Deja, bet šis pasiūlymas jau nebegalioja. Apačioje rasite panašių pasiūlymų šia arba panašiomis kryptimis. Jeigu neradote Jums tinkamo pasiūlymo, rašykite mums į atostogos@alfaturas.lt

Panama - saulės išbučiuotos panoramos, indėniška kultūra ir įmantri architektūra

1826€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +31
 • Pervežimas
 • 44* viešbutis


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą

Pasiūlymas kelionių gurmanams - unikali pažintinė kelionė Panamoje. Jei svajojate pažinti Panamą ir jos kultūrą – nepraleiskite išskirtinės progos. Kelionės metu leisitės į pažintį su kontrastinguoju Panama Sičiu, kur saulėje tviska debesis siekiantys dangoraižiai ir praeitis sutinka modernią dabartį, gomuriu ragausite panamietišką maistą, o akimis skanausite nacionalinius šokius, apžiūrėsite kone garsiausią Panamos objektą – Panamos kanalą, stebinantį savo architektūrinėmis įmantrybėmis, aplankysite Emberos kaimelį, kur pajusite gilią indėnišką dvasią ir iš arti susipažinsite su indėnų kultūra bei tradicijomis. Keliausite į Bocas del Toro provinciją, kur širdį pavergs šiluma apgaubiantis Karibų žavesys, žmogaus nepaliestos džiunglės bei turtingas ir ryškiausiomis spalvomis kerintis povandeninis pasaulis. Tai pat nukaksite į fantastiškas San Blaso salas, kurios nugabens Jus į civilizacijos nepakeistą praeitį ir privers gėrėtis ne tik nežemiško grožio peizažais, bet ir savita indėnų kultūra, legendomis bei muzika. Leiskitės į nepamirštamus nuotykius ir priverskite savo širdį šokti laimės šokį...


Kelionės data: programa vykdoma nuo 2017.06.30 - 2017.12.31

(Išvykstant 2017.04.10 – 04.16; 2017.11.01 – 11.07; 2017.12.25 – 2018.01.02 – kelionės kaina keičiasi)


Kelionės trukmė: 10 nakvynių
 

Skrydis: Vilnius - Panama - Vilnius (su persėdimu viename Europos miestų)


Kelionės programa: 

1 DIENA

Atvykimas į Panamą, pervežimas į Panama Sityje įsikūrusį viešbutį Tryp by Wyndham Panama Centro 4*.


2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių leisitės į Panama Sičio ir Panamos kanalo turą. Turo metu kartu su gidu aplankysite senąją Panama Sičio dalį ir susipažinsite su Panamos istorija. Apžiūrėsite Panama La Vieja - istorinę Panamos miesto dalį, žyminčią ankstesniąją sostinės vietą. Vėliau mašina keliausite į moderniąją Panamos miesto dalį. Galiausiai pasieksite Miraflores Locks lankytojų centrą – čia sužinosite viską apie Panamos kanalą ir galbūt pamatysite kanalu plaukiančius laivus.


3 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija į etnografinį Emberos kaimelį, įsikūrusį prie Čiagreso upės žiočių. Embera – kaimelis, saugantis ir pristatantis vietinę indėnų kultūrą. Čia aplankysite "Natūralų tiltą", kuris yra sukurtas pačios gamtos ir yra naudojamas persikelti į kitą upės pusę nuo ispanų užkariavimo laikų iki šių dienų. Po to kai susipažinsite su tilto istorija, pamatysite Las Cruces kelią – tai yra pagrindinis kelias, jungiantis Ramujį ir Atlanto vandenynus ir kertantis "Natūralų tiltą". Vėliau plauksite su kaimelyje pagamintomis kanojomis ir susipažinsite su vietinėmis gentimis, kurios Jus sutiks šokdami indėniškus šokius. Po egzotiškos pažinties su vietiniais gyventojais, pėsčiomis leisitės į žygį, kurio metu gidas papasakos apie augalų rūšis, kurias indėnai naudoja medicininoje. Galiausiai Jūsų lauks pietūs kaimelyje. Taip pat čia galėsite įsigyti nuostabių rankų darbo suvenyrų.


4 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Bocas del Toro. Apgyvendinimas Playa Tortuga Hotel 4* viešbutyje.
Bocas del Toro siūlo tobulą Karibų žavesio, pasakiškos gamtos ir turtingos istorijos derinį. Vandens gyventojų įvairovė, spalvingas koralinis rifas, tropiniai miškai, nepriekaištingi paplūdimiai, skalaujami krištolo skaidrumo bangų bei žmogaus nepaliestos džiunglės – visa tai neįkainojamos dovanos, kurias Jums padovanos fantastiška Bocas del Toro provincija.


5 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas poilsiui.


6 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Panama Sitį. Šią naktį mėgausitės naktiniu panamietišku turu. Šio turo metu Las Tinajas restorane skanausite tipišką panamietišką vakarienę ir grožėsitės nuostabiu panamietiškų šokių šou, jaudinančia panametiška muzika ir nacionaliniais drabužiais, kurie yra brangiausi visame pasaulyje. Tai yra unikali galimybė pažinti Panamą iš arčiau, nes maistas ir folkloriniai šokiai - geriausias būdas susipažinti su šalimi.


7 DIENA

Ankstyvi pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į San Blaso salas (skrydis užtruks apie 20 minučių). Apgyvendinimas Yandup Lodge 4* viešbutyje.
San Blaso salos -  nepaprasto grožio salynas, patogiai įsitaisęs šiltoje ir skaidrioje Karibų jūroje. Stebinantis gilia vietine dvasia, čia gyvenančiais ir savo tradicijas puoselėjančiais indėnais, savitais drabužiais, legendomis, muzika, šokiais, baltais paplūdimiais bei nuostabiu oru. San Blaso salos - tai kelionė į dvasingą, išorinio pasaulio civilizacijos nesugadintą praeitį.


8-9 DIENOS

Laisvas laikas poilsiui. Yra galimybė rinktis viešbučio siūlomas ekskursijas. Ekskursijų metu aplankysite negyvenamas salas, kur netrukdomi galėsite mėgautis harmoniška ramybe, atpalaiduojančiomis maudynėmis, karštomis saulės voniomis bei paviršiniu nardymu (patariame patiems pasirūpinti nardymo įranga). Kitos siūlomos ekskursijos: pažintis su Ukupseni bendruomene, apsilankymas vietinėse kapinėse arba žygis į tropinius miškus
P.S. Informaciją apie siūlomas ekskursijas rasite viešbutyje. Ekskursijos siūlomos atsižvelgiant į oro sąlygas bei susirinkusių asmenų skaičių. 


10 DIENA

Ankstyvi pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis atgal į Panama Sitį.


11 DIENA

Ankstyvi pusryčiai. Išvykimas į oro uostą.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • 10 nakvynių viešbutyje su pusryčiais;
 • Pietūs ir vakarienė San Blase;
 • 2 ekskursijos San Blase (Ekskursijų tvarkaraščius rasite viešbutyje);
 • Angliškai kalbantis gidas, pervežimas, įėjimo mokesčiai, pietūs (be gėrimų) Panama Sičio ir Panamos kanalo turo bei ekursijos į Embera kaimelį metu;
 • Pervežimas, vakarienė ir panamietiškų šokių šou naktinio Panamos turo metu;
 • Skrydis Panama Sitis – San Blasas (Playon Chico) – Panama Sitis;
 • Skrydis Panama Sitis - Bocas del Toro – Panama Sitis;
 • Viešbučio mokesčiai.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius – Panama – Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų) – bilieto kaina nuo 900€;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai.

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!Panama – nepaprasto grožio ir turtingos kultūros kraštas

„Panama labai graži“ – taip sako vokiečių rašytojo Janošo knygos pavadinimas, ir jis tikrai nemeluoja. Tai – nepaprasto grožio gamtos ir paplūdimių prieglobstis, kuris turistus vilioja tradicine virtuve, puikiu klimatu, įdomia kultūra, pramogomis ir jaukiais miesteliais. Panama yra puiki atostogų kryptis ir ramaus poilsio mėgėjams, ir mėgstantiems aktyvias pramogas. Čia yra šilta ištisus metus, tad išsiilgusiems šiltos vasaros čia tikrai patiks. Nors šalyje gyvena net keturi milijonai ispaniškai kalbančių gyventojų, tačiau bent šiek tiek mokantiems anglų kalbą pavyks išvengti kalbos barjero. Panamai būdinga Lotynų Amerikos kultūra, tačiau taip pat jaučiama ir Karibų kultūros įtaka. Čia itin paplitęs salsos šokis – nenustebkite, čia šoka visi, net ir senukai!

KLIMATAS

Panamoje vyraujantis klimatas – musoninis subekvatorinis. Metiniai temperatūros svyravimai yra labai nedideli, o iškrentančių kritulių kiekis - gausus. Panamos klimatas yra skirstomas į du sezonus – sausąjį, kuris prasideda gruodį ir tęsiasi iki balandžio, ir drėgnąjį, trunkantį nuo gegužės iki lapkričio. Pakrantės ir lygumų regionuose vidutinė metinė dienos temperatūra siekia apie 32ºC, o kalnuose vidutinė dienos temperatūra yra gerokai žemesnė, siekia vos 10-19ºC. Ištisus metus Panamai būdingas drėgnas klimatas – drėgmė siekia apie 80 procentų.

Vidutinė metinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

27

28

28

29

28

27

27

27

26

26

26

26

Vandens temperatūra

27

27

28

28

29

29

29

28

28

28

28

27

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Panama yra vienintelė pasaulio vieta, kurioje galima pamatyti saulę, patekančią iš Ramiojo vandenyno, o nusileidžiančią Atlanto vandenyne.
 • Panamoje nebūna stiprių žemės drebėjimų ir uraganų.
 • Panamoje pragyvenimo lygis yra 11 procentų aukštesnis nei Lietuvoje.
 • Didžiausia Panamos įžymybė – Panamos kanalas buvo pastatytas per 10 metų. Panamos kanalo eksploatacija yra pagrindinis Panamos pajamų šaltinis.
 • Panamos sostinė yra viena iš penkių pasaulio miestų, kurie finansiškai yra priimtini pensininkams.

KAIP PAŽINTI PANAMĄ?

Panamoje kelių sistema yra pakankamai gerai išvystyta. Autobusų maršrutai Panamoje jungia beveik visus didžiuosius miestus, tačiau kelionė autobusu gali užtrukti. Taksi kainos Panamoje yra gana žemos, tačiau taksistai nenaudoja skaitliukų, todėl kainos gali labai skirtis (rekomenduojama dėl kelionės kainos tartis iš anksto). Miestų centruose yra galimybė išsinuomoti automobilį, tačiau ši paslauga teikiama tik 23 metų sulaukusiems asmenims. Vairuotojui pakanka turėti savo šalyje galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

PANAMOS VIRTUVĖ

Panamos virtuvėje, kaip ir kitose Lotynų Amerikos šalyse, dominuoja pupelės, kukurūzai, ryžiai, tortilijos. Maisto gamyboje naudojamos aromatingos žolelės, kokosai, ananasai. Priešingai nei kaimyninėse šalyse, Panamos virtuvėje prieskoniai nėra gausiai naudojami, prieskoniai restorane neretai patiekiami atskirai, kartu su padažais arba žalumynais. Valgiai dažnai yra patiekiami kartu su kukurūzų paplotėliais, kurių rūšių suskaičiuojama tikrai nemažai. Taip pat neretai prie valgių patiekiami apkepti bananai. Išvertus iš indėnų kalbos, žodis „Panama“ reiškia „žuvies gausybė“, taigi, nieko nuostabaus, kad maisto ruošime žuvis naudojama itin dažnai.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Seviche – mėsa, troškinta su daržovėmis;
 • Carimanolyas arba Anyucados – jukos šaknys su mėsa;
 • Hokon – viščiukas su žaliuoju padažu;
 • Fritura – keptų bananų, kiaušinių, žalumynų ir dešros asorti;
 • Sansocho – tai nacionalinis trijų mėsos rūšių patiekalas, ruošiamas iš jautienos, kiaulienos ar vištienos ir daržovių;
 • Empanadas – jautiena arba kiauliena įdaryti pyragaičiai;
 • Plantan Tortillias – tradicinis desertas - kukurūzų ir bananų paplotėlis;
 • Ceviche – marinuotos žuvies užkandis;
 • Fufu – bananų ir manijoko kepsnys;
 • Corvina – ešerys su įvairiais padažais;
 • Tres Leche – vanilinis pyragas;
 • Delichia de Coco – kokosų pieno pyragaičiai.

Panamoje yra auginama gausybė įvairių vaisių, todėl sultys yra vienas populiariausių gėrimų. Šviežiai spaustos vaisių sultys neretai yra maišomos su pienu (Leche). Originaliausias vietinis gėrimas – Chichas de Papaya, kuris gaminamas iš papajų ir ananasų. Po valgio Panamoje dažnai yra geriama stipri kava, kuri patiekiama nedideliuose ąsočiuose su karštu pienu. Kartais yra geriama ir nestipri kava (Americano).

Panamos alkoholiniai gėrimai

 • Alus paprastai yra patiekiamas itin šaltas. Alaus rūšių Panamoje yra tikrai nemažai – tai Balboa, Atlas, Panamá, Soberana, ir t.t.;
 • Seco – populiarus alkoholinis gėrimas, pateikiamas su pienu ir ledu;
 • Ron Abuelo – romas.

NAUDINGA INFORMACIJA

Viza: Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Panamą, viza nėra reikalinga, tačiau svarbu turėti ne trumpiau nei 6 mėnesius galiojantį pasą.

Saugumas: Nors Panama yra laikoma viena saugiausių pasaulio šalių, tačiau, kaip ir keliaujant kitose šalyse, rekomenduojama su savimi nesinešioti labai vertingų daiktų ar didelių pinigų sumų.

Valiuta: Panamos valiuta yra balboa. Vieną balboa sudaro 100 sentimų. 1 balboa atitinka maždaug 0,9€.

Kalba: ispanų, galima susikalbėti angliškai.

Kainos: nebrangiame restorane bokalas alaus kainuoja apie 2€, pietūs – maždaug 6€, prekybos centre jautienos kilogramas kainuos apie 7€, kilogramas ryžių – 1,7€, 1,5 l vandens – 1,4€, litras vyno – 6-7€.

Sveikata: vykstant į Panamą rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A ir vidurių šiltinės. Jei planuojate lankytis kaimo vietovėse, taip pat rekomenduojama maliarijos profilaktika. Vandentiekio vanduo nėra tinkamas gerti – rinkitės parduotuvėse siūlomą vandenį buteliuose. Keliautojai perspėjami su savimi turėti vaistų nuo viduriavimo. Jei prireiktų medicinos paslaugų, esant galimybei, rinkitės Panamoje esančius medicinos centrus, nes kitose vietovėse medicinos paslaugos yra gana prastos.

Lauktuvės: Panamos indėnų audžiami mola audiniai, Panamos skrybėlė, romas, prieskoniai, saldumynai.

PRAMOGOS PANAMOJE

Isla Taboga – tai sala Panamos įlankoje, kuri yra nutolusi 20 km nuo Panamos miesto. Jei norite atsiriboti nuo miesto šurmulio, ši vieta – kaip tik jums. Salos pakrantėse nusidriekę smėlio paplūdimiai, o pati sala yra apaugusi tankiu mišku. Isla Taboga miestelyje galėsite aplankyti antrą pagal senumą Amerikoje bažnyčią.

Perlų salos įsikūrusios Panamos įlankoje. Šios salos garsėja baltais smėlio paplūdimiais, miškais ir perlais. Visą salyną sudaro 180 salų, kurias dar labiau išpopuliarino realybės šou „Išlikimas“.

Boquete miestelis yra įsikūręs kalnų papėdėse, ši vietovė neretai yra vadinama gėlių slėniu. Čia klimatas yra kiek vėsesnis, todėl apsilankę šiame miestelyje gali kiek pailsėti nuo karščių. Boquete miestelyje stūkso aukščiausias Panamos ugnikalnis – Volcan Baru.

Baru ugnikalnio nacionalinis parkas – puiki vieta alpinistams ir gamtos mylėtojams. 1976 metais įkurtame parke saugoma apie 250 paukščių rūšių, čia taip pat gyvena pumos, tapyrai ir pakos. Parkas džiugina lankytojus nuostabiu kraštovaizdžiu, kriokliais ir džiunglėmis. Nuo Baru viršukalnės atsiveria įspūdinga panorama – galima pamatyti ne tik Ramųjį vandenyną, bet taip pat ir Karibų jūrą.

Amadaro takas suteikia puikią galimybę pasimėgauti Panamos panorama. Amadaro takas jungia tris salas su valstybine Panamos dalimi. Čia galima ne tik vaikščioti pėsčiomis, bet ir važiuoti dviračiu ar riedučiais.

Santa Catalina – tai džiunglių, miškų ir nuostabaus grožio paplūdimių apsuptas miestelis, kurį banglentininkai kuo ilgesnį laiką norėjo išsaugoti paslaptyje.

San Blas salos yra išsidėsčiusios rytinėje Panamos dalyje. Tai – puiki vieta susipažinti su Panamos kultūra, o vietiniai gyventojai čia yra labai svetingi. San Blas salos pripažintos kaip viena geriausių nardymo vietų visame pasaulyje. Viena įdomiausių šio archipelago salų – Kuna Yala, kuri yra žmonių sala. Čia atvykę galėsite iš arčiau susipažinti su kunų tradicijomis ir gyvenimo būdu, kas tikrai paliks įsimintinų įspūdžių.

Koiba Nacionalinis Jūrinis parkas – puiki vieta iš arčiau pažinti vietinę augmeniją ir gyvūniją. Čia galima pamatyti 1450 skirtingų augalų rūšių ir apie 800 gyvūnų rūšių.

Bocas de Toro – tai nedidelis salynas, esantis vakarinėje šalies pakrantėje. Bene įdomiausia yra šios vietovės kultūra, kuri yra nedaug paliesta išorinio pasaulio. Čia dažniau kalbama kreolų kalba nei ispaniškai.

Panamos kanalas – tai tikras inžinerijos stebuklas, kuris yra vienas reikšmingiausių vandens kanalų visoje planetoje. 50 mylių ilgio kanalu kiekvienais metais praplaukia maždaug 12000 laivų, o iš abiejų kanalo pusių atsiveria nepakartojamas džiunglių vaizdas.

Panama – tai moderniausias miestas visoje centrinėje Amerikoje, kuris sužavės istoriniu paveldu ir modernia architektūra. Šiame mieste itin jaučiami kontrastai – čia pamatysite ir prabangiąją, ir skurdžiąją miesto pusę.
Taip pat daugiau pasiūlymų į šią kryptį galite rasti paieškos sistemose:

Panama - saulės išbučiuotos panoramos, indėniška kultūra ir įmantri architektūra

1826€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +31
 • Pervežimas
 • 44* viešbutis


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą