienė viešbutyje.
(Vakarienė)


3 diena

KAVOS PLANTACIJOS IR LA PAZ KRIOKLIO PARKAS. Pusryčiai viešbutyje, po pusryčių išvyksite iš San Chosė viešbučio panoraminiu keliu Alachuelos provincijos link, keliausite Poaso ugnikalnio šlaitais, kur yra antras pagal dydį pasaulyje 1,5 km skersmens krateris, taip pat žinomas kaip „stambiausias pasaulio geizeris“. Poaso ugnikalnis jau daug metų yra veikiantis, išmeta didelį dujų ir garų kiekį, dėl šios priežasties kvėpavimo, širdies problemų turintiems ir riboto judrumo asmenims nerekomenduojama lankytis nacionaliniame parke. Pakeliui sustosite Doka Estate kavos plantacijoje, kur sužinosite apie kavos auginimo procesą ir jos įtaką Kosta Rikos istorijai. Vėliau aplankysite La Paz krioklio parką, kur turėsite galimybę pasivaikščioti Cloud Forest (Debesų miško) takeliais su vaizdu į kerinčius krioklius, aplankyti drugelių fermą, serpentarijų, kolibrių šėryklas, voljerą su egzotiniais paukščiais bei Kosta Rikos laukinių kačių ekspoziciją. Išvykos metu jums bus patiekti pietūs. Po išvykos grįšime į Barceló San Jose Palacio 4* viešbutį.
(Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)


4 diena

TORTUGERO NACIONALINIS PARKAS. Ryte išvyksite į kelionę per Braulijo Kariljo nacionalinį parką. Pakeliui galėsite pasigrožėti krioklių ir bananų plantacijų vaizdais. Toliau jūsų laukia kruizas upe ir gamtiniais kanalais į Tortugero nacionalinį parką, užimantį didesnę nei 260 km² teritoriją. Tortugeras yra daugiau kaip 300 rūšių paukščių natūrali gyvenamoji aplinka. Kruizo metu galėsite sutikti tukanų, papūgų, tulžių ir retų žaliųjų ara papūgų. Po pietų jūsų laukia apsilankymas Tortugero kaime. Gidas gamtininkas taip pat organizuos nedidelį pasivaikščiojimą paplūdimiu, kuriame paprastai suka savo lizdus vėžliai. Vakarienė viešbutyje.  2 nakvynės Evergreen Lodge 4* viešbutyje.
(Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)


5 diena

TORTUGERO NACIONALINIS PARKAS - KRUIZAS TORTUGERO KANALAIS. Ryte išvyksite į kruizą Tortugero parko kanalais. Kanalų pakrantėse auga rafijų rūšies palmės, kurios yra staugūnų, baltasnukių beždžionių, žaliųjų iguanų ir tropinių paukščių natūrali gyvenamoji aplinka. Ekskursijos metu galėsite pamatyti baltąsias gerves ar stebinančių didžiųjų karviaganių (Montezuma Oropendola) lizdus. Jūs plauksite paslaptingais Kanjo-Haroldo ar Kanjo-Palmos (Caño Palma) kanalų vandenimis, taip pat aplankysite tyrinėjimo stotį Green Turtle Research Station, kurioje sužinosite apie vėžlių populiacijos gynimo ir apsaugos programas. Pietums grįžtame į viešbutį. Po pietų laisvas laikas prie baseino ar savo viešbučio soduose, mėgaujantis džiunglių garsais. Vakarienė ir nakvynė Evergreen Lodge 4* viešbutyje.
(Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)


6 diena

FORTŪNA. Rytinis kruizas Tortugero upe. Priešpiečiai. Toliau siūlome jums kelionę per vaizdingus kaimo kraštovaizdžius ir į San-Karloso slėnį, kur jūs apsistosite dviem artimiausioms naktims. Vakarienė ir nakvynė Los Lagos 4* arba Hotel Arenal Paraiso 4* viešbutyje.
(Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)


