Deja, bet šis pasiūlymas jau nebegalioja. Apačioje rasite panašių pasiūlymų šia arba panašiomis kryptimis. Jeigu neradote Jums tinkamo pasiūlymo, rašykite mums į atostogos@alfaturas.lt

Laplandija - širdis tirpdanti, magija ir stebuklais kvepianti žiemos pasaka

569€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra -3
 • Pervežimas
 • 33* viešbutis


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą

DĖMESIO:

Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.

 

Kelionės data: 2018.12.26 - 12.31


Kelionės trukmė: 5 nakvynės


Kelionės organizatorius: Novaturas


KELIONĖS PROGRAMA: 

1 DIENA

Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Papietauti sustojate Latvijos–Estijos pasienyje. Vakarop (apie 16 val.) atvykstate į Taliną. Ekskursija po senamiestį apžiūrint Tompėjos pilį, Šv. Marijos katedrą, Lossi aikštę su įspūdingu soboru – Aleksandro Nevskio katedrą, Rotušę, dominikonų vienuolyną. Laisvas laikas, kurio metu galite pavakarieniauti vienoje iš senamiesčio kavinių. Nakvynė viešbutyje Taline.


2 DIENA

Viešbutyje pasiimate pusryčių paketus. Vykstate į uostą ir keltu plaukiate į Helsinkį. Grožėdamiesi nuostabiais tolstančio Talino vaizdais, mėgaujatės pusryčiais. Kelte veikia kavinės, kuriose galite nusipirkti karštų gėrimų, bemuičių prekių parduotuvė. Kelionė keltu trunka 3 val.. Artėdami prie Helsinkio žavitės nuostabiais miesto ir jį supančių akmenuotų salelių – šcherų vaizdais. Vykstate suomiškosios Laplandijos link. Pakeliui sustojate papietauti. Kojas pramankštinate Vaskikelo varpų muziejuje, kuriame eksponuojama apie 150 varpų. Vakare atvykstate į viešbutį Oulu, nedidelį Laplandijos miestą-uostą, kurį dar XVII a. pradžioje įkūrė švedų karalius Karolis IX. Šiuo metu tai viena svarbiausių Suomijos vietų, kurioje vystomos naujausios technologijos, chemijos pramone. Nedideliame Oulu senamiestyje veikia restoranėliai, kuriuose galima jaukiai pavakarieniauti. Nakvynė viešbutyje.


3 DIENA

Pusryčiai. Vykstate į *šunų fermą. Klausotės pasakojimo apie šunų auginimą ir veisimą, vaišinatės kava, arbata, o norintieji gali smagiai pralėkti šunų kinkiniu. Apie pietus atvystate į Laplandijos slidinėjimo kurortą Pikku-Syöte. Šią dieną leidžiate pramogaudami kurorte, kur norintys gali išsinuomoti slidinėjimo inventorių ir mėgautis žiemiškomis pramogomis. Papietauti galite viešbučio restorane (švediško stalo tipo pietų kaina – suaugusiam apie 15 EUR, vaikams iki 12 metų taikoma 50% nuolaida). Viešbutyje taip pat veikia svečiams skirta suomiška pirtis, kuria galite naudotis nemokamai. Vakare pageidaujantys vyksta į *naktinį sniegomobilių safarį (smagiai spausdami vairalazdę užšalusiomis upėmis, miško keliukais lekiate į miško glūdumą apgaubti įspūdžių ir puikių emocijų). Siūlome ***pavakarieniauti viešbučio restorane, tiekiančiame švediško stalo tipo vaišes. Nakvynė viešbutyje Laplandijos slidinėjimo kurorte Pikku-Syöte.


4 DIENA

Pusryčiai. Vykstate į *Ranua zoologijos sodą. Baltomis sniego kepurėmis pasipuošusiame miške vaikštinėdami mediniais takeliais ir tilteliais, grožitės natūralioje aplinkoje gyvenančiais Arkties gyvūnais: lokiais, lūšimis, pelėdomis... Oficialiai kertate poliarinį ratą ir atvykstate į Santa Klauso kaimelį. Jei tarptautine (anglų) kalba parašėte laišką Kalėdų Seneliui adresu – Rovaniemi, Santa Klaus village 96930, Arctice Circle – tai laiškas senelį pasiekė būtent čia. Kaimelyje ranką paspausite tikram Santa Klausui, kurio vardas samiškai skamba itin linksmai – Joulupuki; pašte stebėsite nuoširdžiai triūsiančius nykštukus, grožėsitės suomių amatininkų darbais daugybėje suvenyrų parduotuvėlių, galėsite išsiųsti į namus originaliu Klauso spaudu pažymėtą atviruką. Norintys patirti žiemiškas suomių vaikų pramogas, gali užsukti į Ledo pilį, leistis nuo ledo kalnų ir ropoti ledo tuneliais. Pasidžiaugę pažintimi su Santa Klausu galite pasistiprinti čia veikiančiame restorane (pietų kaina ~15–20 EUR asmeniui). Vakare aplankote *elnių fermą. Susėdę į elnių traukiamas roges, leidžiatės į safarį: elniams lėtai risnojant, važiuojate užpustytais tundros takais, mėgaujatės samių vaišėmis ir klausotės smagiai nusiteikusių samių pasakojimų apie elnius. Išvykstate Oulu link. Kupini įspūdžių viešbutį Oulu pasiekiate apie 22 val.. Nakvynė viešbutyje.


5 DIENA

Pusryčiai. Kelionė per Suomiją. Papietauti sustojate vienoje iš pakelės užkandinių. Apie 16 val. atvykstate į Helsinkį. Pažintis su Suomijos sostine: Senato aikštė, Finlandijos rūmai, Sibelijaus parkas. Laisvas laikas, kurio metu galite pasivaikščioti po Helsinkio senamiestį, aplankyti garsiąją Fazer kavinę, pavakarieniauti ar tiesiog atsigerti karštos arbatos. Apie 21 val. keltu keliatės į Taliną. Po vidurnakčio atvykstate į viešbutį Taline.


6 DIENA

Pusryčiai. Išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Estiją, Latviją. Pakeliui sustojate papietauti ir prasimankštinti. Vakare, apie 21 val. kertate Lietuvos valstybės sieną.

Kelionės metu nuvažiuojama ~3600 km.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu;
 • Keltų Talinas – Helsinkis – Talinas bilietai;
 • 5 nakvynės viešbučiuose;
 • Maitinimas – 5 pusryčiai (ankstyvų pusryčių paketas ir švediškas stalas);
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Dovanos ir suvenyrai kelionės metu;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Draudimas;
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos;
 • Arbatpinigiai;
 • Pietūs, vakarienės;
 • Miestų turistiniai mokesčiai;
 • Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos;
 • Papildoma vieta autobuse-100 EUR.

Pastabos:

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos.
 • ¹ – yra papildomų sąlygų.
 • * – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 300 EUR už visus * pažymėtus objektus.
 • *** – vakarienė už papildomą mokestį. Ją būtina užsakyti prieš išvykstant į kelionę. Kaina suaugusiam 15 EUR, vaikams iki 12 metų taikoma 50% nuolaida.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama keliautojo atmintinėje ir www.novaturas.lt.

 

KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?

 • Spauskite mygtuką UŽSAKYTI ir suveskite savo kontaktinius duomenis, mūsų vadybininkai su Jumis susisieks;
 • Rašykite mums el. Paštu atostogos@alfaturas.lt
 • Skambinkite mums +370 5 269 1680
 • Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius


Geros kelionės Jums linki Alfaturo komanda! Turite klausimų? Užduokite juos el. paštu atostogos@alfaturas.lt , pokalbių langelyje mūsų svetainėje arba tiesiog paskambinę tel. +370 5 269 1680.

Neradote ko ieškojote?

Rašykite mums!Laplandija - privers vėl patikėti stebuklais

Laplandija, kitaip dar vadinama Sapni, – tai istorinis Europos regionas, kurio didžioji dalis patenka už Poliarinio rato. Daugybė keliautojų čia atvyksta savo akimis išvysti Kalėdų senelį ir jam talkinančius elnius, tačiau Laplandija įžymi ne tik tuo. Turistus masina neįprastos pramogos – kelionės sniegomobiliais, elnių tempiamomis rogėmis ar šunų kinkiniais. Kalėdos daugeliui žmonių asocijuojasi su sniegu, todėl galima būti tikriems, kad Laplandijoje jo rasime tikrai daug. Nors čia ištisus metus klimatas yra gana atšiaurus, tačiau žmonės Laplandijoje yra labai šilti. Kelionė į Laplandiją leis jums iš naujo patikėti stebuklais, o čia jų tikrai nestinga!

KLIMATAS

Pirmasis sniegas Laplandijoje gali iškristi rugpjūtį ar rugsėjį, tačiau tikroji žiema čia prasideda lapkritį. Žiemos pradžia paprastai būna labai šalta, nuo lapkričio iki balandžio saulė pasirodo tik kelioms valandoms per dieną. Tai – tamsiausias metų periodas. Žiemos metu Laplandijoje susidaro 50-100 cm ar dar didesnė sniego danga, todėl šis regionas yra tikra slidininkų svajonė. Šalčiausias metų mėnuo – vasaris, kuomet vidutinė oro temperatūra siekia -10°C. Didžiausio turistų antplūdžio Laplandija sulaukia kovo-gegužės mėnesiais. Šiuo laikotarpiu oro temperatūra vis dar yra gana žema, tačiau galima džiaugtis saulėtomis dienomis.
Vidutinė oro temperatūra:

Mėnuo

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Oro temperatūra

-9

-10

-6

2

9

14

17

15

10

4

-2

-6

 

ĮDOMŪS FAKTAI APIE LAPLANDIJĄ

 • Laplandijoje sninga maždaug 180-220 dienų per metus;
 • Laplandijos gyventojų tankis yra labai nedidelis – kvadratiniam kilometrui tenka vos du gyventojai;
 • Laplandija daugumai žmonių asocijuojasi su Kalėdų seneliu, nešančiu dovanas, bet ar kada susimąstėte, kodėl jis į namus patenka būtent per kaminą? Viena legenda pasakoja, kad Kalėdų senelis norėjo pagelbėti trims sunkiai besiverčiančios mergaitėms, ir norėjo joms įteikti po maišą pinigų. Pirmus du kartus jis juos įmetė per langą, tačiau trečią kartą jis buvo uždarytas, todėl juos teko įmesti per kaminą;
 • Suomiai yra nenurungiami... kavos gėrėjai! Vienas asmuo per metus išgeria maždaug 160 litrų kavos.

KAIP PAŽINTI LAPLANDIJĄ?

Automobilių Laplandijoje yra nedaug. Vairuotojas, pamatęs du susidūrusius automobilius, būtinai pajuokaus, kad susidarė automobilių spūstys. Dėl mažo gyventojų tankio galima nesibaiminti, kad pakliūsite į automobilių kamščius. Automobilio nuoma parai kainuos maždaug 30-40 eurų, priklausomai nuo pasirinktos bendrovės. Daugelį miestelių galima pasiekti autobusu. Labai rekomenduojama išbandyti keliones sniegomobiliais, elnių tempiamomis rogėmis ir šunų kinkiniais.

LAPLANDIJOS VIRTUVĖ

Laplandijos virtuvėje dominuoja riebus ir sotus maistas. Populiariausi patiekalai yra gaminami iš elnienos (poro). Elnių bandos ganomos laisvėje, minta natūraliu maistu, todėl Laplandijoje patiekiami elnienos patiekalai yra ne tik skanūs, bet taip pat ir sveiki. Viešėdami Laplandijoje turėsite galimybę paragauti prabangaus deserto, gaminamo iš tekšių (šios uogos dar vadinamos Šiaurės apelsinais), iš kurių gaminami likeriai, uogienės ir kiti saldūs gaminiai. Laplandijoje šios erškėtinės uogos vadinamos lakki arba hilla.

Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:

 • Poronkaristys – elnio kumpis, patiekiamas su bruknių arba grybų padažu;
 • Riekko – snieginės putpelės kepsnys;
 • Lihapullat – mėsos kukuliai;
 • Karjalanpiirakka – ruginės tešlos pyragaičiai;
 • Makkara – tradicinės dešrelės;
 • Kalakukko – pyragaičiai su žuvimi ir lašiniais;
 • Korvapuusti – bandelės su cinamonu;
 • Lohikeitto – lašišos sriuba.

Laplandijos alkoholiniai gėrimai:

 • Sima – midus;
 • Sahti – tradicinis suomiškas alus;
 • Kilju vynas.

NAUDINGA INFORMACIJA

Kalba: suomių.

Pagrindinės frazės suomių kalba:

 • Kyllä – taip;
 • Ei – ne;
 • Kiitos – ačiū;
 • Ole hyvä – prašom;
 • Hyvää päivää – laba diena;
 • En ymmärrä – aš nesuprantu;
 • Puhutko englantia? – ar kalbate angliškai?

Valiuta: euras.

Kainos: arbata ar kava kavinėje kainuos maždaug 2-4 eurus, pietūs – 15-20 eurų, suvenyrai – 7-20 €, nuotrauka su Kalėdų seneliu – 40 €.

Saugumas: brangius daiktus rekomenduojama palikti viešbučio kambario seife arba registratūroje. Prieš vykdami pasirūpinkite kelionės draudimu.

Arbatpinigiai: jų palikti nėra būtina, nes paprastai į sąskaitą įtraukiamas 7-10 procentų aptarnavimo mokestis. Galima palikti arbatpinigių kambarių tvarkytojams ir nešikams, 1-2 € yra pakankama suma (kai kuriuose viešbučiuose galima rasti dėžučių, ant kurių parašyta „1€“).

Lauktuvės: medžio drožiniai, kava, Kalėdų senelio atributika, pirties reikmenys, saldumynai, elnienos gaminiai, sūris, rankų darbo gaminiai iš elnių odos.

PRAMOGOS LAPLANDIJOJE

Ranua zoologijos sodas – puiki tarpinė stotelė keliaujant aplankyti Kalėdų senelį. Ranua zoologijos sodas buvo įkurtas 1983 metais. Čia ištisus metus galima pamatyti 50 rūšių gyvūnų (iš viso – apie 200 individų). Zoologijos sodo lankytojai gali iš arčiau pamatyti lūšių, briedžių, rudųjų meškų, vilkų, ir t.t. Zoologijos sodo aplinka sukurta taip, kad kuo labiau primintų laukinę gamtą. Žiemos metu čia taip pat galima pasigrožėti unikaliomis skulptūromis iš sniego, pasivažinėti sniegomobiliais ar haskių tempiamomis rogėmis. Taip pat yra siūlomas naktinis safaris po parką – tai unikali galimybė nakties metu stebėti nemiegančius gyvūnus. Jei sušalsite, užsukite į iš ledo išskobtą barą Igloo.

Rovaniemis – miestas, kuris yra laikomas oficialia Kalėdų senelio tėviške. Rovaniemis nuo Ranua zoologijos sodo yra nutolęs maždaug 80 kilometrų. Ši vietovė yra ideali vieta stebėti Šiaurės pašvaistes (tą galima daryti nuo rugsėjo – balandžio mėnesiais). Viena populiariausių pramogų Rovaniemyje – pasivažinėjimas šunų kinkiniais, kurie yra organizuojami lapkričio – balandžio mėnesiais. Haskių fermas Rovaniemyje galima aplankyti ištisus metus. Santos parkas garsėja tuo, kad čia galima pamatyti tikrą Kalėdų senelį ir su juo nusifotografuoti. Taip pat čia veikia pašto kontora ir suvenyrų parduotuvė. Dar viena Rovaniemio įžymybė – tai Miškininkystės muziejus, kuris žavi savo unikalumu. Tai – vienintelis tokio pobūdžio muziejus Suomioje, kuriame galima susipažinti su Laplandijos kultūra ir gyvenimu miškuose. Lankantis Rovaniemyje taip pat verta užlipti ant Ounasvaara kalvos, nuo kurios atsiveria tikrai įstabūs vaizdai. Iš aukštai galėsite stebėti susikertančias upes (Ounasjoki ir Kemijoki), miestą ir profesionaliomis trasomis skriejančius slidininkus.

Netoli Rovaniemio veikia Arktikum muziejus, kuriame pasakojama apie gyvenimą Šiaurėje. Čia galima išgirsti vis dar gyvuojančių ir jau mirusių Šiaurės tautų kalbų, apsilankyti jurtose, stebėti tikras ir dirbtines Šiaurės pašvaistes.

Šiaurės pašvaistės namas yra už 10 kilometrų nuo Sodankyla miestelio. Čia galima atvykti bet kuriuo metų laiku. Svečiams užtikrinamas komfortas – kol lauke šviesu, galima žiūrėti įvairius vaizdo įrašus, o sutemus Šiaurės pašvaistė stebima per stiklines lubas. Švytėjimas priklauso nuo saulės intensyvumo – kuo ji bus aukščiau, tuo nuostabesniu reginiu bus galima pasigrožėti.

Kamisak šunų ferma yra vienas lankomiausių objektų. Čia atvyksta ne vien tik šunų mylėtojai, bet taip pat ir žiemos sporto entuziastai. Norintys gali išbandyti tokį neįprastą sportą ir pasigrožėti gamtos vaizdais. Po smagių pramogų būsite pakviesti pasišildyti tradicinėje suomių troboje. Svarbu žinoti, kad pasivažinėjimas šunų kinkiniu yra labai populiari pramoga, todėl jums patogų laiką rekomenduojama rezervuoti iš anksto.

Malla gamtos rezervatas jau daugiau nei šimtmetį yra saugomas valstybės. 29 kvadratinių kilometrų ploto rezervatas pavergs savo unikaliu grožiu. Šio rezervato didžiausia įžymybė – tai 1029 metrų aukščio Saana kalnas. Ne ką mažiau dėmesio sulaukia ir Kilpisjarvi ežeras, tyvuliuojantis tokio pat pavadinimo kalnuose. Rezervate galima pamatyti gausybę įvairių retų augalų rūšių, pasigrožėti čia gyvenančiais elniais, strazdais ir kitais gyvūnais.

Purnumukka elnių ferma yra viena labiausiai lankomų Laplandijos vietų. Vietiniai gyventojai elnius laiko šventais gyvūnais, todėl jie yra labai globojami. Elnių fermoje galėsite ne tik pasigrožėti šiais gyvūnais, bet taip pat išgirsti įvairių įdomių faktų. Galima rinktis ne vien tik pasivaikščiojimą pėsčiomis, bet taip pat ir pasivažinėjimą elnių tempiamomis rogėmis.
Laplandija - širdis tirpdanti, magija ir stebuklais kvepianti žiemos pasaka

569€
 • Kelionės metu vidutinė temperatūra +-3
 • Pervežimas
 • 33* viešbutis


Netinka kelionės data? Pateikite užklausą
Tapkite registruotu vartotoju Ir naudokitės klientų Vip zona
Draugaukime
Rodas - saulėtos, mitų ir legendų palytėtos graikiškos atostogos
 • +29
 • Mūsų vadybininkai patys aplankė šį viešbutį!