Ispanija, Ibiza

Ibiza – pašėlusių linksmybių sostinė

Ibiza – Viduržemio jūros sala, priklausanti Balearų salynui. Išgirdus Ibizos pavadinimą, pirmiausia kyla asociacijos su pakvaišusiais vakarėliais iki ryto, geriausiais pasaulio didžėjais bei aukščiausios klasės naktiniais klubais, tačiau tai - tikrai ne viskas, ką ši sala gali pasiūlyti. Ibiza - gausiai apdovanota gamtos grožybėmis: saulės nutviekstu, skaidriu Viduržemio jūros vandeniu, suteikiančiu galimybę nardyti ir pažinti paslaptingą, spalvingą ir nebylų povandeninį pasaulį bei tobulais paplūdimiais, idealiai tinkančiais buriuoti bei išmėginti jėgas bangas skrodžiant banglente. Ibiza – ypatingai įvairiapusiška sala – čia galima ne tik šėlioti, ragaujant naujausius, madingiausius, gomurį stebinančius kokteilius su draugų kompanija, bet ir maloniai leisti laiką su šeima, keliaujant po salą, apžiūrint simpatiškus kalnų kaimelius, iš kurių atsiveria  fantastiškos panoramos, aplankant į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Ses Salines gamtos parką, kur pajusite ypatingą ryšį su gamta, ar leidžiantis į išvykas laivais į aplinkines salas.

UPS, nieko neradomeKLIMATAS

Ibizos orams daugiausiai įtakos turi jūra. Vasarą dienos temperatūra pakyla daugiau nei 30°C, o naktys lepina 20-22°C. Žiemą oro temperatūra paprastai siekia 16°C, kartais gali būti ir daugiau. Naktimis atvėsta iki 8°C. Žiemą keliauti į Ibiza tinka tuo atveju, jeigu norite pasigrožėti gamta ir pasimėgauti ramybe, nes tokiu metu naktinių klubų sostinė ilsisi prieš sekantį sezoną.  Norintiems pasišildyti ir prisiminti lietuvišką vasarą geriausia vykti balandžio, gegužės, spalio ar lapkričio mėnesiais - tuomet dienos temperatūra siekia 20-24°C, o naktimis termometro stulpelio rodmenys nukrenta iki 12-15°C.
Ibizoje daugiausiai lyja rudenį, o vasarą lietaus tikimybė menka. Vykstant į šią salą rudenį reikėtų atkreipti dėmesį į orų prognozes. Vandens temperatūra vasarą gali būti 27°C, o žiemą maudynes išmėgins ne kiekvienas, nes tuomet vandens temperatūra nukrenta iki 14°C.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

12

13

14

16

18

22

25

26

24

21

16

13

Vandens temperatūra

15

15

15

16

18

21

24

26

25

22

19

17

KAIP PAŽINTI IBIZĄ?

Ibizos pažinimui geriausia skirti vieną dieną ir pakrantėje atrasti pasislėpusius urvus. Nepamirštamą įspūdį palieka pasiplaukiojimai laivu aplankant įvairius kurortus. Keletą valandų galima paskirti vaizdui pro stiklinį dugną. Ibizoje didelis kruizų pasirinkimas pagal kiekvieno poreikį ir kišenę.
Ibizoje tikra pramoga pasivažinėti dviračiais, geriausia jais važinėti pavasarį ir rudenį ir žmonių tada mažiau. Taip pat organizuojami turai, kurių metu galima važiuoti grupėmis arba jungtis prie kitų poilsiautojų.

APIE VIRTUVĘ

Viduržemio jūros regione didžiąją meniu dalį sudaro jūros gėrybės. Pats populiariausias patiekalas paella, kurio pagrindiniai ingridientai ryžiai, jūros gėrybės ir smulkinta mėsa. Arroz negro panašus į paella patiekalas gaminamas su juodaisiais ryžiais ir jūros gėrybėmis ir daug kam jau girdėta gazpacho – šalta įvairių daržovių sriuba.
Dar vienas patiekalas, be kurio neapseinama nė vienoje užeigoje ar kavinėje, yra nedideli užkandžiai tapas. Ibizoje taip pat geriama daug kavos ir mėgstamas seniausias vynas – Cheresas.

NAUDINGI PATARIMAI

Ibiza yra audringo naktinio gyvenimo sinonimas. Tik čia groja geriausi DJ, tik čia galima užmegzti naujas pažintis, atsipalaiduoti ir pamiršti namuose laukiančius rūpesčius. Dažnai klubuose būna dress-code, kai būtina apsirengti tam tikrais drabužiais, todėl reikėtų pasirūpinti įvairia apranga. Nors kartais pakanka ateiti pasilinksminti apsirengus tik maudymosi kostiumėliu. Norintys daugiau dėmėsio skirti antrajai pusei gali apsilankyti ramesnėje vietoje, pavyzdžiui, bare, kur groja ne tokia tranki muzika.

Ibizos saloje siūlomas įvairus ir gardus maistas, todėl galima dar viena pramoga – vietinių patiekalų ragavimas. Dažnai sakoma, kad atvykus į Ibizą būtina palydėti saulę, priešingu atveju galima sakyti, kad Ibizoje dar ne viskas pamatyta.  Be to, Ibizoje visada galima atrasti įvairiausių pramogų.

PRAMOGOS IBIZOJE

Ibizos miestas padalintas į senamiestį, kuris vadinamas „Viršutiniu miestu“ (Dalt Vila) ir modernią miesto dalį (Eixample). Dalt Vila įsikūręs ant nedidelio kalno prie jūros ir puikuojasi 14 a. katedra Santa Maria d‘Eivissa. Nuostabiame senamiestyje galėsite grožėtis siauromis gatvelėmis, autentiška architektūra ir aukštais pylimais.

Ibizos sala gali didžiuotis ir drąsiai vadintis nardytojų rojumi, dėl skaidraus vandens ir kokybiškų nardymo centrų. Poilsiautojus, pametusius galvas dėl nardymo traukia įlankos ir urvai, kuriuose randamos laivų nuolaužos.

Es Verda - sala, apie kurią sklando daugybė legendų. Viena iš jų byloja, kad Es Verda Odisėjo laikais buvo sirenų ir jūros nimfų namai, kurios viliodavo keliautojus prie pražūtingų uolų, atimdavusių drąsuolių gyvybes. Taip pat ši sala yra dažnai filmuojama populiariuose vaizdo klipuose ir įamžinama turistų fotografijose.

Cala d‘en Serra paplūdimiai - išliks atmintyje visam gyvenimui. Palūdimio forma yra ovali, apsupta aukštomis uolomis su auksiniu paplūdimiu ir žydru vandeniu.

Puig des Molins nekropolis – šios vietos romantiška tikrai nepavadinsi. Čia daugiau nei 1000 metų buvo laidojami žmonės. Šis nekropolis ir drėkinimo sistema „Portals de Feixa“ - pripažinti kultūriniu paveldu.

Išskirtinis Ibizos naktinis gyvenimas – čia susipina įvairiausios kultūros ir temperamentai ir vyksta nutrūktgalviškiausi dalykai, kas traukia tūkstančius vakarėlių mėgėjų. Įdomiausi ir išskirtiniausi naktiniai klubai Ibizoje: Amnezia, Privilegia, Pacha, El Divino - šiuose klubuose lankosi garsiausi DJ ir grupės, be to, čia rengiami įspūdingi audiovizualiniai šou, kurie paliks įspūdį visam gyvenimui.

Ses Salines gamtos parkas apima pietinę Ibizos dalį, šiaurinę Formenterą ir kanalą tarp šių dviejų salų. Šiame parke galima aplankyti druskingas seklumas, nepakartojamus paplūdimius, smėlio kopas, apaugusias senoviniais sabina medžiais, uolas ir uolėtas pakrantes bei paukščius, iš kurių žymiausi - sakalas keleivis ir jūrinis erelis.

Santa Agnes de Corona yra mažas, unikalus kaimelis, įsikūręs salos šiaurėje ir juosiamas kalvų, kurios primena karūną. Šį miestelį verta aplankyti vasario mėnesį, kuomet San Agnes kalvos apsipila migdolų žiedais – tuomet čia galima mėgautis vaizdais, vertais milijono.