7 diena

KABANTYS TILTAI, TERMINIAI VANDENYS, ARENALIO UGNIKALNIS. Po pusryčių leisitės į nepamirštamą nuotykį pačioje drėgnojo miško širdyje. Jame esantys pakabinami tiltai yra laikomi viena pagrindinių šalies lankytinų vietų. Išvykos metu keliausite 6 pakabinamais tiltais supami ištaigingo tropikų miško. Pamatysite daugybę krioklių ir tropinių paukščių. Po pietų – pagal pageidavimą – galėsite užsisakyti Canopy Tour ekskursiją privačiose Arenal Paraiso viešbučio valdose (ekskursija nėra įtraukta į turo kainą, priemoka $50 asmeniui) – tai galimybė įgyti nepaprastos patirties ekstremaliomis sąlygomis; jums bus pasiūlyta kelionė slystant ypatinguose tvirtinimuose lynais, besidriekiančiais tarp medžių aukštyje įrengtų platformų, ant kiekvienos iš kurių jus pasitiks instruktorius; turėsite ypatingą galimybę pasimėgauti gražiais vaizdais iš oro. Antroje dienos pusėje turėsite galimybę pasinerti į terminių šaltinių vandenis. Esant geroms oro sąlygoms, iš jūsų viešbučio bus puikiai matomas didingasis Arenalio ugnikalnis. Vakarienė ir nakvynė Los Lagos 4* arba Hotel Arenal Paraiso 4* viešbutyje. (Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)


8 diena

GVANAKASTĖS PROVINCIJA. Ryte iškeliausite į Gvanakastės provinciją, toliau apsistodami Liberijos mieste. Maršrutas driekiasi per vienintelę šalyje sausojo tropikų miško zoną. Tai dienai yra suplanuota nakvynė ir vakarienė Casa Conde Beach Front Hotel 4* arba Occidental Grand Papagayo 4* viešbutyje.
(Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)


9 diena

RAMIOJO VANDENYNO PAKRANTĖ, GVANAKASTĖ. Šiandien galėsite pailsėti prabangiame viešbutyje ir praleisti laisvą laiką savo nuožiūra – paplaukioti baseine, pasilepinti SPA procedūromis ar tiesiog atsipalaiduoti. Vakarienė viešbutyje.
(Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)

10 diena

KRUIZAS TARKOLESO UPĖJE, SAN CHOSĖ. Ryte po pusryčių keliausite per Guanakastės provincijos gyvulininkystės ūkius. Po pietų išvyksite į kruizą Tarkoleso upe, tekančia netoli Kararos (Carara) draustinio. Kruizo metu galima pamatyti mangrų medžiuose gyvenančius tropinius paukščius, krokodilus ir net retas raudonąsias ara papūgas. Vakare grįžtame į San Chosė, nakvynė ir atsisveikinimo vakarienė Wyndham Garden San José Escazu 4* viešbutyje.
(Pusryčiai/Pietūs/Vakarienė)


11 diena

Pusryčiai viešbutyje (pusryčiai patiekiami nuo 6:30 val. ryto). Pervežimas į oro uostą, esantį San Chosė mieste. Skrydis San Chosė - Madridas. ¡Hasta la vista! 
(Pusryčiai)

12 diena

Skrydis Madridas - Vilnius (su persėdimu Rygoje).


Viešbučiai, kuriuose apsistosite:


SAN CHOSĖ - 2 NAKVYNĖS

Barceló San Jose Palacio 4*

Viešbutis įsikūręs ramioje San Chosė dalyje, apie 1,9 km nuo miesto centro, apie 15 min. kelio automobiliu nuo Juan Santamaría oro uosto, apie 10 min. kelio automobiliu nuo Sabanos parko ir nacionalinio stadiono. Viešbutyje yra 3 restoranai, baras, SPA centras, treniruoklių salė, 3 skvošo kortai, 2 teniso kortai, lauko baseinas. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys, plokščiaekranis televizorius, kavos virimo aparatas ir mini baras. 

TORTUGUERO NACIONALINIAME PARKE - 2 NAKVYNĖS

Evergreen Lodge 4*

Viešbutis įsikūręs Tortuguero nacionalinio parko centre. Viešbutyje yra restoranas, baras, baseinas, belaidis internetas, sveikatingumo centras, masažo paslaugos, terasa, iš kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Numeriuose yra svetainės zona, ventiliatorius, vonios kambarys (dušas, nemokami tualeto reikmenys).


