Deja, bet šis pasiūlymas jau nebegalioja. Apačioje rasite panašių pasiūlymų šia arba panašiomis kryptimis. Jeigu neradote Jums tinkamo pasiūlymo, rašykite mums į atostogos@alfaturas.lt

Azorų salos - pažintinė programa "Trijų salų turas" - atraskite ir žavėkitės

999€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +24
 • Skrydis
 • Pervežimas
 • 33* viešbutis


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą

Kažkur siautulingame Atlanto vandenyne žaliuoja pasakas primenančios, 9 Portugalijai priklausančios salos – Azorai.  Pasaulyje sklando legendos, jog būtent šios salos yra legendinės Atlantidos - aukštos kultūros ir turtingų žmonių šalies, likučiai – kas ypatingai vilioja romantiškos sielos keliautojus. Žinoma yra ir daugiau ypatumų, viliojančių smalsuolius į šias salas – tai neįprasta gamta. Amžinai žaliuojančios Azorų salos savo vešlia augmenija ir tai kylančiu, tai besileidžiančiu paviršiumi, šiek tiek primena svajingąją Islandiją, tačiau čia – dar geriau, nes klimatas šiame vulkaninių salų archipelage yra švelnus ir šiltas. Čia stūkso daugybė užgesusių ugnikalnių, kurių krateriuose tyvuliuoja smaragdo spalvos vanduo, užburiantis savo mistiškumu, trykšta geizeriai ir stebina keistas gamtos kūrinys - rudos spalvos versmės. Keliautojams, ieškantiems kažko naujo ir įdomaus, ši kryptis – tikras atradimas.Tad norintiems pažinti šias nuostabias salas siūlome įtraukiančią pažintinę kelionę, kurios metu aplankysite net tris salas: San Migelio, Fajalo ir Piko salas. 


Kelionės data: nuo 2017.07.16 iki 2017.09.30

Kelionės trukmė: 7 nakvynės

Skrydis: Vilnius - Azorų salos - Vilnius (su persėdimu viename Europos miestų)


Kelionės programa: 

Trijų salų turas (San Migelio, Fajalo ir Piko salos)

1 diena

Atvykimas į San Migelio salą. Pervežimas iš oro uosto viešbutį Hotel Vila Nova 3*.


2 diena

Pusryčiai viešbutyje. Šiandien vykstate į Sete Cidades. Keliausite kalnų keliais, iš kur atsiveria nuostabiausi vaizdai į salos lygumas. Stabtelėsite prie Vista do Rei belvederio bei Sete Cidades kaimelyje. Vykdami atgal aplankysite ananasų plantacijas. Laisva popietė.


3 diena

Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas iš Ponta Delgados į Furnas (pietiniu keliu). Pakeliui aplankysite Vila Franca do Campo kaimelį. Atvykę į Furnas slėnį pamatysite fantastiško grožio ežerą, apžiūrėsite botanikos sodą, turėsite galimybę išsimaudyti karštosiose versmėse, čia pat ir papietausite (pietūs įskaičiuoti). Grįžimas atgal šiaurine pakrante aplankant arbatos plantacijas bei Santa Iria apžvalgos aikštelę.


4 diena

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas.


5 diena

Pusryčiai viešbuytje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Fajalo salą (apie 1 val.), pervežimas į viešbutį Hotel Faial 3*. Laisvas laikas.


6 diena

Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į uostą. Laivu plauksite į Piko salą (apie 30 min.). Praleisite visą dieną Piko saloje: šiaurine pakrante vyksite iš Madalenos link Cachorro ir Lajido. Atvykę į S. Roque aplankysite banginių fabriką bei natūralius baseinus. Kelionę tęsite kalnų keliu keliaudami link Capitão ežero. Pakeliui sustosite Lajes ir aplankysite banginių medžiotojų muziejų. Laikas pietums (pietūs neįskaičiuoti). Vėliau keliausite pietine pakrante, stabtelėsite Misterios de São João bei vyksite į São Mateus aplankyti ten įsikūrusią bažnyčią. Po to judėsite link Criação Velha, kur driekiasi Piko vynuogynai, kurie yra įtraukti UNESCO pasaulio paveldo sąrašą nuo 2004. Galiausiais sugrįšite į Madaleną, o iš čia laivu keliausite atgal į Fajalo salą. Pervežimas į viešbutį.


7 diena

Pusryčiai viešbutyje. Leisitės į visos dienos išvyką Fajalo saloje. Kalnų keliais, iš kur atsiveria pribloškiantys Flamengos slėnio vaizdai, pro Espalamacos keliausite link Caldeiros – aukščiausio salos taško. Kelionę tęsite judėdami link Capelinhos (vietos, kur likę paskutinio ugnikalnio išsiveržimo, vykusio 1957 metais, pėdsakai) bei aplankydami ugnikalnių centrą, kuriame parodoma kaip vyksta ugnikalnio išsiveržimas. Grįžtate atgal į viešbutį. 


8 diena

Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Kelionės pabaiga.


Viešbučiai, kuriuose siūlome apsistoti:

Vila Nova Hotel 3* su pusryčiais (4 nakvynės)

Viešbutis įsikūręs Ponta Delgados centre, už 1 km nuo Convento da Esperança vienuolyno. Viešbutyje yra pagrindinis restoranas, baras, šildomas lauko baseinas, gultai, skėčiai nuo saulės prie baseino, treniruoklių salė, biliardas. Numeriuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys (vonia arba dušas), mini baras, televizorius, yra galimybė išsivirti kavos ar arbatos.


Hotel Faial 3* su pusryčiais (3 nakvynės)

Viešbutis įsikūręs žalioje zonoje, skiriančioje viešbutį nuo Horta miesto centro. Viešbutyje yra pagrindinis restoranas, kuriame patiekiami pusryčiai, baras, bseinas. Numeriuose yra vonios kambarys, plaukų džiovintuvas, oro kondicionierius, mini baras (už papildomą kainą), telefonas, televizorius.


Į kainą įskaičiuota:

 • 7 nakvynės viešbutyje su pusryčiais (4 nakvynės viešbutyje Vila Nova 3* + 3 nakvynės Hotel Faial 3*);
 • Pervežimas į viešbutį ir atgal;
 • Pusės dienos turas į Sete Cidades su portugališkai/angliškai kalbančiu gidu;
 • Visos dienos turas į Furnas su portugališkai/angliškai kalbančiu gidu;
 • Įėjimo mokestis į Terra Nostra botanikos sodą išvykos į Furnas metu;
 • Įėjimo mokestis į Furnas tyrimų centrą;
 • Pietūs (Cozido) išvykos į Furnas metu;
 • Visos dienos turas Piko saloje su angliškai kalbančiu vairuotoju (be gido);
 • Įėjimo mokestis į du muziejus ("Banginių medžiotojų" muziejus ir "Banginių medžioklės pramonės" muziejus) arba į vieną iš muziejų ir vulkaninį urvą Grutta das Torrres turo Piko saloje metu;
 • Visos dienos džipų turas Fajalo saloje su angliškai kalbančiu vairuotoju/gidu;
 • Pietūs išvykos su džipais Fajalo saloje metu;
 • Įėjimo mokestis į Capelinhos ugnikalnių centrą visos dienos turo Fajalo saloje metu (centras nedirba pirmadieniais ir švenčių dienomis: gruodžio 24,25,31; sausio 1; vasario 28 bei balandžio 14, 16);
 • Simbolinis mokestis socialinėms ir aplinkos institucijoms: Rabo de Peixe Sabe Sonhar & Life Priolo - 1€;
 • Lėktuvo bilietas į Fajalo salą;
 • Laivo bilietas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius - Azorų salos - Vilnius (kaina nuo 300€/asm)
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (DRAUDIMĄ GALITE UŽSAKYTI ČIA);
 • Asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai;
 • Maitinimas, kuris nėra paminėtas programoje;
 • Vietinis gidas Fajalo ir Piko salose. 

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!Azorų salos – neatrastas Atlanto lobis

Azorų salos, priklausančios Portugalijai, neretai yra lyginamos su Islandija. Vis dėlto, keliautojų teigimu, Azorų salas verta aplankyti bet kuriuo metų laiku, o štai nuo kelionės į Islandiją neretai sulaiko būtent oro temperatūra. Azorų salos keliautojus sužavi įstabiais ežerais, susidariusiais užgesusių ugnikalnių krateriuose, nuostabia gamta ir ypatingu maisto ruošimu. Salynas nuo Portugalijos nutolęs maždaug 1500 kilometrų, tai – nedidelė šios šalies dalis, kuri garsėja ananasų plantacijomis, uolėtomis pakrantėmis ir mažai žmogaus rankos paliesta gamta. Azorų salų gyventojai yra labai svetingi, kartais lankytinus objektus galima pamatyti nemokamai, jei dėl to tarsitės iš anksto. Vis dėlto, turistų čia atklysta ne taip ir daug – būtent tai salas ir paverčia dar paslaptingesnėmis bei patrauklesnėmis. Tikima, kad šis salynas – tai legendinės Atlantidos liekanos, išvertus į lietuvių kalbą, Azorai būtų vadinami Vanagų salomis.

KLIMATAS

Azorų salose klimatas yra pakankamai švelnus, tačiau gana drėgnas. Žiemos metu salose siaučia gana stiprus vėjas, kuris atgaivina ir išvalo orą. Žiemos laikotarpiu vidutinė temperatūra siekia +15 °C, nors šiuo metu prasideda lietingasis periodas, tačiau jis ilgai netrunka. Vasaros metu vyrauja šilti ir saulėti orai, vidutinė temperatūra siekia 24°C, o vandens temperatūra – 23°C.

Vidutinė oro ir vandens temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

16

16

16

17

19

21

23

25

24

21

18

17

Vandens temperatūra

17

17

17

17

18

20

22

24

24

22

20

18

KAIP PAŽINTI AZORŲ SALAS?

Geriausias būdas pažinti Azorų salas – nuomojantis automobilį. Iš vienos salos į kitą galėsite nuplaukti gana dažnai kursuojančiais laivais. Vietinės kelionių agentūros taip siūlo aplankyti įvairius objektus, pažintinių išvykų orientacinės kainos būtų tokios:

Furnas (visa diena) – apie 50€;
Sete Cidades ir Lagoa do Fogo – apie 50€;
Lagoa do Fogo – apie 60€;
Nordeste – apie 70€.

Automobilio nuoma parai kainuos maždaug 30-50€.

AZORŲ VIRTUVĖ

Įdomus faktas: Azorų salos yra vienintelė Europos vieta, kurioje auginami ananasai.

Vietiniai patiekalai ne tik skanūs, bet ir sveiki, nes dauguma jų yra gaminami iš ekologiškų maisto produktų. Kiekvienoje saloje maisto gaminimo tradicijos skiriasi, todėl tikrai verta apsilankyti keliose iš devynių Azorų salų. Pavyzdžiui, Furnas garsėja savitu mėsos troškinimo būdu - šis patiekalas ir vadinamas Furno mėsos troškiniu. Jis gaminamas iš galvijų mėsos, saldžiųjų ir paprastų bulvių ir šviežių daržovių (kartais mėsa yra pakeičiama sūdyta menke). Įdomu tai, kad troškinys gaminamas ant “natūralios viryklės” – puodas nuleidžiamas į žemę virš karštosios versmės. Patiekalo gamyba užtrunka iki keturių valandų. Viešėdami Azorų salose galėste ir patys pabandyti paruošti tradicinius patiekalus – to Jus pamokys restoranų šefai.

Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti nuvykus:

 • Lapas – kepti moliuskai su česnaku ir prieskoniais;
 • Bife – jautienos kepsnys;
 • Bolo Levedo – pyragėliai, kuriuos gana sunku apibūdinti. Tai – tarsi duonos ir saldaus pyrago hibridas. Rekomenduojama paragauti lankantis Furno kurorte;
 • Peixe-porco – žuvis, kurios rasite praktiškai visuose restoranuose;
 • Queijo de Sao Jorge – ilgus mėnesius brandintas sūris;
 • Queijadas da Graciosa – tradicinis žvaigždės formos saldumynas.

Taip pat labai rekomenduojama paragauti vietinio vyno, arbatos, ir, žinoma, šviežių vaisių.

NAUDINGA INFORMACIJA

Valiuta: euras.
Kalba: portugalų. Nenustebkite, kad vietiniai dažnai kartoja žodį „kurva“ – tai nėra keiksmažodis, o išvertus į lietuvių kalbą reikštų „posūkis“. Taip pat čia lengvai susikalbėsite anglų kalba.
Ekologija: Azorų salų turizmas yra vienas tvariausių. Šios salos užima antrąją tvariojo turizmo vietą.
Salos: salyną sudaro devynios salos, kurių kraštines – Santa Maria ir Corvo skiria net 650 kilometrų. Keliautojams įdomiausia yra Sao Miguel sala.
Maisto kainos: parduotuvėse maisto kainos yra gana nedidelės. Pavyzdžiui, mėsa Azorų salose kainuoja dar pigiau nei Lietuvoje.

Orientacinės maisto kainos:

Sviestas (250 gr) – 1,5€;
Sūris (1 kg) – nuo 5€;
Vištiena (1 kg) – nuo 2€;
Kiauliena (1 kg) – nuo 4€;
Jautiena (1 kg) – nuo 3,5€;
Sultys (1 l) – nuo 1€;
Įvairių rūšių vynas (0,75 l) – nuo 1€.

Pramogos: Azorų salose sudarytos palankios sąlygos įvairiam sportui – nardymui, plaukimui kanojomis, golfui, kuris vadinamas portugališkuoju sportu. Rekomenduojama rinktis žygius pėsčiomis, važiavimą dviračiu – tai padės dar artimiau susipažinti su nuostabia Azorų gamta. Viena populiariausių pramogų – banginių safaris.

PRAMOGOS AZORŲ SALOSE

Outubro aikštė – tai tradicinė Azorų festivalių vieta. Šios aikštės pakraštyje stūkso bažnyčia, pastatyta 1541 metais. Šiuo metu čia įsikūręs Šv. Pranciškaus moterų vienuolynas. Piligrimai į šią bažnyčią atvyksta iš atokiausių pasaulio kampelių – juos masina noras pamatyti ypatingą statulėlę, kuri XVI amžiuje atkeliavo iš Paryžiaus. Pamatyti šią statulėlę yra galimybė tik vieną valandą per parą, kuomet vienuolė atidaro vidinius vartus.

Ponta Delgada (Azorų sostinėje) išvysite egzotiškus sodus – XIX amžiaus viduryje čia vykdavo savotiški sodininkų konkursai. Sodininkai varžėsi, kuris turi daugiau egzotiškų augalų. Iki mūsų dienų čia yra išlikęs Indijos kaučiukmedis, milžiniškas Albizia medis ir paparčių dauba.

Ananasų plantacija yra įsikūrusi San Migelio saloje. Lankantis Azoruose tikra nuodėmė čia neapsilankyti – juk Azorai yra vienintelė Europos vieta, kur auginami šie vaisiai. Plantacijoje galėsite ne tik apžiūrėti šiltnamius, bet ir paragauti autentiško ananasų likerio bei ananasinių saldumynų. Tai jums nieko nekainuos!

Furnas mineralinio vandens kurortas atgaivins ir kūną, ir sielą. Čia prieš porą šimtmečių atkeliaudavo ligoniai iš įvairių pasaulio šalių. Dabar šios maudynių vietos yra restauruotos. Čia trykšta net 22 mineralinio vandens šaltiniai, kurių didžiausias yra Pero Botelho.

Terra Nostra botanikos sodas taip pat yra įsikūręs Furno kurorte. Tai – nėra tipiškas botanikos sodas: krūmai, medžiai ir gėlės yra susodinti taip, kad augalai taptų kvapą gniaužiančiomis skulptūromis.

Sete Cidades ežerai, kuriuos rasite San Migelio saloje, yra laikomi vienu iš septynių Portugalijos stebuklų. Įdomu tai, kad vienas šių ežerų yra mėlynas, o kitas – žalias.

Terseira yra centrinė Azorų sala. Joje rekomenduojama aplankyti tarp dviejų įlankų (Baia de Angra do Heroismo rytuose ir Baia do Fanal vakaruose) esantį pusiasalį (Monte Brasil), S. de Sima apžvalginę aikštelę, Biscoitos miestelyje esantį vyno muziejų ir likerio gamyklą (čia organizuojamos degustacijos yra nemokamos), Carvalho urvus (bilieto kaina 5€). Lankydamiesi Biscoutos miestelyje galėsite išsimaudyti natūraliuose jūros vandens baseinuose. Angroje galėsite paragauti įvairių vietinės gamybos sūrio rūšių. Lajes mieste yra įsikūręs banginių pramonės muziejus (Museu dos Baleeiors).

Lagoa do Fogo, arba Ugnies lagūna, – tai Agua de Pau ugnikalnio krateryje susiformavęs ežeras. Manoma, kad ugnikalnis paskutinį kartą išsiveržė XVI amžiuje, jo pakraštyje yra keletas karštųjų versmių.

Sete Cidades – miestelis, įsikūręs vulkano krateryje. Palypėjus į kraterio viršų, atsiveria tikrai įspūdinga panorama.

Banginių stebėjimas – tai pramoga, kurią tiesiog būtina išbandyti viešint Azorų salose. Jums tai kainuos maždaug 40€, o įspūdžiai liks visam gyvenimui. Kelionė motorine valtimi truks maždaug keturias valandas.

Santa Marija sala: pavadinimas kažkur girdėtas, tiesa? Sala garsėja ramybe ir baltais smėlio paplūdimiais. Čia pat galėsite pasimėgauti sultingais šioje saloje užaugintais melionais.

Fajalas yra vadinamas kosmopolitiškiausia Azorų sala. Jos lankytojams rekomenduojama užsukti į banginių industrijos muziejų, apsilankyti gamtos draustinyje Caldeira ir aplankyti Hortos dailės muziejų. Turistams didelį įspūdį palieka žaliasis Fajalo botanikos sodas ir Kapelnijoso ugnikalnis.

Piko sala visame pasaulyje garsėja banginių medžioklės tradicijomis. Laimei, šiandien tokios medžioklės nebėra vykdomos. Piko saloje susipažinsite su vynuogynų kultūra, kuri yra saugoma UNESCO.

Grasiozos sala dar vadinama baltąja sala. Daugybė saloje esančių objektų pavadinimų vadinami baltaisiais: Baltieji kalnai (Serra Branca), Baltasis molis (Barro Branco), Baltieji akmenys (Pedras Brancas). Nuo 2007 metų ši sala yra saugoma UNESCO.

San Žoržas yra viena žaliausių Azoro salų, kitaip dar vadinama Švento Jurgio sala. Ši sala, kartu su Piku ir Fajalu, sudaro salų trikampį. Jei lankysitės Piko saloje, San Žoržą pasieksite įveikę vos 19 kilometrų.

Florešas – tai sala, pasižyminti nepaprastu gamtos grožiu. Florešas dar vadinamas geltonųjų gėlių arba vandens sala. Čia pamatysite aukštas kalnų viršūnes, grėsmingas vandenyno uolas, senuosius vulkanus, daugybę įspūdingų ežerų ir krioklių.

Korvas yra mažiausia Azorų sala. Ji taip pat yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Saloje siūlomas nardymas, verta aplankyti šiuos objektus: Caneiro dos Meros, Gamela, Baixa do Buraco.
Azorų salos - pažintinė programa "Trijų salų turas" - atraskite ir žavėkitės

999€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +24
 • Skrydis
 • Pervežimas
 • 33* viešbutis


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime