Bahamų salos

Bahamų salos atveria paslaptingą Naująjį pasaulį

Bahamos – tai salų grupė, esanti tarp Floridos pusiasalio ir Kubos. Salyną sudaro net 700 salų ir 2500 rifų, tačiau tik 30 salų yra gyvenamos. Teigiama, kad viena Bahamų sala (spėjama, kad tai buvo San Salvadoras ) buvo pirmoji Naujojo Pasaulio vieta, kurioje 1492 metais išsilaipino Kristupas Kolumbas. Nors tai ir pakeitė pasaulio istoriją, tačiau vietiniams gyventojams labai nepasisekė – dauguma jų buvo išvežti kaip vergai, dalis jų mirė nuo atvežtų ligų. Iki pat septynioliktojo amžiaus Bahamų salos liko negyvenamos, vėliau jos tapo svarbiu piratų prieglobsčiu. Šiandien Bahamos yra itin mėgstamos turistų. O kaip gi kitaip? Jei svajojama apie smėlėtus paplūdimius, šiltą skaidrų vandenį ir mėgavimąsi saulės voniomis – ši kelionės kryptis kaip tik jums. Bahamų salos – tai tikras nardytojų rojus, nes nuostabūs gamtos lobynai atsiveria ne ik sausumoje, bet taip pat ir po vandeniu.

UPS, nieko neradome



KLIMATAS

Bahamų salų klimatas – subtropinis: vasaroms būdingas tropinis klimatas,o žiemoms – vidutinių platumų. Planuoti atostogas Bahamų salose galima ištisus metus. Visais metų laikais galima mėgautis šiltu klimatu: vasaros yra karštos, bet gana vėjuotos, o žiemą vidutinė dienos temperatūra nenukrenta žemiau 25 laipsnių, vanduo šiltas visais metų laikais. Vis dėlto, jei norima ilsėtis pigiau, tam labiausiai tiks gegužės-lapkričio mėnesiai, nes šiuo laikotarpiu viešbučių kainos yra mažesnės.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

25

25

26

27

29

31

32

32

31

30

28

26

Vandens temperatūra

24

24

24

25

26

28

29

29

29

28

27

25

 

Įdomūs faktai apie Bahamų salas:

  • Bahamos – tai viena iš turtingiausių Karibų regiono valstybių, kurios pagrindiniai ekonomikos varikliai – turizmas ir ofšorinės įmonės;
  • Harboro saloje yra nedidelis (3,5 km ilgio) rožinio smėlio paplūdimys, kuris yra laikomas vienu gražiausių;
  • „Pig Beach“ („Paršelių paplūdimys“) – tai vieta, kuri vilioja ir stebina turistus. Kaip ir sako pats pavadinimas, šią salo „valdo“ kiaulės. Spėjama, kad jos čia atsirado tada, kai Big Major Cay jas atvežė į salą, žadėdamas čia grįžti ir jas išsikepti. Grįžti taip ir nepavyko, todėl saloje jos užsiveisė;
  • Bahamų salose esantis daubų vanduo yra bedeguonis – tokia terpė yra itin palanki fosilijų susidarymui. Tai nėra vienintelis dalykas, kuris į Bahamas vilioja mokslininkus – salose nuolat atrandamos naujos rūšys (per pastaruosius dešimtmečius jų atrasta net 300).

KAIP PAŽINTI BAHAMŲ SALAS?

Pažinti Bahamų salas galima keliais būdais – keliaujant autobusais, keltais, laivais, taksi ar nuomotu automobiliu. Svarbu žinoti, kad Bahamose eismas vyksta kairiąja kelio puse, todėl įprasti gali būti gana sudėtinga. Automobiliai, priklausomai nuo pasirinktos bendrovės, gali būti nuomojami asmenims nuo 21 arba nuo 25 metų. Taip pat yra siūlomos išvykos į kitas Bahamų salas – jei norite geriau pažinti salyną, tokiais pasiūlymais tikrai verta pasinaudoti. Viešojo transporto kaina – 1,25 Bahamų dolerio (BSD), taksi kilometro kaina paprastai siekia 3-4 BSD. Dėl kelionės kainos rekomenduojama tartis iš anksto.


BAHAMŲ SALŲ VIRTUVĖ

Bahamų salų virtuvėje persipynusios įvairių kultūrų maisto gaminimo tradicijos – amerikietiškos, angliškos, europietiškos ir afrikietiškos. Maisto gamyboje gausiai naudojamos jūros gėrybės, maistas dažniausiai kepamas ant anglių. Tarp vietinių gyventojų itin populiari nevirta (tik pasūdyta) sriuba iš žuvies, citrinų, svogūnų ir prieskonių. Vieni populiariausių – moliuskų patiekalai, iš kurių gaminami užkandžiai, salotos ir antrieji patiekalai. Moliuskų sriuba gali būti verdama ne vien tik su daržovėmis, bet taip pat ir su mėsos produktais, pavyzdžiui, su lašiniais. Prabangiausiu patiekalu laikomas dygliuotas omaras su kario padažu. Tradiciniais desertais laikomi pyragėliai su kokosais, ryžių pudingas, imbieriniai sausainiai ir vaisių salotos. Nacionaliniu desertu laikomas gvajavų pudingas. Geriama labai stipri braziliška arba kolumbietiška kava, angliško stiliaus arbata, vietinis alus ir romas. Populiarūs ir importiniai gėrimai.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

  • Conch – jūros moliuskų patiekalai;
  • Jonnycakes – karštos bandelės;
  • Rock Lobsters – langustai, kurie gali būti ruošiami įvairiais būdais;
  • Bahamian Stew Fish – Bahamų žuvies troškinys;
  • Pigeon Peas and Rice – tradicinis ryžių ir mėsos patiekalas su įvairiomis daržovėmis;
  • Baked Crab – keptas krabas, paruoštas pagal specialų receptą;
  • Souse – pikantiškas patiekalas iš mėsos ir jos subproduktų;
  • Guava Duff – tradicinis gvajavos desertas.

Tradiciniai alkoholiniai gėrimai:

  • The Yellow Bird – nacionalinis Bahamų romas.

NAUDINGA INFORMACIJA

Valiuta: Bahamų doleris, trump. BSD (1 Bahamų doleris atitinka 0,89 €).

Kalba: anglų.

Religija: baptistų, katalikų, anglikonų.

Dokumentai: lietuviams, trumpam laikui vykstantiems į Bahamų salas, viza nėra reikalinga. Turistams iš Lietuvos Bahamų salos leidžiama būti iki trijų mėnesių.

Kainos: kainos aukštesnės nei Lietuvoje. Puodelis kavos kainuos maždaug 4 BSD, pietūs nebrangiame restorane – 20 BSD. Kainos parduotuvėse taip pat didesnės nei Lietuvoje: 1,5-2l vandens kainuoja 2-3 BSD, kilogramas ryžių – 4 BSD, kilogramas vištienos krūtinėlės – maždaug 14 BSD.

Arbatpinigiai: kartais arbatpinigiai yra įtraukiami į sąskaitą, jei ne, – įprasta palikti 10 procentų nuo išleistos sumos.

Sveikata: Bahamų salų klimatas yra subtropinis, todėl vykstant reikėtų pasisaugoti tam tikrų ligų. Rekomenduojama atnaujinti difterijos, stabligės, poliomielito skiepus, patartina pasiskiepyti ir nuo vidurių šiltinės bei hepatito A. Nerekomenduojama gerti vandenį iš čiaupo.

Lauktuvės: staltiesės, batika puošti drabužiai ir krepšiai yra vieni populiariausių Bahamų salų suvenyrų. Taip pat lauktuvėms galite rinktis iš palmių lapų pagamintas skrybėles, papuošalus, vonios reikmenis, vietinį romą.

PRAMOGOS BAHAMŲ SALOSE

Nasau – tai Bahamų salyno sostinė, esanti šiaurės rytuose, New Providence saloje. Sala stebina nuostabiu kraštovaizdžiu – ją nuspalvina pušynai, ežerai, pelkės, ir, žinoma, skaidrus Atlanto vandenyno vanduo. Mieste galima pasigrožėti Viktorijos laikų rūmais, XVIII a. tvirtovėmis, apsilankyti restoranuose, naktiniuose klubuose ir kazino. Vienas populiariausių lankytinų objektų – tai Karalienės laiptai, kuriuos sudaro 66 laipteliai. Taip pat verta aplankyti Nacionalinę meno galeriją, garsėjančią keramikiniais dirbiniais, įmantriais tekstilės gaminiais ir įvairiais Bahamų menininkų darbais. Nasau vandens bokštas – tai dar vienas svarbus Bahamų objektas, net 40 metrų besistiebiantis į viršų. Šis vandens bokštas yra itin mėgstamas turistų, nes jame yra įrengtos apžvalgos aikštelės. Nasau šiaudų turguje galite išvysti XX amžiaus penktajame dešimtmetyje išpopuliarėjusius šiaudų gaminius – krepšius, rankines, skrybėles (turgus dirba visomis savaitės dienomis, nuo ankstyvo ryto iki 18 h).

Atlantis Paradise Island – tai didžiulis viešbutis, esantis Rojaus saloje, kurią su New Providence sala jungia du tiltai. Čia galėsite aplankyti Aquaventure vandens pramogų parką ir jūrų parką, kuris yra didžiausias visame pasaulyje.

Ardastra zoologijos sodas sužavės įvairių gyvūnų gausa – čia jų pamatyti apie 300 skirtingų rūšių. Šiame zoologijos sode išvysite flamingus, kuriuos 1950 metais atvežė valdžia, nes šie paukščiai ėmė nykti.

Gold rock paplūdimys – tai vienas populiariausių Bahamų paplūdimių, esantis Lucayan nacionaliniame parke (Grand Bahama saloje). Saloje nestinga ir kitų lankytinų vietų, kurios tiesiog atima žadą. Viena įdomiausių ir keisčiausių Bahamų vietų – tai Mėlynoji ertmė, kurią galima pamatyti nardant.
 
Pink Sands paplūdimys – Harbour saloje esantis rožinis smėlio paplūdimys, kuris laikomas vienu įdomiausių visame pasaulyje. Harbour saloje sužavės ne vien tik šis gamtos stebuklas – taip pat yra siūlomos ir nardymo paslaugos, kurios garantuos nepamirštamą nuotykį. Lankydamiesi Harbour saloje taip pat nuvykite ir į už 80 km esančią Eleuteros salą, kuri pavergs įspūdingu grožiu.
 
Abakų salos – tai vieta, kurią itin mėgsta viso pasaulio irkluotojai ir buriuotojai. Jus tikrai sužavės krištolo tyrumo vanduo, puraus smėlio paplūdimiai, jaukūs kolonijinio stiliaus miesteliai, golfo laukai ir prabangūs viešbučiai. Salose siūlomos ir žvejybos bei nardymo pramogos, todėl nuobodžiauti tikrai neteks. Nardant Abakų salose galima pamatyti vieną įdomiausių gamtos stebuklų – kalcito katedras, kurių Bahamų salose suskaičiuojama apie 1000 (spėjama, kad jų atrasta vos penktadalis). Nardytojai šiose salose gali pamatyti ir mineralų miškus – po vandeniu esančius stalaktitus ir stalagmitus. Šiuose miškuose draudžiama ką nors liesti, nes mineraliniai dariniai gali būti lengvai pažeidžiami.

Eksuma – tai Bahamų saloms priklausantis salynas, kurį sudaro daugiau nei 360 nedidelių salų. Eksumos salynas itin patrauklus jachtininkams ir nardytojams, tačiau net ir tada, jei nesate tokios veiklos entuziastai, salos paliks tikrai didelį įspūdį. Salų kraštovaizdis labiau primena atvirukus nei tikrovę, o įdomūs rifai ir urvai salas paverčia dar patrauklesnėmis. Didžiausia šio salyno sala – Didžioji Eksuma, kurios sostinė – George Town. Įdomu tai, kad būtent Eksumos salyne buvo filmuoti įvairūs populiarūs filmai, tokie kaip „ Karibų jūros piratai“ ir „Kamuolinis žaibas“. Eksumos salos yra mėgstamos įžymybių – čia lankosi Nikolas Keidžas, Džoni Depas ir Deividas Koperfildas.

Long Island – tai sala, kurios garbei buvo pavadintas vienas populiariausių alkoholinių gėrimų. Vienas įdomiausių šios salos objektų – tai Dean's mėlynoji ertmė (anlg. Dean's Blue Hole), kuri šiuo metu yra laikoma giliausia povandenine ola. Mokslininkai neabejoja, kad Bahamuose galima rasti ir dar gilesnių olų, tačiau jos iki šiol nėra atrastos. Dean's mėlynosios ertmės gylis – net 183 metrai. Ši ola – visų nardytojų svajonė, tačiau ją apžiūrėti gali tik patyrę nardytojai.

Big Major Cay – tai sala, apipinta daugybės legendų. Įdomu tai, kad šioje saloje karaliauja kiaulės – jų galima sutikti ne tik sausumoje, bet taip pat ir vandenyje. Spėjama, kad jos į vandenį lipa todėl, kad valtimis praplaukiantys žvejai mėto joms maistą.

Loaded in 0,131275 seconds