 

FOTŪNOS MIESTELYJE (NETOLI ARENALIO UGNIKALNIO) - 2 NAKVYNĖS 

Los Lagos 4* 

Viešbutis įsikūręs šalia Kosta Rikos Arenalio ugnikalnio, apie 6 km nuo „La Fortuna“.  Viešbutyje yra restoranas, kuriame patiekiami gurmaniški, tropiniai patiekalai, pagaminti iš vietinių produktų, baras, lauko baseinas. Viešbutyje organizuojama daugybė pramogų. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys, televizorius, kabelinė televizija, mini baras, seifas.


ARBA

Arenal Paraiso Resort & Spa 4* 

Viešbutis įsikūręs gamtos apsuptyje, ramioje vietoje, netoli Arenalio ugnikalnio (42 min. kelio pėsčiomis), apie 7,3 km nuo Fortūnos krioklio. Viešbutyje yra 2 restoranai (vienas jų specializuojasi regioninių patiekalų gamyboje, o kitas patiekia tarptautinius patiekalus), nemokamas belaidis internetas (tik restorane ir registratūroje), suvenyrų parduotuvė, 7 baseinai (kai kurie iš jų su terminiais vandenimis), natūralūs pėsčiųjų takai, automobilių nuoma, ​​automobilių stovėjimo aikštelė, SPA centras (masažai, 2 sauno, treniruoklių salė). Numeriuose yra kabelinė televizija, kavos virimo aparatas ir vonios kambarys (plaukų džiovintuvas ir tualeto reikmenys). Iš visų numerių atsiveria nuostabus vaizdas į Arenalo ugnikalnį.


 

GVANAKASTĖS PROVINCIJOJE - 2 NAKVYNĖS

Casa Conde Beach Front Hotel 4*

Viešbutis įsikūręs miško apsuptyje, šalia „Playa Panamá“, Kosta Rikos Ramiojo vandenyno pakrantėje; per 20 minučių automobiliu pasieksite prekybos centrus, barus ir kazino. Viešbutyje yra restoranas, kuris siūlo įvairius tarptautinius patiekalus, baras prie baseino, sporto salė, masažai, lauko baseinas. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys (plaukų džiovintuvas), nemokamas belaidis internetas, kabelinė televizija, kavos virimo aparatas.

ARBA

Occidental Grand Papagayo 4* 

Viešbutis įsikūręs Kosta Rikos Ramiojo vandenyno pakrantėje, netoli privataus paplūdimio. Iš viešbučio atsiveria įspūdingi vaizdai į „Culebra“ įlankos uolas. Viešbutyje yra restoranas, baras, teniso kortas, sporto salė, 2 baseinai, SPA centras. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys, palydovinė televizija, seifas, kavos virimo aparatas, mini baras (su alumi, gaiviaisiais gėrimais ir vandeniu), balkonas, iš kurio atsiveria daliniai vaizdai į įlanką.


 

SAN CHOSĖ - 1 NAKVYNĖ

Wyndham Garden San José Escazu 4* 

Viešbutis įsikūręs 5 min. kelio automobiliu nuo „La Sabana Metropolitan“ parko ir „Multiplaza Mall“ prekybos centro, 10 min. kelio automobiliu nuo Kosta Rikos nacionalinio teatro, apie 20 km nuo pagrindinės Alajuela aikštės. Viešbutyje yra restoranas, kuriame patiekiami tarptautiniai patiekalai, verslo centras, sporto salė, suvenyrų parduotuvė, uždaras baseinas, terasa, nemokamas belaidis internetas. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys (dušas, plaukų džiovintuvas ir nemokami tualeto reikmenys), drabužių spinta, seifas, mini baras, plokščiaekranis televizorius su kabeline televizija.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Vilnius - Madridas (su persėdimu Rygoje) ir Madridas - San Chosė (tiesioginis skrydis); San Chosė - Madridas (tiesioginis skrydis) ir Madridas - Vilnius (su persėdimu Rygoje);
 • Nakvynė Madride 3*/4* viešbutyje;
 • Visi pervežimai pagal programą Kosta Rikoje; 
 • 9 nakvynės 4 * viešbučiuose (apgyvendinimas Tortuguero eko lodžijoje);
 • Pusryčiai, pietūs ir vakarienės programos metu (išskyrus pirmąją ir paskutinę programos dienas);
 • Ekskursijos pagal programą;
 • Rusiškai kalbantis kelionės vadovas;
 • Įėjimo bilietai į nacionalinius parkus.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Pervežimas Madride (oro uostas - viešbutis - oro uostas);
 • Išvykimo iš Kosta Rikos mokestis (29$/asm.);
 • Arbatpinigiai;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Medicininės išlaidos;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA).

DĖMESIO:

Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!

Kosta Rika – gamtos mylėtojų rojus

Kosta Rika – tai labiausiai lankoma valstybė Centrinės Amerikos regione. Turistus vilioja turtinga šalies gamta, kuri tiesiog atima žadą. Gamtos mylėtojus džiugina įvairiaspalvės orchidėjos, gyvūnijos įvairovė, o trokštančius egzotikos tikrai sužavės ugnikalniai, kuriuos galima pamatyti tiesiog per viešbučio langą. „Kosta Rika“, išvertus iš ispanų kabos, reiškia „turtingasis krantas“ ir iš tiesų – didžiausias šios šalies lobynas yra būtent gamta, kuri yra labai saugoma. Kartais Kosta Rika yra vadinama šalimi – draustiniu, nes joje saugomų objektų tikrai nestinga. Jei norite tikrai įsimintinos kelionės, Kosta Rika - neabejotinai puikus pasirinkimas, o nuotraukose įamžinta gyvūnija, ugnikalniai ir gamtos draustiniai dar ilgai leis gyventi nepamirštamais įspūdžiais.

KLIMATAS

Kosta Rikoje vyraujantis klimatas – musoninis subekvatorinis, pasižymintis gausiu metiniu kritulių kiekiu ir nedideliais temperatūrų svyravimais. Metinis klimatas yra skirstomas į du sezonus – sausąjį, kuris tęsiasi nuo gruodžio iki balandžio, ir drėgnąjį, trunkantį nuo gegužės iki lapkričio. Rytinėje Kosta Rikos dalyje iškrinta labai daug kritulių – net 2500-5000 mm, šalies šiaurinėje dalyje kritulių iškrinta mažiau. Kosta Rikoje taip pat pasitaiko audrų ir potvynių. Centrinėje Kosta Rikos dalyje vidutinė metinė temperatūra siekia 22ºC, lygumų regionuose vidutinė temperatūra yra didesnė – maždaug 27ºC. Kosta Rikai yra būdingas drėgnas oras, oro drėgnumas siekia maždaug 80 procentų.

Vidutinė metinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

29

29

30

30

30

31

31

32

31

31

31

30

Vandens temperatūra

27

27

27

28

29

29

28

29

28

28

27

28

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Net 25 procentus Kosta Rikos užima saugomos teritorijos, čia aplinkosaugai skiriamas ypatingas dėmesys;
 • Kosta Rika – saugi valstybė. Paskutiniai neramumai čia vyko 1948 metais, 1949 metais šalyje panaikinta kariuomenė;
 • Pragyvenimo lygis Kosta Rikoje yra kiek aukštesnis nei Lietuvoje. Pietūs nebrangiame restorane kainuos maždaug 7€, o už puodelį kavos sumokėsite apie 2€;
 • Kosta Rika pretenduoja 2021 metais tapti pirmąja pasaulio šalimi, kuriai pavyks pažaboti anglies dioksido ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimą;
 • Kosta Rikos gyventojai yra labai raštingi – raštingumas šalyje siekia net 97 procentus.

KAIP PAŽINTI KOSTA RIKĄ?

Kosta Rikoje transportas yra labai gerai išvystytas, čia patogu keliauti ir visuomeniniu transportu – autobuso bilieto kaina siekia maždaug 0,7€. Jei nuspręsite išsinuomoti automobilį, paslaugos kaina parai sieks maždaug 20€. Degalų litro kaina Kosta Rikoje siekia maždaug 1€, o jei norėsite pasinaudoti taksi paslaugomis, už kilometrą taip pat teks sumokėti maždaug 1€. Šalyje savo paslaugas siūlo ir privatūs gidai, tačiau tai gali kainuoti gana nepigiai - maždaug 50-100€ parai. Dreiko teritoriją galima pasiekti tik lėktuvu arba laivu.

KOSTA RIKOS VIRTUVĖ

Kosta Rikai yra būdinga azijietiškos, europietiškos, afrikietiškos ir indėnų virtuvės samplaika. Dėl palankaus šalies klimato auginama gausybė įvairių rūšių daržovių, prieskonių ir vaisių. Maisto gamyboje gausiai naudojamos pupelės, tamalės ir tortilijos. Šalis garsėja senomis kavos pupelių auginimo tradicijomis. 1933 metais Kosta Rikoje įkurtas kavos institutas, kuris kontroliuoja kavos pupelių auginimo ir apdorojimo procesus. Viešint Kosta Rikoje tiesiog nuodėmė neparagauti vietinės kavos – jos tikrai norėsite parsivežti ir į Lietuvą.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Gallo Pinto – tradicinis pupelių ir ryžių patiekalas, pagardintas egzotiškais prieskoniais;
 • Enyucados – pyragas su jautiena;
 • Pati – tradiciniai pyragėliai;
 • Kasavos – ryžių ir pupelių troškinys, kurį vietiniai gyventojai valgo kasdien;
 • Arreglados – kukurūzų duona;
 • Ceviche – patiekalas iš smulkintos žalios žuvies;
 • Tamales – kukurūzas, pagardintas mėsa, ir įvyniotas į banano lapą.

Kosta Rikos alkoholiniai gėrimai:

 • Guaro – iš cukranendrių gaminamas alkoholinis gėrimas, kuris yra labai saldus, tačiau gana stiprus – maždaug 30 laipsnių;
 • „Centenario“ romas;
 • „Oso“ degtinė.

NAUDINGA INFORMACIJA

Valiuta: Kosta Rikoje atsiskaitoma vietine valiuta – Kosta Rikos kolonais. Vienas euras atitinka 610,17 Kosta Rikos kolonų. Kai kur galima atsiskaityti ir doleriais, tačiau svarbu turėti smulkių kupiūrų.

Viza: Lietuvos piliečiams, vykstantiems atostogauti į Kosta Riką, viza nėra reikalinga, tačiau būtina turėti ne trumpiau nei 6 mėnesius galiojantį pasą.

Sveikata: rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą, pasiskiepyti nuo maliarijos, geltonojo drugio, hepatito A, hepatito B. Šalyje yra buvę karštinės atvejų. Kosta Rikoje medicinos paslaugos yra vertinamos kaip geriausios visoje Lotynų Amerikoje. Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo. Kelionės metu pasirūpinkite priemonėmis nuo saulės ir nuo uodų.

Įrenginiai: pasirūpinkite adapteriais elektros prietaisams, nes šalyje yra 110V elektros įtampa.

Kalba: ispanų.

Saugumas: nors Kosta Rika yra gana saugi, tačiau vietiniai sugalvoja tikrai išradingų būdų apiplėšti turistus. Būkite budrūs – nesusiviliokite pauostyti gatvėje siūlomų kvepalų mėginukų – pasitaiko atvejų, kai į mėginius įmaišoma eterio, kuriuo turistai apsvaiginami ir apiplėšiami.

Kultūra: jei lankysitės migracijos biure, apsirenkite kiek oficialiau – jei čia lankysitės mūvėdami šortus, paprasčiausiai galite būti išprašyti pro duris.

Lauktuvės: artimuosius tikrai nudžiuginsite atveždami vietinės Kosta Rikos kavos, kuria ši valstybė garsėja visame pasaulyje. Taip pat lauktuvėms galite rinktis liaudies amatų gaminius, pavyzdžiui, medinius papuošalus. Kosta Rikoje rasite gausybę pašto ženklų, kurie puošti gėlėmis, drugiais ir paukščiais – tikrai nudžiuginsite kolekcionierius.

PRAMOGOS KOSTA RIKOJE

Kosta Rikos kavos regionai turistams palieka labai didelį įspūdį – juk tikrai įdomu pamatyti, kaip yra auginamos kavos pupelės. Viena populiariausių ekskursijų – turas po Doka dvaro kavos plantacijas.

Paoso ugnikalnio nacionalinis parkas – yra viena lankomiausių Kosta Rikos įžymybių. Šiame nacionaliniame parke yra vienas didžiausių viso pasaulio geizerių, kurio kraterio skersmuo yra net 1,5 km. Jei oras yra palankus, šio vulkano vidų galima apžiūrėti iš apžvalgos aikštelės. Nors vulkanas atrodo gana pavojingai, nes periodiškai išskiria garų ir dujų stulpus, tačiau apsilankyti prie kraterio yra visiškai saugu.

Escolonia rūko miškas patiks visiems gamtos mylėtojams. Miške galėsite pasigėrėti orchidėjomis ir kitais epifitiniais augalais, taip pat galėsite sutikti ir atogrąžų kolibrių.

Tortugero nacionalinis parkas apima net 47000 akrų. Parkas įdomus tuo, kad jame galima sutikti net 300 skirtingų rūšių paukščių – tukanų, papūgų, ir t.t.

Cano Palma laukinės gamtos rezervatas leis iš arčiau susipažinti su čia gyvenančiais paukščiais – baltaisiais ir snieginiais garniais. Netoliese yra įsikūręs žaliųjų vėžlių mokslinis centras, kuriame sužinosite apie šios rūšies individus. Vaikščiodami Atlanto vandenyno pakrante galėsite pamatyti, kur vėžliai kuria lizdus.

Arenalis turistus žavi itin įdomiais objektais – kabančiais tiltais, kurių čia yra net šeši. Vaikštinėdami šiais tiltais galite pasigrožėti kriokliais ir įvairiais skirtingų rūšių paukščiais. Arenalyje galima išbandyti ekstremalią pramogą – „pasivažinėjimą“ nuo vieno medžio iki kito (pramogos kaina siekia maždaug 40€). Taip pat rekomenduojama aplankyti Arenalio ugnikalnį, tačiau tam turi būti palankios oro sąlygos. Ramesnio poilsio mėgėjai galės išsimaudyti karštosiose versmėse.

Tambora – tai kurortinis miestelis, esantis Parijos įlankoje (kitaip vadinama Banginių įlanka). Čia tam tikru laikotarpiu galima stebėti migruojančius banginius, kurie atplaukia į šiltus įlankos vandenis poruotis ir susilaukti palikuonių. Tamboros paplūdimys turistams visada palieka labai didelį įspūdį, nes jis driekiasi net kelis kilometrus tarp tankiai apaugusių kalvų - tai ideali vieta maudynėms ramiame vandenyne.

Guacalillo kanalą galėsite pasiekti plaukdami valtimi Tarcoles upe. Ši pramoga labiausiai patiks gyvūnų mylėtojams, nes plaukdami upe galėsite pamatyti milžiniškų Amerikos krokodilų, kurių ilgis siekia net 4 metrus. Taip pat galėsite pamatyti įspūdingų iguanų ir įvairiaspalvių didingų papūgų – arų.

Manuelio Antonio nacionalinis parkas yra įsikūręs drėgnojo tropinio miško zonoje. Čia yra išsaugota drėgnojo miško augmenija ir pakrantės zonoje esantys koraliniai rifai. Įdomu yra tai, kad Manuelio Antonio nacionaliniame parke galima pamatyti praktiškai visą Kosta Rikos gyvūniją: 109 rūšis žinduolių (tarp jų ir barsukus, dvipirščius ir tripirščius tinginius, jaguarus, ir t.t) ir 184 paukščių rūšis.

San Chosė – tai Kosta Rikos sostinė, kurią tiesiog privalote aplankyti. Tai – gana jaunas miestas, įkurtas tik 1736 metais, tačiau XX amžiuje jis sparčiai išsiplėtė. Viešėdami sostinėje aplankykite Katedrą, pastatytą XIX amžiuje, nacionalinį teatrą, Dž. Kenedžio vandens parką, pamatykite Kostra Rikos universitetą, kuris yra seniausias visoje centrinėje Amerikoje (taip pat jis laikomas ir prestižiškiausiu).
Pažintinė kelionė Kosta Rikoje - „Pura vida“ - mėgaukitės gyvenimu

2999€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +31
 • Skrydis
 • Pervežimas
 • 44* viešbutis
 • Pusryčiai ir vakarienė


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą